niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

ABW weszło do redakcji "Wprost". Zablokują publikację kolejnych taśm?

Dodano: 18.06.2014 [13:10]
ABW weszło do redakcji "Wprost". Zablokują publikację kolejnych taśm? - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
"Do Sylwestra Latkowskiego, do redakcji ["Wprost"] właśnie przyszło ABW" - poinformował na Twitterze kierujący działem śledczym tego tygodnika Michał Majewski.

Zjawienie się trzech funkcjonariuszy ABW w redakcji wiąże się z czynnościami prowadzonymi przez Agencję w związku ze śledztwem dotyczącym podsłuchiwania urzędników państwowych. Agencja zażądała wydania wszystkich nośników, na których znajdują się nagrania rozmów polityków. Dziennikarze odmówili.

Autorzy tekstu i tak nie ujawnią swoich źródeł - chroni ich tajemnica dziennikarska - istnieje więc zagrożenie, że wizyta ABW jest formą nacisku na redakcję, by nie publikowała kolejnych nagrań.

W ostatnim numerze "Wprost" informował, że oprócz opisanych dokładnie rozmów Marka Belki z Bartłomiejem Sienkiewiczem i Sławomira Nowaka z Andrzejem Parafianowiczem istnieją inne nagrania, m.in. Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA oraz kierującego NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego z Janem Kulczykiem.

Michał Majewski opublikował na Twitterze pismo, z jakim zjawili się funkcjonariusze ABW:

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tak trudno zrobić 60 kopii zapasowych i rozparcelować po domach pracowników?

Za komuny sowieckiej organa/ny represji prowadziła żydokomuna. Czy była jakas lustracja w tych działach? czyz by tam jeszcze 'one' siedzą?

Zmontujmy Majdan , który obroni dziennikarzy Wprost, jestem gotowa do walki na śmierć i życie, nie ma na co czekać. Smoleńsk mi wystarczył, żeby dzień w dzień nie móc dojść do siebie tylko z takim wielkim bólem myśleć o tych którzy zginęli i po śmierci zostali sponiewierani przez demokratycznie wybrane polskie władze.

za to PROKURATURA jest największym bandytą III RP - czas wprowadzić PRZESTĘPSTWO PROCESOWE ! i karać PROKURATORÓW za łamanie prawa RP - SKANDAL - ABW jak Carska Ochrana ! TUSK sobie robi totalitarne państwo kolesi ! Łamie KONSTYTUCJE , łamie wolność prasy !
TAKIE DZIAŁANIE jest groźbą ABW wobec tych którzy w przyszłości będą chcieli ujawnić machloje rządzących. Obywatel ma prawo nagrywać wszelkie objawy KORUPCJI POLITYCZNEJ ! KONSTYTUCJA ART 61 !
- nie dla Bananowej Republiki Tuska !
Parada Oszustów ma w rękach Organy Siłowe - standardy jak z Białorusi !

Jak nazwac funkcjonariuszy teoretycznego panstwa,jak tylko debile.Trzeba miec niezle nasrane pod kopula myslac,ze wydadza im nagrania.Moze jeszcze tego kto nagrywal.Od czego oni sa.Liczenia swojej emerytury.Banda idiotow.C..j D..a i debili kupa.

Zdesperowany Tusk uruchomił,swoich Czekistów - zakamuflowaną w różnych resortach wiernopoddańczą policję polityczna złożoną z resortowych dzieci i stanowiącą ostatnią linię obrony postkomunistów - tylko patrzeć jak zacznie działać seryjny samobójca!!!i

Musimy chronić redakcję Wprost przed mafią z PO i PSL! Muszą wyjść na jaw wszystkie rozmowy tych gangsterów po to by Polacy mieli jeszcze pełniejszy obraz kto nami rządzi!

proszę o wytłumaczenie z języka PO - ABW na nasze. Co to znaczy ??? ŻĄDAM DOBROWOLNEGO WYDANIA

Brawo dziennikarze! tak trzymać! dziękujemy wam za to, że ujawniliście dowodami zdradę rządu Tuska a teraz, ze odmówiliście wydania taśm!

Służby mafii PO dokonują zbrodni na demokracji , na wolności słowa.

To co robi ABW jest niebywałym skandalem a wszyscy ci którzy biorą udział w tym przestępstwie będą w Wolnej Polsce odpowiadać przed Sądami RP .

"Wprost" to pismo mi dalekie ale to dziennikarze tego tygodnika ujawnili kompromitujace Tuska i jego bandę nagrania.

ABW ,BOR miały psi obowiązek chronić najważniejsze osoby w państwie przed podłsuchami. Nie zrobili tego. Skompromitowali się po raz kolejny - a dziś nękają dziennikarzy.\

I wszystko OK.

Gdyby tak za czasów PiS służby wchodziły do redakcji pism ....... Wyobrazacie sobie co by się działo w takim TVN 24 ,Polsacie czy TVP info?????

Ale sprawa dotyczy PO wiec wszystko jest OK.

Demokracja w Polsce to jedna wielka ściema. Fasada.
PO to partia totalitarna na wzór PZPR.

A Tusk to najwieksza kanalia od czasów stanu wojennego. Mam nadzieję ,ze drań zapłaci za swoje łajdactwa jeszcze za życia.

Prezydenta Kaczyńskiego mieli w poważaniu i nie dbali o jego bezpieczeństwo
ale swoje ciemne interesy będą ,,egzekwowali" nawet rewolwerem i czołgami
TO NIE TYLKO SITWA ALE ZBROJNA GRUPA PRZESTĘPCZA .....

Czekiści Tuska i SIenkiewicza składający sie głównie z wierno-poddańczych resortowych dzieci postkomunistów atakują!! Chcą odebrać taśmy dla "dobra" państwa i jego stabilności i dla "dobra" toczącego się śledztwa! Zamiast zamykać tych, co rozmawiali, to szukają tych ,co nagrywali, aby potem po naciskach i "torturach" powiedizeć ,zę to na zlecenie PIS-u.!! BOją się ,zę teaśm jest więcej ,dużow ięcej i dopóki nie odejdzie TUsk i jego wataha oszustów,złodziei i resortowych postkomunistów, to będą wypływały kolejne taśmy!! Żadna TV nie pokazała protestów i pałowania!!!!!!!!!!

No i przyszli o 6 tej rano, oto trzecia RP, Latkowski nie taki głupi przeca wiedział od dawna że przyjdą o 6 tej rano, i ma już dawno z kilkadziesiąt kopii, jedną z kopii zakopała nawet słynna kopaczka na 1 m metr głęboko.
A po Sienkiewicza nie będziemy szli tylko pojedziemy i zawieziemy go do pierdla, razem z Tuskiem.

Proponuję rozwiązać sprawę tak. Tusk abdykuje. Drukowanie na razie zostaje zawieszone.

Bajka o aferze taśmowej - must see!

https://www.youtube.com/watch?v=4hAoYTJPSqA

tuskaszenka kontratakuje

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl