niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Te taśmy pogrążą układ III RP. Sienkiewicz, Nowak, Belka - kompromitujące rozmowy

Dodano: 14.06.2014 [12:22]
Te taśmy pogrążą układ III RP. Sienkiewicz, Nowak, Belka - kompromitujące rozmowy - niezalezna.pl
Tygodnik "Wprost" dotarł do taśm, na których zarejestrowano rozmowy najważniejszych polskich urzędników. Na nagraniu utrwalono m.in. rozmowę, w której szef NBP ma obiecywać, że wesprze Platformę Obywatelską, finansując deficyt budżetowy.

Jak pisze "Wprost" - Marek Belka, szef NBP, obiecał ministrowi spraw wewnętrznych Bartłomiejowi Sienkiewiczowi wsparcie PO przy finansowaniu deficytu budżetowego w zamian za odwołanie Jacka Rostowskiego. Scenariusz ten został zrealizowany.

"Sienkiewicz załatwia polityczny deal z Belką. Chce, aby NBP pomógł w finansowaniu deficytu budżetowego i tym samym wsparł Platformę w trudnych wyborczych latach" - tak "Wprost" opisuje jedną z wielu rozmów utrwalonych na taśmach. Przez kogo? Prawdopodobnie przez jakichś ludzi ze służb specjalnych, być może skonfliktowanych z kimś z obozu władzy.

Tak czy inaczej zawartość taśm poraża. 

Wstrząsają słowa szefa MSW o projektach jego własnego rządu. O Polskich Inwestycjach Rozwojowych Bartłomiej Sienkiewicz ma mówić: "ch..., dupa i kamieni kupa", a o III RP: "Państwo polskie istnieje jedynie teoretycznie".

Na taśmach jest też rozmowa Sławomira Nowaka z Andrzejem Parafianowiczem, byłym wiceministrem finansów. Nowak skarży się mu, że "skarbówka trzepie jego żonę". Parafianowicz miał odpowiedzieć: "Zablokowałem to".

Kompromitujących nagrań ma być jeszcze więcej. Chodzi m.in. o rozmowy szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego z Janem Kulczykiem oraz wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Mr.Sienkiewicz to oh niespodzianka: Światły Czlowiek, że R.P to... bantustan.
Jeżeli nowa Wladza tego ni widzi to...co: poprosić Zagranicznego Wadcę o usługi bo w R.P takwowych nie ma (wg zasady:"teraz TO MY przy..korycie") a JOW to czerwona Plachta na politykow. Mowilem, i po ostatnim dosw.wyborczym doUE (znowu glsoy na Partie), mimo, ze moj czlowiek wszedł na szczescie,ale Już nigdy nie wezmem udzialu w wyborach; a list w niedziele Epsikopatu Polski będę mial gdzies jak Apel Michalika i Cyrylka.

Kolejna MOcna i POtworna odsłona III RP PO WSI !!! Hańba !!

Jestem urzędnikiem samorządowym, niższego szczebla, i wiem,że wśród nas jest sporo przeciwników dzisiejszych rządów. To na wyższych szczeblach urzędów zamieniono godność na kariery.Największym problemem jest to, że staliśmy się niewierzący.Nie wierzymy, że możemy coś zmienić, że to co teraz nas przytłacza, nie musi być wieczne. Po prostu jesteśmy ludźmi małej wiary.

Sienkiewicz swoją wypowiedzą odzyskał część tego, co ostatnio stracił w moich oczach. Jest oczywiste, że dalsze rządy Tuska, to upadek państwa. Już od wielu lat ma na Zachodzie ksywę "chłoptaś".

Ciekawe czy czas ujawnienia wybrali celowo (mistrzostwa w piłce) żeby złagodzić upadek rządu Donalda T? Czy liczą tylko na drobne przetasowania? A Sienkiewicz faktycznie ch..., dupa i kamieni kupa, nie tylko jako minister.

To wszystko jest mozliwe tylko dlatego, ze przejeli glowne media: TVP,TVN i rozglosnie radiowe. Dzieki temu moga sterowac opinia publiczna i wplywac na wynik wyborow. To w rezultacie umozliwia im krecenie lodow i tuszowanie afer. Recepta jest bardzo prosta. Media panstwowe powinny byc pozielone miedzy rzad a opozycje w proporcji 50/50. Niestety oni sobie przywlaszczyli 100% mainsteamu i jeszcze TVN i nikogo innego do mediow nie dopuszczaja.

Po pierwszym odruchu radości, nachodzi pytanie cui bono? W co grają służby?
Naczelny Wprost to przecież ich marionetka. Jeśli chcą zatopić PO, to nie po to by PiS doszedł do władzy.
Czy już czas na zbawcę Komorowskiego?

Kupa gnoju! A p. Sienkiewicz pewnie kiedyś zostanie profesorem. Od czego? Pan Sienkiewicz? A jak przed tym? Jak to w tym kawale: Pan Gruszkowski zmienił sobie nazwisko na Jabłoński. Panie Gruszkowski po co pan sobie zmienił nawet ładne nazwisko? Odpowiedź padła: "a jak spytają a jak przed tym to co ja odpowiem".

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl