Ministerstwo Środowiska zmienia politykę. Orzełek pozostaje na mundurach leśników

Piotr Łuczuk

Jacek Liziniewicz

Dziennikarz „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”. W \"GP\" kieruje działem dotyczącym tematyki środowiska.

Kontakt z autorem

  

Po głośnym sprzeciwie leśników, związków zawodowych, polityków opozycji i mediów, m.in. za sprawą „Codziennej”, Ministerstwo Środowiska wycofało się z pomysłu usuwania godła z munduru leśnika. Minister Maciej Grabowski chce zmienić również dotychczasową politykę wobec Puszczy Białowieskiej. – Deklaracje cieszą, ale czekamy na konkrety. A trzeba działać szybko – mówi „Codziennej” prof. Jan Szyszko.

Deklaracja, że polskie godło jednak znajdzie się w umundurowaniu leśników, padła na spotkaniu ministra ze związkowcami. – Rzeczywiście, minister Maciej Grabowski zapewnił nas, że godło znajdzie się na naszych nowych mundurach – mówi „Codziennej” Zbigniew Kuszlewicz, przewodniczący krajowego sekretariatu zasobów naturalnych i leśnictwa NSZZ „Solidarność”. – Będziemy tej sprawy bardzo mocno pilnowali. Czekamy na konkrety i kolejny projekt rozporządzenia, bo jak na razie to tylko słowne zapewnienia – podkreśla Kuszlewicz.

Jak informuje rzecznik Lasów Państwowych, głosy krytyczne wobec zaprezentowanych w rozporządzeniu mundurów, w których usunięto godło Polski z czapek, zostaną rozpatrzone. – W tej chwili orzełek znajduje się na guzikach nowo zaprojektowanego munduru leśnika – mówi „Codziennej” Anna Malinowska, rzecznik prasowy Lasów Państwowych. – Może się w nim znaleźć również czapka maciejówka z orzełkiem. W tej chwili Ministerstwo Środowiska prowadzi konsultacje w sprawie nowych mundurów i każdy może zgłosić swoje uwagi. Pamiętajmy, że to tylko projekt, a nie ostateczna wersja – podkreśla rzecznik Lasów Państwowych. – Nowe mundury będą nowocześniejsze i lepsze jakościowo. Ujednolicone stroje będą lepiej się prezentowały i identyfikowały leśników jako grupę zawodową – podkreśla Anna Malinowska.

Urzędnicy Ministerstwa Środowiska, którzy jeszcze tydzień temu mówili, że umieszczenie godła Polski na czapkach jest „nieuprawnione”, teraz powtarzają formułki o konsultacjach społecznych.Po ich zakończeniu zostanie ustalony wzór munduru leśnika i odznak dla osób uprawnionych do ich noszenia – poinformowała nas Joanna Józefiak. Przypomnijmy jednak, że to kolejne konsultacje. Już raz w ubiegłym roku leśnicy jednoznacznie opowiedzieli się za godłem na swoich mundurach.

Więcej w dzisiejszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Komitet prezydenta bierze radę

Urząd Miasta w Stargardzie / By Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to Politykstargard (w oparciu o szablon praw autorskich). - Źródło nie zostało podane w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to praca własna (w oparciu o szablo

  

Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Zająca, wybranego właśnie na drugą kadencję na urząd prezydenta Stargardu, wprowadzi do stargardzkiej rady miejskiej 17 radnych. W 23-osobowej radzie znaleźli się przedstawiciele jeszcze trzech innych komitetów.

Komitet Zająca zdeklasował konkurencję w wyborach do rady miejskiej, uzyskując w wyborach 61 proc. poparcia, co przełożyło się na 17 mandatów w 23-osobowej radzie. Również sam Rafał Zając uzyskał wysoki wynik wyborczy, pewnie wygrywając wybory na prezydenta miasta w pierwszej turze z poparciem 82,38 proc. [polecam:http://niezalezna.pl/241915-w-stargardzie-prezydent-rafal-zajac-wygral-w-i-turze].

Oprócz radnych kandydujących z prezydenckiego komitetu, 4 mandaty weźmie Prawo i Sprawiedliwość, a po jednym - Porozumienie Wyborcze Lewica - Nasz Stargard oraz KWW Edyty Domińczak Bezpartyjni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl