niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Jacek Kurski porzuca Ziobrę. „Biorę urlop od polityki”

Dodano: 04.06.2014 [13:24]
Jacek Kurski porzuca Ziobrę. „Biorę urlop od polityki” - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Jacek Kurski dotychczasowy wiceprezes Solidarnej Polski odchodzi z polityki, a właściwie bierze „urlop” od działalności politycznej. Jednocześnie jak napisał w oświadczeniu rezygnuje z wszelkich funkcji w partii Zbigniewa Ziobry.

Wybory do Parlamentu Europejskiego nie zakończyły się dobrze dla Solidarnej Polski. Partia nie przekroczyła progu wyborczego. Jacek Kurski uzyskał w Warszawie raptem 9 tysięcy głosów.

Oto oświadczenie Jacka Kurskiego

Podjąłem decyzję o czasowym wycofaniu się z czynnej polityki, a tym samym rezygnacji z wszelkich funkcji w Solidarnej Polsce. Po latach politycznego zgiełku, gonitwy i walki potrzebuję nabrania dystansu.
 
Nie widzę obecnie po tej stronie sceny politycznej z którą się identyfikuję gotowości do wyciągnięcia wniosków z kolejnych przegranych i podjęcia wyzwania wyborczej konsolidacji, która mogłaby przynieść upragnione zwycięstwo. Wierzę jednak, że prawica potrzebuje czasu i że rozsądek oraz dobra wola zwycięzą, co pozwoli wygrać wybory w 2015 roku.

Biorę urlop od polityki również ze względu na moich bliskich, których dobro wymaga ode mnie poświęcenia teraz uwagi wyłącznie im.
 
Dziękuję wszystkim, którzy przez wiele lat publicznej działalności wspierali mnie oraz dzielili ze mną sukcesy i porażki. Przepraszam tych, których oczekiwań nie spełniłem i tych, których zawiodłem.

Dziękuję wyborcom i współpracownikom.
 
Jacek Kurski.
Autor: , Źródło:
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl