niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

NASZ NEWS! Tusk jedzie do Gorzowa, bo licealistka żąda odpowiedzi "dlaczego jesteś zdrajcą"

Dodano: 27.05.2014 [22:31]
NASZ NEWS! Tusk jedzie do Gorzowa, bo licealistka żąda odpowiedzi "dlaczego jesteś zdrajcą" - niezalezna.pl
foto: kprm, arch. Marii Sokołowskiej
Wiem od córki, że uczniowie, którzy mają rozszerzoną historię, przygotowywali z nauczycielem, pytania, które miały być przesłane do premiera, aby je poznał i w środę rano do nich się odniósł. I przygotował sobie odpowiedzi - mówi portalowi niezalezna.pl Kazimierz Sokołowski, ojciec 17-letniej Marii, która kilka dni temu zapytała Tuska "dlaczego udaje patriotę, skoro jest zdrajcą".

Pana córka, która w czwartek powiedziała premierowi prosto w twarz: "Dlaczego udaje pan patriotę, a jest zdrajcą Polski?" dostała nieoczekiwaną propozycję spotkania się jutro z Donaldem Tuskiem?

Tak. W dniu dzisiejszym została wezwana do pana dyrektora swojego liceum, który spytał ją, czy chce przyjść na spotkanie z premierem Tuskiem, które odbędzie się jutro w jej szkole. Marysia zgodziła się na to. Czuła niedosyt spotkania z premierem na bulwarze, gdzie premier po jej pytaniu odwrócił się na pięcie. Myślę, że ten jego przyjazd należy traktować jako chęć poprawy nadszarpniętego wizerunku w środowisku młodzieży. Jego nagłe oddalenie można było wówczas potraktować jako zlekceważenie, że chciał uniknąć postawionych znienacka pytań, na które był nieprzygotowany.  
 
Jutro premierowi pójdzie łatwiej z gorzowską młodzieżą?
Myślę, że tak. Z tego, co wiem od córki, uczniowie, którzy mają rozszerzoną historię przygotowywali z nauczycielem pytania, które miały być przesłane do premiera, aby je poznał i jutro się do nich odniósł. Przygotował sobie odpowiedzi.
 
Czyli taka kontrolowana spontaniczność…
Młodzież będzie mogła zadać trzy pytania poza tym spisem już wcześniej przygotowanym na lekcji.
 
A Marysia jakoś szczególnie przygotowuje się na to spotkanie?
Nie, bo traktuje je w sposób zupełnie naturalny. Jeśli będzie możliwość zadania pytań, to je zada. Ona widzi, jak jest, że Polaków nie można już oczarowywać sloganami.
 
Czy czasem to spotkanie nie ma drugiego dna – uderzyć dla przykładu w nauczycieli, aby młodzi - tacy jak Marysia - nie myśleli samodzielnie, nie myśleli wbrew oficjalnej propagandzie rządu powielanej przez media? To takie osobiste pogrożenie palcem pedagogom?
Myślę, że tak może być. Tak to wygląda, jak się to poskłada w całość. Wyrywanie się z niekontrolowanymi pytania jest źle widziane, choć młodzież taka jest i taki jest jej przywilej, ze idzie pod prąd. Marysia zachowała się naturalnie. Ona tak widzi rzeczywistość.
 
Mówił pan, że to sam dyrektor zaproponował Marysi  udział w spotkaniu. Czy była to sugestia premiera, aby zmierzyć się z nią/? I to wszystko może być ustawione tylko aby odbył się rewanż?
Dyrektor to człowiek dobry i ma dobre noty u młodzieży. Może Tusk chce na forum szkoły ośmieszyć czy odgryźć się, bo jednak było poparcie dla postawy Marysi. Ktoś to nawet określił, że powiedziała głośno: król jest nagi! Wyraziła to, co czuje wiele osób, ale nie ma  możliwości czy odwagi powiedzenia tego publicznie.
 
O której godzinie odbędzie się to spotkanie w II LO w Gorzowie?
To jest ciekawe, bo dopytywałem o godzinę spotkania, ale ona nie została przekazana uczniom. Nie wiadomo. Mam obawę tylko, aby Marysia nie przeżyła jakiejś totalnej krytyki czy nawet jatki, po prostu jakiegoś podstępu premiera. Jego zachowanie podczas tego spotkania z nią było skandaliczne. Mam odczucia, że będzie chciał „wyrównać rachunek”. Mam obawy, ale ona jest zdecydowana na to spotkania. Odpiera też zarzut, że unika tego spotkania. Ufamy Bogu, że będzie razem z nią w tym czasie.    
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ten P0lszewicki wścieklak jedzie na spotkanie z uczniami aby sie zemścic,np podrzucić im narkotyki, a potem oskarżyć o handel nimi. Ja na miejscu uczni poszedł z rodzicami na to spotkanie I filmował od początku do końca.

tusk! tego się już odkręcić nie da. Patriota po takim pytaniu stanąłby jak wryty i nie ruszył się z miejsca do momentu wyjaśnienia o co właściwie chodzi i przekonania autorki pytania, że się myli.

tusk! czas minął! nie pajacuj - to nie pierwsze i z pewnością nie ostatnie pytanie przed którym uciekasz! Będzie ci coraz trudniej robić z gęby cholewę skoro już dzieci na ulicy wołają na ciebie zdrajca.

A Marysi Sokołowskiej stanowczo odradzam spotkanie z tym osobnikiem. Zapewniam, że ten oszust nie ma niczego ciekawego do powiedzenia - za to ma wielu speców od propagandy.

Swoja droga to strasznie zapracowany ten premier jak w srodku tygodnia zostawia wszystko I wali do Gorzowa na " rozmowy niedokonczone" z licealistka. A na pytanie jak zyc juz odpowiedzial?

ja myslalem ze juz prawdziwej histoi nieucza a tu prosze bardzo prawdziwi historycy istnieja na prawde w szkolach brawo super szkola i co za tym idzie madzy uczniowie i madre pytania serdecznie JA pozdrawiam gratulacje wiedzy

to miło z jego strony. Mam nadzieję że nawet w biednym Gorzowie bez trudu uzbierają na dwadzieścia jajek by go godnie przywitać i pożegnać...

Cieszy to, że młodzież dostrzega PRAWDĘ o obecnej Polsce. Natomiast takie spotkanie będzie "CYRKIEM" jednego aktora, przygotowanym przez naukowy sztab pijarowców. W zetknięciu z tym sztabem młodzież nie ma szans, zostanie oczarowana "Złotoustym mirażem".

Specjaliści od propagandy już przygotowali Tuska do pognębienia odważnej nastolatki . Wstyd ,że premier , facet po pięćdziesiątce będzie wdawał się z tą młodą osobą w dysputę , wszak wiemy ,że umiejętności lawirowania pana Tuska, przy wsparciu sztabu pomocników i klakierów, nie dały kiedyś szansy na wygraną w słownym pojedynku nawet tak wytrawnemu politykowi jak Jarosław Kaczyński.Ale "trudnego" do pokonania przeciwnika wybrał sobie Tusk . Wstyd !!!

MARYSIU, TY JUŻ PYTANIE ZADAŁAŚ, NIECH ON SIĘ WIJE

Przypominam baśń Andersena "Nowe szaty cesarza". Tylko dziecko odważyło się powiedzieć głośno to, o czym myśleli wszyscy pochlebcy cesarza

Znacie państwo tę historię/grę/:
Cała klasa się umawia wraz z nauczycielem że tablica ma kolor czarny.
Tylko jeden uczeń nie jest wtajemniczony w tę grę.
Tablica ma w rzeczywistości kolor jasno-zielony.Wmówiono temu uczniowi że on nie ma racji.
Czy podobnie było ze Smoleńskiem?
Salon i dziennikarze ogólnego ścieku wmówili POLAKOM że...była jakaś katastrofa.
Czy licealistka da się na te plewy nabrać??
http://www.youtube.com/watch?v=RZkKI5Tx-f0#t=1496

Śliczna dziewczyna.

Z powodu Smoleńska licealistka nie powinna się spotykać z tym typem.
http://www.youtube.com/watch?v=RZkKI5Tx-f0#t=1496
http://www.bibula.com/?p=52100
Dyrektor dostał mocne polecenie by zaaranżować te spotkanie.

Życzę Marysi jak najlepiej, ale należy pamiętać o casusie Starucha. A Marysia to jeszcze dziecko, jakby nie patrzeć. Ma za przeciwnika mściwego człowieka, który chowa urazy- casus Kaczyńskich. Miejmy nadzieję, że młodzież cudnie, naturalnie bezinteresowna nie pozwoli Marysi zrobić krzywdy, bo na nauczycieli bym nie liczył. A w ogóle co to za ustawka z tymi pytaniami do premiera? Nieborak już nie poradzi bez ściągi z młodzieżą? No jak za Jaruzela i Gierka. Boże drogi to jakiś matrix jest!

Jak zakomuny przygotwane pytania nad, ktorymi gowisie caly sztab jak tu odpowiedzic.
I jak tu zyc z tekim premierem. Do licealistki musi miec przygotwane pytania.
Juz pewnie ciwczy odpowiedzu przygotwane prze oddial jego specow.

Pozdrawiam cię z Chicago a matol to zdrajca cygan terrorysta smolenski

Ludzie czego wy się boicie? Niedobrze mi się robi jak czytam niektóre z komentarzy ostrzegających tą młodą osobę przed konfrontacją. A co niby ten premier jakaś święta krowa jest? Licealistka wgniecie go w ziemię a nawet jak nie, to Tusk i tak jest na straconej pozycji. Już sam powrót do Gorzowa to kompromitacja w jego wykonaniu po raz drugi. Tylko winny się tłumaczy. Starzy i głupi jesteście strach kieruje waszym życiem. Taki dzieciak jak ta nastoletnia dziewczyna ma więcej rozumu i odwagi niż stado tutejszych starych koni mielących ozorami. Te młode pokolenie nigdy wam nie wybaczy tej niezdarności bo to kochani przez was mamy to co mamy i przyszłe pokolenia będą za to bekać. Narodziliście się jako niewolnicy i odejdziecie jako niewolnicy. Spójrzcie co inne narody zrobiły z takimi odpowiednikami Jaruzelskiego a ten się doczekał pogrzebu z honorami. Szkoda tylko tych ludzi co umierali bohatersko za wolność bo widocznie ginęli na marne za bandę tchórzy.

1. Marysia będzie sama (choć w tłumie), a Tusk będzie miał kilka rodzajów profesjonalnej obstawy i pomocy.
2. Skoro przyjedzie, to ma precyzyjny plan ZWYCIĘSTWA.
3. Każde słowo Marysi zostanie użyte przeciwko niej.
4. Okupacyjne przekaziory pokażą tylko to, co jest korzystne dla Tuska.

Wnioski:
Marysia już zadała bardzo sprytne, mądre i prawdziwe pytanie – czeka wyłącznie na odpowiedź Tuska - żadnej dyskusji, dodatkowych pytań, komentarzy do odpowiedzi. Jeśli już do spotkania dojdzie, to Marysia nie powinna powiedzieć ANI SŁOWA, jednie grzecznie uśmiechać się i robić dwuznaczne (ale uprzejme) miny.
To będzie brutalny atak Tuska (choć sprytnie zawoalowany) – należy Marysię przed nim ochronić (rodzice, nauczyciele, koledzy!). Najpewniejszym sposobem jest unik np. choroba dyplomatyczna lub coś zupełnie niekonwencjonalnego.

Marysiu! Już błysnęłaś odwagą i inteligencją – cała Polska Cię podziwia. Stajesz oko w oko z wyrachowanym, doświadczonym, wyedukowanym w tym kierunku, cynicznym fachowcem – w bezpośrednim starciu nie masz szans. Ale po Twojej stronie jest prawda, szczerość, prostota.
To Ty masz rację.
Zachowaj się rozsądnie, a znów wygrasz.

Ha ha, co to za brednie. Problemy cebulaków to nie coś, czym powinniście się zajmowac

Mowia o nim ze to msciwa bestia, nienawidzi Polakow a zwlaszcza takich co go krytykuja to dyktator a corcia pewnie mu kazala sie wybielic w oczach mlodziezy. Marysia pamietaj juz w dawnych czasach dzieci walczyly o Polske przypomnij sobie dzieci z Wrzesni. W historii mozesz zostac jako Marysia z Gorzowa. Modle sie za ciebie

Źle to widzę dla naczelnego POszusta :)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl