niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

Naciski lobby. Skandaliczne interwencje niemieckiego konsulatu we Wrocławiu

Dodano: 23.05.2014 [21:03]
Naciski lobby. Skandaliczne interwencje niemieckiego konsulatu we Wrocławiu - niezalezna.pl
foto: klearchos/ https://creativecommons.org/ licenses/by/2.0/
Niemiecki konsulat we Wrocławiu zwrócił się do policji o interwencję podczas protestu na wykładzie b. mjr. KBW Zygmunta Baumana. To nie pierwszy raz, kiedy podejmowane są tego typu działania. Moim zdaniem niemiecki konsul powinien być uznany za personę non grata – mówi nam prof. Tadeusz Marczak, naukowiec z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Przypomnijmy. W miniony poniedziałek zapadł wyrok na protestujących, którzy zostali ukarani m.in. karą aresztu oraz wysokimi grzywnami pieniężnymi. Sprawa dotyczyła wydarzeń z czerwca ubiegłego roku: grupa kibiców, uczniów i studentów na Uniwersytecie Wrocławskim oprotestowała wykład b. stalinowca i funkcjonariusza Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego a obecnie socjologa prof. Zygmunta Baumana, którego zaprosił prezydent miasta Rafał Dutkiewicz. Współorganizatorem wykładu była Fundacja im. Friedricha Eberta, która zaznaczyła, że jest t impreza mająca uczcić 150-lecie niemieckiej partii SPD.

Gdy rozpoczął się protest, do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści, część demonstrujących osób zostało zatrzymanych.

W trakcie procesu okazało się, że o interwencje policyjna poprosił konsul niemiecki we Wrocławiu

- Z akt sprawy wynika, że decyzję o wkroczeniu oddziałów specjalnych na teren uniwersytetu podjął konsul niemiecki we Wrocławiu (dr Gottfried Zeitz - red.) – potwierdza w rozmowie z portalem niezależna.pl prof. Tadeusz Marczak, prof. nadzwyczajny Uniwersytetu Wrocławskiego z Zakładu Studiów nad Polityką.


fot.: Robert Krauz - na zdj. prof. Tadeusz Marczak

- Polskie ministerstwo powinno jak najpilniej, bo ujawnieniu tego faktu wszcząć procedurę dot. potraktowania konsula Niemiec we Wrocławiu jako persona non grata ponieważ jego zachowanie nosi wyraźne znamiona ingerencji w wewnętrzne sprawy. To jest niedopuszczalne w stosunkach międzynarodowych, to jest niedopuszczalne w dyplomacji, czekamy na kroki, które powinno podjąć ministerstwo spraw zagranicznych – dodaje naukowiec, dla którego najbardziej bulwersującym wątkiem w sprawie jest sprawa złamania „odwiecznej zasady eksterytorialności Uniwersytetu Wrocławskiego”.

Zdaniem prof. Marczaka a także części naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego, uważa że Wrocław i Dolny Śląsk znajdują się pod „szczególną opieką dyplomacji niemieckiej i polityki zagranicznej Niemiec”. W rozmowie z portalem niezalezna.pl prof. Tadeusz Marczak. przypomina sprawę z 2008 roku, w którym wraz z innymi wykładowcami przygotowywali konferencję dot. polityki historycznej Rosji i Niemiec. Konferencja w skutek nagonki medialnej „Gazety Wyborczej” nie odbyła się. Po sprawie, na wniosek Klausa Bahmana (radnego niemieckiego miasteczka Bruchsal, potem członka m.in. Fundacji Batorego, publicysty „Gazety Wyborczej”) prof. Marczak został wtedy usunięty z funkcji szefa dyrektora Studiów Międzynarodowych na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Ta dymisja wywołała ostry konflikt wśród kadry naukowej uniwersytetu i pokazała, że część naukowców nie zgadza się na naciski niemieckiego lobby.

Obejrzyj rozmowę z prof. Tadeuszem Marczakiem
http://vod.gazetapolska.pl/node/7152
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

niech szwab nie wtrąca się do polskich spraw.

Rownie olbrzymim skanadalem jak bezczelnosci interwencji konsula jest to, ze
1. facet nie zostal poslany do diabla przez polskiego urzednia
Przy tym warto zdac sobie sprawe z tego kim byl bauman. On byl nie tylko ubekiem. On zostal wywalony w 1953, po smierci stalina. A wiec po pierwszym rozloznieniu tego zbrodniczego systemu. A wywalali go inni mordercy zydkomunistycznej dyktatury.

B. musial byc takim zbrodniarzem, ze nawet stalinowcy ubecy nie mogli z nim wytrzymac i skorzystali natychmiast z okazji,zeby go wyrzucic.

Jak widac byla to najlepsza rekomendacja dla niemieckiego konsula co jeszcze raz potwierdza wypowiedz Schumachera, niemieckiego socjaldemokraty z lat 40 tych. Niemieccy nacjonalsocjalisci to na czerwono polakierowani komunisci.

2.drugim skandalem jest reakcja innych uczelni na interwencje policji.

Zadnej reakcji nie bylo. W calej Polsce.
To jest nie mniej porazajace.

Słowa wiersza odnoszą się do Jarosława Kaczyńskiego ... / ... Kiedy się obudzilem 10.04.10 brat powiedział mi, e samolot uległ awarii i się rozbił podczas lądowania na lotnisku w Smoleńsku.

- Przecież mówiłem, żeby nie leciał, wymamrotałem jakby zahipnotyzowany - uświadamiając sobie jednocześnie, jak niedorzeczna była to myśl, w tej sytuacji.

Rozmowa, a właściwie dyskusja dotyczyła wyjazdu Prezydenta do Moskwy 9 maja, a nie Smoleńska, i tego, czy do tupolewa powinien wsiąść pierwszy prezydent "PRL-bis", gen.Jaruzelski.

Jako uczestnik dyskusji byłem przeciwny wyjazdowi Prezydenta do Moskwy. Pamiętam jak dziś swoje, wyglądające dzisiaj na dramatyczne, pisane przez siebie słowa; "To jest dyplomatyczny płapko-majstersztyk! Po co Sokorski jeździł na Białoruś, coś załatwić? / wcześniej dyskutowano dziwny wyjazd Sikorskiego właśnie tam / Sygerowałem wtedy, aby do Moskwy, jako najważniejsza osoba po Prezydencie, poleciał marszałek Sejmu Komorowski, i aby Prezydent pozostał w Polsce, bo w tym dniu potrzebny jest w Polsce, Polsce i Polakom.

- Czy coś przeczuwałem? / Nie wiem, raczej nie powinienem, nie wiedziałem nawet wtedy, że gdy pisałem tamte słowa, śp. Prezydent Lech Kaczyński wsiadał właśnie do tupolewa TU-154M , numer boczny 101, w swój ostatni "rejs". "Rejs", który jak wyprawa Odyseusza po złote runo trwa, i będzie trwał tak długo, aż nie spełnią się wszystkie te "słowa, które zapisano", a które mieszczą i z rozwinięciem, zamykają się w w strofie wiersza, która powstała 10 kwietnia, jako odpowiedż na to, co się stało. Oto ona:

<>

I zagrzmi dzwon,

w niebo wzbiją się białe gołębie,

Biskup Cię wesprze podając swą rękę,

a Oni (wszyscy) pochylą swew czoła.

<>

10 kwietnia 2010 roku zostałem poetą, piszącym, dla niektórych, "złowróżbne wersety", będące dla innych "ukojeniem duszy". - 10 kwietnia zmienił mnie, i moje życie, w sposób, który trudno sobie w sensowny sposób wyobrazić. Stan ten trwa do dziś, pomimo, że na powrót "chcę być sobą".

- Czy ta historia, i te słowa, są prawdziwe? / Tak są, wszystkie zostały zapisane na portalu SympatycyPiS.pl , a słowa wiersza odnoszą się do Jarosłwa Kaczyńskiego, brata śp.Prezydenta. To On jest "okrętem i kapitanem statku Odyseusza", statku, który wytrwale zmierza w kierunku, i do celu, którym jest "złote runo". - Jego słuchajcie. / Gdy wygra, dopiero wtedy, "dusze" w spokoju będą mogły "odejść do nieba", a ICH ofiara nie pójdzie na marne.

CAŁA HISTORIA >>> http://niechcik.salon24.pl/585788,slowa-wiersza-odnosza-sie-do-jaroslawa-kaczynskiego <<< * Aby czytać "Medytacje red.Niechcika", wejdź na Salon24.pl i w lewym dolnym rogu odszukaj i WYŁĄCZ (blokujący treści) FILTR

Czy nalezy sie dziwic pytaniu nastolatki z Gorzowa? Czy to nie jest zdrada Polski?

Gdyby pogrzebać dokładnie w życiorysie Baumana, to jeszcze się okaże że zakatował nie jednego Polaka patriotę
Czy ktośc wie jakiego pochodzenia jest ten UBek ?

Góralskiego - z góry Syjon.

Mówił o tym Grzegorz Braun 1,5 miesiąca temu:
http://www.youtube.com/watch?v=HHkO4XKaLzk

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl