niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2016

Maria Sokołowska dla niezalezna.pl o kulisach spotkania z Donaldem Tuskiem

Dodano: 23.05.2014 [15:48]
Maria Sokołowska dla niezalezna.pl o kulisach spotkania z Donaldem Tuskiem - niezalezna.pl
foto: Archiwum Marii Sokołowskiej
Chciałam zwrócić premierowi uwagę na głos młodego pokolenia, które nie jest wpatrzone w PO i propagandę, że niektórzy też mogą myśleć inaczej, nie mają zabałaganionej głowy wiedzą, która jest nieprawdziwa - mówi Maria Sokołowska w rozmowie z Jarosławem Wróblewskim z portalu niezalezna.pl. Wczoraj Donald Tusk był w Gorzowie Wielkopolskim. Gdy szef PO podszedł do grupy licealistów, Maria Sokołowska uczennica II LO zapytała go: "Dlaczego udaje pan patriotę, a jest pan zdrajcą Polski?".

Dlaczego zadałaś premierowi Tuskowi to pytanie: Dlaczego udaje pan patriotę, a jest zdrajcą Polski?
Chciałam po prostu krzyknąć do Donalda Tuska, że jest zdrajcą. Bo tak uważam. Jednak wiedziałam, że tak nie wypada się zachować. Chciałam więc to zrobić dyplomatycznie i zadać mu to konkretne pytanie.
 
Premier odpowiedział wymijająco. Można powiedzieć, że cię zlekceważył?

Dokładnie, poczułam się zlekceważona przez premiera. Odpowiedział wymijająco, ale nie przyznałby się  przecież, że jest zdrajcą. Nie mam więc o to do niego żalu.
 
Oczekiwałaś odpowiedzi?

Nie, wiedziałam że i tak mi nie odpowie, ale chciałam zwrócić mu uwagę na głos młodego pokolenia, które nie jest wpatrzone w PO i propagandę, że niektórzy też mogą myśleć mądrze, nie mają zabałaganionej głowy wiedzą, która jest nieprawdziwa. Przecież młodemu, człowiekowi może przyjść refleksja, że nie jest tak jak mówią media.
 
A jakie dzisiaj były komentarze w twojej szkole?
Jeden nauczyciel skrytykował mnie straszliwie za to co zrobiłam, że obrażam naszą szkołę. Byli tacy, którzy mi gratulowali. Opinie moich kolegów były podzielone, gratulowali mi odwagi, ale większość odniosła się negatywnie do tego co zrobiłam.
 
Myślisz, że mogą być wyciągnięte jakieś konsekwencje wobec ciebie czy jesteś spokojna?
Jestem spokojna. Nie przejmuję się tym, co mówią ludzie. Rozumiem po prostu, że propaganda, którą wkładają im w głowę każe im tak mówić. Nie mam do nikogo żalu. Ta sprawa i tak z czasem ucichnie.
 
Tata mówił w rozmowie z niezalezna.pl, że piszesz wiersze…
Tak, piszę wiersze i chcę wydać tomik poezji, maluję, projektuję modę, śpiewam operowo i normalnie…
 
Jak twoi rówieśnicy ocenili zachowanie Donalda Tuska wobec ciebie?
Koleżanki mówiły, że się przestraszył.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kochana Marysiu
wróciłaś mi wiarę w polską młodzież, jesteś dla mnie wzorem bezkompromisowej i odważnej młodej Polki, kompletnie nie przejmuj się szczekaniem tuskowej psiarni ( i lisiarni), myśl niezależnie, niech Bóg Cię ma w swej opiece, gratulacje również dla rodziców, jako ojciec córki, czuję to bardzo mocno...
Historia przyzna Ci rację... już nie długo będziemy razem cieszyć się Wolną Polską

Marysia poszła śladem Inki. W Polsce wielcy ludzie rodzą się nawet w czasie zarazy. To nasa polska szczepionka na wirusa donAldtuskA.

Wielki szacunek dla Ciebie !!
POKAZAŁAŚ, ŻE tak WIELKI DUCH DRZEMIE W NARODZIE POLSKIM !!
Nie daj się zastraszyć !!

Jesteś więcej WARTA niż te wszystkie lewicowo-kołtuńsko-popaprane szumowiny
razem wzięte i do n-tej potęgi !!

Jesteś prawdziwym DIAMENTEM charakteru, osobowości, odwagi i WIEDZY !!

Jeszcze raz WIELKI SZACUNEK !!

Słowa wiersza odnoszą się do Jarosława Kaczyńskiego ... / ... Kiedy się obudzilem 10.04.10 brat powiedział mi, e samolot uległ awarii i się rozbił podczas lądowania na lotnisku w Smoleńsku.

- Przecież mówiłem, żeby nie leciał, wymamrotałem jakby zahipnotyzowany - uświadamiając sobie jednocześnie, jak niedorzeczna była to myśl, w tej sytuacji.

Rozmowa, a właściwie dyskusja dotyczyła wyjazdu Prezydenta do Moskwy 9 maja, a nie Smoleńska, i tego, czy do tupolewa powinien wsiąść pierwszy prezydent "PRL-bis", gen.Jaruzelski.

Jako uczestnik dyskusji byłem przeciwny wyjazdowi Prezydenta do Moskwy. Pamiętam jak dziś swoje, wyglądające dzisiaj na dramatyczne, pisane przez siebie słowa; "To jest dyplomatyczny płapko-majstersztyk! Po co Sokorski jeździł na Białoruś, coś załatwić? / wcześniej dyskutowano dziwny wyjazd Sikorskiego właśnie tam / Sygerowałem wtedy, aby do Moskwy, jako najważniejsza osoba po Prezydencie, poleciał marszałek Sejmu Komorowski, i aby Prezydent pozostał w Polsce, bo w tym dniu potrzebny jest w Polsce, Polsce i Polakom.

- Czy coś przeczuwałem? / Nie wiem, raczej nie powinienem, nie wiedziałem nawet wtedy, że gdy pisałem tamte słowa, śp. Prezydent Lech Kaczyński wsiadał właśnie do tupolewa TU-154M , numer boczny 101, w swój ostatni "rejs". "Rejs", który jak wyprawa Odyseusza po złote runo trwa, i będzie trwał tak długo, aż nie spełnią się wszystkie te "słowa, które zapisano", a które mieszczą i z rozwinięciem, zamykają się w w strofie wiersza, która powstała 10 kwietnia, jako odpowiedż na to, co się stało. Oto ona:

<>

I zagrzmi dzwon,

w niebo wzbiją się białe gołębie,

Biskup Cię wesprze podając swą rękę,

a Oni (wszyscy) pochylą swew czoła.

<>

10 kwietnia 2010 roku zostałem poetą, piszącym, dla niektórych, "złowróżbne wersety", będące dla innych "ukojeniem duszy". - 10 kwietnia zmienił mnie, i moje życie, w sposób, który trudno sobie w sensowny sposób wyobrazić. Stan ten trwa do dziś, pomimo, że na powrót "chcę być sobą".

- Czy ta historia, i te słowa, są prawdziwe? / Tak są, wszystkie zostały zapisane na portalu SympatycyPiS.pl , a słowa wiersza odnoszą się do Jarosłwa Kaczyńskiego, brata śp.Prezydenta. To On jest "okrętem i kapitanem statku Odyseusza", statku, który wytrwale zmierza w kierunku, i do celu, którym jest "złote runo". - Jego słuchajcie. / Gdy wygra, dopiero wtedy, "dusze" w spokoju będą mogły "odejść do nieba", a ICH ofiara nie pójdzie na marne.

CAŁA HISTORIA >>> http://niechcik.salon24.pl/585788,slowa-wiersza-odnosza-sie-do-jaroslawa-kaczynskiego <<< * Aby czytać "Medytacje red.Niechcika", wejdź na Salon24.pl i w lewym dolnym rogu odszukaj i WYŁĄCZ (blokujący treści) FILTR

Zapraszam do przeczytania naszej oceny na kogo głosować w wyborach w niedzielę:
http://obroncakrzyza.wordpress.com/2014/05/21/na-kogo-glosowac-w-wyborach-2014/

Wielka i Wspaniała Bohaterka. Należy jej ufundować Nagrodę za te śmiałe i piękne słowa.

Takich dzielnych Patriotów Ojczyzny,Polska potrzebuje.Chwała za odwagę tej dzielnej dziewczynie.Należy to publikować w każdym portalu,Facebooku,mailu i wszędzie gdzie możliwe,za taką Polską Patriotyczną Postawę.Pozdrawiam.

Gratulacje dla tej dziewczyny!!!!!!!!!!! Powiedziała co myśli ona i miliony innych takich jak ja !! Gratulacje odwagi!!!! Jednak jeszcze ten kraj nie jest skazany na klęskę!!!

Aż chciałoby się uściskać tą młodą dziewczynę, że temu łajdakowi Tuskowi powiedziała prawdę tylko szkoda, iż jest tak mało ludzi odważnych bravo droga koleżanko która jesteś prawdziwa.

Wspaniala dziewczyna jestem pelen podziwu dla niej za umiejetnosc niezaleznego myslenia w jej wieku

Maria Sokołowska pisze bardzo piękne wiersze o Polsce szykowała się z tym pytaniem do tyska już przed przyjazdem.

Gazeta juz szczuje na te dziewczyne. Mysle, ze w przyszlym tygodniu zaczna sie akcje w rodzaju telefon do dyrekcji szkoly, przepytywanie kolezanek i kolegow itp.

J.Ch.Andersen: "
- Patrzcie, przecież on jest nagi! - zawołało jakieś małe dziecko.
- Boże, słuchajcie głosu niewiniątka - powiedział wtedy jego ojciec i w tłu mie jeden zaczął szeptem powtarzać drugiemu to, co dziecko powiedziało.
- On jest nagi, małe dziecko powiedziało, że jest nagi:
- On jest nagi! - zawołał w końcu cały lud.
Cesarz zmieszał się, bo wydawało mu się, że jego poddani mają słuszność, ale pomyślał sobie: "Muszę wytrzymać do końca procesji". I wyprostował się jeszcze dumniej, a dworzanie szli za nim, niosąc tren, którego wcale nie było."

Niedojrzała emocjonalnie i tyle

Dziekuję.

nie przejmuj się Maria zachowaniem ryżego - nie tylko Ciebie zlekceważył - tak samo potraktował rodziców sześciolatków, tak potraktował rodziny niepełnosprawnych i tak traktuje całe właściwie społeczeństwo

Człowieku! gdybyś wiedział, jaka twoja władza!

Kiedy myśl w twojej głowie, jako iskra w chmurze,

Zabłyśnie niewidzialna, obłoki zgromadza,

I tworzy deszcz rodzajny lub gromy i burze;

Gdybyś wiedział, że ledwie jednę myśl rozniecisz,

Już czekają w milczeniu, jak gromu żywioły,

Tak czekają twej myśli - szatan i anioły;

Czy ty w piekło uderzysz, czy w niebo zaświecisz;

A ty jak obłok górny, ale błędny, pałasz

I sam nie wiesz, gdzie lecisz, sam nie wiesz, co zdziałasz.

Ludzie! każdy z was mógłby, samotny, więziony,

Myślą i wiarą zwalać i podzwigać trony.

Zuch dziewczyna godna nastepczyni INKI,

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl