niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

UWAGA na karty do głosowania z listami Platformy i partii Gowina. Niektóre mają "pogrubiony" druk

Dodano: 22.05.2014 [16:50]
UWAGA na karty do głosowania z listami Platformy i partii Gowina. Niektóre mają "pogrubiony" druk - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek
Nawoływania do czujności członków komisji wyborczych miały sens. W Redzie, przewodnicząca jednej z nich, odkryła, że kilka kart z listami Platformy Obywatelskiej miał „wytłuszczony”, mocno wyróżniający się druk. Podobnie było z kartami partii Jarosława Gowina.

Od wielu tygodni piszemy o konieczności pilnowania prawidłowości przebieg eurowyborów. W akcję aktywnie włączyli się członkowie Klubów Gazety Polskiej z całego kraju. I dzisiaj, dzięki ich czujności, udało się odkryć poważny błąd na kartach wyborczych faworyzujący Platformę Obywatelską i ugrupowanie Jarosława Gowina.

Violetta Mackiewicz-Sasiak, przewodnicząca komisji wyborczej w Redzie, zauważyła, że niektóre mają inną czcionkę. - Pogrubioną, wyraźnie wyróżniająca się od innych - mówi portalowi niezalezna.pl. Natychmiast zgłosiła problem pełnomocnikowi z tego okręgu wyborczego, a ten przyznał jej rację, że takie karty nie mogą być wykorzystane podczas niedzielnych wyborów.

W Redzie ilość wadliwych kart nie była duża, bo zaledwie kilka, ale czy to problem jedynie pomorskiego miasteczka?

- Mamy podobne informacje z innych okręgów wyborczych, ale na razie nie wiemy jaka jest skala. Poprosiłam wszystkich o szczegółowe dane. Jutro powinniśmy mieć zbiorczą informację - tłumaczy portalowi niezalezna.pl Anna Sikora, kierującą zespołem ds. monitoringu wyborów powołanym przez PiS.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ta wściekła P0lszewicka banda zrobi wszystko żeby nie oddać władzy.

"Ja za swego zycia chcę zobaczyć chyżęgo razem z kilkoma innymi indywiduami w więzieniu. Te osobniki kible powinny szorowac a nie reprezentować 40 milionowy kraj". Ja też na to czekam i pewnie pare milionów Polaków. Zróbmy wszystko aby unicestwić politycznie tą złodziejską bandę antypolską. NIE dla PO,PSL, Korwina, SLD i Ruchersów. Głosuję na PiS. Ogladaliście wczoraj debatę u Kraśki? Nie znam nazwiska tego posła z PiSu, ale to był facet z kulturą,że znajomosci, no super. Może znacie Jego nazwisko, warto je zapamiętać.

Artykuł 248 Kodeksu Karnego mówi:
to w związku z wyborami do Sejmu, do Senatu, wyborem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wyborami do Parlamentu Europejskiego, wyborami organów samorządu terytorialnego lub referendum:

1. sporządza listę kandydujących lub głosujących, z pominięciem uprawnionych lub wpisaniem nieuprawnionych,
2. używa podstępu celem nieprawidłowego sporządzenia listy kandydujących lub głosujących, protokołów lub innych dokumentów wyborczych albo referendalnych,
3.niszczy, uszkadza, ukrywa, przerabia lub podrabia protokoły lub inne dokumenty wyborcze albo referendalne,
4. dopuszcza się nadużycia lub dopuszcza do nadużycia przy przyjmowaniu lub obliczaniu głosów,
5.odstępuje innej osobie przed zakończeniem głosowania niewykorzystaną kartę do głosowania lub pozyskuje od innej osoby w celu wykorzystania w głosowaniu niewykorzystaną kartę do głosowania,
6.dopuszcza się nadużycia w sporządzaniu list z podpisami obywateli zgłaszających kandydatów w wyborach lub inicjujących referendum,

- podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
W szczególności punkt 3.

Mam pytanie w kwestii mężów opatrznościowych podczas wyborów. Będę głosował w obwodzie nr 355 - "Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 355 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 100, OS. ALBERTYŃSKIE" Czy któryś/aś z uczestników/czek tego forum ma wiedzę o pobycie takowej podczas głosowania? Jeśli tak to proszę o imię i nazwisko w celu weryfikacji podczas wizyty co utwierdzi mnie w przekonaniu co do czystości wyborów. Chcę mieć pewność że ktoś pilnuje tego całego "burdelu" (przepraszam za słownictwo).

nie bądź za cwany w zbek czesany...itd.; dowiesz się na miejscu, czy nazwiska całej komisji tez cie interesują?!

Bo wiadomo jak maszyna drukarska rusza...To pierwszy druk jest wytluszczony - dopiero jak sprzet sie rozbuja, to druk jest taki jak nalezy...Najwyrazniej oszczedzano papier

...Bo gdyby nie bylo demokracji gdyby byly oszustwa wyborcze - to jestem przekonany, ze marsjanie w tym cyrku nie braliby udzialu, a kuluby spaly spokojnie.

Czuwaj!

W moim mieście, a także w miastach sąsiednich, liczących grubo ponad 100 000 - 200 000 mieszkańców widzę wyłącznie bilbordy Prawa i Sprawiedliwości. Co jest grane??? Powiadają niektórzy, że na inne partie głosować nie warto, bo przez 7 lat bałaganu mamy aż zanadto. Delegatury innych partii są też wyjątkowo leniwi....albo oni też mają dosyć Tuska i jemu podobnych!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl