niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

UWAGA na karty do głosowania z listami Platformy i partii Gowina. Niektóre mają "pogrubiony" druk

Dodano: 22.05.2014 [16:50]
UWAGA na karty do głosowania z listami Platformy i partii Gowina. Niektóre mają "pogrubiony" druk - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek
Nawoływania do czujności członków komisji wyborczych miały sens. W Redzie, przewodnicząca jednej z nich, odkryła, że kilka kart z listami Platformy Obywatelskiej miał „wytłuszczony”, mocno wyróżniający się druk. Podobnie było z kartami partii Jarosława Gowina.

Od wielu tygodni piszemy o konieczności pilnowania prawidłowości przebieg eurowyborów. W akcję aktywnie włączyli się członkowie Klubów Gazety Polskiej z całego kraju. I dzisiaj, dzięki ich czujności, udało się odkryć poważny błąd na kartach wyborczych faworyzujący Platformę Obywatelską i ugrupowanie Jarosława Gowina.

Violetta Mackiewicz-Sasiak, przewodnicząca komisji wyborczej w Redzie, zauważyła, że niektóre mają inną czcionkę. - Pogrubioną, wyraźnie wyróżniająca się od innych - mówi portalowi niezalezna.pl. Natychmiast zgłosiła problem pełnomocnikowi z tego okręgu wyborczego, a ten przyznał jej rację, że takie karty nie mogą być wykorzystane podczas niedzielnych wyborów.

W Redzie ilość wadliwych kart nie była duża, bo zaledwie kilka, ale czy to problem jedynie pomorskiego miasteczka?

- Mamy podobne informacje z innych okręgów wyborczych, ale na razie nie wiemy jaka jest skala. Poprosiłam wszystkich o szczegółowe dane. Jutro powinniśmy mieć zbiorczą informację - tłumaczy portalowi niezalezna.pl Anna Sikora, kierującą zespołem ds. monitoringu wyborów powołanym przez PiS.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ta wściekła P0lszewicka banda zrobi wszystko żeby nie oddać władzy.

"Ja za swego zycia chcę zobaczyć chyżęgo razem z kilkoma innymi indywiduami w więzieniu. Te osobniki kible powinny szorowac a nie reprezentować 40 milionowy kraj". Ja też na to czekam i pewnie pare milionów Polaków. Zróbmy wszystko aby unicestwić politycznie tą złodziejską bandę antypolską. NIE dla PO,PSL, Korwina, SLD i Ruchersów. Głosuję na PiS. Ogladaliście wczoraj debatę u Kraśki? Nie znam nazwiska tego posła z PiSu, ale to był facet z kulturą,że znajomosci, no super. Może znacie Jego nazwisko, warto je zapamiętać.

Mam pytanie w kwestii mężów opatrznościowych podczas wyborów. Będę głosował w obwodzie nr 355 - "Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 355 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 100, OS. ALBERTYŃSKIE" Czy któryś/aś z uczestników/czek tego forum ma wiedzę o pobycie takowej podczas głosowania? Jeśli tak to proszę o imię i nazwisko w celu weryfikacji podczas wizyty co utwierdzi mnie w przekonaniu co do czystości wyborów. Chcę mieć pewność że ktoś pilnuje tego całego "burdelu" (przepraszam za słownictwo).

nie bądź za cwany w zbek czesany...itd.; dowiesz się na miejscu, czy nazwiska całej komisji tez cie interesują?!

Bo wiadomo jak maszyna drukarska rusza...To pierwszy druk jest wytluszczony - dopiero jak sprzet sie rozbuja, to druk jest taki jak nalezy...Najwyrazniej oszczedzano papier

...Bo gdyby nie bylo demokracji gdyby byly oszustwa wyborcze - to jestem przekonany, ze marsjanie w tym cyrku nie braliby udzialu, a kuluby spaly spokojnie.

Czuwaj!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl