niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

SKANDAL! Kibice skazani na areszt za protest podczas wykładu Baumana

Dodano: 19.05.2014 [11:52]
SKANDAL! Kibice skazani na areszt za protest podczas wykładu Baumana - niezalezna.pl
foto: Magda Piejko
Jest wyrok ws. zakłócenia wykładu byłego majora KBW Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim. Sędzia Paweł Chodkowski z Sądu Rejonowego we Wrocławiu skazał pięciu kibiców na 30 dniowy areszt,  jednego na 20 dni aresztu oraz wysokie kary pieniężne. Czterech z oskarżonych uniewinniono.  Kibiców wspierał swoją obecności Kornel Morawiecki, legendarny szef "Solidarności Walczącej".

-Ten wyrok to jest kompromitacja polskiego państwa , to także kompromitacja Uniwersytetu i Sądu. Ci ludzie zostali jawnie skrzywdzeni, to jest ich jawna i oburzająca krzywda. Czegoś takiego nie spodziewałem  się 25 lat po transformacji. Uważam że protest całego środowiska prawniczego powinien być niezmiernie większa w przeciwnym wypadku bezkarność sądu będzie jeszcze większa - mówił Morawiecki po ogłoszeniu wyroku. 

Po jego odczytaniu sędzia przerwał rozprawę, ponieważ  zgromadzona na sali publiczność - m.in kibice WKS "Śląsk"  zaczęła krzyczeć "Hańba!" " Skandal!" i zaczęła wyklaskiwać sędziego. Po 10 minutowej przerwie na salę wpuszczono (poza oskarżonymi , obroną i oskarżycielami) tylko dziennikarzy.

 W uzasadnieniu sędzia Chodkowski stwierdził, że głównym materiałem dowodowym sprawy jest kilkunastominutowe nagranie z monitoringu.

"Ideowe wybory Zygmunta Baumana dokonane przez niego w latach 45-53 tak krytycznie oceniany przez oskarżonych nie dają jakiejkolwiek legitymacji do kreowania nienawiści wobec tych, których postaw i wyborów oni nie akceptują (…) zachowań, co należy zaakcentować nie mających nic wspólnego jak twierdzą obwinieni z oficjalną formą wyrażania poglądów i prezentowania swoich opinii w świetle debaty publicznej, lecz stanowiących manifestację pogardy wobec państwa, pogardy wobec prawa, uniwersalnych wartości etycznych" brzmiał fragment uzasadnienia. 

Sędzia przyznał, że wyrok miał charakter prewencyjny

- Tego rodzaju postawa i jej skutki musiały się spotkać z określoną reakcją państwa wyrok jest surowy, gdyż tylko takie formułowanie wyroku pozwoli na osiągnięcie celów prewencyjnych kary. Można wyrazić przekonanie, nadzieję, że (...) la niektórych osób treść wyroku będzie stanowić źródło refleksji co do sposobu i formy udziału w życiu publicznym- stwierdził  sędzia Chodkowski. 

ZOBACZ REAKCJĘ PUBLICZNOŚCI NA OGŁOSZENIE WYROKUObwinieni, publiczność oraz niezależni obserwatorzy uznali ten wyrok za skandaliczny i zapowiedzieli apelację.

- Wstydzę się, że będąc profesorem Uniwersytetu sam nie zaprotestowałem wtedy kiedy Bauman został zaproszony, nie powinno się takiej kreatury na porządny Uniwersytet zapraszać, po pierwsze dlatego, że jest stalinowskim łotrem, a po drugie dlatego, że opowieści o tym, że to jest wielki uczony są bardzo bardzo przesadzone. Ja na wykładach teraz moim studentom mówię: Bądźcie cicho po przyjdzie policja jak będziecie rozmawiać podczas wykładu, ale prawdopodobnie nie mam racji, bo ja nie będę się cieszył taką opieką państwa polskiego jak łotr Bauman- stwierdził prof. Jerzy Marcinkowski z  Uniwersytetu Wrocławskiego.


(fot. Robert Krauz)

Lider kibiców WKS Śląsk Roman Zieliński, redaktor naczelny portalu FanSlask.com został skazany na 5 tys. zł grzywny. Pozostali otrzymali od 1 - 5 tys. zł grzywny oraz od  10 do 30 dni aresztu. Sędzia w kilku przypadkach wydał wyższe wyroki, niż domagała się tego policja, która sprawę przeciwko kibicom skierowała do sądu.

Przed sądem obwinieni nie przyznali się do winy. Niektórzy z nich podkreślali, że na wykład Baumana przyszli, aby zaprotestować przeciwko obecności na wrocławskiej uczelni „człowieka, który ma na rękach krew polskich patriotów”.

Proces rozpoczął się 17 marca b.r. Na jednej z pierwszych rozpraw sędzia Paweł Chodkiewicz zadecydował, że zapraszający Baumana prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz nie będzie zeznawał.  Od samego początku procesu kibice nie przyznawali się do zarzucanych im czynów.


(fot. Robert Krauz)

- Nigdy nie byłem członkiem Narodowego Odrodzenia Polski, na wykład majora przyszedłem z ciekawości. Chciałem usłyszeć co ma do powiedzenie były członek NKWD – formacji, która odpowiada za zamordowanie poprzez strzał w tył głowy mojego dziadka w Katyniu (…). Ciekawiło mnie jak będą się zachowywali reprezentanci władz miasta tak często powołujący się na swoją antykomunistyczną przeszłość. Treść części okrzyków, które padały z naszej strony kojarzy mi się z okresem stanu wojennego – mówił jeden z oskarżonych, działacz Solidarności Walczącej,  Piotr Malawski.

Dziś, przed ogłoszeniem wyroku kibice wywiesili transparent: Norymberga dla komuny, raz sierpem raz młotem...


(Magdalena Piejko)

Major Zygmunt Bauman nie tylko szkolił żołnierzy KBW, ale i osobiście dowodził oddziałem, który wyłapywał Żołnierzy Wyklętych – wynika z dokumentów IPN. Było to za rządów Bolesława Bieruta, z którego córką – swoją partnerką – mieszka dziś w angielskim Leeds. Było to za rządów Bolesława Bieruta, z którego córką – swoją partnerką – mieszka dziś w angielskim Leeds. Uniwersytet Wrocławski jest im obojgu szczególnie bliski – wszak nosił niegdyś imię stalinowskiego dyktatora.
 
18 kwietnia 1952 r., aula Uniwersytetu Wrocławskiego, na honorowym miejscu portret Bolesława Bieruta. Polska Kronika Filmowa uwiecznia radosne dla uczelni wydarzenie. Lektor, aktor Andrzej Łapicki, czyta:„Uczelnia ta zorganizowana została dzięki osobistej opiece prezydenta Bieruta. (…) Zebrali się w auli uniwersyteckiej profesorowie, młodzież akademicka, delegacje przodowników pracy z kopalń i hut. Rektor Mydlarski zakomunikował zebranym, że prezydent Bierut zgodził się na nazwanie uniwersytetu jego imieniem. Uniwersytet Wrocławski powołany do twórczej pracy dla nauki polskiej i kultury socjalistycznej za drogowskaz przyjmuje wskazania Bolesława Bieruta”. Sala klaszcze. Nadanie uczelni imienia żyjącego komunistycznego przywódcy jest częścią kultu Bieruta, wzorowanego na kulcie Stalina.
 
Niecałe dwa tygodnie później, 1 maja 1952 r., radosny dzień przeżywa Zygmunt Bauman. Awansowany zostaje na stopień majora Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz szefa Oddziału II Zarządu Politycznego KBW. Korpus był zbrojnym ramieniem partii komunistycznej, utworzonym na wzór sowieckich wojsk NKWD, w których zresztą Bauman służył wcześniej.
 
To właśnie jednostki KBW ścigały „bandytów” i „faszystów”, czyli najsłynniejsze oddziały antykomunistycznej partyzantki: V Wileńskiej Brygady AK mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” na Białostocczyźnie, mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory” na Lubelszczyźnie czy Józefa Kurasia „Ognia” na Podhalu.
 
Dokumenty IPN, do których dotarł historyk Piotr Gontarczyk, nie pozostawiają wątpliwości: Bauman walczył z podziemiem z bronią w ręku i za szczególne sukcesy w łapaniu „bandytów” został odznaczony Krzyżem Walecznych.
 
Proces zabezpieczały jednostki specjalne

(fot. Robert Krauz)

„Jako szef Wydziału Polityczno-Wychowawczego (…) bierze udział w walce z bandami. Przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się schwytaniem wielkiej ilości bandytów. Odznaczony Krzyżem Walecznych” – taką treść wniosku z 1950 r. o awans Baumana przytacza w publikacji „Towarzysz Semjon” w Biuletynie IPN Gontarczyk. Dla schwytanych oznaczało to przesłuchania, tortury lub śmierć.

Kilka tygodni temu angielski naukowiec Peter Walsh zarzucił Baumanowi, że w książce pt. „Does the Richness of the Few Benefit Us All?” z 2013 roku zaprezentował teorie i stwierdzenia powszechnie dostępne na łamach Wikipedii oraz innych serwisach internetowych, bez powołania się na źródła.

Ponadto według Petera Walsha w swoich pracach naukowych Bauman jedynie sporadycznie wspomina o jakichkolwiek źródłach, a bardzo często nie umieszcza w formie cytatów fragmentów zapożyczonych z innych prac. Angielski naukowiec zarzuca też Baumanowi, że powiela błędy pojawiające się w źródłach oraz przytacza jedynie te argumenty, które stanowią potwierdzenie dla własnych tez.

Naukowiec z Cambridge uważa też, że Zygmunt Bauman naruszył elementarne standardy naukowe i naraził na szwank swoją wiarygodność.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

ksiega 5:21
21 Biada tym, którzy się uważają za mądrych
i są sprytnymi we własnym mniemaniu!
22 Biada tym, którzy są bohaterami w piciu wina
i dzielni w mieszaniu sycery.
23 Tym, którzy za podarek uniewinniają winnego,
a sprawiedliwego odsądzają od prawa.
24 Przeto jak słomę pożera język ognisty,
a siano znika w płomieniu,
tak korzeń ich będzie zgnilizną,
a kiełek ich jak pył porwany się wzniesie,
bo odrzucili Prawo Pana Zastępów
i wzgardzili tym, co mówił Święty Izraela.

Spójrzcie na jego twarz. Brakuje mu tylko szpicruty. Tak, jak młodzież zjednoczyła się w sprawie Acta, tak teraz na wszystkich portalach, meczach i w każdym możliwym miejscu powinno pokazywać się nazwisko tego resortowego ......

https://www.youtube.com/watch?v=8b5wKr_Z5kM Poseł Andrzej Duda-kandydat PiS do Europarlamentu.

Proponuję zaadresować kilka ciepłych słów w sprawie wyroku do prezesa sądu mailto:prezes@wroclaw-srodmiescie.sr.gov.pl

czy ten policjant na zdjeciu w masce Zorro ma jakis identyfikator ? dlaczego tak ubranego wpuszczono na sale rozpraw ? Czy ja jako obywatel tez mam prawo tak przyjsc na sprawe ? chodzic PO ulicy ? co to Fcuken jest ?! on Spiewa na interwizji ze POsiada mikrofon ? w masce pegazce byloby bardziej do twarzy z karabinem i kamizelce przeciwpancernej....

Myślałem, że Tulei nie da się "przeskoczyć". A jednak moja wyobraźnia okazuje sie być płytka...

Te wyroki to jest majątek na przyszłość "skazanych". Nie pękajcie. Już niedługo do więzień trafią te wszystkie tuskowe kanalie z hersztem na czele. A łotry typu bauman nie odważą się przyjechać do Polski.

I niech ktoś teraz powie, że standardy białoruskie, to odległa perspektywa. Nie. one już u nas funkcjonują i maja się nawet nieźle. Warto przy okazji przypomnieć, że do spacyfikowania narodowców sprowadzono wówczas jednostkę antyterrorystyczną wyposażoną w broń gładkolufową. Do ludzi, którzy nie używali przemocy, a jedynie wykrzykiwali antykomunistyczne hasła! Nad stanem polskiego sądownictwa nie ma co się rozpisywać, bo wiadomo, że nadaje się jedynie do bakutilu, ale w prezydencie Wrocławia (swojego czasu) upatrywano kandydata na...prezydenta Polski! I były to głosy, które wychodziły ze środowisk centroprawicowych. Komuś musiało się w głowach nieźle popier...no, namieszać. Ciekawy felieton na www.pamflet.pl

Wyrok jest zgodny z wola ludu. Lud czyli lemingi wybral system sowiecki. Bauman, ktory zawodowo zajmowal sie mordowaniem polskich patriotow jest jednym z tworcow III "rzeczpospolitej" obok takich bohaterow i opozycjonistow jak wojciech jaruzelski czy czeslaw kiszczak. Sedziemu jako integralnej czesci tego systemu nie pozostalo nic innego jak skazac polskich patriotow. Robil to jego ojciec, moze i dziadek, beda to robily jego dzieci i wnuki. Ten sam "czlowiek" nie mialby nic przeciwko skazaniu tych mlodych ludzi na kare smierci przez rozstrzelanie, gdyby "platforma" tego od niego zazadala. Wyroku nie mozna nazywac skandalem skoro wiekszosc spoleczenstwa domaga sie ochrony i oddaje czesc sowieckim zabojcom. Uwazam, ze najbardziej ulubiony POlski polityk, boleslaw komorowski powinien majora baumana uhonorowac orlem bialym, najlepiej z czekolady.

Dzisiejsze sądy POd tymi nie-rządami agenturalnej partii ryżego są narzędziem do walki z polskością, Polską, Narodem czującym, myślącym patriotcznie. Zdrajca kupiony przez obce mocarstwa włada dziś naszym losem i losem Polski niszcxząc z zaciekłością bo nie ma powiązań z Polską Racją Stanu tylko z Niemiecko-Brukselsko- Moskiewską targowicą.
Tylko powstanie Narodowe bo wybory sfałszują ( jak mówi nie lubiany przez zemnie Korwinn)bo ryży to głosi juz nie POraz pierwszy w 2007,2010 roku również głosił" NIE POZWOLĘ JAKO PREMIER NA ZWYCIĘSTWO PIS BY PIS DOSZŁO DO WŁADZY" nasuwa się tylko zasadnicze pytanie dlaczego nie zaję.ły sie tym odPOwiednie służby, organa państw a racja takie ograna i służby w POlsce Tuska nie istnieją istnieją natomiast służby ochrony padalców i sprzedawczyków kupionych za marki a POtem juz za euro

Bandyci z SB poprzez swoje sądy mszczą się na polskich patriotach protestujacych przeciw występom stalinowskiego siepacza.

W Wolnej Polsce odpowiecie za swoje łajdactwa.

Nie miejcie złudzeń PRL-owskie bydlaki!!!!!

sędzia z zegarkiem w kolorze łańcucha
kto da więcej ?

tuskowcy chca stworzyc meczennikow, a jak wiadomo to im sie nie oplaci,

bo stwarzanie meczennikow rzadko komu sie oplacilo,

kto w ogole pozwolil grasowac Baumanowi po uczelniach?

nie ma rady, trzeba odwiesić orzekanie i wykonywanie kary śmierci.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl