niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Olechowski potwierdza finansowanie partii Tuska przez CDU i mówi o "paczkach z Niemiec"

Dodano: 12.05.2014 [08:12]
Olechowski potwierdza finansowanie partii Tuska przez CDU i mówi o "paczkach z Niemiec" - niezalezna.pl
foto: flickr.com/photos/platformaobywatelskarp
- Nie znalazłem tam niczego nieprawdziwego - powiedział o książce byłego lidera Platformy Obywatelskiej Pawła Piskorskiego, Andrzej Olechowski - jeden z założycieli tej partii. Odnosząc się do fragmentu mówiącego o finansowaniu partii Donalda Tuska z pieniędzy niemieckiej CDU, stwierdził, że nie widzi w tym nic złego. - Zachód wspierał polską demokrację - powiedział Olechowski, dodając że "zagranicznych pieniędzy było wtedy dużo".

Dwa tygodnie temu jeden z liderów Kongresu Liberalno-Demokratycznego, a później Platformy Obywatelskiej, Paweł Piskorski ujawnił, że ugrupowanie Donalda Tuska i Jana Krzysztofa Bieleckiego było finansowane przez niemiecką partię CDU. Wymianą pieniędzy mieli się zajmować liderzy tych ugrupowań, czyli Jan Krzysztof Bielecki (ówczesny premier RP) i Helmut Kohl (wówczas kanclerz Niemiec). Zarówno Tusk, jak i Bielecki zaprzeczają tej informacji, wczoraj jednak potwierdził ją jeden z ojców założycieli partii obecnego premiera: Andrzej Olechowski.

- Mam wrażenie, że to jest szczera książka. Pieniądze mogły być, bo wtedy pieniędzy zagranicznych było w Polsce dużo. Zachód wspierał polską demokrację. W końcu ludzie dostawali paczki z Niemiec. Nie tylko partie, ale i zwykli ludzie dostawali paczki – mówił Olechowski na antenie TVN24.

Podkreślił też, że czytał książkę w całości (wywiad-rzeka "Między nami liberałami" z Pawłem Piskorskim - przyp. red.) - Jest tam wiele fragmentów, które mnie dotyczą, bądź opisują sytuacje, przy których byłem. Nie znalazłem tam niczego nieprawdziwego  powiedział Andrzej Olechowski.

Jak pisała "Gazeta Polska Codziennie" również Władysław Bartoszewski, będąc szefem MSZ w rządzie Jerzego Buzka był finansowany przez Niemców. Dostał wtedy 132 tys. marek z niemieckiej fundacji, współpracującej z rządem. Będąc ministrem spraw zagranicznych, otrzymał z niemieckiej fundacji Roberta Boscha 132 tysiące marek – „za rolę, jaką odgrywa w kształtowaniu stosunków polsko-niemieckich”. Organizacja ta jest powiązana z niemieckim rządem, który wspiera ją w realizacji jej programów.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Finansowanie jakiejkolwiek partii politycznej przez obce państwo jest ze wszech miar naganne i partia taka powinna zostać zdelegalizowana.

"Pieniądze mogły być, bo wtedy pieniędzy zagranicznych było w Polsce dużo." To były czy mogły być??

Niemcy finansowaly KLD i UW a Moskwa SLD Millera dlatego chca zawrzec koalicje Pakt Ribentrof Molotow trwa mac

Tusk wygląda przy Olechowskim jak niziołek. Pamiętam obelgi michników pod adresem śp.Kaczyńskiego, że taki niski kartofel, a Tusk baz obcasów i montażu w telewizji jest kurdupelkiem.

i juz krok do rozwałkowania móżdżków wyborcow, że finansowniE jest OK a MATOŁ jak matoł nic nie wiedział

I nikt się nie znajdzie kto go zatrzyma i aresztuje ?

Teraz i zawsze trzeba być poddanym niemiec. Smoleńsk poddanym putina. Kim jest tusk?

Nie bardzo mnie dziwi cała zabawa z finansowaniem partii politycznych przez obcych mocodawców. Zarówno tzw. lewica jak i prawica były mocno "wspomagane" przez zagraniczne rządy. Teraz warto zobaczyć, które partie nie były finansowane. To może wskazówka, że są one faktycznymi wyrazicielami własnych i ew. narodowych dążeń Polaków. Oczywiście tu też jest pułapka...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl