Doradca Komorowskiego w firmie, która wyprodukowała spot o 10 latach w Unii

Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Dyrektor Kreatywny Grupy DDB Marcin Mroszczak, której spółka zależna zrobiła spot „10 lat świet(l)nych”, jest społecznym doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego - ujawnia "Rzeczpospolita". Mroszczak doradza prezydentowi od czerwca 2011 r.

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej" - "Marcin Mroszczak jest jedną z najważniejszych postaci grupy, do której należy agencja Gutenberg networks Warszawa Sp. z o.o. wykonująca rządowe zlecenie na unijny spot". 

Rząd wydał na minutowy spot aż 7 mln zł, co zaszokowało specjalistów od takich produkcji.

Przedstawiciele DDB nie dostrzegają jednak konfliktu interesów. - Nie ma tu konfliktu interesów ponieważ Kancelaria Prezydenta nie miała żadnej roli ani decyzyjnej ani nadzorczej w sprawie przetargu na kampanię z okazji 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Marcin Mroszczak jako Dyrektor Kreatywny Grupy był wewnętrznie konsultowany w sprawach kreatywnych związanych z filmem, ale nie uczestniczył ani w procesie przetargowym ani produkcyjnym - powiedzieli "Rzeczpospolitej".
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rp.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Suwałki: nowy-stary prezydent

/ Adrian Piekarski vel Adrianek2501; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

  

Urzędujący prezydent Suwałk (Podlaskie) Czesław Renkiewicz wygrał po raz trzeci z rzędu wybory na prezydenta miasta. Renkiewicz w pierwszej turze pokonał kontrkandydatów, uzyskując 63,1 proc. głosów.

Na stronie PKW są już oficjalne wyniki. Renkiewicz startował z komitetu „Łączą nas Suwałki – Czesław Renkiewicz”.

W wyborach wzięło udział jeszcze 4 kandydatów. Drugi wynik wyborczy uzyskał Grzegorz Mackiewicz z PiS – 21 proc.; 8,5 proc. głosów otrzymał Sławomir Sieczkowski z komitetu „Mieszkańcy Suwałk". Czwarty wynik uzyskał Grzegorz Gorlo z komitetu „Suwalskie Porozumienie Prawicy - 5,3 proc. Tylko 1,9 proc. poparcia uzyskał kandydat Koalicji Obywatelskiej Mariusz Szmidt.

Komitet prezydenta Renkiewicza zdobył w 23-osobowej radzie miejskiej 12 radnych i nie będzie musiał szukać koalicjanta. 7 mandatów otrzyma PiS, 2 mandaty Koalicja Obywatelska i 2 mandaty komitet „Mieszkańcy Suwałk”.

Frekwencja wyborcza w Suwałkach wyniosła 47 proc. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl