niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

Amerykańscy politycy: Niemcy pomogły Rosji w inwazji na Ukrainę

Dodano: 23.04.2014 [08:47]
Amerykańscy politycy: Niemcy pomogły Rosji w inwazji na Ukrainę - niezalezna.pl
foto: Yevgen Nasadyuk (Євген Насадюк); creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Rosjanom nie udałoby się tak szybko i sprawnie zająć Krymu, gdyby nie pomoc niemieckich dostawców sprzętu wojskowego, którzy dziś publicznie popierają politykę Władimira Putina - mówią nieoficjalnie amerykańskie służby cytowane przez znany portal "Daily Beast".

W 2011 r. niemiecki dostawca sprzętu wojskowego Rheinmetall podpisał wart 140 mln dol. kontrakt na budowę treningowego centrum symulacji bojowej w Mulino w południowo-wschodniej Rosji. Choć oficjalnie budowa ośrodka nie została jeszcze zakończona, zdaniem amerykańskich władz Niemcy od kilku lat szkolą tam rosyjskich żołnierzy.

Rheinmetall bronił tego projektu nawet po inwazji Rosji na Krym. Kontrakt między firmą a Rosja został zawieszony dopiero po interwencji rządu Niemiec. Jeden z Amerykanów powiedział "Daily Beast": "Szkoda, że niemieckie firmy bezpośrednio wspierały i szkoliły rosyjską armię nawet podczas ataków na Ukrainę". 

Według amerykańskich polityków Niemcy szkolili m.in. Specnaz GRU, który odegrał kluczową rolę w przejęciu Krymu. Jak twierdzą cytowani przez "Daily Beast" Amerykanie - od czasu napaści na Gruzję w 2008 r. da się zauważyć znaczący postęp w organizacji i wyposażeniu rosyjskich sił specjalnych. Nie da się go wytłumaczyć inaczej niż współpracą z zachodnimi, a szczególnie niemieckimi firmami.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"Niemcy pomogły Rosji w inwazji na Ukrainę". A wy durne Hrynie w czasie II wojny tak hołubiliście hakenkreuz(ów), że razem z nimi poszliście mordować w nadziei na wolną Ukrainę...Teraz naprawdę widzicicie, kto wróg wasz a kto przyjaciel. Waszą jedyna nadzieja jest mocna i zdecydowana Ameryka...oraz Polska, jeżeli zdoła odsunąć od władzy dotychczasową, opartą na volksdeutsche(ach) koterię...

Że też te durne kacapy zawsze dają się podpuścić Niemcom, a potem za to płacą krwawo. Od wojny w Jugosławii politykę Niemiec widać wyraźnie - rozbicie państw Europy Sroddkowej i podział łupów. Nas też to czeka, bez złudzeń. Niemcy już od dawna finansują separatystów w Polsce np. RAŚ. Czas najwyższy przygotować się do wojny.

przyjażń libentropp-molotow wiecznie żywy,tylko patrzeć jaknastąpi rozbiór polszy.

a jeszcze bardziej POmogą ruskim na inwazję na Polskę.... to tylko kwestia czasu. Z Tuskiem i Komorowskim nas to czeka na 100%. Polacy swoimi wyborami zgodzili się na rozbiór Polski.

Celem może być rozbiór Polski jak to drzewiej bywało

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl