niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Amerykańscy politycy: Niemcy pomogły Rosji w inwazji na Ukrainę

Dodano: 23.04.2014 [08:47]
Amerykańscy politycy: Niemcy pomogły Rosji w inwazji na Ukrainę - niezalezna.pl
foto: Yevgen Nasadyuk (Євген Насадюк); creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Rosjanom nie udałoby się tak szybko i sprawnie zająć Krymu, gdyby nie pomoc niemieckich dostawców sprzętu wojskowego, którzy dziś publicznie popierają politykę Władimira Putina - mówią nieoficjalnie amerykańskie służby cytowane przez znany portal "Daily Beast".

W 2011 r. niemiecki dostawca sprzętu wojskowego Rheinmetall podpisał wart 140 mln dol. kontrakt na budowę treningowego centrum symulacji bojowej w Mulino w południowo-wschodniej Rosji. Choć oficjalnie budowa ośrodka nie została jeszcze zakończona, zdaniem amerykańskich władz Niemcy od kilku lat szkolą tam rosyjskich żołnierzy.

Rheinmetall bronił tego projektu nawet po inwazji Rosji na Krym. Kontrakt między firmą a Rosja został zawieszony dopiero po interwencji rządu Niemiec. Jeden z Amerykanów powiedział "Daily Beast": "Szkoda, że niemieckie firmy bezpośrednio wspierały i szkoliły rosyjską armię nawet podczas ataków na Ukrainę". 

Według amerykańskich polityków Niemcy szkolili m.in. Specnaz GRU, który odegrał kluczową rolę w przejęciu Krymu. Jak twierdzą cytowani przez "Daily Beast" Amerykanie - od czasu napaści na Gruzję w 2008 r. da się zauważyć znaczący postęp w organizacji i wyposażeniu rosyjskich sił specjalnych. Nie da się go wytłumaczyć inaczej niż współpracą z zachodnimi, a szczególnie niemieckimi firmami.
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl