Mistrzowie fotomontażu. Ujawniamy manipulację portalu Kresy.pl

facebook.com; twitter.com

  

"Stepan Bandera - żołnierz wyklęty"  taki baner na demonstracji we Wrocławiu zarejestrowała Telewizja Republika - napisał na swoim profilu społecznościowym, portal Kresy.pl. To nieprawda. Ani baneru o takiej treści na manifestacji, ani nie zarejestrowała jej telewizja Republika. Portal Kresy.pl posłużył się fotomontażem, żeby wprowadzić czytelników w błąd.

Oto oryginał: Manifestacja poparcia dla Ukrainy, która odbyła się 23 lutego we Wrocławiu. Pojawił się na niej duży baner z hasłem "Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy".

Zdjęcia z profilu fundacji "Grejpfrut"Oto, jak to drugie zdjęcie zmanipulował portal Kresy.pl: Zmieniono treść transparentu i dodano logo "Telewizji Republika", by uwiarygodnić przekaz. Żołnierze Wyklęci posłużyli, by uderzyć w tych, co protestują przeciwko Putinowi i solidaryzują się z Ukrainą:


Temat chętnie podjął bloger do niedawna piszący na portalu Tomasza Lisa, atakując przy tym Jarosława Kaczyńskiego:


Po ujawnieniu manipulacji na antenie telewizji Republika, portal Kresy.pl skasował swój post. Screeny jednak nie płoną...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Oto idealny przepis na "leminga" - ZOBACZ film z młodym zwolennikiem totalnej opozycji

/ VSRao

  

Przepis na stworzenie leminga jest w zasadzie bardzo prosty. Wystarczy posadzić go przed telewizorem z włączoną stacją TVN i już po jakimś czasie będziemy mieli pierwsze rezultaty. Aby utrwalić efekty, włóżmy mu jeszcze w ręce odpowiedni polskojęzyczny tygodnik i leming wyjdzie nam jak malowany. Jak wygląda? Zobaczcie sami!

Powtarzanie haseł i sloganów przez osoby niepotrafiące wyciągać samodzielnych wniosków i dokonywać własnych ocen rzeczywistości, w jakiej się poruszają, nie jest niczym nowym. Wręcz przeciwnie - zjawisko nasila się z zaskakującą siłą.

Przekonała się o tym dziennikarka TVP Info, która zadała pytanie przypadkowemu przechodniowi. To, co usłyszała, być może ją zaskoczyło, ale nas, niestety, nie dziwi wcale. 

Zobaczcie sami:

Komentarze mówią same za siebie:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl