Mistrzowie fotomontażu. Ujawniamy manipulację portalu Kresy.pl

facebook.com; twitter.com

"Stepan Bandera - żołnierz wyklęty"  taki baner na demonstracji we Wrocławiu zarejestrowała Telewizja Republika - napisał na swoim profilu społecznościowym, portal Kresy.pl. To nieprawda. Ani baneru o takiej treści na manifestacji, ani nie zarejestrowała jej telewizja Republika. Portal Kresy.pl posłużył się fotomontażem, żeby wprowadzić czytelników w błąd.

Oto oryginał: Manifestacja poparcia dla Ukrainy, która odbyła się 23 lutego we Wrocławiu. Pojawił się na niej duży baner z hasłem "Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy".

Zdjęcia z profilu fundacji "Grejpfrut"Oto, jak to drugie zdjęcie zmanipulował portal Kresy.pl: Zmieniono treść transparentu i dodano logo "Telewizji Republika", by uwiarygodnić przekaz. Żołnierze Wyklęci posłużyli, by uderzyć w tych, co protestują przeciwko Putinowi i solidaryzują się z Ukrainą:


Temat chętnie podjął bloger do niedawna piszący na portalu Tomasza Lisa, atakując przy tym Jarosława Kaczyńskiego:


Po ujawnieniu manipulacji na antenie telewizji Republika, portal Kresy.pl skasował swój post. Screeny jednak nie płoną...
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Papież Franciszek zakończył wizytę w Peru

/ P. Tracz/ KPRM

Papież Franciszek zakończył w niedzielę wizytę w Peru i wyruszył w drogę powrotną do Rzymu. Papieski samolot odleciał z lotniska w stolicy kraju, Limie.

Podczas tygodniowej pielgrzymki, 22. od początku pontyfikatu, Franciszek odwiedził również Chile.

Była to jego szósta wizyta w Ameryce Łacińskiej. Jednym z niewielu państw, których papież nie odwiedził dotąd w tej części świata jest jego ojczysta Argentyna.

Franciszek przybędzie do Rzymu dziś wczesnym popołudniem.

Papieża pożegnał na lotnisku prezydent Peru Pedro Pablo Kuczynski.

Oficjalnie nie jest jeszcze znany kraj, do którego papież Franciszek uda się z kolejną wizytą. Watykan informował niedawno, że możliwa jest podróż Franciszka do Irlandii na Światowe Spotkanie Rodzin w sierpniu i do republik bałtyckich; prawdopodobnie we wrześniu.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl