niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
06/10/2015
Redaktor wydania: -

Piskorski wspiera propagandę Kremla. „Ekspert” chwalący inwazję Putina

Dodano: 08.03.2014 [21:00]
Piskorski wspiera propagandę Kremla. „Ekspert” chwalący inwazję Putina - niezalezna.pl
foto: mil.ru
Wypowiedzi byłego posła Samoobrony, który jako szef stowarzyszenia Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych zapraszany jest w roli eksperta do prokremlowskiej telewizji „Russia Today”, budzą coraz więcej kontrowersji. Ostatnio Mateusz Piskorski ostro atakował polityków okazujących swoją solidarność z protestującymi na Majdanie i zachwycał się rosyjską strategią przejęcia Krymu.

Jak informuje serwis natemat.pl, jeden z ekspertów udzielających się aktywnie na antenie prokremlowskiej tuby propagandowej, jaką jest kanał „Russia Today”, to były poseł Mateusz Piskorski. Przekonuje on uparcie, że Majdan jest finansowany przez „obce rządy” i mówi o „skandalicznych atakach” na Rosję.

- Widać duży profesjonalizm tych, którzy organizowali protesty. Jeszcze przed protestami słyszeliśmy o aktywności kilku ambasad i organizacji pozarządowych, które są finansowane i wspierane przez obce państwa – mówił Piskorski w grudniu 2013 roku. Jak widać ten model narracji najwyraźniej przypadł Władimirowi Putinowi do gustu, bo prezydent Rosji na konferencji prasowej również oskarżał „zewnętrzne siły” o wywieranie presji na ukraiński rząd i szkolenie protestujących na Majdanie.

Piskorski poszedł jednak o krok dalej i gdy media w kraju podkreślały, że polscy politycy ws. Ukrainy mówią jednym głosem, szef stowarzyszenia Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych ostro zaatakował m.in. Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków, którzy udali się do Kijowa.

- Nie wiem, czy mają prawo wypowiadać się w imieniu Polski i polskich władz, bo z tego, co wiem ani premier, ani prezydent, nie upoważnili ich do wyrażania polskiej opinii na temat wydarzeń w Kijowie. To prywatne oceny poszczególnych polityków – twierdzi Mateusz Piskorski.

Były poseł polskiego Sejmu wychwala też rozwijaną przez Rosję strategię zajmowania terytorium.
 
- Mamy do czynienia z całkowicie nową technologią zajmowania terytorium w sposób faktycznie pokojowy. Na Krymie oddziały wojsk podległych do tej pory Kijowowi masowo przeszły pod rozkazy rządu Autonomicznej Republiki Krymu, bez jednego wystrzału i aktów jakiegokolwiek oporu. (…) Powyższe fakty oznaczają, że w praktyce doszło do powołania siłowych struktur nowego podmiotu państwowego, w oparciu o istniejące zasoby państwa upadłego w wyniku przewrotu dokonanego w Kijowie. Stało się to bez bezpośredniego zaangażowania sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej – tłumaczy Piskorski.

Jak były polski poseł został ekspertem prokremlowskiej telewizji? Okazuje się, że Mateuszem Piskorskim interesowały się różne redakcje. Zarówno dziennikarze „Wprost”, jak i „Rzeczpospolitej” opisywali jego kontakty z rosyjskimi i ukraińskimi organizacjami faszyzującymi.  Okazuje się nawet, że na stronie Międzynarodowego Ruchu Euroazjatyckiego Piskorski wymieniony był jako przedstawiciel organizacji na Polskę.
 
Choć sam Piskorski wypierał się swoich kontaktów z Rosjanami, dziennikarze „Newsweeka” ustalili, że przyjaźnił się on z szefem faszyzującej organizacji CIS EMO Aleksiejem Koczetkowem. Koczetkow, finansowany przez Kreml, jeździ po krajach byłego Związku Radzieckiego, aby obserwować przebieg wyborów. Piskorski miał wielokrotnie sam brać udział w takich wyjazdach oraz rekrutować ewentualnych kandydatów.

- Koczetkow twierdzi, że współpraca dobiegła końca, bo Piskorski nawiązał kontakt z byłym doradcą Władimira Putina, powiązanym ze służbami specjalnymi – pisze natemat.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Udostępniajcie dalej ten link

Protest pod ambasadą Rosji 8.03.2014

http://www.youtube.com/watch?v=6xpAiaspVKI

Agentura moskiewska szaleje i nachalnie agituje w polskich /polskojęzycznych/ mediach. Co robi kontrwywiad? Śpi?

wygodne gniazdko pod skrzydełkami Putina. Car potrzebuje takich adoratorów z tej strony kurtyny. Może Putin pozwoli Piskorskiemu zagrać w ruletkę, w swoim "Wersalu" nieopodal Soczi. Ten ma szczęście do hazardu, więc wyjedzie z stamtąd jako bogaty człowiek.

O, media kłamią nie tylko w Rosji! Co się działo w latach 2005-2007 i późniejszych w Polsce? Kiedy polskie społeczeństwo próbowało oprzytomnieć i wyrwać się z bananowej republiki okrągłego stołu? Kłamstwo totalne! Propaganda totalna: „Tusku musisz”, pamiętacie to jeszcze? W TVN Kłamię jak z nut-Półhanke, Dostałem po buzi za obrażanie ludzi-Śmiecugow, Mój tatuś był esbekiem-Ojejnik, Głodzą mnie dlatego pysk mi się pieni-Wściekłowski, sami, qwa, arystokraci; do tego GW Nadredaktora, ale to wiadomo, stary komunistyczny ród, i Jacek Tylko nie pokazujcie mojej twarzy-Ż. itd., itd. Sama intelektualna elita, same anioły prawdomówności, dziennikarze z etosem dającym mandat do mówienia Polakom co wolno im myśleć. Nie, drodzy rodacy, nie putiowska Rosja wymyśliła totalną, załganą propagandę to jest dziecko III Rzeszy, to jest dziecko Goebbelsa, który znalazł swoich naśladowców również nad Wisłą, media III RP idą drogą wyznaczoną przez Urbana, to te same standardy moralności.

to nie kilku podrzędnych polityków z Platformy i Samoobrony. Tam są tuzy Europy!. Kanclerze, Prezydenci, Premierzy i ministrowie!. To przeważnie, lewacko nastawione żydostwo!. Pieniądz złamie każdego, łasego władzy. Innego złamią kopie donosów na najbliższych i przyjaciół. A jeszcze innych, strach przed losem, naszego zamordowanego z zemsty Prezydenta!....

To zawsze była sowiecka, dobrze opłacana agentura wpływu, takie cuchnące i zasmradzające Polskę, prosowieckie rozsiewające fetor g....no.

Skaranie boskie. Mielismy politykow o szerszych horyzontach myslowych w XV I XVI wieku.Po 25 latach Polska nie dorobila sie zadnej strategii, swojego istnienia I swojej racji bytu.Nawet nie wiemy po co wlasciwie mamy Polskie Panstwo?.Samoobrona pozostala wiec tym czym byla jesli cos dobrego po niej zostanie to jedynie dobra pamiec po Andrzeju Lepperze.

"Jak poinformował agencję TWN wysoki komisarz UE w szarym płaszczu, wczoraj o godz. 23.55 w jednym z pubów pod Brukselą podpisana została nowa umowa o współpracy gospodarczej między Unią Europejską i Rosją. „Wszyscy byliśmy bardzo zmęczeni przedłużającymi się negocjacjami. Rosjanie mają bardzo mocne głowy. Była już za pięć dwunasta… Ale udało się! Uzyskaliśmy więcej, niż można się było spodziewać” – relacjonował brukselski urzędnik średniego wzrostu. W wyniku porozumienia Rosjanie zgodzili się, aby UE nie nakładała na ich kraj żadnych sankcji. Przywódcy unijni ze swej strony zaakceptowali proponowane przez Rosjan podwyżki cen gazu dla odbiorców z Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii."

i dezinformuje Polaków bo za to jej zapłacono i tego się od niej wymaga , dawnymi czasy ścinano takich łotrów.

pamiętać o nim i gonić jak psa

Orban także wspiera putina, a Wy wspieracie Orbana

W 2011 roku Mateusz Piskorski, polski obserwator wyborów prezydenckich na Białorusi, został odwołany z funkcji wicedyrektora Programu IV Polskiego Radia. Jak podano na portalu Press.pl: „Zarząd spółki uznał, że Piskorski naruszył zasady bezstronności obowiązujące dziennikarzy Polskiego Radia. Piskorski był obserwatorem podczas wyborów prezydenckich na Białorusi, które zakończyły się w niedzielę. Wypowiadał się dla tamtejszych mediów – m.in. głównego kanału telewizji państwowej. W programie informacyjnym „Panorama” powiedział, że mimo dochodzących sygnałów o przypadkach nieprawidłowości w czasie wyborów nie ma na nie żadnych dowodów. - Ciekawe kto jest jego mocodawcą?

Czy aby to nie jest zdrada? W moim mniemaniu, TO JEST ZDRADA.

teraz dyplomatycznie nalewka samozapalna, albo cygarem ,za zniewage polskosci,wytlumaczcie mu po polsku, ze tu gdzie mieszka jest Polska NIE MOSKWA

tutaj
setki źródeł o towarzyszu

https://www.google.pl/search?q=%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%83%D1%88+%D0%9F%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9&client=firefox-a&hs=15i&rls=org.mozilla:pl:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=6WwbU_LkG-mI7AbZwYCADA&ved=0CDoQsAQ&biw=1366&bih=703

z też polskim obywatelstwem
Matwieja (Mateusza) Piskorskiego:

http://kavkaz.ge/2012/08/04/mateush-piskorskij-armeniya-blizhe-k-vstupleniyu-v-evrazijskij-soyuz-chem-v-evropejskij/

Przeciez on u Was w kraju mieszka, nie u mnie w Hamburgu. Idzcie do niego do domu, moze wystarczy z nim spokojnie porozmawiac, aby zrozumial, ze glupoty opowiada. Kto trzezwo mysli zrozumial mnie..

kupilu mu za to kawalek kreonego krawata,i POchlopie ten nastepny ,znow seryjny go odwiedzi.

FSB24 powtarza brednie Kremla.

„Środowisko Gazety Wyborczej nigdy nie chciało niepodległej Polski” -

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4827

To mu być może ponownie przyniesie szczęście w casinie. Jakoś bowiem przez ostatnie lata miał pecha i nic nie wygrał.

Ten piskorski cały, to nie od tych tzw. neopogan? Kiedyś byli na okładce WPROST-u, tacy na czarno ubrani, w podkutych butach, z mieczami w ręce. Chcieli przywrócenia kultu Światowida. On chyba nawet doktorat napisał. A że do rusków im było zawsze blisko, to wiadomo od dawna, śp. Lepper, czy cała śp.Samoobrona chciała integrować się z np. Białorusią

Piskorski pisze: "Mamy do czynienia z całkowicie nową technologią zajmowania terytorium w sposób faktycznie pokojowy."
------------------
Naprawde? Czy beda wieksze i masowe morderstwa ze strony Rosjan czy nie to sie jeszcze okaze.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl