niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25/07/2014
-

Piskorski wspiera propagandę Kremla. „Ekspert” chwalący inwazję Putina

Dodano: 08.03.2014 [21:00]
Piskorski wspiera propagandę Kremla. „Ekspert” chwalący inwazję Putina - niezalezna.pl
foto: mil.ru
Wypowiedzi byłego posła Samoobrony, który jako szef stowarzyszenia Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych zapraszany jest w roli eksperta do prokremlowskiej telewizji „Russia Today”, budzą coraz więcej kontrowersji. Ostatnio Mateusz Piskorski ostro atakował polityków okazujących swoją solidarność z protestującymi na Majdanie i zachwycał się rosyjską strategią przejęcia Krymu.

Jak informuje serwis natemat.pl, jeden z ekspertów udzielających się aktywnie na antenie prokremlowskiej tuby propagandowej, jaką jest kanał „Russia Today”, to były poseł Mateusz Piskorski. Przekonuje on uparcie, że Majdan jest finansowany przez „obce rządy” i mówi o „skandalicznych atakach” na Rosję.

- Widać duży profesjonalizm tych, którzy organizowali protesty. Jeszcze przed protestami słyszeliśmy o aktywności kilku ambasad i organizacji pozarządowych, które są finansowane i wspierane przez obce państwa – mówił Piskorski w grudniu 2013 roku. Jak widać ten model narracji najwyraźniej przypadł Władimirowi Putinowi do gustu, bo prezydent Rosji na konferencji prasowej również oskarżał „zewnętrzne siły” o wywieranie presji na ukraiński rząd i szkolenie protestujących na Majdanie.

Piskorski poszedł jednak o krok dalej i gdy media w kraju podkreślały, że polscy politycy ws. Ukrainy mówią jednym głosem, szef stowarzyszenia Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych ostro zaatakował m.in. Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków, którzy udali się do Kijowa.

- Nie wiem, czy mają prawo wypowiadać się w imieniu Polski i polskich władz, bo z tego, co wiem ani premier, ani prezydent, nie upoważnili ich do wyrażania polskiej opinii na temat wydarzeń w Kijowie. To prywatne oceny poszczególnych polityków – twierdzi Mateusz Piskorski.

Były poseł polskiego Sejmu wychwala też rozwijaną przez Rosję strategię zajmowania terytorium.
 
- Mamy do czynienia z całkowicie nową technologią zajmowania terytorium w sposób faktycznie pokojowy. Na Krymie oddziały wojsk podległych do tej pory Kijowowi masowo przeszły pod rozkazy rządu Autonomicznej Republiki Krymu, bez jednego wystrzału i aktów jakiegokolwiek oporu. (…) Powyższe fakty oznaczają, że w praktyce doszło do powołania siłowych struktur nowego podmiotu państwowego, w oparciu o istniejące zasoby państwa upadłego w wyniku przewrotu dokonanego w Kijowie. Stało się to bez bezpośredniego zaangażowania sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej – tłumaczy Piskorski.

Jak były polski poseł został ekspertem prokremlowskiej telewizji? Okazuje się, że Mateuszem Piskorskim interesowały się różne redakcje. Zarówno dziennikarze „Wprost”, jak i „Rzeczpospolitej” opisywali jego kontakty z rosyjskimi i ukraińskimi organizacjami faszyzującymi.  Okazuje się nawet, że na stronie Międzynarodowego Ruchu Euroazjatyckiego Piskorski wymieniony był jako przedstawiciel organizacji na Polskę.
 
Choć sam Piskorski wypierał się swoich kontaktów z Rosjanami, dziennikarze „Newsweeka” ustalili, że przyjaźnił się on z szefem faszyzującej organizacji CIS EMO Aleksiejem Koczetkowem. Koczetkow, finansowany przez Kreml, jeździ po krajach byłego Związku Radzieckiego, aby obserwować przebieg wyborów. Piskorski miał wielokrotnie sam brać udział w takich wyjazdach oraz rekrutować ewentualnych kandydatów.

- Koczetkow twierdzi, że współpraca dobiegła końca, bo Piskorski nawiązał kontakt z byłym doradcą Władimira Putina, powiązanym ze służbami specjalnymi – pisze natemat.pl

Sprzedaż elektroniczna pomaga ominąć cenzurę oraz jest tańszym sposobem nabywania naszych gazet.
Opinie użytkowników

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

www.zadruga.pl/hodur-ze-szczecina---mateusz-piskorski.html

I taki ktoś wykładał nauki polityczne na Uniwersytecie Szczecińskim... Skandal. Rektor uczelni powinien teraz przeprosić publicznie za to, że pozwalał, aby na państwowej uczelni uczył bolszewicki agent. Czy władze uczelni zdawały sobie sprawę, jaki wpływ ma ta osoba na światopogląd studentów? A swoją drogą to ciekawe ilu jeszcze takich podobnych "Piskorskich" prowadzi zajecia na temat polityki na różnych polskich uczelniach? Może by tak sprawdzić?

spotkały się 2 eleganckie panie w parku, i też powiedziały, że wojny nie będzie, bo Hitler to dżentelmen, nawet muchy by nie skrzywdził.
Za 2 miesiące spotkały się ponownie, tym razem już w obozie w Oświęcimiu.

a jak postępować z takimi? - podpowiada historia.

Udostępniajcie dalej ten link

Protest pod ambasadą Rosji 8.03.2014

http://www.youtube.com/watch?v=6xpAiaspVKI

Agentura moskiewska szaleje i nachalnie agituje w polskich /polskojęzycznych/ mediach. Co robi kontrwywiad? Śpi?

wygodne gniazdko pod skrzydełkami Putina. Car potrzebuje takich adoratorów z tej strony kurtyny. Może Putin pozwoli Piskorskiemu zagrać w ruletkę, w swoim "Wersalu" nieopodal Soczi. Ten ma szczęście do hazardu, więc wyjedzie z stamtąd jako bogaty człowiek.

Akurat w tym konflikcie to ja też popieram Putina bo dokładnie widziałem kto to rozpętał i kto za tym wszystkim stoi !
Nie udawajcie że walczycie o Ukraine bo nie o to tu chodzi i wy o tym wiecie .
Janukowycz został wybrany w uczciwych wyborach i był spokój dopóki pewne kraje udające demokracje niezaczeły podburzać ukrainców a nawet wysyłać tak swoich ludzi przeszkolonych do ogariania i nakierowywania tłumów...
Krym w rękach rosyjskich to ochrona bliskiego wschodu i pełna stabilizacja w tym regionie jak i w całej Europie.
Taka jest prawda.Równowaga musi być zachowana.

Ty genieral, na twoim miejscu to wyjechalbym do ruskich a juz wtedy to twoj putinek bedzie mial nieznaczna przewage. I ruskie beda silniejsi i w polsce bedzie jednego smiecia mniej.

cytat: "O tym, że Stalin był (gruzińskim) Żydem pisał już 30 marca 1950 David Wieseman w piśmie "The Bnai-Brith Message" - jest to więc źródło superwiarygodne i hyperkoszerne. Żydowskość Ławrentija Berii jest ogólnie znana i nie ma co się nad nią zatrzymywać. Komendantami obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie byli Żydzi: Raichman (lub Reichman), Mierkułow i Urbanowicz. Urbanowicz był ojcem późniejszego peerelowskiego generała!!! Masowym osobistym rozstrzeliwaniem polskich oficerów w Katyniu trudnili się Żydzi. Po raz pierwszy poinformowali o tym Niemcy w broszurze-reportażu z ekshumacji części ofiar przez międzynarodową komisję: "Kierownikami masowych egzekucji byli czterej członkowie mińskiego komisariatu GPU: (...) Lew Rybak, Chaim Finberg i Abraham Borisowicz". Polacy oczywiście nie dowierzali tej informacji, gdyż pochodziła od niemieckich ludobójców. Ale po prawie 40 latach potwierdził ją inny Żyd, Abraham Vidro. W czasopiśmie "Bild" (22.07.1971) ukazał się z nim wywiad. Vidro przekazał opowieść Żyda, majora Susłowa, który osobiście rozstrzeliwał (wraz z innymi Żydami - majorem Joshuą Sorokinem, kapitanem Samyunem Tichonowem) tysiące polskich oficerów w Katyniu"

Ty pomyliles i fakty i jezyki !!

Polwysep Krymski jest tak naprawde DOMEM narodu Tatarow Krymskich .... przepedzonych stamtad przez opresyjne, imperialistyczne panstwo rosyjsko-sovieckie !!

Z powodu teoretycznej & tymczasowej "ROZSYPKI" CCCP, znalazl sie na terytorium nowo powstalej Ukrainy .... i bardzo dobrze !!

A jak nie wiadomo tak naprawde .... "o co choddzi" - to juz na pewno macza w tym swoje brudne post-bolszewickie paluchy ten twariszcz "dwa-PUTIN" !!

ENDE

To czemu nie walczyłeś i nie protestowałeś jak Krym był w rękach Ukrainy by Ukraina oddała Krym tatarom ???
Obłuda i fałsz - to tylko mamy ze strony obrońców Ukrainy.

A dlaczego Putin nie miał nic do Krymu, jak Ukrainą rządził jego pucybut Janukowycz?

Oczywiście, że z pośród 3000 sowieckich kolaborantów Wojska Polskiego wyszkolonych w Moskwie, wszyscy otrzymali rosyjskie stopnie wojskowe a w polskiej armii szybko awansowali do stopni generalskich. Oni całą swoją zawodową karierę i dostatnie życie zawdzięczają właśnie Moskwie. Zatem cóż spodziewać się po jednym czy drugim takim prosowieckim manelu ?

Do 1989 r. w Moskiewskich uczelniach KC PZPR wyszkoliło ok. 700 oficerów MSW a w tym ok. 50-ciu najgroźniejszych bandytów z tzw. GRUPY "D" której pierwszym komendantem był Konrad Straszewski. Wymienieni zamordowali co najmniej 7 księży a w tym ks. Jerzego Popiełuszkę oraz kilkuset opozycjonistów lecz istnieją uzasadnione podejrzenia, że mordowali nie tylko z powodów politycznych lecz na na tle rabunkowym. Nadto na uczelniach GRU w Moskwie KC PZPR wyszkoliło ok. 3000 oficerów Wojska Polskiego, którzy wzgłębiali tam wiedzę z zakresu utrwalania władztwa Moskwy nad podbitymi krajami Europy Wschodniej. Jednym z ostatnich wyszkolonych tam jest obecna gwiazda TVN-u gen. Marek Dukaczewski - były dowódca WSI. Zatem w Polsce funkcjonuje co najmniej 3 700 rosyjskich kolaborantów, których zadaniem jest dezintegrować polskie społeczeństwo i nie jest wykluczone, że niektórzy z nich mieli udział w zamachu terrorystycznym w którym zamordowany został Prezydent Lech Kaczyński wraz z blisko setką polskich polityków. Cała ta wyszkolona w Moskwie czerwona hołota i ich resortowe bachory mają zasadniczy cel - służyć Moskwie.

Prosoviecka Prokuratura Wojska POlskiego czyli sowieccy POplecznicy

O, media kłamią nie tylko w Rosji! Co się działo w latach 2005-2007 i późniejszych w Polsce? Kiedy polskie społeczeństwo próbowało oprzytomnieć i wyrwać się z bananowej republiki okrągłego stołu? Kłamstwo totalne! Propaganda totalna: „Tusku musisz”, pamiętacie to jeszcze? W TVN Kłamię jak z nut-Półhanke, Dostałem po buzi za obrażanie ludzi-Śmiecugow, Mój tatuś był esbekiem-Ojejnik, Głodzą mnie dlatego pysk mi się pieni-Wściekłowski, sami, qwa, arystokraci; do tego GW Nadredaktora, ale to wiadomo, stary komunistyczny ród, i Jacek Tylko nie pokazujcie mojej twarzy-Ż. itd., itd. Sama intelektualna elita, same anioły prawdomówności, dziennikarze z etosem dającym mandat do mówienia Polakom co wolno im myśleć. Nie, drodzy rodacy, nie putiowska Rosja wymyśliła totalną, załganą propagandę to jest dziecko III Rzeszy, to jest dziecko Goebbelsa, który znalazł swoich naśladowców również nad Wisłą, media III RP idą drogą wyznaczoną przez Urbana, to te same standardy moralności.

cyt:"Choć sam Piskorski wypierał się swoich kontaktów z Rosjanami, dziennikarze „Newsweeka” ustalili, że przyjaźnił się on z szefem faszyzującej organizacji CIS EMO Aleksiejem Koczetkowem. Koczetkow, finansowany przez Kreml, jeździ po krajach byłego Związku Radzieckiego, aby obserwować przebieg wyborów. Piskorski miał wielokrotnie sam brać udział w takich wyjazdach oraz rekrutować ewentualnych kandydatów." Nagle zaczeliście cytować szmatławiec Lisa? Przcież do tej pory Lis i jego brukowiec to njawięksi wrogowie.

to nie kilku podrzędnych polityków z Platformy i Samoobrony. Tam są tuzy Europy!. Kanclerze, Prezydenci, Premierzy i ministrowie!. To przeważnie, lewacko nastawione żydostwo!. Pieniądz złamie każdego, łasego władzy. Innego złamią kopie donosów na najbliższych i przyjaciół. A jeszcze innych, strach przed losem, naszego zamordowanego z zemsty Prezydenta!....

To zawsze była sowiecka, dobrze opłacana agentura wpływu, takie cuchnące i zasmradzające Polskę, prosowieckie rozsiewające fetor g....no.

Tak jak dawni jurgielnicy, zaprzanstwo I zdrada za PINIONDZE!
Samoobrona i familia Giertychow zawsze byla Ruska agentura.

Skaranie boskie. Mielismy politykow o szerszych horyzontach myslowych w XV I XVI wieku.Po 25 latach Polska nie dorobila sie zadnej strategii, swojego istnienia I swojej racji bytu.Nawet nie wiemy po co wlasciwie mamy Polskie Panstwo?.Samoobrona pozostala wiec tym czym byla jesli cos dobrego po niej zostanie to jedynie dobra pamiec po Andrzeju Lepperze.

trzezwej oceny . Russian TV ma racje podajac szczegoly ale chodzi
o globalna ekpansje Rosjii , ktora trzeba zatrzymac bo plany
siegaja az do Giblartaru ! Tu jest ciekawa rola Rydzyka bo w razie
zabezpieczania terenow Polski wschodniej ta ludnosc jest gotowa
przeprowadzic referendum jak na Krymie przeciwko Unii Europejskiej
do tego sa przygotowywani przez lata , wystarczy jedno haslo pana
ksiedza aby oderwac polskie ziemie z ludnoscia i przylaczyc do
czesci rosyjskiej . Cerkiew z wladca Putinem i odnoga Rydzyka widzaca
w nim bostwo ze soba wspolpracuja a wszyscy boja sie Franciszka jak
diabla . Wciskanie " wartosci " bez znaczenia prostym ludziom i
wojna z zachodem kieruje ta ludnosc na wschod , to sa ludzie , ktorzy
cenia przywodce bo nie maja wlasnego zdania i podazaja jak te
przyslowiowe owieczki .
Ostatnio oligarcha sie obrazil z pisem o listy wyborcze a pan Kaczynski
teraz korzysta z TV Republika wiec wsparcie ksiedza ma gdzies i dobrze
bo teraz ksiadz moze sobie popierac za darmo kogo chce ale ciekawe
kto go bedzie sluchal ?

rmacyjna świnio, ty sowiecka szmato! Ty putinowski przydupasie!
Nie ulżyłam sobie - ty łachudro antypolska - chcialbyś dalej nas kłócić? Takiego wała jak Polska cała

Powszechnie jest wiadomo, że za protekcją KC PZPR Moskwa wyszkoliła ok. 3 700 sowieckich kolaborantów a w tym ok. 3000 kolaborantów Wojska Polskiego oraz ok. 700 sowieckich kolaborantów MSW. Ciekawe, czy menel o pseudonimie "uwaga" należy do wyszkolonej w Moskwie grupy sowieckich kolaborantów, czy został przez nich zindoktrynowany a może do współpracy pozyskany ?

nawet na niezależnej? a POgonić tę swołocz!

"Jak poinformował agencję TWN wysoki komisarz UE w szarym płaszczu, wczoraj o godz. 23.55 w jednym z pubów pod Brukselą podpisana została nowa umowa o współpracy gospodarczej między Unią Europejską i Rosją. „Wszyscy byliśmy bardzo zmęczeni przedłużającymi się negocjacjami. Rosjanie mają bardzo mocne głowy. Była już za pięć dwunasta… Ale udało się! Uzyskaliśmy więcej, niż można się było spodziewać” – relacjonował brukselski urzędnik średniego wzrostu. W wyniku porozumienia Rosjanie zgodzili się, aby UE nie nakładała na ich kraj żadnych sankcji. Przywódcy unijni ze swej strony zaakceptowali proponowane przez Rosjan podwyżki cen gazu dla odbiorców z Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii."

i dodaj jeszcze,że pub nazywał się Pędzący Krulik

"Jak poinformował agencję TWN wysoki komisarz UE w szarym płaszczu, wczoraj o godz. 23.55 w jednym z pubów pod Brukselą podpisana została nowa umowa o współpracy gospodarczej między Unią Europejską i Rosją. „Wszyscy byliśmy bardzo zmęczeni przedłużającymi się negocjacjami. Rosjanie mają bardzo mocne głowy. Była już za pięć dwunasta… Ale udało się! Uzyskaliśmy więcej, niż można się było spodziewać” – relacjonował brukselski urzędnik średniego wzrostu. W wyniku porozumienia Rosjanie zgodzili się, aby UE nie nakładała na ich kraj żadnych sankcji. Przywódcy unijni ze swej strony zaakceptowali proponowane przez Rosjan podwyżki cen gazu dla odbiorców z Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii."

Ruskie , won do moskwy! kapewu?

Mordowali na Wolyniu, Podolu, w powstanu Warszawskim (w mundurach SS) To sa zbrodniarze a ze teraz cicho siedza bo Rosja ich za morde trzyma. Chwila nie uwagi i banderowcy zrobili nielegalny przewrot. Tylko Putin moze nas obronic przed banderowcami. Do dzis we Lwowie polska kultura jest zaciekle tepiona. Prawowici wlasciciele nigdy nieodzyskali swoich majatkow. Stalin zrobil z ukrainy republike sowiecka bo wiedzial ze Polacy nie sa w stanie utrzymac w ryzach banderowcow i ze sa za slabi na wojne z UPA. Nastepnie glodem pozbyl sie kilka milionow kryminalistow ktos powie chlopow tak tych samych co siekierami rabali lachow dzieci i kobiety. Teraz szykuje sie nastepna rzez Banderowcow bo hydra za wysoko podnosi glowe kazdy polski patriota powinien wspomagac Putina calym sercem bo to on broni rosjan a przy okazji nas przed UPA- Banderowcami.

Reklama
Reklama
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.