niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21/12/2014
-

Piskorski wspiera propagandę Kremla. „Ekspert” chwalący inwazję Putina

Dodano: 08.03.2014 [20:00]
Piskorski wspiera propagandę Kremla. „Ekspert” chwalący inwazję Putina - niezalezna.pl
foto: mil.ru
Wypowiedzi byłego posła Samoobrony, który jako szef stowarzyszenia Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych zapraszany jest w roli eksperta do prokremlowskiej telewizji „Russia Today”, budzą coraz więcej kontrowersji. Ostatnio Mateusz Piskorski ostro atakował polityków okazujących swoją solidarność z protestującymi na Majdanie i zachwycał się rosyjską strategią przejęcia Krymu.

Jak informuje serwis natemat.pl, jeden z ekspertów udzielających się aktywnie na antenie prokremlowskiej tuby propagandowej, jaką jest kanał „Russia Today”, to były poseł Mateusz Piskorski. Przekonuje on uparcie, że Majdan jest finansowany przez „obce rządy” i mówi o „skandalicznych atakach” na Rosję.

- Widać duży profesjonalizm tych, którzy organizowali protesty. Jeszcze przed protestami słyszeliśmy o aktywności kilku ambasad i organizacji pozarządowych, które są finansowane i wspierane przez obce państwa – mówił Piskorski w grudniu 2013 roku. Jak widać ten model narracji najwyraźniej przypadł Władimirowi Putinowi do gustu, bo prezydent Rosji na konferencji prasowej również oskarżał „zewnętrzne siły” o wywieranie presji na ukraiński rząd i szkolenie protestujących na Majdanie.

Piskorski poszedł jednak o krok dalej i gdy media w kraju podkreślały, że polscy politycy ws. Ukrainy mówią jednym głosem, szef stowarzyszenia Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych ostro zaatakował m.in. Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków, którzy udali się do Kijowa.

- Nie wiem, czy mają prawo wypowiadać się w imieniu Polski i polskich władz, bo z tego, co wiem ani premier, ani prezydent, nie upoważnili ich do wyrażania polskiej opinii na temat wydarzeń w Kijowie. To prywatne oceny poszczególnych polityków – twierdzi Mateusz Piskorski.

Były poseł polskiego Sejmu wychwala też rozwijaną przez Rosję strategię zajmowania terytorium.
 
- Mamy do czynienia z całkowicie nową technologią zajmowania terytorium w sposób faktycznie pokojowy. Na Krymie oddziały wojsk podległych do tej pory Kijowowi masowo przeszły pod rozkazy rządu Autonomicznej Republiki Krymu, bez jednego wystrzału i aktów jakiegokolwiek oporu. (…) Powyższe fakty oznaczają, że w praktyce doszło do powołania siłowych struktur nowego podmiotu państwowego, w oparciu o istniejące zasoby państwa upadłego w wyniku przewrotu dokonanego w Kijowie. Stało się to bez bezpośredniego zaangażowania sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej – tłumaczy Piskorski.

Jak były polski poseł został ekspertem prokremlowskiej telewizji? Okazuje się, że Mateuszem Piskorskim interesowały się różne redakcje. Zarówno dziennikarze „Wprost”, jak i „Rzeczpospolitej” opisywali jego kontakty z rosyjskimi i ukraińskimi organizacjami faszyzującymi.  Okazuje się nawet, że na stronie Międzynarodowego Ruchu Euroazjatyckiego Piskorski wymieniony był jako przedstawiciel organizacji na Polskę.
 
Choć sam Piskorski wypierał się swoich kontaktów z Rosjanami, dziennikarze „Newsweeka” ustalili, że przyjaźnił się on z szefem faszyzującej organizacji CIS EMO Aleksiejem Koczetkowem. Koczetkow, finansowany przez Kreml, jeździ po krajach byłego Związku Radzieckiego, aby obserwować przebieg wyborów. Piskorski miał wielokrotnie sam brać udział w takich wyjazdach oraz rekrutować ewentualnych kandydatów.

- Koczetkow twierdzi, że współpraca dobiegła końca, bo Piskorski nawiązał kontakt z byłym doradcą Władimira Putina, powiązanym ze służbami specjalnymi – pisze natemat.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

www.zadruga.pl/hodur-ze-szczecina---mateusz-piskorski.html

I taki ktoś wykładał nauki polityczne na Uniwersytecie Szczecińskim... Skandal. Rektor uczelni powinien teraz przeprosić publicznie za to, że pozwalał, aby na państwowej uczelni uczył bolszewicki agent. Czy władze uczelni zdawały sobie sprawę, jaki wpływ ma ta osoba na światopogląd studentów? A swoją drogą to ciekawe ilu jeszcze takich podobnych "Piskorskich" prowadzi zajecia na temat polityki na różnych polskich uczelniach? Może by tak sprawdzić?

spotkały się 2 eleganckie panie w parku, i też powiedziały, że wojny nie będzie, bo Hitler to dżentelmen, nawet muchy by nie skrzywdził.
Za 2 miesiące spotkały się ponownie, tym razem już w obozie w Oświęcimiu.

a jak postępować z takimi? - podpowiada historia.

Udostępniajcie dalej ten link

Protest pod ambasadą Rosji 8.03.2014

http://www.youtube.com/watch?v=6xpAiaspVKI

Agentura moskiewska szaleje i nachalnie agituje w polskich /polskojęzycznych/ mediach. Co robi kontrwywiad? Śpi?

wygodne gniazdko pod skrzydełkami Putina. Car potrzebuje takich adoratorów z tej strony kurtyny. Może Putin pozwoli Piskorskiemu zagrać w ruletkę, w swoim "Wersalu" nieopodal Soczi. Ten ma szczęście do hazardu, więc wyjedzie z stamtąd jako bogaty człowiek.

O, media kłamią nie tylko w Rosji! Co się działo w latach 2005-2007 i późniejszych w Polsce? Kiedy polskie społeczeństwo próbowało oprzytomnieć i wyrwać się z bananowej republiki okrągłego stołu? Kłamstwo totalne! Propaganda totalna: „Tusku musisz”, pamiętacie to jeszcze? W TVN Kłamię jak z nut-Półhanke, Dostałem po buzi za obrażanie ludzi-Śmiecugow, Mój tatuś był esbekiem-Ojejnik, Głodzą mnie dlatego pysk mi się pieni-Wściekłowski, sami, qwa, arystokraci; do tego GW Nadredaktora, ale to wiadomo, stary komunistyczny ród, i Jacek Tylko nie pokazujcie mojej twarzy-Ż. itd., itd. Sama intelektualna elita, same anioły prawdomówności, dziennikarze z etosem dającym mandat do mówienia Polakom co wolno im myśleć. Nie, drodzy rodacy, nie putiowska Rosja wymyśliła totalną, załganą propagandę to jest dziecko III Rzeszy, to jest dziecko Goebbelsa, który znalazł swoich naśladowców również nad Wisłą, media III RP idą drogą wyznaczoną przez Urbana, to te same standardy moralności.

to nie kilku podrzędnych polityków z Platformy i Samoobrony. Tam są tuzy Europy!. Kanclerze, Prezydenci, Premierzy i ministrowie!. To przeważnie, lewacko nastawione żydostwo!. Pieniądz złamie każdego, łasego władzy. Innego złamią kopie donosów na najbliższych i przyjaciół. A jeszcze innych, strach przed losem, naszego zamordowanego z zemsty Prezydenta!....

To zawsze była sowiecka, dobrze opłacana agentura wpływu, takie cuchnące i zasmradzające Polskę, prosowieckie rozsiewające fetor g....no.

Skaranie boskie. Mielismy politykow o szerszych horyzontach myslowych w XV I XVI wieku.Po 25 latach Polska nie dorobila sie zadnej strategii, swojego istnienia I swojej racji bytu.Nawet nie wiemy po co wlasciwie mamy Polskie Panstwo?.Samoobrona pozostala wiec tym czym byla jesli cos dobrego po niej zostanie to jedynie dobra pamiec po Andrzeju Lepperze.

"Jak poinformował agencję TWN wysoki komisarz UE w szarym płaszczu, wczoraj o godz. 23.55 w jednym z pubów pod Brukselą podpisana została nowa umowa o współpracy gospodarczej między Unią Europejską i Rosją. „Wszyscy byliśmy bardzo zmęczeni przedłużającymi się negocjacjami. Rosjanie mają bardzo mocne głowy. Była już za pięć dwunasta… Ale udało się! Uzyskaliśmy więcej, niż można się było spodziewać” – relacjonował brukselski urzędnik średniego wzrostu. W wyniku porozumienia Rosjanie zgodzili się, aby UE nie nakładała na ich kraj żadnych sankcji. Przywódcy unijni ze swej strony zaakceptowali proponowane przez Rosjan podwyżki cen gazu dla odbiorców z Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii."

i dodaj jeszcze,że pub nazywał się Pędzący Krulik

Ruskie , won do moskwy! kapewu?

Mordowali na Wolyniu, Podolu, w powstanu Warszawskim (w mundurach SS) To sa zbrodniarze a ze teraz cicho siedza bo Rosja ich za morde trzyma. Chwila nie uwagi i banderowcy zrobili nielegalny przewrot. Tylko Putin moze nas obronic przed banderowcami. Do dzis we Lwowie polska kultura jest zaciekle tepiona. Prawowici wlasciciele nigdy nieodzyskali swoich majatkow. Stalin zrobil z ukrainy republike sowiecka bo wiedzial ze Polacy nie sa w stanie utrzymac w ryzach banderowcow i ze sa za slabi na wojne z UPA. Nastepnie glodem pozbyl sie kilka milionow kryminalistow ktos powie chlopow tak tych samych co siekierami rabali lachow dzieci i kobiety. Teraz szykuje sie nastepna rzez Banderowcow bo hydra za wysoko podnosi glowe kazdy polski patriota powinien wspomagac Putina calym sercem bo to on broni rosjan a przy okazji nas przed UPA- Banderowcami.

pod wezwaniem " patriotyzmu" :-)

i dezinformuje Polaków bo za to jej zapłacono i tego się od niej wymaga , dawnymi czasy ścinano takich łotrów.

Tam dzis znalazlo sie 300 najemnikow z Blackwater. A kim oni sa, to sobie sami zobaczcie na YT co wyrabiali w Iraku. Szukacie powodow, szukacie przyczyn? To spojrzcie na zadluzenia US, UK i calej reszty. Potrzebna jest wojna. Dla kasy, dla ciec socjalu w imie "wygranej" i takie tam. Nie wyszlo z Korea, nie wychodzi z Iranem, nie wyszlo z Polakami i Smolenskiem - to zarobia na Ukrainie. Tak szybko zapomnieliscie o storpedowaniu okretu wojennego Poludniowej Korei? O prowokacjach z Iranem? Nie zrozumcie mnie zle, ani nie jestem prorosyjski, ani tez proUSA. Raczej tylko patrze na Polske. Ale zal mi tych biednych ludzi ktorzy w ciagu maksymalnie 2 tygodni zaczna gina. Kilkadziesiat tysiecy zolnierzy z kazdej strony i wciaz ich przybywa. Jakie jest prawdopodobienstwo ze ktos z tych tysiecy wystrzeli w koncu? A kto bedzie pamietac kto strzelil pierwszy? Ukraincy, nie wybacze Wam nigdy UPA i Wolynia. Ale juz niedlugo bedziecie mieli swoj Wolyn. Tam jest od 25 lat anarchia, nie trzeba byc Sokratesem by wyobrazic sobie jak to wszystko w koncu wybuchnie. Prosmy tylko Boga by idioci z PO zamkneli swe jadaczki. Bo zadluzenia US, UK i innych splacimy byc moze wplatani w to wszystko My! A na koncu rezuny i tak Nam pokaza srodkowy palec i pojda lizac tylki Moskwie - bo nie raz juz tak robili. Lachy dobre jak pomagaja. Pomocy nie trzeba juz - Smert Lachom! Ku rozwadze co madrzejszych z Nas. Nie po to Nasi pra-szczurowie wymyslali Nasze narodowe przyslowia by teraz z nich nie korzystac. Gdzie drwa rabia - tam wiory leca! DONALD DO DREWUTNI!!!

pozostaje pytanie kto za tym stoi i na wykorzystując dobroć i naiwność ludzi na tym zarobi , szkoda tyko przelanej krwi niewinnych.

Inscenizacji i teatrzyku ciag dalszy!!! Efekt bedzie taki ,ze interesy NWO beda finalnie przeforsowane! Dzieki fasadzie eskalacji "miedzynarodowego konfliktu" dojdzie do tzw negocjacji na szczycie. Ubodzy i pokrzywdzeni ze strachu zgodza sie na ustepstwa i jeszcze wieksze zniewolenie kosztem natezenia wzbogacania sie "elit" - miedzynarodowych korporacji, bilderbergow- rockefelerow, morganow i im sluzacych, co trzymaja za morde rzady i gospodarki UE, USA, ROSJI, CHIN. Chodzi o unifikacje przepisow pozwalajacych na to! Tylko o to!

Oglądnijcie tragiczny film o sowietach:

https://www.youtube.com/watch?v=lx7UkA02JGo

Jeżeli nie obronimy Ukrainy czeka nas i Europę znowu to samo co robili naziści i komuniści z Ukrainą i własnym narodem.
Stalin zamordował 7 Milionów Ukraińców!

Obronimy Ukrainę.
"The Soviet Story"? Dobry film, dobry żywo zrealizowany dokument.
A jak się dobrze pomyśli, to świetny film.

Znalezione w sieci.
"Amerykański gigant naftowy Chevron rozpocznie produkcję gazu łupkowego w zachodniej części Ukrainy przed końcem 2014 roku - poinformował ukraiński minister środowiska Oleg Proskuriakow.
Rząd ukraiński w listopadzie 2013 r. podpisał z Chevronem porozumienie o podziale produkcji. Eksperci spodziewają się, że Chevron może rocznie wydobywać docelowo nawet do 10 mld m sześc. gazu
Minister środowiska dodał, że partnerzy pracują nad porozumieniem operacyjnym, które powinno zostać podpisane w najbliższym czasie. Następnie strona amerykańska ma przedstawić plan prac, który wymaga jeszcze zatwierdzenia przez odpowiednie instytucje, zanim prace na polu Olesskaja będą mogły się rozpocząć.
Według Proskuriakowa nie nastąpi to wcześniej niż w trzecim kwartale 2014 roku."

Kas, kasa, kasa.

On już takiego kęska jak Ukraina nie odpuści. W Polsce skupił już ponad polowę wszystkich udziałów w łupkach. Oczywiście przez bulwany.

Teraz kolej na Ukraine po raz drugi po pomarańczowej. Z Białorusią się nie udało ale udało sie ze wszystkimi postobozowymi atrapami państw z Polską na czele.

to tusk z ferajną oddawal mu szacun, a gdy napada na Ukrainę to POtępienie. Ojciec Michnika Ozjasz Szechter był członkiem Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy i zdrajcą Polski, syn natomiast nie był w KPZU, ale kultywuje tradycje rodzinne i ma dofinansowanie z naszych podatków na swoje paszkwile w gó.nie wyborczej. Komorowski dekorował rosyjskich patomorfologów i lekarzy za to iż pastwili się nad ciałami pomordowanych przez Putina uczestników lotu PFL-I-M-101, i jest pręzydentem ,bolszewicy którzy w sierpniu 1920 r uderzyli na nasz kraj pod hasłem "Przez trupa Polski do serca Europy" pręzydent kazał w Ossowie postawić pomnik,Moze ktos nakręci z tego film paranoiczny.

pamiętać o nim i gonić jak psa

Orban także wspiera putina, a Wy wspieracie Orbana

przeczytaj sobie wypowiedz ORBANA na temat dzialan kalmukow, zdziwisz się niepomiernie jak ostro atakuje putina, mimo podpisanych umow gospodarczych z kremlem.Jestes zagubionym we mgle propagitki antypolskiej cieniaskiem tuSSkowo--komoruskim.Slowem stary ubek dal glos...

to nic tylko pogratulować inteligencji...
Swoją drogą czytając Twoją odpowiedź faktycznie można dojść do wniosku, że ta strona to "strefa wolnego słowa"
Amen

troszczy się o los mniejszości niemieckiej w Polsce. Po ostatnich bandyckich napadach w Gdańsku i na radiostację gliwicką, nie pozostaje już nic innego, jak ochrona o która poprosili miejscowi przedstawiciele.

Dziwię się że moderator nie wywalił tego posta.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl