niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 listopada 2015

Sławomir Cenckiewicz ujawnia nazwisko tajnej wtyki komunistów w Watykanie

Dodano: 10.02.2014 [18:35]
Sławomir Cenckiewicz ujawnia nazwisko tajnej wtyki komunistów w Watykanie - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Wtyka wywiadu PRL w Watykanie o pseudonimie „Lamos” to arcybiskup Janusz Bolonek – ujawnił w studio Telewizji Republika historyk Sławomir Cenckiewicz. Agent o pseudonimie "Lamos", według tygodnika "Do rzeczy", przekazał służbom PRL informację o płk. Ryszardzie Kuklińskim.

Człowiek używający pseudonimu "Lamos" miał być tajną „wtyką” wywiadu PRL w Stolicy Apostolskiej. Jak informuje tygodnik "Do rzeczy", to właśnie ten agent przekazał kontrwywiadowi PRL meldunek o „krecie” w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, czyli o płk. Ryszardzie Kuklińskim. W wyniku przekazania tej informacji Kukliński musiał salwować się ucieczką do USA.

Historyk Sławomir Cenckiewicz w studio Telewizji Republika wyjawił tożsamość owego tajnego współpracownika. Według niego opisaną przez dziennikarzy „wtyką” jest arcybiskup Janusz Bolonek, obecnie nuncjusz apostolski w Macedonii.

Bolonek od początku lat 70. XX w. pracował w watykańskich placówkach dyplomatycznych w Nikaragui, Stanach Zjednoczonych, Egipcie, a w latach 1979–1989 był zatrudniony w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

W Sekretariacie Stanu pracował w Zespole w ds. Stałych Kontaktów Roboczych między Stolicą Apostolską a rządem PRL. Przygotowywał też podróże apostolskie Jana Pawła II do Polski w latach 1983 i 1987. W 1989 był członkiem Komisji Mieszanej Stolicy Apostolskiej i władz PRL zajmującej się wznowieniem stosunków dyplomatycznych między obu stronami.

W 2012 r. abp Bolonek został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej - „za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy między Rzecząpospolitą Polską i Stolicą Apostolską, za działalność na rzecz środowisk polonijnych i promowanie polskiej kultury”.

Pan red. Leszek Szymowski ogłosił (w książce) taką informację o DWA LATA wcześniej, niż pan dr hab. Sławomir Cenckiewicz - wiadomo o tym od czasu nie późniejszego niż 3 kwietnia 2012 roku, zob. np.: http://www.bibula.com/?p=54710. Jednak według pana Leszka Szymborskiego to jest MYLNA informacja ("Jeden z największych błędów książki to przypisanie ks. abp. Januszowi Bolonkowi pseudonimu Prorok."), zob.: http://tosz.salon24.pl/410408, (wpis tego autora z 19 kwietnia 2012; p. Szymborski postawił tam p. Szymowskiemu także inne poważne zarzuty).

Dla badacza historii i dla mnie nie ma znaczenia jakie piastuje stanowisko ujawniony ,szkodliwy dla Polski agent,wazne ze zdekonspirowany.Dla mnie agent w sultannie to nie duchowny ,to zwyczajny wrog narodu!!

panie Slawomirze Cenckiewicz ... w latach 1980 -1982 czyli za czasow "panowania" polskiego swietego na Watykanie ... tam az roilo sie od ludzi z polskiego duchowienstwa wspolpracujacych z polskim wywiadem ... to nie zadna plotka ... przez lata bylem super katolem i ta wiadomosc pochodzi z mojego wlasnego doswiadczenia. Ksiadz Malinowski ...100% agent ... siostra przelozona z domu polskiego pielgrzyma ...
tuz przed bazylika na malej uliczce na Via Pfeifer ... na 100% . Czy pan mysli ,ze cala ta banda agentow dzialajaca w tamtych czasach w otoczeniu JPII-giego to cos o czym nasz swiety nie mial pojecia ? Czy pan wierzy ,ze JPII-gi gdy w czasie polskich wizyt latal z Bolkiem do Zakopanego ... nie wiedzial i nie znal prawdziwego zyciorysu Bolka ? Ja ciagle mam oryginal listu skierowany do mnie gdy organizowalem w Rzymie manifestacje przed polska ambasada przeciwko generalowi Jaruzelskiemu ... w pismie tym swiety i jego otoczenie prosi o zrezygnowanie z wszelkich manifestacji przeciwko generalowi ... gdy list swietego nie pomogl ... byly dalsze klody rzucane pod nogi ...
ptrzez najwiekszego polskiego patriote i swietego ... niech pan dobrze pogrzebie w aktach zastrzezonych IPN-u ... Jaroszewicze musieli zginac ... bo posiadali akta gestapo dla miasta Krakowa ... to tyle na dzisiaj slowa Bozego ... mam nadzieje ,ze moderator "niezaleznej.pl" nie zemdleje i opublikuje moj post ... a ja biore na siebie pelna odpowiedzialnosc sadowa za ten post.
Alleluja i do przodu ...

Czy pan nie ma coś wspólnego z niejakim Kotlińskich, opluwaczem JP II. Opluwanie w takim stylu. Posądzać JP II po śmierci, kiedy człowiek nie ma możliwości przeciwstawienia się takim zarzutom jest wyjątkowo obrzydliwe i podłe! Może jest pan Kotlińskim i sączy pan kolejną prowokację sbecką tą o kobiecie i synu! Nie udała się, to teraz kolejna. Śmierdzi mi to i dlatego nie wierzę w tę kombatancką przeszłość i walka z komuną!

Panie Zdzislawie
Domyslam sie ,ze Pan posiadajac taka wiedze-ktorej nie jest w stanie posiac Kowalski - sam uczetsniczytl w tym procederze jako czlowiek sluzb . Innnego wyjasnienia panskiej wiedzy , nie ma . Zwykla SB-cja

do pana Jerzego Filonowskiego i pani Basi ...
Dawno tu nie zagladalem ... wiec moja odpowiedz jest spozniona w odpowiedzi na Wasze posty. Nie moglem nigdy byc ani przez chwile nawet sympatykiem SB ... w mlodosci za publiczne wystapienie gdzie skrytykowalem UW za wkroczenie do Czechoslowacji w 1968 roku zostalem po polnocy ciezko pobity przez 5 godzin palami i kopaniem ... w czasie bicia sciagneli mi cala skore z plecow ... a doktor Lejanka , ktora wtedy miala dyzur w szpitalu miejskim w Gliwicach gdzie mnie przywiozlo polskie gestapo ...gdy po kilku dniach odzyskalem przytomnosc powiedziala,ze jako chirurg nie widziala w zyciu tak pobitego faceta , ktory by to przzezyl ... od wtedy mialem katoteke i teczke , ktora sam widzialem w czasie przesluchan , a ktora dzisiaj IPN "nie moze znalezc" bo zgodnie z polska ustawa musieli by odslonic donosy polskiej siatki na kontynencie amerykanskim , ktore nazwiska sa mi znane ... wiem ,ze jeszcze w wolnej Polsce w 2000 roku IPN posiadal moja teczke ... to ze zrodla krajowego. Panie Jerzy ... niech pan nie pitoli ,ze czlowiek mojego pokroju ,do ktorego oficerowie SB mowili "jakbys siegnal po moj pistolet tobys mnie zastrzelil" ...a ja potwierdzalem ... mogl kiedykolwiek wspolpracowac z SB.
Bylem wychowany jako super katol i patriota ... i wtedy bez wahania zycie bym oddal za Kosciol i wiare ... podczas pierwszej wizyty JPII-giego w Polsce o kulach podziwialem tego super polskiego patriote ... po ucieczce z Polski znalazlem sie w Rzymie ... na studiach w Polsce a pozniej w Kanadzie dostawalem najwyzsze noty z LOGIKI ... i to mnie zgubilo ... to wlasnie logika ... dar , ktory posiadam przez cale zycie byl powodem zdemaskowania zawodowej polskiej siatki w Watykanie scisle wspolpracujacej z polskim wywiadem przy ambasadzie polskiej w Rzymie ... to co napisalem to delikatne informacje ... posiadam rewelacyjne dowody ...ale tych moderator "niezaleznej" by nie przepuscil bo sa super kompromituyjace dla polskiego swietego .

Panie Zdzislawie, jest Pan uczciwym, a takich dzis nie lubia. Rzeczywiscie, to byl wyjatkowy swiety, nawet kazal usunac krzyz z obozu w Oswiecimiu. I dziwne, ze tak przyjmowal Bolka kiedy inni bardzo zaangazowani polscy patrioci byli pomijani.

Nuncjusze apostolscy (i to ci, wywodzący się z Polski) nie mają ostatnio dobrej prasy. A to jednego oskarżają o pedofilię, a to znowu drugiego o agenturalną działalność.
Zobaczymy, co z tym „fantem” zrobi Watykan.
Bo to, że pan Cenckiewicz nazwał ks. abp. Bolonka „agentem”, to za mało aby rzeczonego biskupa zasuspendować.

Bolonek bo dla mnie nie arcybiskup a zwykły łajdak, karierowicz za komuny jak i obecnie. JPII mu wierzył a on zdradzał sekrety watykańskie i nie tylko. Jestem tym zbulwersowany i zniesmaczony. Na koniec dowiaduję się, że obrońca zdrajców z WSI "za wybitne zasługi " odznacza go Krzyżem Oficerskim, ale to dla mnie nie nowina. Odznaczył orderem Orła Białego Michnika, natomiast nie odznaczył tym orderem bohatera narodowego płk. Ryszarda Kuklińskiego bo "doradcy" Czempiński, Dukaczewski i inni stwierdzili, że bohater jest zdrajcą.

Sk.....syny !.
Anty-Chrysty a nie Arcy.....
Oczywiście nie uogólniam.

Dlaczego?

Nie dla zabawy Pan Jezus Chrystus umieścił Judasza wśród apostołów.Czytając Ewangelię odnosi się wrażenie,że na każdej stronie tekstu znajdujemy jakiegoś judasza,który chce coś uzyskać,coś ugrać,kogoś wyprzedzić,a nawet-jak to się mówi-wziąć pod włos samego Pana Jezusa.Czytajmy więc ewangelię,uczmy się rozpoznawać takich ludzi i nie wylewajmy nad nimi łez,ale lejmy po dupach kołtun-komuchów i Tusk-matołów.

Bardzo dobrze dobrane słowa.Tak myśli i działa chrześcijanin.A co do przebaczenia to mało kto pamięta,że do przebaczenia,niezbędna jest skrucha,przyznanie się do grzechu i zadoścuczynienie.Pismo Swięte to niezgłębione żródło mądrości-lecz aby to zrozumieć trzeba dobrej woli,rozumu i pomocy Ducha Swiętego.Pozdrawiam.

Odpowiedzialność kard. Dziwisza, jako najbardziej zaufanej osoby dla Papieża nie pozostawia wątpliwości. Być może właśnie ten wianuszek nielegałów, agentów i TW w Watykanie wyjaśnia dziwne zachowanie Kardynała, w tym także ostatni skandal ze złamaniem woli JPII. Mógł opublikować co chciał z notatek Papieża... Czyżby odpowiedni dobór zapisków miał służyć wybieleniu? Bo jak inaczej wytłumaczyć złamanie woli Papieża?

tak się złożyło kiedyś w przeszłości,
że piłem wódkę z SBkiem z Krakowa. przyjacielem był przyjaciółki mojej Żony.
Było krótko przed pierwszą wizytą JPII w Pol
SBek się chwalił, że będzie w ochronie papamobilu.
Był. Rozpoznałem go wśród tych panów w ciemnych okularach.
Chwalił się również, że każdego tygodnia składał wizyty w kurii biskupiej w Krakowie spotykając się zawsze z Dziwiszem.
Jaki był cel tych wizyt nie pochwalił się.............

Czy my Polacy,Katolicy nie powinnismy napisac petycji do Papieza o lustracje w Kosciele ??No przeciez my tez cos mozemy zrobic??

kacap odynacył kacapa

prezydent ze WSI zawszwe doceni "zasługi" swoich...

wydało się teraz, dajmy Kościołowi czas na rozwiązanie tej sprawy - proponuję nie bić zbytnio piany - informacja poszła a reszta to już zadanie dla Papieża

POLACY - co robi Papież w Watykanie, Orban na Węgrzech, zwyli ludzie w Bosni i Hercegowinie....???
Na co my jeszcze czekamy?
Aż zdradliwi ludzie Tuska i Pawlaka wyprowadzą kolejne kolosalne pieniądze dla PUTINA i Merkel?

WOLNOŚĆ NIE SPADA Z NIEBA OT TAK! TRZEBA JĄ WYWALCZYC I BRONIĆ!

ścierwo powinno zgnić w celi lub wisieć - bez przebaczenia!!!

KOLEJNA CZERWONA PLAMA NA KOSCIELE... efekt braku lustracji.
"Okragły Stół" pokazał ilu konfidentów przeszło przez seminaria tylko w jednym celu... kapować innych w zamian za wygodne zycie.

Praktycznie wszystkie ustalenia "okragłostołowe" powinny być ZREWIDOWANE, a ludzie po negatywnym zweryfikowaniu NATYCHMIAST odsunięci od władzy.

NIEZALEŻNA=NOWY EKRAN czekam na smutnych panów którzy znów zapukają do moich drzwi a sąsiad policjant straci słuch i wzrok......brawo patrioci -pseudo

Arcybiskup BOLONEK WYDAŁ WYROK ŚMIERCI NA PUŁKOWNIKA KUKLIŃSKIEGO I JEGO RODZINĘ ...PEWNIE RÓWNIEŻ NA KŚ POPIEŁUSZKĘ I CO DALEJ.....????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? POLACY KATOLICY CO DALEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????????????????????????????????????

sprzedawczyki.nie on jeden byl na komunistycznych uslugach.sowicie oplacami.

Kiedy wreszcie ujawnieni zostaną w Polsce wszyscy kapusie chowający się za powłóczystymi szaty - "immunitetem nietykalności", których Jezus bez ogródek nazywał grobami pobielanymi? Wielkie słowa uznania dła pana Cenckiewicza za trud odsłaniania prawdy i cywilną odwagę w ujawnianiu zdrajców Polski i Kościoła.

na Macierewicza!

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4674

Skoro został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej - „za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy między Rzecząpospolitą Polską i Stolicą Apostolską, za działalność na rzecz środowisk polonijnych i promowanie polskiej kultury”, to zapewne musiał by agentem......

Jeżeli są niepodważalne dowody na działalność Bolonka, to w tej sytuacji interesuje mnie reakcja papieża Franciszka.Jeżeli wobec niepodważalnych dowodów reakcji nie będzie, to będzie to wielce wymowny sygnał wobec byłej i obecnej agentury w Watykanie oraz całej hierarchii kościelnej, sugerujący bezkarność, czy wręcz obojętność wobec takich działań i zachowań. W moim rozumieniu, zadenuncjowanie przez komunistycznego agenta Bolonka pułkownika Kuklińskiego, biorąc pod uwagę cały kontekst i konsekwencje jakie w wyniku działań tego agenta stały się udziałem pana pułkownika Kuklińskiego, nosi charakter zbrodni komunistycznej i jako takie nie powinno ulegać przedawnieniu i podlegać osądowi przez sądy powszechne. Tak więc raz jeszcze powtórzę, że reakcja na te fakty lub jej brak, będzie jednym ze znaczących elementów na wiarygodność głoszonej krucjaty ku odnowie moralnej.

Kiedyś odznaczano tylko czynowników. Obecnie też są odznaczani ci sami,tyko nazwa ich brzmi - wtyki, ale komuszy mechanizm działania pozostał niezmienny.

Nie od dziś wiadomo, że prezydent nie wszystkich Polaków - p.Komorowski, odznacza
tylko tych, którzy działają przeciwko Rzeczpospolitej.

Wszyscy inni, broniący polskiej racji stanu, ze strony rządu, mogą liczyć tylko na nazwanie ich
oszołomami, i na ich różnorakie ściganie, niczym dzika zwierzyna.
Najlepszym tego przykładem jest p.Macierewicz i całe ugrupowanie prawicowe, na czele z prezesem Kaczyńskim, którzy zawsze, tak i teraz - działali i nadal działją w granicach prawa i w obronie polskiej racji stanu i za to są napiętnowani i opluwani.
Od mrocznych czasów komuny - nic się nie zmieniło. Zmieniają się tylko nazwiska ciemiężców, ale niszczenie Polaków następuje wg starego, niezmiennego, bolszewickiego systemu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl