niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22/07/2014
Grzegorz Wierzchołowski

Sławomir Cenckiewicz ujawnia nazwisko tajnej wtyki komunistów w Watykanie

Dodano: 10.02.2014 [19:35]
Sławomir Cenckiewicz ujawnia nazwisko tajnej wtyki komunistów w Watykanie - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Wtyka wywiadu PRL w Watykanie o pseudonimie „Lamos” to arcybiskup Janusz Bolonek – ujawnił w studio Telewizji Republika historyk Sławomir Cenckiewicz. Agent o pseudonimie "Lamos", według tygodnika "Do rzeczy", przekazał służbom PRL informację o płk. Ryszardzie Kuklińskim.

Człowiek używający pseudonimu "Lamos" miał być tajną „wtyką” wywiadu PRL w Stolicy Apostolskiej. Jak informuje tygodnik "Do rzeczy", to właśnie ten agent przekazał kontrwywiadowi PRL meldunek o „krecie” w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, czyli o płk. Ryszardzie Kuklińskim. W wyniku przekazania tej informacji Kukliński musiał salwować się ucieczką do USA.

Historyk Sławomir Cenckiewicz w studio Telewizji Republika wyjawił tożsamość owego tajnego współpracownika. Według niego opisaną przez dziennikarzy „wtyką” jest arcybiskup Janusz Bolonek, obecnie nuncjusz apostolski w Macedonii.

Bolonek od początku lat 70. XX w. pracował w watykańskich placówkach dyplomatycznych w Nikaragui, Stanach Zjednoczonych, Egipcie, a w latach 1979–1989 był zatrudniony w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

W Sekretariacie Stanu pracował w Zespole w ds. Stałych Kontaktów Roboczych między Stolicą Apostolską a rządem PRL. Przygotowywał też podróże apostolskie Jana Pawła II do Polski w latach 1983 i 1987. W 1989 był członkiem Komisji Mieszanej Stolicy Apostolskiej i władz PRL zajmującej się wznowieniem stosunków dyplomatycznych między obu stronami.

W 2012 r. abp Bolonek został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej - „za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy między Rzecząpospolitą Polską i Stolicą Apostolską, za działalność na rzecz środowisk polonijnych i promowanie polskiej kultury”.

Sprzedaż elektroniczna pomaga ominąć cenzurę oraz jest tańszym sposobem nabywania naszych gazet.
Opinie użytkowników

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Ten bolonek, Kowalczyk, Zycinski, Goclowski, Dziwisz, Pieronek i wielu innych
Oni ciagle sa ksiezmi czy zostali usunieci.

MOcno POlecam !!!

On, niczym jak Judasz, zdradził Kościół i Chrystusa.

Ile to jeszcze lat jego "prezydentbzdury" nas czeka?

Brak słów ,płakać się chce.

Boże nawet kościół ,rzygać sie chce

Kowalczyk, Zycinski, Goclowski, Dziwisz, Pieronek i wielu innych w owczym przebraniu.

dopiero to spostrzegłas??spisz czy nie mozesz uwierzyc,zło jest wszedzie

Święci też od uradzenia nie byli świętymi np . nawrócił się św, Paweł, św. Augustyn itp. Trzeba dążyć do świętości , to dotyczy każdego człowieka . Nie rzygaj.

Jak oni bardzo lubią się odznaczać, czym większa szuja tym większe odznaczenie.

zawsze za pieniądze się sprzedadzą. Nawet w szczelnym płocie może być jedna przekupiona osoba. Tylko Różaniec jest potężnym egzorcyzmem może zburzyć wszystko. TO też mówił Jan Paweł II . Modlitwa była pod Grunwaldem, pod Chocimiem, pod Wiedniem nad turkami, Cud nad Wisłą, i jeszcze w wiele razy w dzisiejszych czasach zwyciężył. Można dać wiele przykładów teraźniejszych czasach. Wymodlono np. też JAN Paweł II obalił komunizm msza pełno komunistów to pierwsza wizyta potem wszystko padało, TV Trwam na multipleksie, Różaniec potęgą trzeba modlić się i ufać, tu pieniądze nie grają roli.

Pod Grunwaldem modlitwa była po obydwóch stronach frontu. Rzekłbym nawet, że po stronie Krzyżaków modlitwy było więcej!

Nuncjusze apostolscy (i to ci, wywodzący się z Polski) nie mają ostatnio dobrej prasy. A to jednego oskarżają o pedofilię, a to znowu drugiego o agenturalną działalność.
Zobaczymy, co z tym „fantem” zrobi Watykan.
Bo to, że pan Cenckiewicz nazwał ks. abp. Bolonka „agentem”, to za mało aby rzeczonego biskupa zasuspendować.

donosicieli i meneli wiernie mu służących.
Uczciwi ludzie nie mają szans, za to tacy, którzy przygotowali zamach w Smoleńsku na naszego Prezydenta RP oraz całą elitę, wszyscy zostali odznaczeni, a brunek POczęstował ich bigosem swojego wyrobu w nagrodę za wierną służbę.
Prawdziwi opozycjoniści walczący o wolnośc Polski dzisiaj umierają z głodu i braku lekarstw. I brunek ma to w doopie.

nuntius@mbox.contact.bg

to wiadomo ze agent W Watykanie bylo wielu kapusi nawet w sutannach

Bolonek bo dla mnie nie arcybiskup a zwykły łajdak, karierowicz za komuny jak i obecnie. JPII mu wierzył a on zdradzał sekrety watykańskie i nie tylko. Jestem tym zbulwersowany i zniesmaczony. Na koniec dowiaduję się, że obrońca zdrajców z WSI "za wybitne zasługi " odznacza go Krzyżem Oficerskim, ale to dla mnie nie nowina. Odznaczył orderem Orła Białego Michnika, natomiast nie odznaczył tym orderem bohatera narodowego płk. Ryszarda Kuklińskiego bo "doradcy" Czempiński, Dukaczewski i inni stwierdzili, że bohater jest zdrajcą.

Jak dowiaduję się takich informacji,to mam odruch wymiotny!!!!!!
Panie Cenckiewicz i inni odważni,bezkompromisowi Ludzie Wiedzy,krzyczcie wszędzie,właśnie po nazwiskach o tych sprzedawczykach.Może choć do jednego leminga dotrze o co tu chodzi?

Dlaczego?

Co ciekawe,że tak się składa iż Bronisław Komorowski co rusz odznacza specyficznych ludzi orderami za tzw. zasługi,ale raczej zasługi odnoszące się do wyrządzania szkód polskiej racji stanu.Widać,że prezydentowi szczególnie bliskie wydają się być osoby i kontakty hołdujące Moskwie a jednocześnie uwłaczające rodzimym interesom.Gloryfikowanie ludzi komunistycznego systemu,którzy dla karier sprzedawali naszą ojczyznę i prześladowali opozycjonistów, a którzy dziś powinni być okryci hańbą i odchodzić w niesławie mają dzisiaj wysoką pozycję i obdarzani są honorami.Gdy przyjrzeć się panu prezydentowi Komorowskiemu i jego polityce orderowej widać jak na dłoni jego inklinacje a pierwsza myśl,która się nasuwa to profanacja urzędu prezydenta i zdrada Polski.

to po prostu neokomunizm. Można zmienić nazwę, a istota problemu, się nie zmieni. Zawsze muszą mieć jakiegoś hegemona i stać po czyjejś stronie w opozycji do własnego narodu. Przecież, są też inne metody wzmacniania wpływów i budowy autorytetu, a nie tak jak chłopaki z boiska.

To prawda niepodlegająca dyskusji, zdumiewające jednak, jest to, że jest w Polsce najbardziej popieranym politykiem. Ta naiwność i bezmyślność oraz podatność na manipulację większości rodaków jest przerażająca i nie wróży nic dobrego.

Nie zgodzę się z Pańską opinią, jest to tylko perfidna manipulacja sondażowa mediów mętnego nurtu, która wcale nie ma poparcia społecznego wśród polskiego społeczeństwa, a poprzez powtarzanie tych bredni jesteśmy poplecznikami tych mediów, własnie tego te media chcą!

i nie podawać informacji manipulacji wg CBOS to polityk roku jednak jak spojrzymy na cyfry w tym sondażu to KOMOROWSKIEGO POPARŁO 145 OSÓB/OBYWATELI/POLAKÓW !!!!!!!!!!! na jedyne 37 milionów !!!!!!!!

bul odznacza,a tussk mianuje "IM GORZEJ DLA POLSKI I POLAKÓW TYM WYŻSZE STANOWISKO".Liderką jest kopaczka.

To zdrajca pospolity, wybrany na ten urząd przez rosyjskie serwery. W wyniku zmanipulowanych i sfałszowanych tzw. wyborów. On dobrze wie kogo ma nagradzać, jest tylko wykonawcą antypolskiej polityki. Ten cyniczny, a zarazem i niedouczony drobny cwaniaczek, popełniający proste błędy i gafy, mógłby co najwyżej konkurować z komediantami takimi jak Benny Hill (a i tak nie miałby z nim szans), ale nie z p.Jarosławem Kaczyńskim. W równym boju, Szczynukowicz - obrońca WSI-owych bandytów, nie ma z nim żadnych szans.

Skoro Bul go odznaczyl to na pewniaka to agencior. Patriota by noc od niego nie przyjal.

"Nie mam dowodów że Tobiasz został zamordowany ale wiem kto na tym skorzystał” !!!!!!!!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4718

CZYTAJMY JEGO KSIĄŻKI - ODWIEDZAJMY STRONĘ INTERNETOWĄ ŚLEDŹMY JEGO LOSY
BEZ TEGO NIE MAMY PRAWDZIWEGO OBRAZU POLSKI

mieli wszędzie swoje wtyki
kible nawet do tego
przystosowali
dwuosobowych pilnował nkwd
i wchodził z każdym (-dą)
może tam się wygada
szto szpion

Reklama
Reklama
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.