niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21/10/2014
Piotr Łuczuk

Sławomir Cenckiewicz ujawnia nazwisko tajnej wtyki komunistów w Watykanie

Dodano: 10.02.2014 [19:35]
Sławomir Cenckiewicz ujawnia nazwisko tajnej wtyki komunistów w Watykanie - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Wtyka wywiadu PRL w Watykanie o pseudonimie „Lamos” to arcybiskup Janusz Bolonek – ujawnił w studio Telewizji Republika historyk Sławomir Cenckiewicz. Agent o pseudonimie "Lamos", według tygodnika "Do rzeczy", przekazał służbom PRL informację o płk. Ryszardzie Kuklińskim.

Człowiek używający pseudonimu "Lamos" miał być tajną „wtyką” wywiadu PRL w Stolicy Apostolskiej. Jak informuje tygodnik "Do rzeczy", to właśnie ten agent przekazał kontrwywiadowi PRL meldunek o „krecie” w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, czyli o płk. Ryszardzie Kuklińskim. W wyniku przekazania tej informacji Kukliński musiał salwować się ucieczką do USA.

Historyk Sławomir Cenckiewicz w studio Telewizji Republika wyjawił tożsamość owego tajnego współpracownika. Według niego opisaną przez dziennikarzy „wtyką” jest arcybiskup Janusz Bolonek, obecnie nuncjusz apostolski w Macedonii.

Bolonek od początku lat 70. XX w. pracował w watykańskich placówkach dyplomatycznych w Nikaragui, Stanach Zjednoczonych, Egipcie, a w latach 1979–1989 był zatrudniony w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

W Sekretariacie Stanu pracował w Zespole w ds. Stałych Kontaktów Roboczych między Stolicą Apostolską a rządem PRL. Przygotowywał też podróże apostolskie Jana Pawła II do Polski w latach 1983 i 1987. W 1989 był członkiem Komisji Mieszanej Stolicy Apostolskiej i władz PRL zajmującej się wznowieniem stosunków dyplomatycznych między obu stronami.

W 2012 r. abp Bolonek został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej - „za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy między Rzecząpospolitą Polską i Stolicą Apostolską, za działalność na rzecz środowisk polonijnych i promowanie polskiej kultury”.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Ten bolonek, Kowalczyk, Zycinski, Goclowski, Dziwisz, Pieronek i wielu innych
Oni ciagle sa ksiezmi czy zostali usunieci.

MOcno POlecam !!!

On, niczym jak Judasz, zdradził Kościół i Chrystusa.

Ile to jeszcze lat jego "prezydentbzdury" nas czeka?

Brak słów ,płakać się chce.

Boże nawet kościół ,rzygać sie chce

Kowalczyk, Zycinski, Goclowski, Dziwisz, Pieronek i wielu innych w owczym przebraniu.

dopiero to spostrzegłas??spisz czy nie mozesz uwierzyc,zło jest wszedzie

Święci też od uradzenia nie byli świętymi np . nawrócił się św, Paweł, św. Augustyn itp. Trzeba dążyć do świętości , to dotyczy każdego człowieka . Nie rzygaj.

Nuncjusze apostolscy (i to ci, wywodzący się z Polski) nie mają ostatnio dobrej prasy. A to jednego oskarżają o pedofilię, a to znowu drugiego o agenturalną działalność.
Zobaczymy, co z tym „fantem” zrobi Watykan.
Bo to, że pan Cenckiewicz nazwał ks. abp. Bolonka „agentem”, to za mało aby rzeczonego biskupa zasuspendować.

donosicieli i meneli wiernie mu służących.
Uczciwi ludzie nie mają szans, za to tacy, którzy przygotowali zamach w Smoleńsku na naszego Prezydenta RP oraz całą elitę, wszyscy zostali odznaczeni, a brunek POczęstował ich bigosem swojego wyrobu w nagrodę za wierną służbę.
Prawdziwi opozycjoniści walczący o wolnośc Polski dzisiaj umierają z głodu i braku lekarstw. I brunek ma to w doopie.

nuntius@mbox.contact.bg

to wiadomo ze agent W Watykanie bylo wielu kapusi nawet w sutannach

Bolonek bo dla mnie nie arcybiskup a zwykły łajdak, karierowicz za komuny jak i obecnie. JPII mu wierzył a on zdradzał sekrety watykańskie i nie tylko. Jestem tym zbulwersowany i zniesmaczony. Na koniec dowiaduję się, że obrońca zdrajców z WSI "za wybitne zasługi " odznacza go Krzyżem Oficerskim, ale to dla mnie nie nowina. Odznaczył orderem Orła Białego Michnika, natomiast nie odznaczył tym orderem bohatera narodowego płk. Ryszarda Kuklińskiego bo "doradcy" Czempiński, Dukaczewski i inni stwierdzili, że bohater jest zdrajcą.

Dlaczego?

Co ciekawe,że tak się składa iż Bronisław Komorowski co rusz odznacza specyficznych ludzi orderami za tzw. zasługi,ale raczej zasługi odnoszące się do wyrządzania szkód polskiej racji stanu.Widać,że prezydentowi szczególnie bliskie wydają się być osoby i kontakty hołdujące Moskwie a jednocześnie uwłaczające rodzimym interesom.Gloryfikowanie ludzi komunistycznego systemu,którzy dla karier sprzedawali naszą ojczyznę i prześladowali opozycjonistów, a którzy dziś powinni być okryci hańbą i odchodzić w niesławie mają dzisiaj wysoką pozycję i obdarzani są honorami.Gdy przyjrzeć się panu prezydentowi Komorowskiemu i jego polityce orderowej widać jak na dłoni jego inklinacje a pierwsza myśl,która się nasuwa to profanacja urzędu prezydenta i zdrada Polski.

To prawda niepodlegająca dyskusji, zdumiewające jednak, jest to, że jest w Polsce najbardziej popieranym politykiem. Ta naiwność i bezmyślność oraz podatność na manipulację większości rodaków jest przerażająca i nie wróży nic dobrego.

i nie podawać informacji manipulacji wg CBOS to polityk roku jednak jak spojrzymy na cyfry w tym sondażu to KOMOROWSKIEGO POPARŁO 145 OSÓB/OBYWATELI/POLAKÓW !!!!!!!!!!! na jedyne 37 milionów !!!!!!!!

bul odznacza,a tussk mianuje "IM GORZEJ DLA POLSKI I POLAKÓW TYM WYŻSZE STANOWISKO".Liderką jest kopaczka.

To zdrajca pospolity, wybrany na ten urząd przez rosyjskie serwery. W wyniku zmanipulowanych i sfałszowanych tzw. wyborów. On dobrze wie kogo ma nagradzać, jest tylko wykonawcą antypolskiej polityki. Ten cyniczny, a zarazem i niedouczony drobny cwaniaczek, popełniający proste błędy i gafy, mógłby co najwyżej konkurować z komediantami takimi jak Benny Hill (a i tak nie miałby z nim szans), ale nie z p.Jarosławem Kaczyńskim. W równym boju, Szczynukowicz - obrońca WSI-owych bandytów, nie ma z nim żadnych szans.

Skoro Bul go odznaczyl to na pewniaka to agencior. Patriota by noc od niego nie przyjal.

"Nie mam dowodów że Tobiasz został zamordowany ale wiem kto na tym skorzystał” !!!!!!!!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4718

CZYTAJMY JEGO KSIĄŻKI - ODWIEDZAJMY STRONĘ INTERNETOWĄ ŚLEDŹMY JEGO LOSY
BEZ TEGO NIE MAMY PRAWDZIWEGO OBRAZU POLSKI

mieli wszędzie swoje wtyki
kible nawet do tego
przystosowali
dwuosobowych pilnował nkwd
i wchodził z każdym (-dą)
może tam się wygada
szto szpion

świadczy...

Nie dla zabawy Pan Jezus Chrystus umieścił Judasza wśród apostołów.Czytając Ewangelię odnosi się wrażenie,że na każdej stronie tekstu znajdujemy jakiegoś judasza,który chce coś uzyskać,coś ugrać,kogoś wyprzedzić,a nawet-jak to się mówi-wziąć pod włos samego Pana Jezusa.Czytajmy więc ewangelię,uczmy się rozpoznawać takich ludzi i nie wylewajmy nad nimi łez,ale lejmy po dupach kołtun-komuchów i Tusk-matołów.

to juz nie jest zaden duchowny,to szpicel komuny ktory zaszkodzil procesowi wyzwalania Polski spod jarzma komuny,zostal mu tylko sznur, ciekawe czy on tez stoi za zamachem na Jana Pawla 2 ???,moze ta menda przebrana w szaty duchownego wystawila tez Ojca Swietego sluzba prl,kgb z ali agczy???,musieli go zainstalowac w seminarium komunistyczne sluzby i kontrolowac jego karyjere zeby piol sie do gory i kapowal,zwolnic i wywalic na zbity pysk kapusia,AK w czasie wojny z takimi rozprawiala sie odrazu,ciekawe czy tez sprzedal dusze diablu za 30 srebnikow??,jest winny smierci 2 synow polkownika Kuklinskiego!!!!

czy jest to człowiek z rozkazu w kościele, czy taki który się zeszmacił? Dziękuję Panu, Panie Cenckiewicz. Jest Pan oprócz prawości bardzo odważnym człowiekiem.Podejrzewałam, że wielu zostało wsadzonych do kościoła jako wtyki, bo nie nadarmo mówiło się, że u sowietów kazano w armii na apelu co dziesiątemu wystąpić i dostali rozkaz : wy będziecie popem. Widać u nas też to tak chodziło. Panie Boże pomóż nam, żebyśmy ich wszystkich rozpoznali.Sprawiedliwość boska jest w Twoich rękach, ale pozwól nam na ludzką sprawiedliwość jeśli taka Twoja wola.

To środowisko się nie oczyściło, przez co hipokrysja ich zaleje prędzej czy póżniej. Rozliczyć szpiclów wśród księży, ujawnić ale dać szansę każdemu niech mówi - dlaczego ?

Próżne nadzieje. Hipokryzja.

Że też Ci kardynałowie i biskupi (a na bank już teraz to i Turowski byłby przeorem albo prowincjałem) Boga sie nie boją, choć ciągle nam wiernym wmawiają że Jego prawem żyć trzeba.

Znak Judasza - żyć z Jezusem, widzieć cuda i miłość Jego, z Nim na co dzień przebywać a nic się nie nauczyć, miłości od Niego nie przyjąć, człowieka w drugim bliżnim nie zobaczyć i Jego Miłosierdzia nie dostąpić.

Hańba na Was szpicle, bo Miłosierdzie większe chyba dla samobójców jak dla tchórzy i zdrajcy Wiary i Polskiej Ziemi w chabitach ukrytych.

bardzo cenie sobie kazda wypowiedz pana dr Cenckiewicza ... szczegolnie Jego prace nad odslonienciem prawdziwych faktow z historii PRL-u ... jednak pragne dodac na podstwaie faktow z autopsji , ze Watykan za JPII-giego byl naszpikowany agentami PRL-u ... i abp Janusz Bolonek to tylko jeden z tych "rodzynkow". Od najmniejszego szczebla tj polskich siostr, dla ktorych praca w Watykanie a wiec dostep do lepszego zycia niz w PRL-u w dziadowskich zakonach ...do tego byl potrzebny paszport PRL-u odnawiany co pare lat. Wystarczylo udac sie do tzw. konfesjonalu JPII-giego w bazylice sw.Piotra (pisze tu o latach 1980-1983)gdzie czasem zasiadal sam polski swiety lub ktorys z jego zastepcow ... i pod pozorem spowiedzi swietej zapytac jak mozna pozostac na zachodzie i nie wracac do Kraju ... ta wiadomosc za kilkanascie minut ladowala w ambasadzie polskiej w Rzymie ... Tuz przed budynkiem bazyliki sw.Piotra w Rzymie po lewej rece byla mala uliczka Via Pfeifer ... a w jej koncu dom pielgrzyma polskiego. Siostry z recepcji zapytane o to samo w 4 oczy podawaly naiwnym Polaczkom ... czesto uciekinierom z Polski nr telefonu do ks.Malinowskiego ... ten z kolei podawal naiwnemu nr autobusu w Rzymie, ktorym nalezalo dotrzec do ostatniego przystanku i potem jeszcze zrobic na nogach 1.5km do tzw miedzynarodowego obozu mlodziezy chrzescijanskiej ... gdzie naiwny petent mial otrzymac dalsza pomoc ... w tym samym czasie wiadomosc z danymi ladowala na biurku polskiej ambasady w Rzymie. Gdy "naiwny" uciekinier wysiadl z autobusu i szedl spacerem 1.5km ... kilka razy mijalo go prywatne auto z polskiej ambasady ... i tylko migaly flesze aparatow fotograficznych ... gdy wrocil z powrotem na Via Pfeifer za 3 godziny ... czekal tam juz na niego na recepcji bardzo mily cywilny agent z polskiej ambasady, ktorego siostra recepcjonistka doskonale znala , ktory wlasnie zamieszkal "jako pielgrzym z Polski" w domu pielgrzyma na Via Pfeifer ...
Pamietam jak ludzie z "najblizszego otoczenia JPII-giego" probowali za wszelka cene zablokowac w Rzymie na poczatku 1982 roku marsz protestacyjny przeciwko stanowi wojennemu w Polsce przed ambasada polska w Rzymie...przez uchodzcow polskich z obozu emigracyjnego Latina kolo Rzymu ... Po tym co widzialem w czasie tych dwoch lat nie mam najmniejszych watpliwosci ,ze ojciec Hejmo, abp Bolonek ... to tylko nieliczne i male rybki pracujace w Watykanie, ktore pracowaly dla wywiadu polskiego w Watykanie. Jako byly katolik i antykomunista ... nie mam najmniejszych watpliwosci ,ze zarowno kardynal Dziwisz jak i sam JPII-gi ... nie mogli nie znac szczegolow tej brudnej wspolpracy.
Wierze ,ze gdyby panu dr Cenckiewiczowi udalo sie dotrzec do tzw. "zastrzezonych zbiorow" IPN-u ... moglibysmy sie duzo dowiedziec senzacyjnych szczegolow z najnowszej historii Polski.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl