niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24/05/2015
Redaktor wydania: Paweł Krajewski

Sławomir Cenckiewicz ujawnia nazwisko tajnej wtyki komunistów w Watykanie

Dodano: 10.02.2014 [19:35]
Sławomir Cenckiewicz ujawnia nazwisko tajnej wtyki komunistów w Watykanie - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Wtyka wywiadu PRL w Watykanie o pseudonimie „Lamos” to arcybiskup Janusz Bolonek – ujawnił w studio Telewizji Republika historyk Sławomir Cenckiewicz. Agent o pseudonimie "Lamos", według tygodnika "Do rzeczy", przekazał służbom PRL informację o płk. Ryszardzie Kuklińskim.

Człowiek używający pseudonimu "Lamos" miał być tajną „wtyką” wywiadu PRL w Stolicy Apostolskiej. Jak informuje tygodnik "Do rzeczy", to właśnie ten agent przekazał kontrwywiadowi PRL meldunek o „krecie” w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, czyli o płk. Ryszardzie Kuklińskim. W wyniku przekazania tej informacji Kukliński musiał salwować się ucieczką do USA.

Historyk Sławomir Cenckiewicz w studio Telewizji Republika wyjawił tożsamość owego tajnego współpracownika. Według niego opisaną przez dziennikarzy „wtyką” jest arcybiskup Janusz Bolonek, obecnie nuncjusz apostolski w Macedonii.

Bolonek od początku lat 70. XX w. pracował w watykańskich placówkach dyplomatycznych w Nikaragui, Stanach Zjednoczonych, Egipcie, a w latach 1979–1989 był zatrudniony w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

W Sekretariacie Stanu pracował w Zespole w ds. Stałych Kontaktów Roboczych między Stolicą Apostolską a rządem PRL. Przygotowywał też podróże apostolskie Jana Pawła II do Polski w latach 1983 i 1987. W 1989 był członkiem Komisji Mieszanej Stolicy Apostolskiej i władz PRL zajmującej się wznowieniem stosunków dyplomatycznych między obu stronami.

W 2012 r. abp Bolonek został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej - „za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy między Rzecząpospolitą Polską i Stolicą Apostolską, za działalność na rzecz środowisk polonijnych i promowanie polskiej kultury”.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Ten bolonek, Kowalczyk, Zycinski, Goclowski, Dziwisz, Pieronek i wielu innych
Oni ciagle sa ksiezmi czy zostali usunieci.

MOcno POlecam !!!

On, niczym jak Judasz, zdradził Kościół i Chrystusa.

Nuncjusze apostolscy (i to ci, wywodzący się z Polski) nie mają ostatnio dobrej prasy. A to jednego oskarżają o pedofilię, a to znowu drugiego o agenturalną działalność.
Zobaczymy, co z tym „fantem” zrobi Watykan.
Bo to, że pan Cenckiewicz nazwał ks. abp. Bolonka „agentem”, to za mało aby rzeczonego biskupa zasuspendować.

nuntius@mbox.contact.bg

Bolonek bo dla mnie nie arcybiskup a zwykły łajdak, karierowicz za komuny jak i obecnie. JPII mu wierzył a on zdradzał sekrety watykańskie i nie tylko. Jestem tym zbulwersowany i zniesmaczony. Na koniec dowiaduję się, że obrońca zdrajców z WSI "za wybitne zasługi " odznacza go Krzyżem Oficerskim, ale to dla mnie nie nowina. Odznaczył orderem Orła Białego Michnika, natomiast nie odznaczył tym orderem bohatera narodowego płk. Ryszarda Kuklińskiego bo "doradcy" Czempiński, Dukaczewski i inni stwierdzili, że bohater jest zdrajcą.

Dlaczego?

Skoro Bul go odznaczyl to na pewniaka to agencior. Patriota by noc od niego nie przyjal.

świadczy...

Nie dla zabawy Pan Jezus Chrystus umieścił Judasza wśród apostołów.Czytając Ewangelię odnosi się wrażenie,że na każdej stronie tekstu znajdujemy jakiegoś judasza,który chce coś uzyskać,coś ugrać,kogoś wyprzedzić,a nawet-jak to się mówi-wziąć pod włos samego Pana Jezusa.Czytajmy więc ewangelię,uczmy się rozpoznawać takich ludzi i nie wylewajmy nad nimi łez,ale lejmy po dupach kołtun-komuchów i Tusk-matołów.

to juz nie jest zaden duchowny,to szpicel komuny ktory zaszkodzil procesowi wyzwalania Polski spod jarzma komuny,zostal mu tylko sznur, ciekawe czy on tez stoi za zamachem na Jana Pawla 2 ???,moze ta menda przebrana w szaty duchownego wystawila tez Ojca Swietego sluzba prl,kgb z ali agczy???,musieli go zainstalowac w seminarium komunistyczne sluzby i kontrolowac jego karyjere zeby piol sie do gory i kapowal,zwolnic i wywalic na zbity pysk kapusia,AK w czasie wojny z takimi rozprawiala sie odrazu,ciekawe czy tez sprzedal dusze diablu za 30 srebnikow??,jest winny smierci 2 synow polkownika Kuklinskiego!!!!

Odpowiedzialność kard. Dziwisza, jako najbardziej zaufanej osoby dla Papieża nie pozostawia wątpliwości. Być może właśnie ten wianuszek nielegałów, agentów i TW w Watykanie wyjaśnia dziwne zachowanie Kardynała, w tym także ostatni skandal ze złamaniem woli JPII. Mógł opublikować co chciał z notatek Papieża... Czyżby odpowiedni dobór zapisków miał służyć wybieleniu? Bo jak inaczej wytłumaczyć złamanie woli Papieża?

Czy my Polacy,Katolicy nie powinnismy napisac petycji do Papieza o lustracje w Kosciele ??No przeciez my tez cos mozemy zrobic??

kacap odynacył kacapa

się modlić za grzeszników a szczególnie takich, aby nie poszli do piekła

Ludzie czy w tym świecie jest jeden sprawiedliwy, czy wszyscy z hakami, umoczeni, uwikłani, sprzedani na służbę złu? Im większe życiorysy złamał tym wyżej zasiada. Bolesne upadki was czekają bracia.

prezydent ze WSI zawszwe doceni "zasługi" swoich...

wydało się teraz, dajmy Kościołowi czas na rozwiązanie tej sprawy - proponuję nie bić zbytnio piany - informacja poszła a reszta to już zadanie dla Papieża

afera w Watykanie, afera hazardowa na cmentarzu, inne przekręty, korupcje, łapówy, złodziejstwo, morderstwa Polaków patriotów, afery 2.000 afer blog MarkD, i wreszcie SMOLEŃSK!
IDZIEMY PO WAS !!!!!!
NIE SCHOWACIE SIĘ PRZED NAMI.

Oby dzisiejsi hierarchowie Kościoła w PL mieli chociaż ułamek Pańskiej odwagi... i wyrzucili czerwonych sprzedawczyków z naszych świątyń.
ps
Jaką rolę pełni/ła Suchocka w tym wszystkim?

POLACY - co robi Papież w Watykanie, Orban na Węgrzech, zwyli ludzie w Bosni i Hercegowinie....???
Na co my jeszcze czekamy?
Aż zdradliwi ludzie Tuska i Pawlaka wyprowadzą kolejne kolosalne pieniądze dla PUTINA i Merkel?

WOLNOŚĆ NIE SPADA Z NIEBA OT TAK! TRZEBA JĄ WYWALCZYC I BRONIĆ!

http://sowa.quicksnake.net/obrazky/sowa.quicksnake.net/biskup/lepper-nuncjusz-kobylanski.jpg

ścierwo powinno zgnić w celi lub wisieć - bez przebaczenia!!!

KOLEJNA CZERWONA PLAMA NA KOSCIELE... efekt braku lustracji.
"Okragły Stół" pokazał ilu konfidentów przeszło przez seminaria tylko w jednym celu... kapować innych w zamian za wygodne zycie.

Praktycznie wszystkie ustalenia "okragłostołowe" powinny być ZREWIDOWANE, a ludzie po negatywnym zweryfikowaniu NATYCHMIAST odsunięci od władzy.

NIEZALEŻNA=NOWY EKRAN czekam na smutnych panów którzy znów zapukają do moich drzwi a sąsiad policjant straci słuch i wzrok......brawo patrioci -pseudo

Arcybiskup BOLONEK WYDAŁ WYROK ŚMIERCI NA PUŁKOWNIKA KUKLIŃSKIEGO I JEGO RODZINĘ ...PEWNIE RÓWNIEŻ NA KŚ POPIEŁUSZKĘ I CO DALEJ.....????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? POLACY KATOLICY CO DALEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????????????????????????????????????

A Komorowski stanął na wysokości zadania i wtykę odpowiednio odznaczył za wybitne zasługi. Nic dodać nic ująć.

sprzedawczyki.nie on jeden byl na komunistycznych uslugach.sowicie oplacami.

O zgrozo nigdy nie oczyścimy się z tych kapusi

brawo Panie Doktorze

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl