niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
7 lutego 2016

Sławomir Cenckiewicz ujawnia nazwisko tajnej wtyki komunistów w Watykanie

Dodano: 10.02.2014 [18:35]
Sławomir Cenckiewicz ujawnia nazwisko tajnej wtyki komunistów w Watykanie - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Wtyka wywiadu PRL w Watykanie o pseudonimie „Lamos” to arcybiskup Janusz Bolonek – ujawnił w studio Telewizji Republika historyk Sławomir Cenckiewicz. Agent o pseudonimie "Lamos", według tygodnika "Do rzeczy", przekazał służbom PRL informację o płk. Ryszardzie Kuklińskim.

Człowiek używający pseudonimu "Lamos" miał być tajną „wtyką” wywiadu PRL w Stolicy Apostolskiej. Jak informuje tygodnik "Do rzeczy", to właśnie ten agent przekazał kontrwywiadowi PRL meldunek o „krecie” w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, czyli o płk. Ryszardzie Kuklińskim. W wyniku przekazania tej informacji Kukliński musiał salwować się ucieczką do USA.

Historyk Sławomir Cenckiewicz w studio Telewizji Republika wyjawił tożsamość owego tajnego współpracownika. Według niego opisaną przez dziennikarzy „wtyką” jest arcybiskup Janusz Bolonek, obecnie nuncjusz apostolski w Macedonii.

Bolonek od początku lat 70. XX w. pracował w watykańskich placówkach dyplomatycznych w Nikaragui, Stanach Zjednoczonych, Egipcie, a w latach 1979–1989 był zatrudniony w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

W Sekretariacie Stanu pracował w Zespole w ds. Stałych Kontaktów Roboczych między Stolicą Apostolską a rządem PRL. Przygotowywał też podróże apostolskie Jana Pawła II do Polski w latach 1983 i 1987. W 1989 był członkiem Komisji Mieszanej Stolicy Apostolskiej i władz PRL zajmującej się wznowieniem stosunków dyplomatycznych między obu stronami.

W 2012 r. abp Bolonek został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej - „za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy między Rzecząpospolitą Polską i Stolicą Apostolską, za działalność na rzecz środowisk polonijnych i promowanie polskiej kultury”.

Pan red. Leszek Szymowski ogłosił (w książce) taką informację o DWA LATA wcześniej, niż pan dr hab. Sławomir Cenckiewicz - wiadomo o tym od czasu nie późniejszego niż 3 kwietnia 2012 roku, zob. np.: http://www.bibula.com/?p=54710. Jednak według pana Leszka Szymborskiego to jest MYLNA informacja ("Jeden z największych błędów książki to przypisanie ks. abp. Januszowi Bolonkowi pseudonimu Prorok."), zob.: http://tosz.salon24.pl/410408, (wpis tego autora z 19 kwietnia 2012; p. Szymborski postawił tam p. Szymowskiemu także inne poważne zarzuty).

Nuncjusze apostolscy (i to ci, wywodzący się z Polski) nie mają ostatnio dobrej prasy. A to jednego oskarżają o pedofilię, a to znowu drugiego o agenturalną działalność.
Zobaczymy, co z tym „fantem” zrobi Watykan.
Bo to, że pan Cenckiewicz nazwał ks. abp. Bolonka „agentem”, to za mało aby rzeczonego biskupa zasuspendować.

Bolonek bo dla mnie nie arcybiskup a zwykły łajdak, karierowicz za komuny jak i obecnie. JPII mu wierzył a on zdradzał sekrety watykańskie i nie tylko. Jestem tym zbulwersowany i zniesmaczony. Na koniec dowiaduję się, że obrońca zdrajców z WSI "za wybitne zasługi " odznacza go Krzyżem Oficerskim, ale to dla mnie nie nowina. Odznaczył orderem Orła Białego Michnika, natomiast nie odznaczył tym orderem bohatera narodowego płk. Ryszarda Kuklińskiego bo "doradcy" Czempiński, Dukaczewski i inni stwierdzili, że bohater jest zdrajcą.

Sk.....syny !.
Anty-Chrysty a nie Arcy.....
Oczywiście nie uogólniam.

Dlaczego?

Nie dla zabawy Pan Jezus Chrystus umieścił Judasza wśród apostołów.Czytając Ewangelię odnosi się wrażenie,że na każdej stronie tekstu znajdujemy jakiegoś judasza,który chce coś uzyskać,coś ugrać,kogoś wyprzedzić,a nawet-jak to się mówi-wziąć pod włos samego Pana Jezusa.Czytajmy więc ewangelię,uczmy się rozpoznawać takich ludzi i nie wylewajmy nad nimi łez,ale lejmy po dupach kołtun-komuchów i Tusk-matołów.

Bardzo dobrze dobrane słowa.Tak myśli i działa chrześcijanin.A co do przebaczenia to mało kto pamięta,że do przebaczenia,niezbędna jest skrucha,przyznanie się do grzechu i zadoścuczynienie.Pismo Swięte to niezgłębione żródło mądrości-lecz aby to zrozumieć trzeba dobrej woli,rozumu i pomocy Ducha Swiętego.Pozdrawiam.

Odpowiedzialność kard. Dziwisza, jako najbardziej zaufanej osoby dla Papieża nie pozostawia wątpliwości. Być może właśnie ten wianuszek nielegałów, agentów i TW w Watykanie wyjaśnia dziwne zachowanie Kardynała, w tym także ostatni skandal ze złamaniem woli JPII. Mógł opublikować co chciał z notatek Papieża... Czyżby odpowiedni dobór zapisków miał służyć wybieleniu? Bo jak inaczej wytłumaczyć złamanie woli Papieża?

tak się złożyło kiedyś w przeszłości,
że piłem wódkę z SBkiem z Krakowa. przyjacielem był przyjaciółki mojej Żony.
Było krótko przed pierwszą wizytą JPII w Pol
SBek się chwalił, że będzie w ochronie papamobilu.
Był. Rozpoznałem go wśród tych panów w ciemnych okularach.
Chwalił się również, że każdego tygodnia składał wizyty w kurii biskupiej w Krakowie spotykając się zawsze z Dziwiszem.
Jaki był cel tych wizyt nie pochwalił się.............

Czy my Polacy,Katolicy nie powinnismy napisac petycji do Papieza o lustracje w Kosciele ??No przeciez my tez cos mozemy zrobic??

prezydent ze WSI zawszwe doceni "zasługi" swoich...

wydało się teraz, dajmy Kościołowi czas na rozwiązanie tej sprawy - proponuję nie bić zbytnio piany - informacja poszła a reszta to już zadanie dla Papieża

POLACY - co robi Papież w Watykanie, Orban na Węgrzech, zwyli ludzie w Bosni i Hercegowinie....???
Na co my jeszcze czekamy?
Aż zdradliwi ludzie Tuska i Pawlaka wyprowadzą kolejne kolosalne pieniądze dla PUTINA i Merkel?

WOLNOŚĆ NIE SPADA Z NIEBA OT TAK! TRZEBA JĄ WYWALCZYC I BRONIĆ!

ścierwo powinno zgnić w celi lub wisieć - bez przebaczenia!!!

KOLEJNA CZERWONA PLAMA NA KOSCIELE... efekt braku lustracji.
"Okragły Stół" pokazał ilu konfidentów przeszło przez seminaria tylko w jednym celu... kapować innych w zamian za wygodne zycie.

Praktycznie wszystkie ustalenia "okragłostołowe" powinny być ZREWIDOWANE, a ludzie po negatywnym zweryfikowaniu NATYCHMIAST odsunięci od władzy.

Arcybiskup BOLONEK WYDAŁ WYROK ŚMIERCI NA PUŁKOWNIKA KUKLIŃSKIEGO I JEGO RODZINĘ ...PEWNIE RÓWNIEŻ NA KŚ POPIEŁUSZKĘ I CO DALEJ.....????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? POLACY KATOLICY CO DALEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????????????????????????????????????

sprzedawczyki.nie on jeden byl na komunistycznych uslugach.sowicie oplacami.

Kiedy wreszcie ujawnieni zostaną w Polsce wszyscy kapusie chowający się za powłóczystymi szaty - "immunitetem nietykalności", których Jezus bez ogródek nazywał grobami pobielanymi? Wielkie słowa uznania dła pana Cenckiewicza za trud odsłaniania prawdy i cywilną odwagę w ujawnianiu zdrajców Polski i Kościoła.

na Macierewicza!

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4674

Skoro został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej - „za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy między Rzecząpospolitą Polską i Stolicą Apostolską, za działalność na rzecz środowisk polonijnych i promowanie polskiej kultury”, to zapewne musiał by agentem......

Jeżeli są niepodważalne dowody na działalność Bolonka, to w tej sytuacji interesuje mnie reakcja papieża Franciszka.Jeżeli wobec niepodważalnych dowodów reakcji nie będzie, to będzie to wielce wymowny sygnał wobec byłej i obecnej agentury w Watykanie oraz całej hierarchii kościelnej, sugerujący bezkarność, czy wręcz obojętność wobec takich działań i zachowań. W moim rozumieniu, zadenuncjowanie przez komunistycznego agenta Bolonka pułkownika Kuklińskiego, biorąc pod uwagę cały kontekst i konsekwencje jakie w wyniku działań tego agenta stały się udziałem pana pułkownika Kuklińskiego, nosi charakter zbrodni komunistycznej i jako takie nie powinno ulegać przedawnieniu i podlegać osądowi przez sądy powszechne. Tak więc raz jeszcze powtórzę, że reakcja na te fakty lub jej brak, będzie jednym ze znaczących elementów na wiarygodność głoszonej krucjaty ku odnowie moralnej.

Kiedyś odznaczano tylko czynowników. Obecnie też są odznaczani ci sami,tyko nazwa ich brzmi - wtyki, ale komuszy mechanizm działania pozostał niezmienny.

Nie od dziś wiadomo, że prezydent nie wszystkich Polaków - p.Komorowski, odznacza
tylko tych, którzy działają przeciwko Rzeczpospolitej.

Wszyscy inni, broniący polskiej racji stanu, ze strony rządu, mogą liczyć tylko na nazwanie ich
oszołomami, i na ich różnorakie ściganie, niczym dzika zwierzyna.
Najlepszym tego przykładem jest p.Macierewicz i całe ugrupowanie prawicowe, na czele z prezesem Kaczyńskim, którzy zawsze, tak i teraz - działali i nadal działją w granicach prawa i w obronie polskiej racji stanu i za to są napiętnowani i opluwani.
Od mrocznych czasów komuny - nic się nie zmieniło. Zmieniają się tylko nazwiska ciemiężców, ale niszczenie Polaków następuje wg starego, niezmiennego, bolszewickiego systemu.

Takiego bydlaka trzeba napiętnować, nazwać i wyrzucić z Kościoła.Bo kara dla Ryszarda Kuklińskiego była jedna, i Sowieci pokazali Kuklinskiemu spalenie żywcem Olega Pieńkowskiego.Więc bydle, które jest niegodne imienia Polak, powinno być natychmiast usunięte z Kościoła.I skazane.

od paru lat jak patrzę na polskich hierarchów kościelnych to robi mi się niedobrze.Lewactwo niszczy rodzinę,polską kulturę i tradycję a władze kościóla udają,że nic się nie dzieje.Ja osobiście za takich pasterzy serdecznie dziękuję.Dopuki nie będzie lustracji w kościele to dalej za pasterzy będą robić komunistyczni kolaboranci,zdrajcy i moralni szkodnicy.

No tak - odznaczenie - za całokształt - jak żeby inaczej

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl