niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
20/12/2014
Paweł Krajewski

Sławomir Cenckiewicz ujawnia nazwisko tajnej wtyki komunistów w Watykanie

Dodano: 10.02.2014 [18:35]
Sławomir Cenckiewicz ujawnia nazwisko tajnej wtyki komunistów w Watykanie - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Wtyka wywiadu PRL w Watykanie o pseudonimie „Lamos” to arcybiskup Janusz Bolonek – ujawnił w studio Telewizji Republika historyk Sławomir Cenckiewicz. Agent o pseudonimie "Lamos", według tygodnika "Do rzeczy", przekazał służbom PRL informację o płk. Ryszardzie Kuklińskim.

Człowiek używający pseudonimu "Lamos" miał być tajną „wtyką” wywiadu PRL w Stolicy Apostolskiej. Jak informuje tygodnik "Do rzeczy", to właśnie ten agent przekazał kontrwywiadowi PRL meldunek o „krecie” w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, czyli o płk. Ryszardzie Kuklińskim. W wyniku przekazania tej informacji Kukliński musiał salwować się ucieczką do USA.

Historyk Sławomir Cenckiewicz w studio Telewizji Republika wyjawił tożsamość owego tajnego współpracownika. Według niego opisaną przez dziennikarzy „wtyką” jest arcybiskup Janusz Bolonek, obecnie nuncjusz apostolski w Macedonii.

Bolonek od początku lat 70. XX w. pracował w watykańskich placówkach dyplomatycznych w Nikaragui, Stanach Zjednoczonych, Egipcie, a w latach 1979–1989 był zatrudniony w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

W Sekretariacie Stanu pracował w Zespole w ds. Stałych Kontaktów Roboczych między Stolicą Apostolską a rządem PRL. Przygotowywał też podróże apostolskie Jana Pawła II do Polski w latach 1983 i 1987. W 1989 był członkiem Komisji Mieszanej Stolicy Apostolskiej i władz PRL zajmującej się wznowieniem stosunków dyplomatycznych między obu stronami.

W 2012 r. abp Bolonek został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej - „za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy między Rzecząpospolitą Polską i Stolicą Apostolską, za działalność na rzecz środowisk polonijnych i promowanie polskiej kultury”.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Ten bolonek, Kowalczyk, Zycinski, Goclowski, Dziwisz, Pieronek i wielu innych
Oni ciagle sa ksiezmi czy zostali usunieci.

MOcno POlecam !!!

On, niczym jak Judasz, zdradził Kościół i Chrystusa.

Ile to jeszcze lat jego "prezydentbzdury" nas czeka?

Brak słów ,płakać się chce.

Boże nawet kościół ,rzygać sie chce

Kowalczyk, Zycinski, Goclowski, Dziwisz, Pieronek i wielu innych w owczym przebraniu.

dopiero to spostrzegłas??spisz czy nie mozesz uwierzyc,zło jest wszedzie

Święci też od uradzenia nie byli świętymi np . nawrócił się św, Paweł, św. Augustyn itp. Trzeba dążyć do świętości , to dotyczy każdego człowieka . Nie rzygaj.

Nuncjusze apostolscy (i to ci, wywodzący się z Polski) nie mają ostatnio dobrej prasy. A to jednego oskarżają o pedofilię, a to znowu drugiego o agenturalną działalność.
Zobaczymy, co z tym „fantem” zrobi Watykan.
Bo to, że pan Cenckiewicz nazwał ks. abp. Bolonka „agentem”, to za mało aby rzeczonego biskupa zasuspendować.

nuntius@mbox.contact.bg

to wiadomo ze agent W Watykanie bylo wielu kapusi nawet w sutannach

Bolonek bo dla mnie nie arcybiskup a zwykły łajdak, karierowicz za komuny jak i obecnie. JPII mu wierzył a on zdradzał sekrety watykańskie i nie tylko. Jestem tym zbulwersowany i zniesmaczony. Na koniec dowiaduję się, że obrońca zdrajców z WSI "za wybitne zasługi " odznacza go Krzyżem Oficerskim, ale to dla mnie nie nowina. Odznaczył orderem Orła Białego Michnika, natomiast nie odznaczył tym orderem bohatera narodowego płk. Ryszarda Kuklińskiego bo "doradcy" Czempiński, Dukaczewski i inni stwierdzili, że bohater jest zdrajcą.

Dlaczego?

Skoro Bul go odznaczyl to na pewniaka to agencior. Patriota by noc od niego nie przyjal.

"Nie mam dowodów że Tobiasz został zamordowany ale wiem kto na tym skorzystał” !!!!!!!!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4718

mieli wszędzie swoje wtyki
kible nawet do tego
przystosowali
dwuosobowych pilnował nkwd
i wchodził z każdym (-dą)
może tam się wygada
szto szpion

świadczy...

Nie dla zabawy Pan Jezus Chrystus umieścił Judasza wśród apostołów.Czytając Ewangelię odnosi się wrażenie,że na każdej stronie tekstu znajdujemy jakiegoś judasza,który chce coś uzyskać,coś ugrać,kogoś wyprzedzić,a nawet-jak to się mówi-wziąć pod włos samego Pana Jezusa.Czytajmy więc ewangelię,uczmy się rozpoznawać takich ludzi i nie wylewajmy nad nimi łez,ale lejmy po dupach kołtun-komuchów i Tusk-matołów.

to juz nie jest zaden duchowny,to szpicel komuny ktory zaszkodzil procesowi wyzwalania Polski spod jarzma komuny,zostal mu tylko sznur, ciekawe czy on tez stoi za zamachem na Jana Pawla 2 ???,moze ta menda przebrana w szaty duchownego wystawila tez Ojca Swietego sluzba prl,kgb z ali agczy???,musieli go zainstalowac w seminarium komunistyczne sluzby i kontrolowac jego karyjere zeby piol sie do gory i kapowal,zwolnic i wywalic na zbity pysk kapusia,AK w czasie wojny z takimi rozprawiala sie odrazu,ciekawe czy tez sprzedal dusze diablu za 30 srebnikow??,jest winny smierci 2 synow polkownika Kuklinskiego!!!!

Kolejny BOLO...,tym razem arcy.

"Pracował na począku lat 70 tych w Nikaragui". Dlatego tam zapanowała tzw. "teologia wyzwolenia", która chciała póżniej zakrzyczeć Jana Pawła II.

Odpowiedzialność kard. Dziwisza, jako najbardziej zaufanej osoby dla Papieża nie pozostawia wątpliwości. Być może właśnie ten wianuszek nielegałów, agentów i TW w Watykanie wyjaśnia dziwne zachowanie Kardynała, w tym także ostatni skandal ze złamaniem woli JPII. Mógł opublikować co chciał z notatek Papieża... Czyżby odpowiedni dobór zapisków miał służyć wybieleniu? Bo jak inaczej wytłumaczyć złamanie woli Papieża?

Czy my Polacy,Katolicy nie powinnismy napisac petycji do Papieza o lustracje w Kosciele ??No przeciez my tez cos mozemy zrobic??

Ręce opadają.

w otoczeniu Chrystusa tez znalazł się zdrajca, niejaki JUDASZ. Ale ten z własnej inicjatywy powiesił się.
Czemu współcześni Judasze nie chcą iść w ślady swojego "mistrza". Jest tyle wolnych drzew.

w tej stajni Augiasza, pogoń tych donosicieli. a swoją drogą jak Grey jako rektor uniknął lustracji?
Za wiki
Oto nasz bohater i przywódca duchowy:
W latach 1961–1962 studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a od 1962 kontynuował naukę w Rzymie, m.in. na Papieskiej Akademii Dyplomatycznej. Jest doktorem teologii i prawa kanonicznego.

Od początku lat 70. XX wieku pracował w watykańskich placówkach dyplomatycznych w Nikaragui, Stanach Zjednoczonych, Egipcie, a w latach 1979–1989 był zatrudniony w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.-JPII

W Sekretariacie Stanu pracował Zespole w ds. Stałych Kontaktów Roboczych między Stolicą Apostolską a Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przygotowywał też podróże apostolskie Jana Pawła II do Polski w latach 1983 i 1987. W 1989 był członkiem Komisji Mieszanej Stolicy Apostolskiej i władz PRL zajmującej się wznowieniem stosunków dyplomatycznych między obiema stronami.-JPII

25 września 1989 został mianowany nuncjuszem apostolskim w Wybrzeżu Kości Słoniowej, a 20 października 1989 został podniesiony do godności arcybiskupa. Sakrę biskupią otrzymał w bazylice św. Piotra w Rzymie z rąk papieża Jana Pawła II.

Następnie pełnił funkcję nuncjusza apostolskiego w Rumunii (1995–1998) i Urugwaju (1999–2008)-JPII
. 24 maja 2008 został mianowany nuncjuszem apostolskim w Bułgarii, a 4 maja 2011 w Macedonii.-BXI
Ordery i odznaczenia

Postanowieniem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z 2 października 2012 „za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy między Rzecząpospolitą Polską i Stolicą Apostolską, za działalność na rzecz środowisk polonijnych i promowanie polskiej kultury” został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskie

...sprzeniewierzył się OSTATNIEJ WOLI Ojca św. bł. Jana Pawła II???

kacap odynacył kacapa

się modlić za grzeszników a szczególnie takich, aby nie poszli do piekła

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl