Po artykule na niezalezna.pl Owsiak pokazuje swoje "normalne mieszkanie w bloku"

owsiak.net.pl

  

Jerzy Owsiak opubikował na swojej stronie internetowej film, w którym pokazuje swoje mieszkanie. Chodząc z kamerą po 115-metrowym apartamentowcu, Owsiak mówi, że "są to standardy normalnych mieszkań". Większość internautów, która obejrzała film Owsiaka, nie podziela jednak jego zdania.

Tuż po ostatnim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak zapewniał, że "mieszka w bloku". Niezalezna.pl - która dotarła do księgi wieczystej jego mieszkania - ujawniła, że ten "blok" to luksusowy apartamentowiec. Założyciel Wielkiej Orkiestry nazwał nasz artykuł "chamówą", a dziś opubikował na swojej stronie internetowej film, w którym pokazuje swoje mieszkanie. 

Na nagraniu Owsiak chodzi z kamerą po swoim 115-metrowym apartamencie, wartym - jak sprawdziła niezalezna.pl - około miliona złotych. Mieszkanie lidera WOŚP ma 4 pokoje (oraz garderobę). Owsiak kupił je z żoną w ubiegłym roku. W księdze wieczystej nie ma żadnego zapisu na temat hipoteki, co oznacza, że apartament nie jest obciążony kredytem, choć sam właściciel twierdzi, że dostał na nie pieniądze z banku.

Mieszkanie Owsiaków należy do największych na Wzgórzu Słowików (strzeżonym osiedlu na warszawskim Ursynowie, na które wchodzi się m.in. poprzez czytnik linii papilarnych).

Jak mówi Owsiak, widoczne na filmie obrazy - wiszące w apartamencie - kupione były na aukcjach i kosztowały trochę więcej niż 500 zł za sztukę. "Myślę, że to są standardy normalnych mieszkań" - twierdzi prezes spółki Złoty Melon. 

Większość komentatorów na wp.pl nie podziela zdania Owsiaka. Internauta "Wyrok" pisze: "NORMALNE MIESZKANIE (117m), LAND ROVER, OTWARTE OSIEDLE NA SCIANIE WSCHODNIEJ -- tak żyje każdy polak który pracuje JEDEN dzień w ROKU". "Anita", zwolenniczka Wielkiej Orkiestry, stwierdziła: "Jurku robisz dobra robotę. Jakie masz chody - mnie nie obchodzi. Jedno jest pewne , że mieszkanko, o którym mowa jest ponad standardowe. Ale ja ci nie zazdroszczę , bo robisz coś , czego sama bym nie dokonała". "Bogdan-leśnik" komentuje: "Jeśli takie sąstandarty w Polsce to ja rzucam USA i wracam do kraju ( o ile sprzedam za przyzwoitą cenę dom)". "Ewas" pyta: "To są standardy normalnych mieszkań? - człowieku bujasz w obłokach. Tylko człwoeik co nie zna realiów naszego życia, pracuja ludzie od świtu do nocy 20 lat i nie stac Ich nawet na kawalerkę. No mozna tak oceniac skoro żeby wypłacac pensje żony w kwocie 12 tys. ile to dzieci musi zmarznąć żeby nazbierać tak wielka jałmużnę. Zawsze w poprzednich latach dawałam tylko dlatego żeby te dzieci szybko nazbierały te puszki tak samo robili moi znajomi ,dawali ze względu na zbierającyzchw tamtym roku mróż , w tym roku deszcz. Więcej takiego dawania z mojej strony nie będzie, trudno szkoda mi dzieci". A "Ania" dodaje: "Myślę, że to są standardy normalnych mieszkań - powiedział Owsiak w nagraniu. PANIE OWSIAK TO ROZUMIEM ŻE MOJE MIESZKANIE 37 M2 TO PATOLOGIA!"

To właśnie w nowym apartamencie Owsiaka zarejestrowana jest siedziba spółki Mrówka Cała, prowadzonej przez jego żonę. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak zatrudniona jest także od 12 lat w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a jej pensja w Fundacji WOŚP wynosi aż 12,2 tys. zł. Zarobki innych osób zatrudnionych w fundacji też są wysokie. Jak wynika ze słów Owsiaka, pracownicy WOŚP, żyjący z wpłat Polaków, mogą dostawać co miesiąc nawet 11 tys. zł brutto.

Sam Owsiak nie ma etatu w Fundacji, jest natomiast prezesem należącej do niej spółki Złoty Melon (która kilka lat temu została kupiona przez WOŚP). Jak napisała "Gazeta Wyborcza" - Złoty Melon "zarabia na usługach związanych z Przystankiem Woodstock, chodzi np. o reklamę firm na festiwalu, sprzedaż koncesji na działalność handlową". W rozmowie z "GW" Owsiak powiedział, że w Złotym Melonie zarabia co miesiąc "kilka tysięcy złotych". Nie powiedział jednak, czy chodzi o 3 tys. zł, czy może o 9 tys. A to różnica jak między blokiem a blokiem na Wzgórzu Słowików.

Tak wygląda Wzgórze Słowików: 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wp.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Konkretna zapowiedź ministra Sasina po konwencji PiS. Chodzi o zarobki Polaków

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Nasze propozycje będą szły w stronę przyśpieszenia wzrostu poziomu życia Polaków, ich dochodów. W tej chwili finalizujemy prace już nad bardzo konkretnymi propozycjami rozwojowymi – powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, Jacek Sasin.

W Szeligach pod Warszawą odbyła się konwencja Zjednoczonej Prawicy.

Przede wszystkim pokazujemy, że mimo tego, że rządzimy od trzech lat, w żadnym wypadku nie można powiedzieć, że jesteśmy rządzeniem zmęczeni, albo że brakuje nam pomysłów na przyszłość

 – powiedział po zakończeniu konwencji Jacek Sasin.

Minister przypomniał, że PiS będzie chciało przedstawić nową propozycję dla Polaków.

Nową propozycję, której głównym przekazem jest wyraźniejszy niż dotychczas wzrost poziomu życia: szybsze gonienie tych społeczeństw zachodniej Europy, gdzie poziom życia, poziom dochodów obywateli jest dużo wyższy niż w Polsce. Dzisiaj to była taka zapowiedź przedstawienia już bardzo konkretnych propozycji programowych na najbliższe lata ze strony PiS

 – dodał.

Przypomniał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił na konwencji, że konkretne propozycje zostaną przedstawione w styczniu, lutym przyszłego roku.

[polecam:http://niezalezna.pl/250426-jaroslaw-kaczynski-nasza-partia-musi-sie-stac-do-konca-partia-marzen-polakow]

Dzisiaj możemy już powiedzieć, że wyznaczyliśmy pewne kierunki, w którą stronę te propozycje będą szły - w stronę przyśpieszenia wzrostu poziomu życia Polaków i przede wszystkim wzrostu dochodów, tego aby Polacy mieli w kieszeniach więcej pieniędzy. Chcemy te marzenia Polaków, żeby żyć tak jak, szczególnie w tym obszarze materialnym, jak mieszkańcy Francji, Niemiec, innych wysoko rozwiniętych krajów, chcemy te marzenia po prostu w najbliższym czasie spełniać

 – podkreślił minister.

Pytany, jak PiS i rząd będzie chciał osiągnąć ten cel, powtórzył, że na konkretne propozycje trzeba poczekać.

W tej chwili finalizujemy prace już nad bardzo konkretnymi propozycjami rozwojowymi, ale przecież jest tak, że już część tego typu działań podjęliśmy

 – powiedział.

[polecam:http://niezalezna.pl/250459-politolog-podsumowal-konwencje-zjednoczonej-prawicy-wskazal-na-trzy-wazne-filary]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl