niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
06/03/2015
-
1 % SWS)

W Wigilię "nieznani sprawcy" brutalnie pobili Tatianę Czornowił, opozycyjną dziennikarkę z Ukrainy

Dodano: 25.12.2013 [17:58]
W Wigilię "nieznani sprawcy" brutalnie pobili Tatianę Czornowił, opozycyjną dziennikarkę z Ukrainy - niezalezna.pl
foto: facebook.com
Nieznani sprawcy brutalnie pobili w wigilijną noc Tatianę Czornowił, znaną dziennikarkę i aktywistkę Euromajdanu. „Ukraińska władza skorzystała z momentu, póki świat zachodni jest zajęty obchodami Bożego Narodzenia” - uważa ukraiński politolog Andrij Okara. Ujawniono w internecie nagranie, na którym widać atak na dziennikarkę.

Redakcja „Ukrainska Prawda”, dla której pracuje dziennikarka, ogłosiła, że Tatiana na swoim blogu oraz w artykułach krytykowała szefa administracji prezydenta Leonida Kuczmy Wiktora Medwedczuka, byłego I wicepremiera Ukrainy z rządzącej Partii Regionów Andrija Klujewa, premiera Ukrainy Mykołę Azarowa, szefa Administracji Prezydenta Ukrainy Serhija Lowoczkina, oraz prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. „Wszystkie te osoby, póki nie zostaną zidentyfikowani napastnicy, uważamy za zleceniodawców napadu na Tatianę” - pisze redakcja w swoim oświadczeniu.

Wczoraj Czornowił opublikowała artykuł „Tu mieszka kat”, w którym zamieściła adres i zdjęcia posiadłości szefa MSW Witalija Zacharczenki, obarczanego odpowiedzialnością za używanie przez milicję siły wobec uczestników protestów.

Czornowił została zaatakowana, gdy wracała samochodem do domu w jednej z miejscowości pod Kijowem. Pojazd, którym kierowała, został najpierw kilkakrotnie uderzony przez jadący za nim samochód terenowy, a następnie zepchnięty do przydrożnego rowu. Znajdujący się w nim dwaj mężczyźni wyciągnęli dziennikarkę z auta, pobili i pozostawili w miejscu zdarzenia. Tam znaleźli ją milicjanci z drogówki, którzy przewieźli ranną do szpitala.

34-letnia Czornowił ma pokiereszowaną twarz, wstrząśnienie mózgu i nie może samodzielnie się poruszać.


fot.: print screen Youtube

W ostatnich dniach na Ukrainie doszło do kilku napaści "nieznanych sprawców" na osoby związane z organizacją antyrządowych akcji.

W niedzielę w Kijowie postrzelono działacza ruchu „Kontrola Drogowa” Wołodymyra Morałowa. Ludzie, którzy go zaatakowali, spalili mu samochód. We wtorek w centrum Charkowa kilkukrotnie raniono nożem organizatora miejscowego Euromajdanu Dmytra Pyłypca.

Tego samego dnia w szpitalu w Kijowie zmarł 41-letni Pawło Mazurenko, który – jak twierdzi jego rodzina – został pobity przez milicjantów w drodze z Majdanu Niepodległości do domu. Wiadomości o pobiciach i podpalanych samochodach uczestników demonstracji nadchodzą także z innych ukraińskich miast.

W środę na wieść o pobiciu Czornowił ludzie zgromadzeni na Majdanie Niepodległości ruszyli przed siedzibę MSW. Domagają się dymisji ministra Zacharczenki, którego oskarżają o prowadzenie „przestępczej działalności” wobec obywateli własnego kraju.

Dziś popołudniu w Internecie opublikowano nagranie z wideorejestratora w samochodzie dziennikarki. Widać na nim, jak jej auto jest spychane z drogi, a w terenowym porsche jechało kilku mężczyzny. Widać również twarze przestępców i numer rejestracyjnych ich pojazdu. Właściciel samochodu już został zatrzymany (data na nagraniu jest nieprawidłowa).


 
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

widzialem wlasnie film z Janukowyczem i jego wszystkie pojazdy sa z takimi wlasnie tablicami rejestracyjnymi "AA"

Zreszta co bede dlugo mowil zobaczcie sami

http://www.youtube.com/watch?v=AiUaUJAtwt4

Obserwujac makijaz Pani Tatiany, mozna przypuszczac ze zostala ona potraktowana profesjonalnie, odpowiednie miejsca zostaly wymasowane, nalezaloby porownac uraz kregoslupa bylej Premier Ukrainy oraz Tatiany, prawdopodobnie dostaly ten sam profesjonalny masaz, czyli jest to sprawa sluzb specjalnych---rodziny. Jsli niemieccy lekarze maja zdjecia masazu, to wlasnie bedzie poczatek bazy danych profesjonalnego znecania sie nad kobietami na Ukrainie, ktore zepchnelo te koibiety na tatalna krawedz bytu. Kiev opisuje ze niezalezna oranizacja bedzie prowadzila swoje wlasne sledztwo. Ja sie najbardziej obawiam tego sprawcy znaneg na calym swiecie a mianaowicie odpowiedzialnosci zbiorowej, czyli nikt nie jest odpowiedzilany za cznyny przestepcze. Czy Ukraina odnaljdzie sie w tym wszystkim czy zupelnie popadne w samozniszczenie.

kto sprzedal stocznie gdanska tak zwanemu ukrainskiemu oligarchowi, w jakich proporcjach, ta sama organizacja jest odpowiedzialna za przyszlosc okupacji naszej ojczyzny. tymczasem ukraina pryz pomocy putina buduje swoje imperium.
googlpwa wersja olejowego biznesu ukrainy

Risoil - Południe LLC,spółka zależna szwajcarskiej Risoil SA zleciła terminal przeładunkowy oleju roślinnego , o wydajności 600.000 ton w obszarze wody portu Yuzhny , dyrektor firmy , Mykoła Bolhar , powiedział Interfax-Ukraina .

" W dniu 7 listopada 2013 r., Serwis ciężarówek rozpoczęła , a dziś - serwis cysterna kolejowa , " powiedział.

Terminal może obsługiwać do 120 ciężarówekdziennie (do 3500 ton oleju ) i 25 cystern kolejowych ( 1.500 ton) .

On powiedział , że największym pojemność zbiorników terminalu wynosi 52000 ton .

Bolhar powiedział, żekoszt projektu wynosi 110 mln UAH .

Jak informowaliśmy, Risoil SA została założona w Szwajcarii w 2000 roku . Jego biura i zakłady produkcyjne znajdują się w wielu krajach Unii Europejskiej, Ukrainy i Gruzji. W 2004 roku,firma zleciła jeden z największych terminali logistycznych dla oleju roślinnego w Europie w Illichivsk (region Odessa ). Pojemność terminal jest 1,2 mln ton rocznie .

Risoil SA w 2005 r. rozpoczęła sprzedaż oleju roślinnego na rynkach europejskich

Chińska firma PetroChina rozważa możliwość inwestowania w budowę nowoczesnej rafinerii ropy naftowej na Ukrainie , Energii i Minister Przemysłu Węglowego Ukrainy Eduarda Stavytsky powiedział .

" Mamy sporządzona i podpisana umowa zaręczynowy , memorandum między PetroChina i Energii [ i ] Ministerstwo Przemysłu Węgla który opisuje problem, " powiedział na konferencji prasowej w Kijowie w dniu 25 grudnia.

Według ministra ,terytorium, na którymnie działa Chersoniu rafinerii znajduje idziałka w pobliżu Odessie Portside Roślin zostały uznane na budowę rafinerii .

Stavytsky powiedział również, że w H1 2014 roku Ukraina przeznaczony do opracowania studium wykonalności dla rafinerii ropy naftowej i przedstawić go do zainteresowanych inwestorów , w tym z Chin i Ukrainy .

W lipcu 2013 roku , Stavytsky izarządzanie PetroChina International, omówiono możliwości współpracy w sferze naftowej .

A gdzie jest oficjalny protest naszych polskich dziennikarzy? To przecież jest ich koleżanka po fachu. Jak to tak?

Ludobójczy, tchórzliwy karzeł putinek mści się besialsko

po bandycku na patriotycznych Ukrainkach i Ukraińcach bo wie, że Ukrainy

nie dostanie. Nawet ruskojęzyczna ukraińska złodziejska oligarchia nie

chce przyłączenia do bandyckiej rosji bo wie, że wyląduje w gułagach.

Natomiast kacapska agenturalna sfołocz jak zwykle masakruje i morduje

patriotów w całej Ukrainie. Jak by tylko mogli to by głodem wymordowali

20 milionów Ukraiców tak samo jak w latach 30-tych zrobił to ich ludobójca

Lenin. Dzisiaj ich "nowy stalin" - tchórzliwy bandyta karzełek putinek,

który ludobójczo wymordował ludność cywilną w Czczenii, morduje niezależnych

dziennikarzy takich jak Politkowska czy byłych kagebistów jak Litwinienko -

katuje teraz patriotycznych Ukraińców.

NajprawdoPOdobniej też zamordował wspólnie z łajdackimi, bandyckimi "polskimi"

zdrajcami Wielkiego Prezydenta Polaków Lecha Kaczyńskiego wraz z Polskimi

Elitami i Polską Generalicją.

ten film jest na jutube wiele wyjaśnia jak putin prubuje odbudować swoje mocarstwo.

Pewnie zemsta jakiego za przegrana z Kliczka. To nie ludzie to hudoba,

gdyby podane w nim było w jasny sposób to, skąd wiadomo, że ten materiał wideo pochodzi z wideorejestratora (dziennikarki przedstawionej na zdjęciu w artykule).

jakie obrażenia twarzy powoduje odpalona poduszka powietrzna nawet gdy odpali tak sobie,bez kraksy!?

niesioł takie robaki nabija na szpileczki.

bardzo,bardzo grzecznie wskazałem możliwość uzyskania informacji co z twarzą robi odpalona poduszka powietrzna zamontowana na kierownicy.Nie dotarło widocznie do tych resztek tego co powinno być mózgiem,nabić mnie na szpileczkę to nie radzę ani niesiołowi ani tobie

Przepraszam, ale nie mam ochoty rozmawiać z robakami w czas świąteczny.
Miejsce robaków jest na chińskim stole.

Taka sama swołocz bolszewicka jak u nas esbecy i inne kreatury bolszewickie pokroju pietruszki, zomowskie sukkk..yny i ich mentalni ojcowie pokroju pachołka jaruzela i wieprza kiszcza. Powinni oni wszyscy wisieć. Zastosować wobec nich te same metody jakie oni stosują. Durny, inteligentny lewacki zachód nie rozumie tych bolszewickich zwierząt. Dla nich powinny być osobne rezerwaty. Każdy kto popiera lewackie bydło powinien być wydalony z Polski.

Bożonarodzeniowe orędzie prezydenta. Ci ludzie maja reprezentować majestat Najja,sniejszej Rzeczpospolitej? Kiedy patrzymy na tę osobliwą parę wygłaszajacą do nas przez zacisniete zęby słowa o... miłosci i pojednaniu, trudno opanować uczucie gniewu i upokorzenia". Wspaniały tekst na www.wpolityce.pl

p.rezydenta komuchoruskiego nie słucham i nie oglądam. Jak tylko zobaczę to zaraz przełączam kanał.

był euroniemiaszkowy?
No cóż, rozumiem, że oglądanie faceta, który pozwolił rozgnieść sobie jajco na ramieniu podczas wizyty na Ukrainie może odstręczać.
Określiłbym to jako przetrwałą traumę na tle zbókowego bulu umyswoo lajkowego, połączoną z ptaniem na głowę.

... nie chodzi o to, skąd. Chodzi o to, że bredzisław, bezczelny, fałszywy, głupi, zakłamany, nudny.
Chyba byłeś wykorzystywany w dzieciństwie czy coś, bo ciągle o tej traumie wypisujesz.
Mamusia sroga była czy tatuś? A może dziadzio? Pisali niedawno o tym...

0-0=0

Nie chcem siem mondrzyć, no ale nie przygotowana była. Zadarła z najgrubszymi a dbałości o swoje bezpieczeństwo brak. Jakiś gazis pieprzowy chociażby, banalna lecz niezwykle skuteczna sprawa. Nie ma choiraka.
+ standardowo - zwykłe nożyczki (większe, krawieckie, nie kosmetyczne, z czubkiem) oraz zimna krew...
Oraz przyjaciele, sieć znajomych, telefon alarmowy...
Uczymy się na cudzych błędach...

„Data na ekranie jest nieprawidłowa”.
Albo pani (panna?) Czornowił nie ustawiła funkcji „Timer” w urządzeniu (niewykluczone, choć wątpliwe), albo cały ten film dotyczy jakiegoś innego zdarzenia, niekoniecznie z jej udziałem. Ludzie zebrani do tej pory na Majdanie zaczynają rozchodzić się do domów, zbliżają się przecież prawosławne Święta Bożego Narodzenia i ludzie muszą wracać do pracy, by na zarobić na świąteczne zakupy. No to coś trzeba zrobić, by utrzymać wśród tych ludzi ducha buntu i oporu. A neobanderowcy z partii „Swoboda” są przecież zafascynowani swoimi dziadkami i pradziadkami, którzy służyli w UPA i SS-Infanterie Division Galizien (Hałyczyna).
Krótko mówiąc, nie wykluczam prowokacji ze strony ukraińskiej opozycji.

Fakt. POzostaje jeszcze drobna kwestia jak wytłumaczyć te obrażenia.

Nie siej komsomolskiej prawdy. Też uwierzyłeś w ekspertów komisji MIllera pscyhologa od odchudzania, znawcę spadochronów, analityka drogowego i psychiatryka ha ha ,że to winna była brzoza, bo samolot był ze styropianu. Skad wy sie bierzecie? Kto ciebie obdarł z godności? Tacy jak ty POmagali i POmagają aby w POlszy rzadzili sie Jakunowycze.

Pani (panno?) Ewo. Ja – w przeciwieństwie do licznie reprezentowanych na tym forum tzw. „lemingów” – nie wyłączyłem logicznego myślenia i umiejętności czytania między wierszami.
Kobieta ma prawo kierować się uczuciami i to o niej jak najlepiej świadczy. W sprawach polityki, powinna jednak konsultować się z ojcem, a po zamążpójściu – z mężem.
Jako „męska szowinistyczna świnia” kocham kobiety, nie lubię zaś feminazistek (jak nazwał je wybitny amerykański komentator radiowy Rush Limbaugh). Taka jedna rozebrała się do gołego biustu w kolońskiej katedrze, podczas wczorajszej Pasterki i zaczęła podskakiwać (nie wykluczam, że zrobiło się jej zimno).
Tym, którzy pobili panią (pannę) Czornowił, bardzo zależało na podgrzaniu atmosfery na Ukrainie – która zaczynała już się uspokajać. Qui bono id fecit.

No to w końcu pobili ją czy to mistyfikacja? Sam sobie przeczysz. Też pewnie tak dla POdgrzania atmosfery.

się kłania :-)

Pobito oraz potraktowano nozem lub nawet plastikowymi kulkami. KievPost podaje cotraz wiecej takich wiadomosci, ja juz nie tlumacze KievPost. Zaczyna sie zastraszanie a pozniej juz bedzie atak wp-rost.

[...] Przeciez nie mozemy chowac glowy w piasek a co,jak nie mocne slowa rusza teraz Polakow ?----pRZYPOMNIJ SOBIE FILM --PAN WOLODYJOWSKI -- TO JEST TEN CZAS W HISTORII RZECZYPOSPOLITEJ--LARUM GRAJA----PORA WSTAC !!!

[...]
*Pazur

Moja parafraza POLSKI.

swołaczami jest polactwo czyli motłoch idiotów, pożytecznych idiotów, którzy odebrali Polsce honor.

w komunie u nas to było nagminne i powszechne. "Nieznani sprawcy" robili co chcieli. Tak jest teraz tam. Szacunek kochana koleżanko. Myśmy też tak ostro byli bici. Jednak to my moralnie zwyciężamy zawsze. Bo my mamy rację, nie bolszewicka mierzwa.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl