Żakowski chce zaklejenia zdjęcia na okładce "Resortowych dzieci". Co na to internauci?

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Jacek Żakowski chce, by na okładce książki "Resortowe dzieci" zaklejono jego zdjęcie. Jak tłumaczy - fotografia nasuwa "sugestię niezgodną z prawdą" i nie ma uzasadnienia w fragmentach książki, które go dotyczą. Internauci podsunęli pomysł, jak można zmienić okładkę bestsellera - ale nie wiadomo, czy koncepcja ta spodobałaby się Żakowskiemu i jego kolegom...

Dziennikarz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" ujawnił, że zamierza pozwać wydawcę "Resortowych dzieci". Żakowski chce, by zaklejono jego zdjęcie, a także domaga się przeprosin i 20 tys. zł.

Jak czytamy w "Wyborczej" - publicysta "zdecydował się na ten ruch, bo okładkowe zdjęcie sugeruje jego (lub jego rodziców) powiązania z byłymi władzami czy służbami PRL. A już sama treść książki opisuje tylko próby inwigilacji Żakowskiego przez Służbę Bezpieczeństwa".

Dorota Kania, współautorka książki, odpowiada: - To próba cenzury prewencyjnej. Określenie "resortowe dzieci" nie ogranicza się przecież tylko do więzów krwi, ale także do powiązań ideowych i mentalnych.

Internaucji zdążyli już wyśmiać żądania Żakowskiego. Na Twitterze pojawiła się okładka "Resortowych dzieci" z zaklejonym zdjęciem dziennikarza i innych bohaterów publikacji - ale ta koncepcja graficzna nie spodobałaby się raczej Jackowi Żakowskiemu...A książka - wściekle atakowana przez dziennikarzy mainstreamu - sprzedaje się coraz lepiej. Jest już na 3. miejscu listy bestsellerów Empiku.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Wyborcza

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

/ Telewizja Republika

  

W niedzielę o 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich grup zasiadających w parlamencie. Będą rozmawiać na najważniejsze tematy mijającego tygodnia. Zmierzą się również z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Niedziela, 9.06 - Telewizja Republika i Polskie Radio 24. Zapraszamy!

Źródło: niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl