Żakowski chce zaklejenia zdjęcia na okładce "Resortowych dzieci". Co na to internauci?

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Jacek Żakowski chce, by na okładce książki "Resortowe dzieci" zaklejono jego zdjęcie. Jak tłumaczy - fotografia nasuwa "sugestię niezgodną z prawdą" i nie ma uzasadnienia w fragmentach książki, które go dotyczą. Internauci podsunęli pomysł, jak można zmienić okładkę bestsellera - ale nie wiadomo, czy koncepcja ta spodobałaby się Żakowskiemu i jego kolegom...

Dziennikarz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" ujawnił, że zamierza pozwać wydawcę "Resortowych dzieci". Żakowski chce, by zaklejono jego zdjęcie, a także domaga się przeprosin i 20 tys. zł.

Jak czytamy w "Wyborczej" - publicysta "zdecydował się na ten ruch, bo okładkowe zdjęcie sugeruje jego (lub jego rodziców) powiązania z byłymi władzami czy służbami PRL. A już sama treść książki opisuje tylko próby inwigilacji Żakowskiego przez Służbę Bezpieczeństwa".

Dorota Kania, współautorka książki, odpowiada: - To próba cenzury prewencyjnej. Określenie "resortowe dzieci" nie ogranicza się przecież tylko do więzów krwi, ale także do powiązań ideowych i mentalnych.

Internaucji zdążyli już wyśmiać żądania Żakowskiego. Na Twitterze pojawiła się okładka "Resortowych dzieci" z zaklejonym zdjęciem dziennikarza i innych bohaterów publikacji - ale ta koncepcja graficzna nie spodobałaby się raczej Jackowi Żakowskiemu...A książka - wściekle atakowana przez dziennikarzy mainstreamu - sprzedaje się coraz lepiej. Jest już na 3. miejscu listy bestsellerów Empiku.
Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Wyborcza

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Celny komentarz ministra do Rady Krajowej PO. „Przyjechali, ponarzekali i pojechali”

/ Zrzut ekranu z TVP Info

– Można to streścić w trzech słowach: przyjechali, ponarzekali i pojechali. Radosław Sikorski upewnił nas w tym, że nienawidzi PiS i Jarosława Kaczyńskiego – mówił w programie "Gość Wiadomości" TVP minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, odnosząc się do dzisiejszej Rady Krajowej PO.

Jestem przekonany, że inwestycje na drogach na drogach i kolei będą prowadzone na podobnym poziomie. Dzisiaj dzięki unijnym pieniądzom nie będziemy mieli takiej sytuacji jak na autostradzie A2, gdzie przejazd kosztuje krocie – powiedział minister Adamczyk, odnosząc się do kwestii przyszłego budżetu unijnego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Firma założona przez Kulczyka pod lupą prokuratury. Jest śledztwo ws. autostrady A2

Odnosząc się do dzisiejszej Rady Krajowej PO i ewentualnego powrotu Radosława Sikorskiego do polityki minister ocenił, że "dzisiaj Radosław Sikorki spotkał się ze swoimi kolegami".

Można to streścić w trzech słowach: przyjechali, ponarzekali i pojechali. Radosław Sikorski upewnił nas w tym, że nienawidzi PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Myślę, że to politykom Platformy, a szczególnie przywołanemu tutaj Radosławowi Sikorskiemu, nie odpowiada i dlatego taki wybuch nienawiści, wybuch emocjonalny, w którym odniósł się do dzisiaj sprawujących rządy. Poza tym Sikorski niczego więcej nowego nie powiedział– wskazał.

Źródło: PAP, TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl