niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28/07/2014
Piotr Łuczuk

Rosyjskie rakiety przy granicy z Polską?

Dodano: 14.12.2013 [14:18]
Rosyjskie rakiety przy granicy z Polską? - niezalezna.pl
foto: A.Savin; creativecommons.org/licenses/by-sa/1.0/deed.en
Rosja rozmieściła na terenie Kaliningradu w pobliżu granicy z Polską oraz wzdłuż granicy z krajami bałtyckimi rakiety krótkiego zasięgu typu Iskander-M, przystosowane do przenoszenia głowic atomowych - podał dziś niemiecki tabloid "Bild".

Redakcja powołuje się na tajne zdjęcia satelitarne, mające być dowodem na rozmieszczenie dwucyfrowej liczby rakiet. Rozlokowanie broni rakietowej miało miejsce w minionych dwunastu miesiącach - pisze "Bild". W zasięgu rakiet (500 km) znajduje się całe terytorium Polski oraz "teoretycznie" nawet Berlin.

Jak pisze niemiecki tabloid, rakiety, określane przez NATO jako SS-26 Stone, są odpowiedzią prezydenta Rosji Władimira Putina na plany budowy europejskiej tarczy antyrakietowej.

Sprzedaż elektroniczna pomaga ominąć cenzurę oraz jest tańszym sposobem nabywania naszych gazet.
Opinie użytkowników

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

i ostrzegają a GP to przedrukowuje

i w co miałyby one celować w Polsce?

atomówki są w Polsce czy w Niemczech?

wycelowane są na szwabów - kolonizatorów Polski ale tu prawdy się nie dowiecie

ostrzeżenie Rosjan co do instalacji tarczy rakietowej w Polsce. Rosjanie zamontują tylko głowice konwencjonalne do swoich Iskanderów i przy lekkim ataku chociażby 10 wyrzutni są w stanie w przeciągu 10-15 minut zniszczyć "prewencyjnie" całkowicie instalacje tarczy amerykańskiej w Polsce. Ostrzał nie będzie dłuższy niż kilkanaście minut. Jak myślicie co zrobią nasi geniusze ze sztabu? ... Polska potrzebuje na wczoraj mocnej broni taktycznej, jak MLRS - to jest teraz absolutny priorytet !

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-srodek-wschod/aktualnosci/news-rosja-milczy-w-sprawie-rakiet-przy-granicy-z-polska,nId,1075085#commentsZoneList?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Zrobią nam stan wojenny , rudy władzy nie odda.
Zobaczcie co robi sejm z naszym krajem Wszystkie ustawy przeciwko Polsce i polakom przechodzą bez problemu . Jak brakuje gdzieś posłów to robią przeżuty za porozumieniem stron . Doszli do perfekcji w trzymaniu koryta . PO SLD PSL Palikot to jeden czort.

Ruscy szachiści wykombinowali sobie,ze skoro nadchodzi pora wymiany projektu Platforma/Tusk,zawczasu trzeba przy granicy rozmieścić strachy na wróble.Wiadomo ,ze odbędzie się to na zasadzie uzasadnionych kontrolowanych protestów wcześniej prowokowanych operacjami tzw.fałszywej flagi.Gdyby w Polsce groziło przejecie władzy przez siły patriotyczne,natychmiast z zachodu otrzymamy "życzliwe" ostrzeżenie wywiadu,ze Rosjanie przygotowują się do odpalenia tych rakiet ,aby obronić się przed możliwym zagrożeniem ze strony Polski.Tyle wystarczy na miejscową lemingoze i podkulenie ogona.Ktoś inny "przypomni"te zdjęcia,czyli mamy prawie po sprawie.Pojawi się wiec nowy przywódca rządu ,który tak rozprawi się z Rosjanami,tak im odpyskuje jak sam nieboszczyk Władek Gomółka,ze wszystko tak się zmieni,ze ...wszystko pozostanie po staremu.Przestrzegałbym przed fałszywym ocenianiem posunięć w sprawie Schetyny,gdyż Tusk jest wystarczająco kontrolowany ,nie zdając sobie sprawy jak jest rozgrywany lub nic nie mogąc zrobić.Sprawują nad nim władzę absolutną od czasu powstania spółdzielni pracy "Świetlik". Sprawa smoleńska to tylko doczepienie kolejnego kamienia u szyi i worka ze złomem do nóg.Rakiety są tylko strachem na wróble miejscowych lemingów i usłużnych pożytecznych idiotów.Rosjanie posługują się od zawsze przygotowanymi wzorcami i kopiują do czasu ,aż się nie powiedzie.
Oni mają rakiety ,które stoją sobie od dawna gdzie indziej i są od zawsze wycelowane na Polskę,ale wystarczająco daleko byśmy im nie zagrozili.Niech wiec tamte sobie dalej celują ,a te kolo Kaliningradu, olejmy to własnym złocistym i ciepłym moczem.Prędzej oddadzą Niemcom Konigsberg/Królewiec/niż cokolwiek odpalą .Na razie odpalają propagandę abyśmy mieli czego ewentualnie się bać.

Gdyby Tusk był rosyjskim agentem, to złoża gazu łupkowego oddałby Putinowi a nie Amerykańcom.

Job' jego mat' My kul'turnyj narod, My nikakoj prawdy nie baims'a, My wmiestie s' Amerykancami I s' Kitajcami w malien'koj Pol'sze jadiernymi rakietami budiem jebit'sa, My pajdiom wpieriod!!!Hurrrrrraaaaaaahhhhhhhhhhhhh!!!!

tyż prawda i gówno prawda.

Putin co jeszcze ci Tusk podskakuje ,powiedz swoim pusc fame do TVN-w,ze jak Tusk nie bedzie mnie sluchal to chlapne ze zamach zrobilismy razem ale pomyslodawcom byl Tusk,i Tusk sam wskoczy ci do D,,,y,i ani rakiety nie beda potrzebne tobie Putinie wycelowane na Polske ,nie przyszlo do glowy tobie Putinie ze Polacy nie wszyscy beda zle to odbierali ,po co sie narazasz jak masz Tuska w kieszeni,no nie tylko Tuska ale oni nie PO-dskakuja a sa to ,SLD,PSL,Komoruski,palikot.Czytaja to Putinie twoi sludzy nasze wpisy masz ich tu mnogo niech PO-dpowiedza Ci jak go PO-skromic,ba nawet przylaczyc Polske do ZSSR ,zrobic plebiscyt i masz pewne ze wygracie palikot ,Miler,Komoruski,Pawlak cale UB,TVN-y,PO-moga, falszowac PO-traficie.A Polska sie obudzi PO fakcie z reka w nocniku.

Myślę, że cena złomu w Polsce jest dla rosjan na tyle atrakcyjna, że pchają pod granicę co tylko tam im jeszcze zostało w nadziei, że uda się to spieniężyć. W końcu kryzys i do tego zima idzie, a pić za coś muszą.

bo u nas już wszytsko rozkradzione,kraj zrujnowany.Młodzi uciekają,starzy umierają.

... to może być dopiero dyshonor jeśli się okaże, że np w 2015-2016 roku Rosja prewencyjnie bezkarnie wystrzeli 2 rakiety konwencjonalne celem zniszczenia części instalacji tarczy na terenie Polski. Jak myślicie, jaka będzie odpowiedź Polski?!

Tchórzliwy Karzełek Putinek blefuje nie poraz pierwszy, ale tym razem

wie dobrze, że dziadowska rosja nie ma szans zagrabić Ukrainy i próby

zastraszenia Polaków zardzewiałymi rakietami nic tutaj nie POmogą.

Rosja to niewydolne ekonomiczne dziadostwo z zapijaczoną, głodującą armią

i przestarzałym uzbrojeniem. To jedna dziesiąta potencjału dziadowskiego Związku

Sowieckiego dla którego pracowała połowa zdradzonej przez Ruzwelta Europy.

Dlatego karzełek Putinek najpierw 100 razy zastanowi się czy mu się opłaca

agresywna bandycka napaść na Polskę albo na Ukrainę, której potencjał militarny

jest znaczny i 100 razy większy od gruzińskiego.

Ale decydującym kubłem wody na łeb głupiego kagebisty karła putinka i jego

bandyckiej mafii - byłyby gigantyczne sankcje gospodarcze Zachodu po

których dziadowskie państwo rosyjskie zdechłoby ostatecznie, a Syberia zalana

zostałoby przez dziesiątki milionów Chińczyków, bo tylko na to czekają Chiny.

To byłby kompletny, ostateczny rozpad dziadowskiej rassiji, która jest obozem

koncentracyjnym dla muzułmanów czyli 70 procent ze 120 milionów głodującej ludności.

Rozpad ludobójczego związku sowieckiego powtórzyłby się znowu, tylko, że tym

razem w formie katastrofy.

na putinowskie warknięcia, należy odpowiedzieć przeprowadzając ćwiczenia np. polsko-litewskich sił specjalnych dotyczące opanowania wyrzutni mobilnych rakiet "w potencjalnym agresywnym kraju". Lotnictwo zaś winno upozorować "atak nuklearny na stolicę wrogiego państwa". UBekistańscy agenci cara niech się odkryją waląc w stylu Nadredaktora.

My w imię dobrych stosunków z ruskimi tarczy nie zbudowaliśmy ale ruskie nawet bez jakiegokolwiek sprzeciwu z naszej strony swoje rakiety rozlokowali.

Wszyscy POprostu komotuskoruskie odetchna z ulga.

A granica z Kaliningradem OTWARTA!!!!!!!!!!! :-((.
A kto doprowadził do takiego stanu rzeczy??????. Ten ktoś chyba musiał być dobrze naćpany by otwierać granicę, albo ,,przyjaciele" ze wschodu mają mocne haki (morderstwo Smoleńskie) na tych grabarzy Polski (,,ludzi" trzymających ,,wadzę"). PO nich choćby POtop. Tak uważam. Amen.

twitnij cos na ten temat.Co ,ryj ci zatkalo?

Ale na tym portalu działa dużo agentów Putina,próbują zlekceważyć zagrożenie.Zalecałbym stan gotowości bojowej w NATO.

to takie dmuchane kondonki imitujące rakiety - niczym ten ryży (po)lszewicki kundel, dziwka putina, ryży gnojek i nieudoly malarzyna kominów imitujący płemieła Polski :-D

Jakie rakiety ,oni coś mają oprócz złomu . Putin zainwestował pieniądze w botox ,żeby wyglądać pięknie i powabnie.
Już nas straszył taki jeden , co nie było prawda , wejściem Armii Czerwonej [ to była potęga] a nie teraz.

Niby Amerykanie to taki głupi naród, który nic nie wie ale jak im Rosjanie próbowali pod nosem na Kubie zainstalować rakiety to zareagowali bardzo stanowczo. A przy Polsce wszystko można zainstalować i zero protestu. Nic się nie dzieje. Ważniejszy kolejny odcinek Kiepskich w telewizji. Nieprzypadkowo pewnie jest taki krótki zasięg tych rakiet. Terytorium Polski można wymazać z mapy ale Niemców lepiej nie drażnić. Oni na pewno by zareagowali. Niemcy wydają mi się mądrzejszym narodem. Oni wiedzą co jest dla nich dobre a co złe. Ale co tu się dziwić jak od dziesięcioleci opinię publiczną kształtują "resortowe dzieci".

No redakcja mogłaby sobie odpuścić takie źródło informacji, jak „Bild Zeitung”.
Najbardziej na zachód wysunięty skrawek Rosji, to granica z Polską na Mierzei Wiślanej. Od jakichś dziecięciu lat można sobie na Google Earth podziwiać (zachęcam, zachęcam) w odległości kilku kiometrów od granicy rosyjskie urządzenia radiolokacyjne, i następne kilkaset metrów dalej ruchome i stałe wyrzutnie rakiet balistycznych , niegdyś SS-20, S-75, obecnie S-400 i Iskandery. To żadna rewelacja i „dziennikarz „Bilda” to jakiś niedouk, który dotychczas interesował się zapewne tylko sprawami seksu, krwi, i morderstw, jak to u dziennikarzy „Bilda” w zwyczaju.
A wyrzutnie balistyczne funkcjonują tam od czasów wczesnego Gomułki, kiedy mój tata służył niedaleko w Braniewie w jednostce wojskowej.
Więc proszę nie wciskać mi tu kitu i nie straszyć że Ruskie instalują coś nowego. Zwłaszcza, że ciągle się zapowiada, że na granicy postawi im się „pod nosem” amerykańskie rakiety. Tylko głupi by na to nie zareagował.
Kilku naszych fanatycznych polityków chętnie zmieniłoby nasz kraj w poligon wojenny Rosji I USA, na całe szczęście ani USA, ani Rosjanie nie palą się do takiej wojny, a zwłaszcza już na terenie Polski.
Dostępne dla całego świata zdjęcia rozmieszczenie ruskich (i zresztą każdych innych) wyrzutni, są na Google Earth – od 50 lat 600 metrów od polskiej granicy www.old.wikimapia.org – i można nawet sobie te wyrzutnie policzyć, zwłaszcza, że stoją tam od pół wieku.

Masz Rację. Zdychająca Rassija do dziadostwo, które blefuje tak samo

jak bandycki Związek Sowiecki, ale ma tylko ułamek jego zardzewiałego potencjału.

Ruskie dziady to super-załgańcy. Opłacają rózne brukowe media na całym

świecie (patrz żydo-kanadyjski National Geografik i jego paszkwil o Zamachu

Smoleńskim) w tym post-fszystowskie, szwabskie brukowce aby straszyły

POlaczkowskie lemingi. A także POlszewickie badziewie żerujące na Polsce,

tak aby Zdradek, Matoł i Bul mogli bez oporów zrobić laskę ruskiej

onucy pryfruwającej 19 grudnia do Warszawy w celu zatkania im otworów

gębowych odnośnie przystąpienia Ukrainy do UE.

Rosja to kraj miłujący pokój! Trzeba ufać Władymirowi, to nasz serdeczny przyjaciel.

... kacapy to jednak kacapy. Nie przyszlo im do kacapskiego lba ze dobrze wycwiczonemu wojsku zajelo by moze jakie pietnascie minut zeby zajac caly Krolewiec? Te ich iskandery "nieloty" nawet nie zdazyly by pierdnac zanim bylo by po wszystkim. Pytacie sie co potem? A potem kacapy dalej beda straszyc; oni nic innego nie potrafia! Kacapstan to moralna i ekonomiczna ruina. Tam wszystko na POkaz popodpierane dragami aby sie nie zawalilo.

Putin broni Azję. Jego kontynent. Zabrania bronić się państwom Europy. To najpospolitszy terroryzm polityczny ze strony Rosji.

atomowymi z panstwami graniczacymi z Rosja, a tarczy antyrakietowej NATO jeszcze nie ma, czyli "muzyneka bamboo z USralu" zrobili w bambo.

Człowiek przy katapultowaniu wytrzymuje przeciążenie do 20g. Płaska trajektoria lotu na wysokości poniżej 50km. Przed tą rakietą nie ma obrony, możliwy jest tylko odwet. Polska podobnie jak Turcja(w odpowiedzi na syryjskie Iskandery) powinna zażądać od NATO dyslokacji wyrzutni Patriot, chociaż też nie będą skuteczne, ale przynajmniej będzie wola polityczna. MSZ powinien poruszyć sprawę w ONZ i gdzie się da,np. sankcje w Unii Europejskiej, cofnięcie pozwolenia na ruch bezwizowy z obwodu kaliningradzkiego, to może Rosjanom wróci rozum.Wojsko powinno szykować grupy specjalne do ewentualnego niszczenia wyrzutni. Zupełnie nie rozumiem o co chodzi Rosjanom, po co ta agresja, przecież Obama ma politykę "resetu" i zbywa Polskę w sprawie tarczy antyrakietowej. Rosjanie mają bogate doświadczenia w walce z systemami antybalistycznymi, w latach 80 mordowali w Europie naukowców uczestniczących w programie SDI. Tak czy owak rozmieszczenie Iskanderów to nieuzasadniony akt agresji i nie można tego tak zostawić.

Najnowsza wersja systemu Patriot PAC-3 Configuration 3 z pociskiem hit-to-kill ERINT/MSE poradzi sobie z pociskiem Iskander. Pocisk ten charakteryzuje się możliwością wykonywania manewrów z przeciążeniem 30G na pełnym zakresie zasięgu. Zaś radar AN/MPQ-65 potrafi poprzez zaawansowane techniki analizy odbić radarowych wykrywać cele balistyczne o małej SPO lecące bardzo szybko, pod różnymi kątami elewacji a nawet intensywnie manewrujące (głowice MARV), a co najważniejsze, skutecznie rozpoznawać nawet zaawansowane atrapy głowic.
System Patriot PAC-3 MSE jest w ofercie przetargowej dla polskiej armii.

Czym się róznią niemcy od rosjan? - niczym! te same apetyty na Polskę, a być może i zaawansowane spełnianie marzeń grabierzy Hitlera i Stalina. Ta niemiecka baba-chłop, popsztykała sie chwilowo z putinem. Dąży do pogłaskania nas, dobrą troskliwą niemiecką informacją, z "miłosci" do Polski. Za co mamy kochać niemców? a nienawisc skierować na agresora rosję. Na taką alternatywnosć - rodacy są bardzo podatni, tyle tylko że z patriotycznego doswiadczenia, wszyscy wiemy, że nasi sąsiedzi to kanalie i wspólnicy w kolonizowaniu-rozbiorowym Polski. Na zdjeciu widzimy jakąś maszynę militarną w mieście, które jakoś nie nie przypomina ujęcia satelitarnego. Ba, od kiedy niemcy są potęgą w kosmosie? - nawet jeżeli jakis satelita, powiedzmy chiński tego dokonał to dlaczego ten fotograf nie przekazał go do Polski, ale do "raj-chu". Taka sama logika, byłaby, gdyby to byli "paperatzzi z NATO" - którzy już nas nie kochaja, za odmowę obrony tarczy rakietowej przez bulla, ktory zdeklarował się że sam zbuduje własna tarczę. No cóż, mamy zdolnych ubowców i specjalistów od "kibutzów".

Reklama
Reklama
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.