niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29/08/2015
Redaktor wydania: Grzegorz Wierzchołowski

Czy Ukraina przyłączy się do gospodarczego trupa? Oto szokujące dane o Rosji

Dodano: 10.12.2013 [18:17]
Czy Ukraina przyłączy się do gospodarczego trupa? Oto szokujące dane o Rosji - niezalezna.pl
foto: kremlin.ru
Jeśli Putin faktycznie kupił Wiktora Janukowycza, Ukraińców mogą czekać trudne czasy. Przed paroma tygodniami dyrektor państwowego Naukowo-Badawczego Instytutu Statystyki Rosji Wasilij Simczera ujawnił wstrząsające dane ukrywane wiele lat przez Kreml. Z liczb tych wynika, że gospodarka Rosji jest na krawędzi upadku.

Urzędnik przed publikacją danych oświadczył, że nie chce dłużej brać udziału w kłamstwie. Podał się też do dymisji,

Według informacji Simczery rosyjski wzrost PKB jest o 1/3 niższy od oficjalnego, podobnie jak udział inwestycji w PKB. Z kolei realna średnioroczna inflacja jest trzykrotnie wyższa od oficjalnej i wynosi aż 18 proc. Oficjalne bezrobocie wynosi w Rosji 2-3 proc., realne zaś 10-12 proc. - stwierdził Simczera.

Według oficjalnych danych, różnica między dochodami 10 proc. najbogatszych i 10 proc. najbiedniejszych Rosjan jest 16-krotna. W rzeczywistości jest ona nawet 36-krotna! "Jest to poziom niespotykany nigdzie indziej na świecie, przy czym należy pamiętać, że zdaniem uczonych, już nawet 10-krotna różnica w dochodach niesie ryzyko wybuchu społecznego" - pisze portal kresy24.pl. Ponadto różnica w dochodach między najbogatszymi i najbiedniejszymi regionami Rosji - oficjalnie: 14-krotna - faktycznie jest 42-krotna.

To nie wszystko. W 140-milionowej Rosji żyje 12 mln alkoholików, 4,5 mln narkomanów i 1 mln bezdomnych dzieci, a skala przestępczości jest prawie 10-krotnie wyższa od oficjalnej.

Simczera ujawnił również, że rosyjska gospodarka poza surowcami nie jest w stanie produkować i eksportować praktycznie żadnych atrakcyjnych towarów. Wydatki na modenizację, które według rządowej propagandy wynoszą 750 mld rubli, zamykają się faktycznie w 30 mld, przy czym większość środków i tak jest rozkradana. "W wyniku tego realne efekty modernizacji są faktycznie 250 razy niższe niż oficjalne" - czytamy na portalu kresy24.pl.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Agitka zaganiaczy unijnych trwa. Więcej bębnienia o tym w mediach niż to wszystko warte. Ukraińcy olali to - nie strajkują, widać szanują swój przemysł i miejsca pracy. A tam grupka gówniarzy podskakuje z czerwono-czarnymi flagami. Pamiętam jak niejaki Frasyniuk w czasie gdy Balcerowicz zarzynał przemysł popiwkiem (dodatkowy 40% podatek)we wrocławskim ZNTK agitował żeby strajkować o podwyżkę płac. ZNTK mimo drakońskiego podatku wychodziło wówczas na zero! Ale wielu zatrudnionych małorolnych z okolicznych wiosek kupiło bzdety Frasyniuka. W rezultacie nie ma już ZNTK, wszystko zaorano i porastają tam liczne odmiany chwastów, a pieprzony "mędrzec" opływa w luksusy z pensji kierowcy autobusu! To samo dziele się teraz na Ukrainie.

Facet "wylozyl Wam kawe na lawe" a wielu widze dalej sni o"Moskwie-Brezniewa"? Te/dawne/czasy juz nie wroca!Komunizm po prostu "zdechl" a te resztki juz dawno sa "przegnile" i to one zatruwaja dzisiejsza Rosje! Chiny nie "podskakuja - Kazaczoka",tylko robia na innych "durniach" niesamowita kase /dzieki temu tez - mamy ten obecny kryzys/! Rosjanie bez miliardowych inwestycji moga sobie "poskakac",niestety takie pieniadze maja tylko ci "smierdzacy"-kapitalisci a oni bez minimum polowy biznesu nie "daja" swojej kasy. Ponadto kazdy kto"kupuje"produkt Made in China jeszcze bardziej ten kryzys "poglebia".Putin moze Was tam "czarowac" ale Ukraina sama wie,gdzie sie ma "przylaczyc",bo jak by w Rosji bylo bezrobocie nizsze jak na zachodzie,to dlaczego nikt tam nie emigruje.Sami Niemcy "przyjeli" ponad pol.miliona nowych imigrantow i to tylko w 6 m-cy!!! Polska jest za "mala rybka"- aby sobie dobrze poplywac jak w okolo pelno "rekinow". Zycze Wam pelno pracy - ale prosze zejdzcie z "oblokow".Jest Nas po prostu za duzo do obecnych miejsc pracy,ktore "odebraly" nam "czerwone Chiny" I miejcie pretensje do tych rzadzacych "bolkow" co na to "pozwolily"!

Gospodarczym trupem to jest III Rzeczpospolita Polska a nie Federacja Rosyjska.

W szczegolnosci widac to w przygranicznych Biedronkach w Braniewie, czy kolo Bagrationska, gdzie w pol godziny zajezdza z kilkanascie samochodow typu VW Van i załadowanych jest (każdy) towarami dla 10 rodzin circa. NIE WIESZ, co piszesz DURAKU. Pojedz do Krolewca (Kaliningradu) i zobacz -- tam nie ma ani metra sciezki rowerowej, ani jednego baru z rybą, itp., zarabiaja po circa 1500,- PLN miesiecznie, a zywnosc dwa razy drozsza niż w Polsce. A to jest rosyjski Hong-Kong, wg Rosjan z wierchuszki...

Miałem okazję poznać profesora Simczerę. Bardzo rosyjski, ale też dość specyficzny profesor, bardzo aktywny na światowym forum. Nie tak dawno, w sierpniu, prezentował swój referat na Światowej Konferencji Statystyków w Hongkongu. Wiele z tych danych, zwłaszcza dotyczących dysproporcji i jakości rosyjskiego społeczeństwa są znane od lat. A PKB?, zależy co liczymy. Jeśli w Polsce od "prawdziwego" PKB odejmiemy marnotrawstwo milionów ton niepotrzebnych dokumentów, działań pozornych tuskomanów, pomników głupoty i pracy milionów kontrolerów i komisji od wszystkiego, to prawdziwe PKB Polski, z którego realnie korzystają Polacy też jest znacznie niższe. Rosja ma jednak coś czego jeszcze nie ma Polska, chociaż tuskomany robią wszystko by tak było. Rosja ma dziesiątki milionów Rosjan sprowadzanych do roli niewolników i na to niewolnictwo się godzących. Profesor Simczera potwierdził wiele oczywistości, ale prawda o Rosji jest trochę bardziej skomplikowana. Niektórzy się chyba za szybko podniecają.

.
W ruso-żydo-komunistycznych łże-mediach mediach Rosjanie są pokazywani jako

prości ale sympatyczni ludzie. Rzeczywistość jest diametralnie odmienna,

w ogromnej większości przy całej swojej "prostolijności" mają prostacką,

imperialno-nacjonalistyczną mentalność i głęboko wpojoną im nienawiść do

"panów Paliaków", których od 240 lat usiłują wszelkimi ludobójczmi metodami

wymazać z mapy Europy.

Kiedyś pokazano w TVP reportaż z Rosji, w którym m.in. młoda Rosjanka

przedszkolanka wpajała rosyjskim pięciolatkom miłość do Stalina i nienawiść

do wrogów Rosji pojmowanych bardzo ogólnie. Pokazano też młodych

dziesięcioletnich chłopców-kadetów wychowywanych nacjonalistycznie w

rosyskiej szkole militarnej. Oraz Rosjan zachwyconych stalinowską dyscypliną

oraz koncentracyjnymi gułagami dla wrogów państwa rosyjskiego.

W mentalności rosyjskiego społeczeństwa pojęcia takie jak "niesienie

wojny na terytorium wroga" czychającego ciągle na "matuszkę rassiję" są

głęboko zakorzenione. Przy czym "matuszka rassija" jest przez nich pojmowana

nie jako kraj "ruskij" ale jako "rassijskij" obszar. A "rassijskie" dla Rosjan

jest wszystko to na czym postawi nogę "ruskij sałdat".

Polacy muszą wreszcie sobie uświadomić, że Rosjanie to naród zniewolonych,

nacjonalistycznych prostaków bardzo groźnych w swojej masie. Rosjan tak odważnych

i tak szlachetnych jak np. Politkowska jest bardzo niewielu i najczęściej są

natychmiast podstępnie mordowani przez "nieznanych sprawców".

PS
Rosjanie to o w ogromnej części naród tchórzliwych niewolników.
W 90 % to pospólstwo popierające swoich zbrodniczych "carów".
Menatalność polska i rosyjska są absolutnie różne. Bo też historia Polski

i Rosji są różne diametralnie. Polska to cywilizacja łacińska z masową
kulturą szlachecką, która zeszła na "doły". Rosja to cywilizacja bizantyjsko-
stepowo-mongolska (wpojona im przez 250 lat okrutnej niewoli mongolskiej),

gdzie absolutny władca sam ustala kto ma prawo żyć, a kto musi być
podstępnie zgładzony, albo zagłodzony w gułagu. Sam ustala też co jest
prawdą, a co kłamstwem i jaka jest definicja wolności. A swoich

przeciwników wewnętrznych i zewnętrznych podstępnie morduje nożem w
plecy co wszyscy rosjanie milcząco akceptują i w duchu popierają.
Mentalność rosyjska nie różni się wiele od mentalności mongołów z

czasów Czyngiz-Chana. Podstęp, zdrada i nóż w plecy jako "środki walki" i
"kodeks moralny" są przez nich wysoko cenione. To im zastępuje nasze
"Bóg, Honor i Ojczyzna".

Zgadzam sie z Toba w zupelnosci i nie ma w tym przesady co napîsalej , byc moze jeszcze za malo.W upadku sa narody co nie znaja swojej historii, a ponoc nasz "premier" jest mag. Historii?, daje to wiele do myslenia jego polityka jak i wschodnia , jak i zachodnia .Albo zdrajca , albo id..ta - ja sadze ze to pierwsze jest w znacznej przewadze

Jeżeli autor uważa, że Rosja jest trupem, to Polska to już zombie i to na wykończeniu.
Goebbels by się nie powstydził takiej propagandy.

Ogólny dług Rosji wobec MFW na 1 stycznia b.r. wynosił 7,7 mld dolarów.
dług Polski wobec MFW to około 33,8 mld dolarów.

Zakładam, że zdolność spłaty swojego zadłużenia Rosji i Polski jest autorowi znana.

Węgry nie posiadają w ogóle długu wobec MFW.

Jeszcze raz mówię, że Putin chce żeby Ukraina weszła do UE i o to się toczy gra. To jest polityk dalekowzroczny o nie myśli w perspektywie roku czy dwóch, a lewacka unia daje się nabierać na to.

między bajki można włożyć takie historie gdyby to była prawda giełda automatycznie przeceniła by rubla o 1000 punktów bazowych tym czasem rubel w stosunku do dolara umacnia się nieprzerwanie od połowy września. Zatem rodzi się pytanie dlaczego autor tych "sensacji" nie sprawdził przed publikacją ?

Po rewolucji bolszewickiej mieli jeden dosknaly plan gospodarczy: rano wada, w paludnie swaboda a na wieczier parti miting.

A naród - pije i cieszy się silnym prezydentem.. I śni o potędze. To już ostatni kolos - ten z gliny. Po nim już tylko sąd ostateczny.

Duzej armii I dwie dekady pokoju.Zeby miec duza armie trzeba miec silna gospodarke.Wystarczy popatrzec na Chiny.Nawet USA zaczyna odczuwac skutki obciazen zbrojeniowych.A co by nie rzec Rosija nie jest USA.

by im państwa - satelity dobrobyt zapewniały. Nic z tego nie będzie ras'putin, ani na Ukrainie, ani w Polsce.

... RUDEHO PRAVA albo...TRYBUNY LUDU...

PYTANIE: CO NIBY MAMY UKRAIŃCOM DO ZAOFEROWANIA?????

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY TYM "RUSKIM TRUPEM GOSPODARCZYM" (W przeciwieństwie do UE i USA ma sporo zasoby...i nie pozwala na ideologiczno religijn dywersje na swych terenach...) a Z O M B I E IMIENIEM UE???????
Wbrew pozorom Trup ciągle dycha ...a UE GNIJE NA ŻYWCA
...dla trolli : nie jestem rusofilem mniej jeszcze sowietofilem, ale demagogia, HASBARA i pochodne, jakby z dziennika telewizyjnego ...czy z czarnej komedii "Wag the dog" wzięte metody manipulacji, stosowane na cham wobec mych Rodaków wywołują u mnie zgorszenie i protest

Oczywiscie, ze ich gospodarka sypie sie bo jak moze sie nie sypac, skoro maja przestarzaly model, a do tego kompletnie rozbite spoleczenstwo? Kto tylko tam ma rozum w glowie i odrobine inicjatywy, wyjezdza, aby osiedlic sie w Europie Zachodniej, najlepiej w Niemczech.

Putin wykonuje obecnie manewr zwany "ucieczka do przodu". Putin i jego gang nie jest w stanie zaproponowac mieszkajaym tam narodom, w tym Ukrainie zadnej rozsandej przyszlosci. Ale zadza wladzy absolutnej jest tak wielka, ze liczy na to, ze jak na nowo podbije spoleczenstwa Ukrainy, Litwy, Bialorusi i Polski, to ... jakos to bedzie. Bo zani znowu sie pozbieramy i wyprowadzimy kontratak, to zastepy pozytecznych idiotow, chory autorytetow moralnych oraz sowiecka agnetura skutecznie zniszcza te panstwa od srodka. Taki zdaje sie byc plan Putina i jego szajki.

Jak sie temu przeciwstawic? Bardzo prosto: trzeba zaufac Bogu, przestwic swoje myslenie na absolutna uczciwosc woebc siebie i bliznich, zajac postawe aktywna tzn. mie tylko walczyc o prawde geba, ale przede wszystkim czynem i nie dac sie skorumpowac, kupic, przeplacic w zamain za milczenie, obojetnosc lub udawanie, ze nic zlego sie nie dzieje ...

Zwroccie sie ku Bogu - powiada apostol Jakub - a szatan ucieknie od was!

.
Dziadowska Zdychająca i Rozpadająca się wewnętrznie rosja (ogryzek po Związku

Sowieckim) panicznie boi się zalewających Syberię Chińczyków i dlatego szczeka i

prowokuje szukając konsolidacji poprzez konfrontację zewnętrzną.

Ale to pic, bo na prawdziwą militarną agresję nigdy się to dziadostwo nie zdecyduje

bo byłby to gwóźdź do jej trumny. Bo natychmiast wykorzystałby to potężne Chiny,

zalewając dziesiątkami milionów Chińczyków Syberię.

Te 120 milionów ruskich (a nie 140 mln) to de fakto 70 milionów zniewolonych

moslemskich ludów tyrkmeńskich i 50 milionów zapijaczonych, zdegenerowanych i

zmutowanych z azjatami rusków.

Dzisiejsza putinowska rosja to dziadostwo na glinianych nogach, które nie daje rady

trzymać do kupy bandycka, złodziejska, post-sowiecka, oligarchiczna mafia.

To agresywne ruskie dziadostwo o potencjale gospodarczym niewiele większym od

holenderskiego, finansowo i gospodarczo pada na pysk za sprawą rewolucji energetycznej,

która spowodowała 3-krotny spadek światowych cen gazu, który dla zdychających,

zacofanych kacapów jest jedynym środkiem zdobywania dewiz.

Natomiast Chiny to potęga. Chińskie PKB jest 20 razy większy niż zawszonej, cuchnącej,

putinowskiej rassiji. Chiny już dzisiaj wydają na zbrojenia 180 miliardów dolarów,

czyli kilkakrotnie więcej niż szpanująca swoim złomem, a faktycznie zdychająca,

zalkoholizowana i zbrodnicza rosja.

Najwyższy czas aby POlactwo i lemingi otrząsnęły się z letargu i w imię

własnego dobra wreszcie poszły głosować na PIS, bo to jest jedyna szansa

na silną militarnie i Suwerenną Polskę, która może i powinna obronić się

sama przed tym szpanującym, kacapskim, śmierdzącym onucami dziadostwem.

Jak sobie wyobrażacie, że gospodarka Rosji upadnie i wszyscy będą żyć dziesiątki lat na granicy ubóstwa?
Wybuchnie wojna, Rosja zajmie dawne republiki, nakradnie ile się da i stanie na nogi. To jest jedyny scenariusz.
Skoro sami nie mogą nic wyprodukować, będą na nich pracować inni ( jak za PRL ) całe wagony mięsa w beczkach, wędlin, serów, węgla, stali, traktorów, itp...

Proszę Państwa, 36 krotna różnica między zarobkami najbogatszych i najbiedniejszych wcale nie jest szokująca i z całą pewnością jest ona w Rosji znacznie większa. Znam w Polsce ludzi, którzy potrafią zarobić miesięcznie do pół milina złotych i znam takich, którzy dostają 1200 zł miesięcznie za swoją pracę. Zanim się coś napisze warto nad tym pomyśleć, panie redaktorze. Dodam, że od myślenia jest to, co mamy najwyżej - głowa. Proszę jej od czasu do czasu używać.

"Zanim się coś napisze warto nad tym pomyśleć," panie autorze. To chodzi o górne i dolne 10% (procent) a nie pojedyncze przypadki.

Stopa bezrobocia prawie podobna, roznica w placach co tam 16 krotnie a 20 i wiecej to nie, przemysl eksport atrakcyjnych towarow.
Nie ma tu zadnych roznic.

w rejonach wydobycia węglowodorów. Aby sztucznie utrzymać poziom światowych cen surowców energetycznych. Jednocześnie przez swoje jewropiejskie kundle, blokuje jak tylko może wydobycie łupków. Nie zbrojenia a znaczący spadek cen ropy wykończy tę bolszewicką zarazę. I o to nam wszystkim chodzi.

dajcie spokój z tym staroświeckim i nic nie mówiącym określeniem.

różnica między dochodami najbogatszych Polaków i najbiedniejszych,a nawet tych ze średniej półki jest niby mniejsza?Oficjalne raporty o gospodarce i socjalu niż mniej przekłamane niż w Rosji.To po co Rosja miałaby napadać dziadów,wszystko co cenniejsze rozkradłi już po IIwojnie.

Rosja praktycznie jest bankrutem - dlatego Putin nie ma wyjścia, jak iść na jakąś konfrontację,by wywrócić obecny ład na świecie!! Będą straszyć terroryzować jak Koreańczycy z Północy, by uzyskać jak najwięcej dla siebie. Będą naciskać na Unię ,Stany zjednoczone ,będą terroryzować Polskę i Europę środkowo wschodnią. To jest bolszewicka metoda by dalej trwać.
Trzeba być czujnym i uważnie przyglądać się naszej agenturze!!

Wysiłkiem wolnego świata powinno być pozbawienie terrorystów trzymających w Rosji władzę jakiejkolwiek zwierzchności nad tymi biednymi narodami - Federacja Rosyjska jest więzieniem narodów! Nie lubię Sowietów, naprawdę. Czuję jeszcze ranę za Smoleńsk, chociaż niby "bezpośrednio" mnie to nie dotknęło. Natomiast tych ludzi mi szkoda. Bynajmniej nie dlatego, że wierzę w jakąś romantyczną rosyjską duszę, której mi niby żal jak jakiemuś michnikowi - chodzi o zwykłych ludzi, którzy muszą żyć pod butem tej hołoty, która potrafi zadawać tylko ból i zniszczenie, do tego tak mało finezyjnie. To jest też alarm dla Polski - musimy zmodernizować armię i przygotować się na odstraszanie, bo istnieje scenariusz "eksportu" problemu społecznego w postaci konfliktu zbrojnego.

to powiedział dr Janusz Szewczak http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4447

wszystko to prawda, problem jest tylko taki że tylko patrzeć jak ruscy ruszą na kraje aby je wasalizować i okradać bo władza będzie chciała się utrzymać i skierują gniew i bunt ludzi na wszystkiemu winnych wrogów zza granicy

Do Rosji przyłączą się etniczni Rosjanie mieszkający w części wschodniej Ukrainy, którzy nie znają języka ukraińskiego i przede wszystkim krymscy Rosjanie, Krym nigdy nie był zjednoczony z Ukrainą, tam zawsze był język rosyjski, a Ukraińcy tyle mieli wspólnego z Krymem, co udowodnili kilkaset lat temu, kiedy swoimi stateczkami w sposób zbójecki dokonali napadu na harem sułtański, zresztą z tego powodu wyszła skarga do Króla polskiego aby zrobił porządek ze swoimi potomkami polskich chłopów pańszczyźnianych. A Kijów i Lwów? - no tutaj Rosja będzie wspaniałomyślna - wchodźcie do UE.

Takich bzdur dawno nie czytalem.Cytuje:" Krym nigdy nie był zjednoczony z Ukrainą, tam zawsze był język rosyjski".Czy zawsze to dla ciebie 50 czy 70 lat ? Slyszales o Tatarach ktorych Stalin wypedzilz tych terenow ? Czy ty kacap czy rusofil ?

Szanowny Panie Zygmunt, Przede wszystkim nie jesteśmy na ty, to nie jest portal onetu lub GW. Gdyby Pan wcześniej zapoznał się z moimi wpisami to o deportacji z Krymu etnicznych Tatarów pisałem i temat jest doskonale mi znany, Krym dla Rosji to dostęp do morza śródziemnego i bazy rosyjskie. Powrót etnicznych Tatarów jest oczywiście możliwy, ale temu sprzeciwiłaby się nie tylko Rosja ale i Ukraina, dlatego też obecna polityka Rosji zmierza do podziału Ukrainy i aneksji Krymu o którym rozproszeni po całej Rosji Tatarzy mogą zapomnieć. Czy Pan chce, czy nie to na Krymie panują etniczni Rosjanie, czego dowodem jest ich prorosyjska demonstracja, która poparła politykę Janukowycza. Natomiast mój poprzedni wpis zmierzał do udowodnienia podobnym jak Pan myślicielom, że Ukraińcy wywodzą się ze zbiegłych polskich chłopów a z Krymem ich najbardziej łączą zbójeckie wyprawy do sułtańskiego haremu. Wracając do krymskich Tatarów, to tak jak Aborygeni w Australii, czy też Indianie w Ameryce Północnej o powrocie swoich dawnych ziem mogą zapomnieć. Przy okazji dopowiem, że Tatarzy krymscy to nic innego jak potomkowie dzikich hord Dżingis Chana, które pokonała Polska, stojąca zawsze na straży wiary chrześcijańskiej.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl