niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 listopada 2015

Czy Ukraina przyłączy się do gospodarczego trupa? Oto szokujące dane o Rosji

Dodano: 10.12.2013 [17:17]
Czy Ukraina przyłączy się do gospodarczego trupa? Oto szokujące dane o Rosji - niezalezna.pl
foto: kremlin.ru
Jeśli Putin faktycznie kupił Wiktora Janukowycza, Ukraińców mogą czekać trudne czasy. Przed paroma tygodniami dyrektor państwowego Naukowo-Badawczego Instytutu Statystyki Rosji Wasilij Simczera ujawnił wstrząsające dane ukrywane wiele lat przez Kreml. Z liczb tych wynika, że gospodarka Rosji jest na krawędzi upadku.

Urzędnik przed publikacją danych oświadczył, że nie chce dłużej brać udziału w kłamstwie. Podał się też do dymisji,

Według informacji Simczery rosyjski wzrost PKB jest o 1/3 niższy od oficjalnego, podobnie jak udział inwestycji w PKB. Z kolei realna średnioroczna inflacja jest trzykrotnie wyższa od oficjalnej i wynosi aż 18 proc. Oficjalne bezrobocie wynosi w Rosji 2-3 proc., realne zaś 10-12 proc. - stwierdził Simczera.

Według oficjalnych danych, różnica między dochodami 10 proc. najbogatszych i 10 proc. najbiedniejszych Rosjan jest 16-krotna. W rzeczywistości jest ona nawet 36-krotna! "Jest to poziom niespotykany nigdzie indziej na świecie, przy czym należy pamiętać, że zdaniem uczonych, już nawet 10-krotna różnica w dochodach niesie ryzyko wybuchu społecznego" - pisze portal kresy24.pl. Ponadto różnica w dochodach między najbogatszymi i najbiedniejszymi regionami Rosji - oficjalnie: 14-krotna - faktycznie jest 42-krotna.

To nie wszystko. W 140-milionowej Rosji żyje 12 mln alkoholików, 4,5 mln narkomanów i 1 mln bezdomnych dzieci, a skala przestępczości jest prawie 10-krotnie wyższa od oficjalnej.

Simczera ujawnił również, że rosyjska gospodarka poza surowcami nie jest w stanie produkować i eksportować praktycznie żadnych atrakcyjnych towarów. Wydatki na modenizację, które według rządowej propagandy wynoszą 750 mld rubli, zamykają się faktycznie w 30 mld, przy czym większość środków i tak jest rozkradana. "W wyniku tego realne efekty modernizacji są faktycznie 250 razy niższe niż oficjalne" - czytamy na portalu kresy24.pl.

Agitka zaganiaczy unijnych trwa. Więcej bębnienia o tym w mediach niż to wszystko warte. Ukraińcy olali to - nie strajkują, widać szanują swój przemysł i miejsca pracy. A tam grupka gówniarzy podskakuje z czerwono-czarnymi flagami. Pamiętam jak niejaki Frasyniuk w czasie gdy Balcerowicz zarzynał przemysł popiwkiem (dodatkowy 40% podatek)we wrocławskim ZNTK agitował żeby strajkować o podwyżkę płac. ZNTK mimo drakońskiego podatku wychodziło wówczas na zero! Ale wielu zatrudnionych małorolnych z okolicznych wiosek kupiło bzdety Frasyniuka. W rezultacie nie ma już ZNTK, wszystko zaorano i porastają tam liczne odmiany chwastów, a pieprzony "mędrzec" opływa w luksusy z pensji kierowcy autobusu! To samo dziele się teraz na Ukrainie.

Facet "wylozyl Wam kawe na lawe" a wielu widze dalej sni o"Moskwie-Brezniewa"? Te/dawne/czasy juz nie wroca!Komunizm po prostu "zdechl" a te resztki juz dawno sa "przegnile" i to one zatruwaja dzisiejsza Rosje! Chiny nie "podskakuja - Kazaczoka",tylko robia na innych "durniach" niesamowita kase /dzieki temu tez - mamy ten obecny kryzys/! Rosjanie bez miliardowych inwestycji moga sobie "poskakac",niestety takie pieniadze maja tylko ci "smierdzacy"-kapitalisci a oni bez minimum polowy biznesu nie "daja" swojej kasy. Ponadto kazdy kto"kupuje"produkt Made in China jeszcze bardziej ten kryzys "poglebia".Putin moze Was tam "czarowac" ale Ukraina sama wie,gdzie sie ma "przylaczyc",bo jak by w Rosji bylo bezrobocie nizsze jak na zachodzie,to dlaczego nikt tam nie emigruje.Sami Niemcy "przyjeli" ponad pol.miliona nowych imigrantow i to tylko w 6 m-cy!!! Polska jest za "mala rybka"- aby sobie dobrze poplywac jak w okolo pelno "rekinow". Zycze Wam pelno pracy - ale prosze zejdzcie z "oblokow".Jest Nas po prostu za duzo do obecnych miejsc pracy,ktore "odebraly" nam "czerwone Chiny" I miejcie pretensje do tych rzadzacych "bolkow" co na to "pozwolily"!

Gospodarczym trupem to jest III Rzeczpospolita Polska a nie Federacja Rosyjska.

W szczegolnosci widac to w przygranicznych Biedronkach w Braniewie, czy kolo Bagrationska, gdzie w pol godziny zajezdza z kilkanascie samochodow typu VW Van i załadowanych jest (każdy) towarami dla 10 rodzin circa. NIE WIESZ, co piszesz DURAKU. Pojedz do Krolewca (Kaliningradu) i zobacz -- tam nie ma ani metra sciezki rowerowej, ani jednego baru z rybą, itp., zarabiaja po circa 1500,- PLN miesiecznie, a zywnosc dwa razy drozsza niż w Polsce. A to jest rosyjski Hong-Kong, wg Rosjan z wierchuszki...

Miałem okazję poznać profesora Simczerę. Bardzo rosyjski, ale też dość specyficzny profesor, bardzo aktywny na światowym forum. Nie tak dawno, w sierpniu, prezentował swój referat na Światowej Konferencji Statystyków w Hongkongu. Wiele z tych danych, zwłaszcza dotyczących dysproporcji i jakości rosyjskiego społeczeństwa są znane od lat. A PKB?, zależy co liczymy. Jeśli w Polsce od "prawdziwego" PKB odejmiemy marnotrawstwo milionów ton niepotrzebnych dokumentów, działań pozornych tuskomanów, pomników głupoty i pracy milionów kontrolerów i komisji od wszystkiego, to prawdziwe PKB Polski, z którego realnie korzystają Polacy też jest znacznie niższe. Rosja ma jednak coś czego jeszcze nie ma Polska, chociaż tuskomany robią wszystko by tak było. Rosja ma dziesiątki milionów Rosjan sprowadzanych do roli niewolników i na to niewolnictwo się godzących. Profesor Simczera potwierdził wiele oczywistości, ale prawda o Rosji jest trochę bardziej skomplikowana. Niektórzy się chyba za szybko podniecają.

.
W ruso-żydo-komunistycznych łże-mediach mediach Rosjanie są pokazywani jako

prości ale sympatyczni ludzie. Rzeczywistość jest diametralnie odmienna,

w ogromnej większości przy całej swojej "prostolijności" mają prostacką,

imperialno-nacjonalistyczną mentalność i głęboko wpojoną im nienawiść do

"panów Paliaków", których od 240 lat usiłują wszelkimi ludobójczmi metodami

wymazać z mapy Europy.

Kiedyś pokazano w TVP reportaż z Rosji, w którym m.in. młoda Rosjanka

przedszkolanka wpajała rosyjskim pięciolatkom miłość do Stalina i nienawiść

do wrogów Rosji pojmowanych bardzo ogólnie. Pokazano też młodych

dziesięcioletnich chłopców-kadetów wychowywanych nacjonalistycznie w

rosyskiej szkole militarnej. Oraz Rosjan zachwyconych stalinowską dyscypliną

oraz koncentracyjnymi gułagami dla wrogów państwa rosyjskiego.

W mentalności rosyjskiego społeczeństwa pojęcia takie jak "niesienie

wojny na terytorium wroga" czychającego ciągle na "matuszkę rassiję" są

głęboko zakorzenione. Przy czym "matuszka rassija" jest przez nich pojmowana

nie jako kraj "ruskij" ale jako "rassijskij" obszar. A "rassijskie" dla Rosjan

jest wszystko to na czym postawi nogę "ruskij sałdat".

Polacy muszą wreszcie sobie uświadomić, że Rosjanie to naród zniewolonych,

nacjonalistycznych prostaków bardzo groźnych w swojej masie. Rosjan tak odważnych

i tak szlachetnych jak np. Politkowska jest bardzo niewielu i najczęściej są

natychmiast podstępnie mordowani przez "nieznanych sprawców".

PS
Rosjanie to o w ogromnej części naród tchórzliwych niewolników.
W 90 % to pospólstwo popierające swoich zbrodniczych "carów".
Menatalność polska i rosyjska są absolutnie różne. Bo też historia Polski

i Rosji są różne diametralnie. Polska to cywilizacja łacińska z masową
kulturą szlachecką, która zeszła na "doły". Rosja to cywilizacja bizantyjsko-
stepowo-mongolska (wpojona im przez 250 lat okrutnej niewoli mongolskiej),

gdzie absolutny władca sam ustala kto ma prawo żyć, a kto musi być
podstępnie zgładzony, albo zagłodzony w gułagu. Sam ustala też co jest
prawdą, a co kłamstwem i jaka jest definicja wolności. A swoich

przeciwników wewnętrznych i zewnętrznych podstępnie morduje nożem w
plecy co wszyscy rosjanie milcząco akceptują i w duchu popierają.
Mentalność rosyjska nie różni się wiele od mentalności mongołów z

czasów Czyngiz-Chana. Podstęp, zdrada i nóż w plecy jako "środki walki" i
"kodeks moralny" są przez nich wysoko cenione. To im zastępuje nasze
"Bóg, Honor i Ojczyzna".

Zgadzam sie z Toba w zupelnosci i nie ma w tym przesady co napîsalej , byc moze jeszcze za malo.W upadku sa narody co nie znaja swojej historii, a ponoc nasz "premier" jest mag. Historii?, daje to wiele do myslenia jego polityka jak i wschodnia , jak i zachodnia .Albo zdrajca , albo id..ta - ja sadze ze to pierwsze jest w znacznej przewadze

Jeżeli autor uważa, że Rosja jest trupem, to Polska to już zombie i to na wykończeniu.
Goebbels by się nie powstydził takiej propagandy.

Ogólny dług Rosji wobec MFW na 1 stycznia b.r. wynosił 7,7 mld dolarów.
dług Polski wobec MFW to około 33,8 mld dolarów.

Zakładam, że zdolność spłaty swojego zadłużenia Rosji i Polski jest autorowi znana.

Węgry nie posiadają w ogóle długu wobec MFW.

Jeszcze raz mówię, że Putin chce żeby Ukraina weszła do UE i o to się toczy gra. To jest polityk dalekowzroczny o nie myśli w perspektywie roku czy dwóch, a lewacka unia daje się nabierać na to.

między bajki można włożyć takie historie gdyby to była prawda giełda automatycznie przeceniła by rubla o 1000 punktów bazowych tym czasem rubel w stosunku do dolara umacnia się nieprzerwanie od połowy września. Zatem rodzi się pytanie dlaczego autor tych "sensacji" nie sprawdził przed publikacją ?

Po rewolucji bolszewickiej mieli jeden dosknaly plan gospodarczy: rano wada, w paludnie swaboda a na wieczier parti miting.

by im państwa - satelity dobrobyt zapewniały. Nic z tego nie będzie ras'putin, ani na Ukrainie, ani w Polsce.

Oczywiscie, ze ich gospodarka sypie sie bo jak moze sie nie sypac, skoro maja przestarzaly model, a do tego kompletnie rozbite spoleczenstwo? Kto tylko tam ma rozum w glowie i odrobine inicjatywy, wyjezdza, aby osiedlic sie w Europie Zachodniej, najlepiej w Niemczech.

Putin wykonuje obecnie manewr zwany "ucieczka do przodu". Putin i jego gang nie jest w stanie zaproponowac mieszkajaym tam narodom, w tym Ukrainie zadnej rozsandej przyszlosci. Ale zadza wladzy absolutnej jest tak wielka, ze liczy na to, ze jak na nowo podbije spoleczenstwa Ukrainy, Litwy, Bialorusi i Polski, to ... jakos to bedzie. Bo zani znowu sie pozbieramy i wyprowadzimy kontratak, to zastepy pozytecznych idiotow, chory autorytetow moralnych oraz sowiecka agnetura skutecznie zniszcza te panstwa od srodka. Taki zdaje sie byc plan Putina i jego szajki.

Jak sie temu przeciwstawic? Bardzo prosto: trzeba zaufac Bogu, przestwic swoje myslenie na absolutna uczciwosc woebc siebie i bliznich, zajac postawe aktywna tzn. mie tylko walczyc o prawde geba, ale przede wszystkim czynem i nie dac sie skorumpowac, kupic, przeplacic w zamain za milczenie, obojetnosc lub udawanie, ze nic zlego sie nie dzieje ...

Zwroccie sie ku Bogu - powiada apostol Jakub - a szatan ucieknie od was!

Jak sobie wyobrażacie, że gospodarka Rosji upadnie i wszyscy będą żyć dziesiątki lat na granicy ubóstwa?
Wybuchnie wojna, Rosja zajmie dawne republiki, nakradnie ile się da i stanie na nogi. To jest jedyny scenariusz.
Skoro sami nie mogą nic wyprodukować, będą na nich pracować inni ( jak za PRL ) całe wagony mięsa w beczkach, wędlin, serów, węgla, stali, traktorów, itp...

Proszę Państwa, 36 krotna różnica między zarobkami najbogatszych i najbiedniejszych wcale nie jest szokująca i z całą pewnością jest ona w Rosji znacznie większa. Znam w Polsce ludzi, którzy potrafią zarobić miesięcznie do pół milina złotych i znam takich, którzy dostają 1200 zł miesięcznie za swoją pracę. Zanim się coś napisze warto nad tym pomyśleć, panie redaktorze. Dodam, że od myślenia jest to, co mamy najwyżej - głowa. Proszę jej od czasu do czasu używać.

"Zanim się coś napisze warto nad tym pomyśleć," panie autorze. To chodzi o górne i dolne 10% (procent) a nie pojedyncze przypadki.

w rejonach wydobycia węglowodorów. Aby sztucznie utrzymać poziom światowych cen surowców energetycznych. Jednocześnie przez swoje jewropiejskie kundle, blokuje jak tylko może wydobycie łupków. Nie zbrojenia a znaczący spadek cen ropy wykończy tę bolszewicką zarazę. I o to nam wszystkim chodzi.

dajcie spokój z tym staroświeckim i nic nie mówiącym określeniem.

różnica między dochodami najbogatszych Polaków i najbiedniejszych,a nawet tych ze średniej półki jest niby mniejsza?Oficjalne raporty o gospodarce i socjalu niż mniej przekłamane niż w Rosji.To po co Rosja miałaby napadać dziadów,wszystko co cenniejsze rozkradłi już po IIwojnie.

Rosja praktycznie jest bankrutem - dlatego Putin nie ma wyjścia, jak iść na jakąś konfrontację,by wywrócić obecny ład na świecie!! Będą straszyć terroryzować jak Koreańczycy z Północy, by uzyskać jak najwięcej dla siebie. Będą naciskać na Unię ,Stany zjednoczone ,będą terroryzować Polskę i Europę środkowo wschodnią. To jest bolszewicka metoda by dalej trwać.
Trzeba być czujnym i uważnie przyglądać się naszej agenturze!!

to powiedział dr Janusz Szewczak http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4447

wszystko to prawda, problem jest tylko taki że tylko patrzeć jak ruscy ruszą na kraje aby je wasalizować i okradać bo władza będzie chciała się utrzymać i skierują gniew i bunt ludzi na wszystkiemu winnych wrogów zza granicy

Wszystkie dane wystarczy POdzielic na POlowe i jestesmy w kraju zarzadzanym przez koalicje PO Z PSL em.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl