SZOK! Tekst stalinisty napisany dla Wyborczej na próbnej maturze z j. polskiego

mariuszkubik.pl; wikipedia/commons; ipn.gov.pl

  

Trwa ohydny spektakl wybielania stalinowskich oprawców. Wśród zadań na próbnej maturze z języka polskiej pojawił się tekst pochodzący z "Gazety Wyborczej", autorstwa  funkcjonariusza KBW Zygmunta Baumana.

O rozpoczęciu egzaminów w szkołach na Pomorzu, mających być przygotowaniem do "prawdziwej" matury, informuje Głos Pomorza na swoim serwisie gp24.pl. Oprócz rozkładu zajęć, podano, że dzisiaj odbyła się próbna matura z języka polskiego. Podano również jakie zadania mieli do zrobienia uczniowie.

Dzisiejszy egzamin składał się z dwóch części. W drugiej mieli napisać wyprawowanie na jeden z dwóch tematów: różnych postaw bohaterów "Pana Tadeusza" w stosunku do przyrody lub rugi metody opisu zachowań studentów we fragmencie "Lalki". Wstrząsająca była jednak treść zadania z pierwszej części egzaminu.

"Uczniowie muszą odpowiedzieć na piętnaście pytań dotyczących tekstu publicystycznego Zygmunta Baumana, który pochodzi z "Gazety Wyborczej" - napisał "Głos Pomorza".

Dziennikarze lokalnej gazety poprzestali na podaniu tej informacji, nie zwracając uwagi kim jest Bauman, a uczniowie powinni wiedzieć o kim ich się uczy.

O tym funkcjonariuszu Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który w okresie stalinowskiego terroru, osobiście brał udział w akcjach przeciwko Żołnierzom Wyklęty pisaliśmy wielokrotnie. Choćby w tekście „Autorytet” w archiwach IPN. Jak waleczny major Bauman bandytów tropił. Major Zygmunt Bauman nie tylko szkolił żołnierzy KBW, ale i osobiście dowodził oddziałem, który wyłapywał Żołnierzy Wyklętych – wynika z dokumentów IPN. Było to za rządów Bolesława Bieruta, z którego córką – swoją partnerką – mieszka dziś w angielskim Leeds.

Treść zadań tegorocznej próbnej matury na Pomorzu przygotowało wydawnictwo Operon.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: gp.24.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Senator Rulewski nieźle odleciał! Porównuje ingerencję KE w sprawy Polski do...

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie „W punkt” na antenie Telewizji Republika byli senator Jan Rulewski z PO oraz Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Rozmowa dotyczyła głównie wizyty wiceszefa Komisji Europejskiej w Polsce i jego spotkania z premierem Morawieckim. W pewnym momencie senator Platformy zapytany wprost o to, czy podoba mu się sytuacja, w której ktoś „ingeruje w nasze sprawy” stwierdził, że Polska robi przecież to samo... na przykład w kwestii Jugentamtów.

Ryszard Czarnecki zwrócił uwagę, że to ze strony polskiego rządu płynął cały czas sygnały jednoznacznie zadające kłam, jakoby rząd Mateusza Morawieckiego był zamknięty na dialog.

 - Nie dostrzegłem w ostatnim czasie dobrej woli KE. Przez ostatnie 7 miesięcy spektakularnie pokazywana jest dobra wola polskiego rządu. To jest jednak jak gadanie do obrazu, ale Polska ma wyciągniętą dłoń. Media europejskie karmiły przez dwa lata informacjami, że Polska jest zamknięta – to kłamstwo – zwracał uwagę Czarnecki.

Do dyskusji włączył się senator Rulewski.

- To jest zaczarowywanie obraz. Oskarżycielami ws. nieprzestrzegania konstytucji jest kilka instytucji. Stało się, że w momencie powoływania organu w Polsce - do rady KRS tylko 18 sędziów zgłosiło chęć uczestniczenia w tej sprawie – mówił Rulewski.

Po chwili zarzucił Czarneckiemu, że ukrywa pewne fakty.

- W lipcu mają być zmiany w SN, które spowodują, że to władza polityczna będzie dokonywała zmian w składzie - w tym pani prezes. W konstytucji jest zapis, że ta kadencja ma trwać 6 lat i tak być powinno – przekonywał Rulewski.

Z kolei zapytany wprost przez Katarzynę Gójską, czy jest zwolennikiem tego „żeby KE w trybie natychmiastowym skierowała sprawę Polski do Trybunału Sprawiedliwości” zabrnął niezwykle daleko...

- To jest sprawa przestrzegania kanonu. Teraz są tego skutki – przekonywał senator z PO.
 
- Panu się podoba taka sytuacja – żeby ktoś ingerował w nasze sprawy?  - dopytywała prowadząca program „W punkt” Katarzyna Gójska.
 
- My też się mieszamy w sprawy innych – przekonywał senator Rulewski nawiązując do Dyrektywy UE oraz do kwestii dotyczącej Jugendamt.


cytaty za telewizjarepublika.pl

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl