Homolobby bierze się za dzieci

Patryk Luboń/Gazeta Polska

  

Robert Biedroń (Ruch Palikota) nauczał dzieci „tolerancji” na „Żywej bibliotece” w Lublinie. – Jak nie będziemy rozmawiali, to pojawi się przemoc – mówił „poseł gej”. Wydarzenie organizował „Tęczowy Lublin”. Z dziećmi spotkali się również m.in. transwestyta, lesbijka, ateistka i ekspedientka ze sklepu erotycznego.

Trwająca w całej Polsce akcja „Żywa biblioteka”, to – jak piszą organizatorzy – spotkania z „»Żywymi Księgami« z różnych grup i środowisk, obarczonych stereotypami i nierzadko spotykających się z dyskryminacją w życiu codziennym”. 6 czerwca, w ramach jednego z takich spotkań z dziećmi, spotkali się „poseł gej” Robert Biedroń oraz transwestyta Telimena Feniks.


(fot. Wojciech Pacewicz/PAP)

– Moja dusza jest często rozdwojona. Chciałabym nieraz poczuć się jak kobieta, być nią, doznawać tego, co mogą kobiety. Najczęściej jest to upodabnianie się do nich poprzez ten odmienny ubiór, wygląd zarezerwowany tylko dla kobiet, być jedną z nich w ich gronie, akceptowaną przez nie... zaglądam „za drugą stronę lustra” – cytuje Telimenę „Tęczowy Lublin”.

We wtorek Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wystosowało do rzecznika praw dziecka Marka Michalaka list otwarty w sprawie obecności dzieci na tzw. Paradzie Równości. W swoim piśmie sygnatariusze apelują, by rzecznik stojący „na straży praw dzieci w Polsce” podjął działania chroniące najmłodszych przed udziałem w Paradzie Równości, tak aby wstęp na nią miały jedynie osoby pełnoletnie. Na pytanie „Codziennej”, czy rzecznik Michalak podejmie jakiekolwiek działania w ochronie dzieci, biuro prasowe RPD odmówiło komentarza.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Nawalny może już opuścić Rosję?

Aleksiej Nawalny / By Bogomolov.PL - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26783801

  

Z najnowszych informacji potwierdzonych przez rosyjską służbę komornicza wynika, że anulowany został zakaz wyjazdu za granicę, którym wcześniej objęto jednego z przywódców rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego. Ppozycjonista zapłacił grzywnę, w związku z czym zniesiono nałożone na niego ograniczenia i zakazy.

Z bazy komorników sądowych wynika, że przeciwko Nawalnemu wszczęte zostało postępowanie w celu egzekucji nałożonej na niego grzywny. W bazie danych komorników obwodu kirowskiego znajduje się informacja o postępowaniu wszczętym 9 listopada br. Dotyczy ono egzekucji grzywny w wysokości ok. 2,1 mln rubli (prawie 31 tys. USD). Karę tę sąd nałożył na opozycyjnego polityka w związku z domniemanymi defraudacjami na szkodę spółki Kirowles.

Nawalny zamieścił dziś po południu na swoim blogu zdjęcie rachunku potwierdzającego spłatę grzywny. Dokonanie opłaty potwierdziła też służba komornicza - podał TASS.

Polityk ocenia, że zakaz wyjazdu za granicę nałożono na niego nielegalnie, ponieważ nie został o nim powiadomiony odpowiednio wcześniej.

Jeszcze dziś rano Nawalny informował, że zabrano mu paszport na lotnisku, gdy udawał się na ogłoszenie decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w dotyczącej go sprawie, i nie pozwolono mu wyjechać. Trybunał ten powinien 15 listopada wydać orzeczenie w sprawie skargi Nawalnego przeciwko rządowi Rosji. Opozycjonista wskazywał w tej skardze, że w latach 2012-2014 został siedmiokrotnie zatrzymany, aresztowany i skazany na kary administracyjne. Nawalny argumentuje, że w ten sposób naruszano jego prawa z powodów politycznych.

Europejski Trybunał już raz rozpatrywał tę sprawę i w 2017 roku zadecydował, że w sześciu przypadkach prawa Nawalnego zostały naruszone.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl