​Władza za wszelką cenę. Demaskujemy Donalda Tuska. ZOBACZ WIDEO!

Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

- Jestem zdecydowanym zwolennikiem sytuacji, w której władzę się bierze z rąk ludzi, to znaczy wtedy, gdy się wygrywa wybory - powiedział tydzień temu premier Donald Tusk pytany o wcześniejsze wybory. Zapomniał, jak sam się zachował 21 lat temu, przy obaleniu rządu Jana Olszewskiego?
 
Na pytanie dziennikarza, czy w związku z drastycznym spadkiem poparcia społecznego dla rządu, premiera i partii rządzącej, jest zwolennikiem wcześniejszych wyborów, Donald Tusk był wyraźnie rozbawiony. W odpowiedzi podkreślał, że dla niego zmiana władzy realizuje się tylko w wyborach, bo „władzę się bierze z rąk ludzi”. Szef rządu nie krył oburzenia przeciwko „niektórym politykom”.
 
- Niektórzy politycy uważają, że władza wpada w ręce tym, którzy coś tam pokombinują w gabinetach, coś tam ustalą. Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem sytuacji, w której władzę się bierze z rąk ludzi, to znaczy wtedy, gdy się wygrywa wybory. Jedynym źródłem władzy w demokracji są wybory - stwierdził.
 
Piękne słowa, prawda?
 
Zobacz, co ten sam polityk mówił 21 lat temu, „kombinując w gabinecie” (kliknij w poniższe zdjęcie, żeby obejrzeć nagranie)
 

 
Cofnijmy się na chwilę do nocy z 4 na 5 czerwca 1992 r. Prezydent Lech Wałęsa w popłochu przed lustracją zwołuje specjalne posiedzenie w swoim gabinecie. Spotkanie zarejestrowały obecne wtedy na takich naradach kamery. Plan Wałęsy był prosty. Obalenie rządu premiera Jana Olszewskiego. „Natychmiast! Dzisiaj!” - denerwował się Wałęsa. Naprędce skonstruowana koalicja sejmowa zaproponowała na stanowisko premiera młodego, figuranta - Waldemara Pawlaka. - Trzeba zablokować tych ludzi, jutro nie mogę ich wpuścić do biura! - nie krył emocji Lech Wałęsa. Jak wyglądała rozmowa zgromadzonych tam polityków?
 
Leszek Moczulski: Właściwie tak tuśmy doszli do wniosku, że można nawet w tej chwili powołać nowego premiera na tak zwane porozumienie dżentelmeńskie, żeby na tydzień był premierem. W ciągu tygodnia uformujemy koalicję.
 
Lech Wałęsa: Wy nie wiecie, jak daleko oni zaszli, dlatego trzeba ich błyskawicznie. Natychmiast, dzisiaj!
 
Waldemar Pawlak: Tylko, że to jest trochę gangsterski chwyt...
 
Wałęsa: Słuchajcie, bo jak [Pawlak] nie przejdzie, to jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Toż możemy się porozumieć, że później będziemy robić różne układanki jeszcze. Ale natychmiast trzeba zablokować tych ludzi, żeby nie przyszli do biura.
 
Co na to obecny na spotkaniu w gabinecie, Donald Tusk? „Jeśli SLD nie skrewi, to [odwołanie rządu] przejdzie” - zauważył nieśmiało.
 
Wałęsa kontynuował: Dzisiaj, natychmiast, dzisiaj. Ja jutro nie mogę ich wpuścić do biura!
 
Tusk: Jak SLD nie skrewi, to przejdzie. A jak nie przejdzie...
 
Moczulski: To wtedy przecież pan Waldek nie będzie się upierał, prawda?
 
Tusk: Panowie, policzmy głosy - KPN, SLD, mała koalicja.
 
Moczulski: Jeśli lewica wstrzyma się od głosowania, to nam wystarczy.
 
Tusk: Według mojej wiedzy i wszystkich chyba tu obecnych SLD nie wstrzyma się, tylko będzie głosować za odwołaniem.
 
Moczulski: Za odwołaniem tak, ale czy będzie głosował za Pawlakiem w ogóle?
 
Tusk: Waldek, twierdziłeś, że tak. Dla SLD jest lepszy kandydat do poparcia.
 
Wałęsa: Dzisiaj wysondowałem wszystkie możliwości, dziś nie przeciągniemy inaczej.
 
Moczulski: Podejmujemy męską decyzję: Pawlak i koniec.
 
Obecni na sali: Zgoda, zgoda, zgoda.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl