niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Żona "Mira" kradła futra w USA?

Dodano: 23.02.2013 [13:22]
Żona "Mira" kradła futra w USA? - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Na Florydzie żona byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego została aresztowana za próbę kradzieży futer ze sklepu. Kobieta wyszła z aresztu za kaucją i teraz czeka na proces.

Wszystko wskazuje na to, że żona "Mira" nie działała sama. Towarzysząca jej partnerka Roberta Janowskiego także została aresztowana. Reporterzy „Faktu” dotarli do policyjnych raportów, z których wynika, że 5 grudnia 61-letnia Janina D. i 39-letnia Monika G. pojawiły się w sklepie marki Neiman Marcus w jednym z centrów handlowych w mieście Fort Lauderdale na Florydzie. Bacznie obserwująca dwie kobiety funkcjonariuszka ochrony zeznała, że w pewnej chwili zauważyła jak zaczęły one usuwać czujniki z futer i pakować ubrania do płóciennej torby. Gdy Janina D. i Monika G. chciały już opuścić sklep i „przekroczyły wszystkie kasy, nie próbując płacić”, zatrzymała je ochrona, a na miejsce została wezwana policja.

Początkowo młodsza kobieta rzekomo przepraszała i zapewniała, że „próbowała wziąć tylko jedno” z czterech upchanych w torbie futer. Później jednak zmieniła linię obrony i stwierdziła, że nic złego nie zrobiła. Z kolei żona "Mira" do końca zachowała zimną krew i oświadczyła, że nic nie powie, dopóki nie zjawi się jej prawnik.

Policja uznała, że w obliczu jednoznacznych relacji ochrony sklepu i wobec niekonsekwencji w zeznaniach zatrzymanych kobiet, należy im postawić zarzut kradzieży trzeciego stopnia. Po wyjściu z aresztu za kaucją panie czekają teraz na proces. Grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Informacja o Janinie D. znalazła się już w wyszukiwarce osób aresztowanych w USA - Jail Base:

(fot screen strony jailbase.com)
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl