niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
10/10/2015
Redaktor wydania: Grzegorz Wierzchołowski

Macierewicz: to wstrząsająca wiadomość

Dodano: 28.10.2012 [18:57]
- Mamy wrażenie, jakby zacieśniała się pętla nad wszystkimi osobami mogącymi zrelacjonować, co się naprawdę wydarzyło w Smoleńsku – mówi portalowi Niezależna.pl poseł Antoni Macierewicz, przewodniczący parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Rzecznik stołecznej policji potwierdził, że chorąży Remigiusz Muś nie żyje.
Śmierć chorążego Remigiusza Musia to naprawdę wstrząsająca informacja. Chciałbym złożyć rodzinie chorążego Musia głębokie kondolencje. Wszyscy, co znali go już wcześniej, a także poznali niedawno, muszą być wstrząśnięci. Zwłaszcza, gdy ginie w niewyjaśnionych okolicznościach istotny, a nawet kluczowy, jak w tym przypadku, świadek tamtych wydarzeń. Trzeba pamiętać, że chorąży Muś był jednym z dwóch świadków, który osobiście słyszał komendę z wieży w Smoleńsku o zejściu do 50 m. To zupełnie kluczowe zeznanie dla wyjaśnienia okoliczności zbrodni smoleńskiej. Dzisiaj tylko porucznik Artur Wosztyl może to jeszcze potwierdzić.

Policja nie chce na razie ujawnić okoliczności śmierci, ale jej rzecznik mówi: nic nie wskazuje na udział osób trzecich.
Prokurator generalny musi objąć osobisty nadzór nad tym śledztwem. Jeżeli już teraz, po wstępnych oględzinach, sugeruje się ostateczne ustalenia, to jest to działanie pod tezę. Zresztą mamy wrażenie, jakby zacieśniała się pętla nad wszystkimi osobami mogącymi zrelacjonować, co się naprawdę wydarzyło w Smoleńsku

Podobne zeznania jak chorąży Muś złożył porucznik Wosztyl. Czy powinien zostać objęty ochroną?
Nieraz ochrona może być równie ryzykowna, ale bez wątpienia powinien zostać objęty programem, jakim otacza się kluczowych świadków. Najważniejsze jest jednak podjęcie działań o umiędzynarodowienie śledztwa, bo nie będzie można wtedy ukrywać dowodów i mataczyć. Dzisiaj musimy mieć bowiem świadomość, że chodzi o zbrodnię. Mamy pełne prawo i obowiązek podejrzewać, że doszło do zbrodni smoleńskiej. I świadkowie, którzy mogą pomóc w jej wyjaśnieniu, muszą być szczególnie chronieni.
Autor: 
Grzegorz Broński
Źródło: 
niezalezna.pl
Macierewicz: to wstrząsająca wiadomość - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek
Macierewicz: to wstrząsająca wiadomość - niezalezna.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

jednak jak KAT dziala? dziwnie
sekcje zwlok opoznione o kilka dni, od razu wersja ze samobojstwo,
sklania do do podejrzen ze KAT mataczy i zaciera slady czyli by dzialal odwrotnie niz powinien jako ze obowiazuje go dbanie o polska racje stanu,

pewnie redbul awansuje pośmiertnie chorążego na podporucznika.
i taki będzie koniec akcji
Lemingi bedą zadowolene
i znów słupek popularniosci pierwszego nieroba RP wzrośnie

dokonuje sie "masowych morderstw" -Smolensk i tgz: katastrofa samolotu wojskowego z duza iloscia generalow a Tusk dostaje od naszego Zachodniego sasiada Tylko NAGRODY!
Zasypywany jest wyroznieniami i innymi zaszczytami.
Kim jest ten czlowiek?
Kogo reprezentuje?
Kto tak NAPRADE za nim stoi?
Prasa niemiecka , politycy i inne zrodla sa tym czlowiekiem zachwycone.
A tu w POLSCE dokonuje sie "masowych mordow" i wszystko gra.
Podajcie wszystkie niewyjasnione morderstwa trzeba to rozpropagowac w Niemczech i Francji.

A ty sie nie boisz jako swiadek kluczowy?ryzy zbuju?buj sie juz teraz bo PO-tem juz nie bedziesz--wiesz wszystko i to jest tragedia POLSKI
azdo BULU

i tu przypomina się pewna zbieżność,z "kluczowym świadkiem"zupełnie z innej
sprawy,a mianowicie
sprawy znanego dziennikarza śledczego i 'kluczowego świadka,który zatańczył się na śmierć..."by nie zeznawać pod przysięgą" a sprawa dotykała bezpośrednio głównego łowczego Polski....niby dwie rózne sprawy...a jednak...
UCISZANIE świadków kluczowych ma długa historię w Polsce po 1989 roku
WSI sPOkojna
WSI wesoła...
i kompletny brak nadzoru...

"Makbet opierał się na mordzie." Obecne realia są takie same:Tusk i jego ekipa - też opiera się na mordzie...To jest przerażające.To jest chore działanie psychopatów.

na ten temat.Zapewne nie bylo "dyspozycyjnej"papugi.Bo to jest wlasnie "publiczna tv.

W pewnej stacji ,ktorej obiektywizm jest obcy-wystepujaca tam "zwiedla papuga"oswiadcza ze zaszyte rekawice w zwlokach ,maja pomoc w rozpoznaniu swoich bliskich.Taka nikczemna "papuge" powinno sie ignorowac-to uwaga dla uczestnikow tej "biesiady" i politykow z kazdej opcji ,ktorzy maja w sobie troche tolerancji.Nie mozna "paradowac"z takim " kretynem politycznym"

Dlaczego nasz zachodni sasiad popiera bandyte i morderce.
Slepy widzi po tych wszystkich nagrodach i dyplomach ktore otrzymal od niemcow ze ida "raczka w raczke"!

Nagrania z czarnych skrzynek z 10.IV to calkowicie nieprawdziwe zamipulowane nagrania z 7 .IV
W tym celu bylo rozdzielenie wizyt...

W takich sytuacjach, o których Pan Minister Antoni Macierewicz mówi:"Zacieśnia sie pętla", należy-

- NATYCHMIST PRZYSPIESZYĆ bieg spraw, do maximum. By OCALIĆ niewinnych
a skazać na ZASŁUŻONĄ odpowiedzialność KARNĄ sprawców masowego mordu.

Nad taką rzeczywistością NIE MOŻNA przejść do porządku dziennego. Naród Polski pomoże rozprawić się z przestępcami.

To był taki straszak typu....ktoś coś jeszcze wie na temat smoleńska i chce sie tym pochwalić w prasie tv czy prokuraturą??teraz kazdy bedzie cichutko albo będzie mówił całkowicie coś innego niż wcześniej.Się porobiło ...ALe premier rośnie w siłę jesli takie cos się dzieje a ludzie czyli naród nic z tego nie robi...Nami można już tak łatwo sterować że premier wciśnie nam wszystko c się da.Polska nigdy nie wyjdzie na prosto .Polska się podzieli na niemcy i rosje.Dawniej były tajne pakty zawierane i instrukcje to dlaczego teraz nie .rozbiory i tyle ...Polska po wojnie byla wolna przez chwile ale potem miała do wyboru albo zmienia sie w rosje tylko znów chwile walki by trwały albo jest rosja ale ktoś musi ad tym panować.No i padło na takiego jednego co przeskakiwał mury i walczył z tymi złymi.Dzięki temu bez rozruchów polska została wsiąknieta pełna parą .Pomyślmy chwile ....czy jest coś polskiego??

Czemu Antoni nigdy nie wysłuchał śp Mitusia i nie zaprosił go na posiedzenia Zespołu?

Musi się znaleźć komunikat, że za jednego naszego rodaka zginie 10 mocodawców tego seryjnego samobójcy.

Ktoś z was bierze pod uwagę, że za Smoleńskiem stoi - Izrael a za śmiercią Musia - Mosad ?

/kanalie/-Komorowski i Tusk dowcipkuja nad trumnami naszych BOHATEROW
http://www.youtube.com/watch?v=71AJssuOmBI

nowa analiza wskazująca na zamach !!!

a ja mówię że zdjęcia 8 powalonych drzew wbrew prawom fizyki to namacalny dowód na zamach!!! ktoś ma jakieś wątpliwości?

i jeszcze nie tylko moja obserwacja ale także autora tej analizy; nikt na ten temat nic nie mówi!!!
ale muszę Wam to napisać że właśnie dlatego że w takich sprawach jak tych 8 połamanych drzew - milczycie!
to tym samym przykładacie swoje ręce do jawnego mordowania kolejnych świadków smolenskich a to już współudział w zamachu smolenskim !!!

http://www.granagieldzie.pl/viewtopic.php?f=34&p=26136&sid=251f2c396dddd989de9365e4b928492d&sid=796546943f1aa9130b5c4c822cb4ceec#p26136
"W chwili obecnej mamy 8 dużych drzew połamanych przeciwnie lub prostopadle do uderzenia Tu 154m"

saMObójcy

Zapewnijcie ochronę kilku pozostałym przy życiu świadkom zwróci się to wam i nam po tysiąckroć. Załóżmy jakiś fundusz do zbierania kasy na ochronę tych ludzi, niech PIS to w jakiś sposób zorganizuje ponieważ instytucje Państwowe nie zrobią nic dopóki rządzą bandyci. Należy bezwzględnie stworzyć jakąś komórkę która będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo tych osób do czasu zmiany władzy. Niech wystąpią przed kamerami normalnych mediów niech przygotują stosowne oświadczenia nagrane i zdeponowane w różnych miejscach, niech załatwią im dyskretny monitoring przynajmniej monitorujący ich dom i bezpośrednie otoczenie, niech wyposażą w nadajniki i aparaturę nagrywającą którą można włączyć w przypadku zagrożenia przez osobę zagrożoną aby wiadomość nagrała się kilkaset metrów dalej. Niech podejmą szczególne środki bezpieczeństwa przede wszystkim w weekendy, przed świętami i innymi dniami wolnymi od pracy ponieważ te zdarzenia wtedy mają miejsce. Niech skompromitują ślepą prok...turę udaremniając kolejne ,,samobójstwo''. Czas z tym skończyć poprzez racionalne postępowanie z odpowiednim zapleczem finansowym myślę że masa ludzi dołoży swoje 5 zł w słusznej sprawie. Ja się deklaruję z wpłatą niech to ktoś tylko zorganizuje.

najpierw apel - niech nikt nie używa słowa "samobójstwo" - wszyscy wiemy ze to morderstwo
Czy został zabity za to że powiedział wszystko co wiedział i mógł to potem potwierdzić przed sadem? zeznania są - już nikt ich nie zmieni, może znamy tylko część tego co powiedział prokuraturze? Powiem ze nie wykluczam że mordercy z prokuratorami współpracowali w tej i kilku poprzednich zbrodniach - dziwnym trafem prokuratorzy z góry wiedzą że mają się nie spieszyć i nie mają nic znaleźć.
Może wiedział więcej niż ujawnił - tu błąd trzymania tajemnicy dla siebie byłby bardzo kosztowny - gdy coś się wie trzeba jak najszybciej podzielić się wiedzą z maksymalnie dużą liczbą osób bo to zamach w celu zapobieżenia przekazania informacji czyni nieskutecznym więc nieopłacalnym. Czyli wniosek jest taki - jeśli ktoś ze świadków posiada jakiekolwiek informacje których jeszcze nie wyjawił natychmiast niech przekaże je do komisji sejmowej

prawymsierpowym.pl

Samobójstwo osób ze świecznika, osób publicznych, zawsze wzbudza podejrzenia. Dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze są to osoby, które mają sporo do powiedzenia na różne tematy, a przeważnie nie są to słowa zbyt pochlebne dla rządzących. Wyobraźcie sobie Państwo, że dzieje się to za rządów PiS-u. W ciągu tego okresu byłaby taka nagonka medialna, że nie zostałby kamień na kamieniu. PiS zostałby zjedzony przez hieny dziennikarskie. Wszystkie samobójstwa byłyby na koncie J. Kaczyńskiego, a media tylko wyszukiwałyby kolejne miejsca, gdzie ktoś popełnił samobójstwo. W świecie PO nie ma takich pytań. W świecie PO samobójstwa się zdarzają i nie ma znaczenia kto i dlaczego. Dziennikarze nie pytają, nie drążą, bo śmierć ich nie interesuje. Interesuje ich za to, że kogoś interesuje czyjaś śmierć, wmawiając, że to niegodne, nieuczciwe i haniebne, by dociekać. Kilka już razy wspominałem na łamach niniejszego bloga, że osoby, które nie zastanawiają się, nie zadają pytań, nie drążą, albo są głupie, albo zupełnie obojętne na otaczającą ich rzeczywistość. Bo jak można nie pytać: dlaczego? Kto pyta, nie błądzi. W obliczu śmierci powinniśmy być pokorni, bo każdego z nas to czeka, ale jeśli robi to jeden twardziel z drugim, to mamy prawo wiedzieć, co było jego piętą achillesową, albo kto był tego przyczyną. Pokora nie oznacza obojętności. Pokora oznacza współczucie, ale i mnożące się pytania. Kto następny? Nie pytaj komu bije dzwon, bo bije on być może tobie. Słynna książka Ernesta Hemingwaya jest jakże aktualna, a jeśli wziąć jeden z cytatów, to uświadomimy to sobie w zupełności: „Nie chcę robić tego samego, co ojciec. Zrobię, jeżeli będzie trzeba, ale wolałbym nie musieć”. A ojciec popełnił samobójstwo, właśnie. Zresztą podobnie jak i on sam, dwójka rodzeństwa i wnuczka. Samobójstwo to tragedia, ale czy nie zastanawia was ich masowość w Polsce rządzonej przez PO? Mnie zastanawia…

więcej na prawymsierpowym.pl

Kto natępny ?
1. Chorąży Stefan Zielonka, rok 2009 2. Profesor Stefan Grocholewski Zmarł 31.03.2010 r. 3. Grzegorz Michniewicz - ”Powiesił się” 23 grudnia 2009 roku na kablu od odkurzacza, w dniu, w którym z remontu w Samarze wrócił samolot TU-154, który potem rozsypał się w drobny mak na Siewiernym. 4. Mieczysław Cieślar, biskup Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, zginął w ”wypadku samochodowym” 18.04.2010 r 5. Krzysztof Knyż, operator ”Faktów”,10 kwietnia 2010 był w Smoleńsku. Zmarł w Moskwie 2 czerwca 2010r. Śmierć całkowicie przemilczana. 6. Profesor Marek Dulinicz, szef grupy archeologicznej,zginął 6 czerwca 2010 w wypadku samochodowym, w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska. 7. Doktor Eugeniusz Wróbel, Zabity za pomocą piły mechanicznej 16.10.2010 r, przez swego syna, który zdołał usunąć ślady krwi, zawieźć pocięte zwłoki do jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko. Złego stanu swego ”chorego psychicznie” syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka, która jest psychiatrą. 8. Ryszard Kuciński, prawnik Andrzeja Leppera, zmarł w maju 2011 r. 9. Wiesław Podgórski,znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011 r. Jako przyczynę śmierci podano ”samobójstwo”. 10. W 2011 roku samobójstwo przez powieszenie popełnił oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, służący w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. 11. Róża Żarska, adwokat Andrzeja Leppera, zmarła w lipcu 2011 r. w Moskwie. 12. Dariusz Szpineta - zawodowy pilot i instruktor pilotażu, ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy w łazience ośrodka wczasowego w Indiach. 13. Generał Sławomir Petelicki, były dowódca jednostki ”Grom”. Znaleziony martwy 16 czerwca 2012 roku. O 14. Andrzej Lepper, szef ”Samoobrony” oraz były wicepremier, 5 sierpnia 2011 został znaleziony martwy w swym biurze w Warszawie. Według informacji przedstawicieli policji popełnił samobójstwo poprzez powieszenie się. 15. płk. Leszek Tobiasz - były oficer WSI, główny świadek w ”aferze marszałkowej”. Zmarł 17.02.2012 podczas balu OHP (”zatańcował się na śmierć&rdquo rzekoma przyczyna zgonu: niewydolność krążenia. 01.03.2012 miał składać zeznania przed sądem. 16. dr. Dariusz Ratajczak - historyk, tzw. ”rewizjonista holocaustu”, wydalony z ”wilczym biletem” z Uniwersytetu Opolskiego. Jego zwłoki w stanie rozkładu znaleziono 11.06.2010. 17. Jerzy Pronobis - prezes spółki Club&Travel, która zajmuje się rozprowadzaniem lukratywnych biletów na Euro 2012. R 18.Remigiusz Muś- ”powiesił się” w piwnicy

poczekamy aż wymordują wszystkich?

przestała nosić, żeby wreszcie ktoś was ścierwa sprzątnął z naszej polskiej ziemi. Dobrze napisał internauta: to junta POtuskokomorowska morduje. I taka jest prawda. Za to co wy robicie z ludzmi wasze potomki zapłacą najwyższą karę, na tej ziemi to nigdy nie doznają szczęścia, nigdy.

Bronmy sie bo szajka niebezpiecznych bandytow rzadzi Polska. Czy mordercy moga byc w najwyzszych wladzach RP i rzadzic Polakami? Nie. NIe moga. Rzad trzeba oczyscic z tych zbrodniarzy jak najszybciej i to bezwzglednymi metodami, i tak, aby juz nikt nigdy nie wazyl sie dzaialc na szkode RP!

brak słów - kolejny ich krok - współczucia dla Rodziny - ale i tak nic nie zrobimy - oni to wiedza

takowe zdarzały i zdarzają się w Rosji, krajach Arabskich i Ameryce Łacińskiej. Niestety, od 10 IV 2010, na skalę do tej pory niespotykaną, także w Polsce

"Ciemny układ" zrobi wszystko, aby sprowokować Pis do powrotu do tematu "Smoleńska 2010". To bezwzględni ludzie, którzy posuną się do morderstwa każdego, gdy jest to im potrzebne.. Zdjęcia z ciałami ofiar nie przyniosły rezultatu, bo temat ucichł, to posunęli się dalej. Boże okaż swą SPRAWIEDLIWOŚĆ.

Panie Antoni mimo tak nie dobrej wieści, musi pan dalej wyjaśniać mord dokonany na naszych ludziach.Wiemy ,że TO BYŁ ZAMACH,teraz z należ sprawców.Z Podziękowaniem.

chwala Panu za to ze nazwal Pan sprawe po imieniu- Zbrodnia Smolenska.
chyle czolo za ta odwage ktorej niektorym brakuje.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl