Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Ponad 86 milionów stracili klienci Amber Gold

1278 zawiadomień od klientów Amber Gold, którzy twierdzą, że zostali oszukani przez spółkę, wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Autor:

1278 zawiadomień od klientów Amber Gold, którzy twierdzą, że zostali oszukani przez spółkę, wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Ich roszczenia opiewają na ponad 86,6 mln zł – poinformował Wojciech Szelągowski z gdańskiej prokuratury.

Są to zawiadomienia składane zarówno w biurze podawczym gdańskiej prokuratury, jak i innych prokuraturach, komisariatach policji oraz delegaturach Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na terenie całego kraju.

Szelągowski pytany, czy prezesowi Amber Gold Marcinowi P. zostanie postawiony zarzut oszustwa, powiedział, że w tej sprawie trzeba udowodnić, iż miał on taki zamiar

Dodał, że nie jest w stanie przesądzić, czy zostanie wydane postanowienie o przedstawieniu zarzutu oszustwa, "bowiem trwa w tej sprawie gromadzenie materiału dowodowego”. Prokurator nie potrafił sprecyzować, jak długo może potrwać badanie zgromadzonego materiałów.

Prezesowi spółki Marcinowi P. prokuratura postawiła w ubiegły piątek sześć zarzutów.







Autor:

Źródło:

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane