Polskie szkoły bastionem przestępczości

  

Wzrasta ilość przestępstw w szkołach – wynika z danych policji. Pięć lat temu w szkołach popełniono 17,5 tys. przestępstw, a w ubiegłym roku – już 28 tys.

Szczególnie niepokojący jest wzrost liczby wymuszeń i rozbojów. W pierwszym kwartale tego roku w podstawówkach i gimnazjach doszło do 3842 takich przestępstw, czyli o ponad tysiąc więcej niż rok temu. Młodszym dzieciom starsi uczniowie zabierają pieniądze, telefony komórkowe czy drobny sprzęt grający.

Ponadto w pierwszych trzech miesiącach tego roku w szkołach doszło do 607 bójek i pobić (kilkunastu więcej niż w tym samym okresie 2011 r.). Do klas wnoszone są też narkotyki. W pierwszym kwartale 2012 r. wykryto 307 takich przypadków.

Coraz więcej jest też ataków na nauczycieli i personel szkolny. Chodzi o znieważenie, wyzwiska, a nawet ataki fizyczne. W pierwszym kwartale tylko tych ostatnich było ponad sto.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Robi się ciekawie... Krąży plotka, że Giertych będzie ministrem od sprawiedliwości. Ale niby kiedy?!

Roman Giertych / Fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Spekulacje, rozmaite giełdy nazwisk, roszady personalne - to często pojawia się w politycznych komentarzach. Ale plotka, która dzisiaj pojawiła się na portalu wp.pl brzmi już jak science fiction. Rzekomo w kręgach Platformy Obywatelskiej widzieliby Romana Giertycha jako ministra. Do tego w resorcie sprawiedliwości. Takie fantazje mają co niektórzy...

Wystarczy spojrzeć, kogo w ostatnim czasie reprezentował Giertych, by zrozumieć skąd takie spekulacje. Na liście klientów Giertycha są m.in. Donald Tusk i jego syn Michał, Stanisław Gawłowski czy ostatnio Leszek Czarnecki. Mecenas ruszał także ochoczo na marsze Komitetu Obrony Demokracji...[polecam:https://niezalezna.pl/73901-wesoly-romek-i-teletubisie-giertych-dal-wystep-na-marszu-kod-wideo]

Nic dziwnego, że Giertych cieszy się dużą popularnością w środowisku Platformy.

 Roman to pełnokrwisty polityk, ale przede wszystkim świetny prawnik. Jeńców na wojnie z PiS brać nie będzie

– twierdzi informator Wirtualnej Polski.

A teraz najciekawszy fragment tekstu wp.pl, który oparty jest głównie na cytatach "anonimów".

"Nasi informatorzy w partii są przekonani, że gdyby doszło do zmiany władzy, a przyszły premier z Platformy Obywatelskiej złożyłby "ofertę" wejścia do rządu Giertychowi, ten by nie odmówił. Warunek jest jeden: teka ministra sprawiedliwości i powierzenie funkcji Prokuratora Generalnego (choć nie do końca wiadomo, czy PO nie będzie chciała rozdzielić oby dwu urzędów)" - pisze portal.

Kluczowe stwierdzenie: "gdyby doszło do zmiany władzy". I dalsze spekulacje nie mają sensu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl