Elektromobilność bez tajemnic. Zobacz przewodnik po ustawie

zdjęcie ilustracyjne / pspa.com.pl, mat. pras.

  

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych opublikowało szczegółową analizę obowiązujących w Polsce regulacji prawnych dotyczących elektromobilności i paliw alternatywnych. Efektem prac ekspertów, prawników i praktyków rynku, jest pierwszy w Polsce przewodnik infograficzny dla samorządów i firm, który w przystępny sposób omawia wszystkie aspekty prawne i techniczne Ustaw.

Raport Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), największej organizacji branżowej zajmującej się kreowaniem rynku elektromobilności i paliw alternatywnych w Polsce, to praktyczny przewodnik po Ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych, Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, procedurze budowy ogólnodostępnych stacji ładowania i Strefach Czystego Transportu.

- Polska znajduje się obecnie na początkowym etapie wdrażania elektromobilności. Przed każdym podmiotem zainteresowanym rozwojem ekologicznego transportu w Polsce, od organów centralnych po przedsiębiorców, pojawiają się liczne wyzwania. Publikacja opisuje konsekwencje wprowadzenie do polskiego porządku prawnego Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, które weszła w życie 22 lutego bieżącego roku, wraz z późniejszymi nowelizacjami. Nowe unormowania stanowią podstawę rozwoju nisko- i zeroemisyjnego transportu w naszym kraju i jednocześnie nakładają liczne obowiązki na organy publiczne i jednostki samorządu terytorialnego – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Opracowanie opisuje najważniejsze zagadnienia związane z Ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych: nomenklaturę, architekturę rynku, ogólnodostępne punkty ładowania, katalog zachęt oraz obowiązki podmiotów publicznych. Ponadto, krok po kroku, prezentuje procedurę ogólnodostępnej stacji ładowania, zadania i obowiązki operatorów stacji oraz dostawców usług ładowania, a także umowy, których zawarcie jest niezbędne dla eksploatacji stacji i świadczenia usług ładowania. Dzięki publikacji PSPA, zainteresowane osoby będą miały możliwość zapoznać się również z zasadami funkcjonowania Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, formami i trybem wsparcia oraz obowiązującymi w tym zakresie procedurami. Partnerami przewodnika PSPA został Polski Fundusz Rozwoju oraz firmy PGE Nowa Energia i Engie.
 
Przewodnik w nakładzie kilku tysięcy egzemplarzy trafi do uczestników szkoleń „Elektromobilność w praktyce”, których organizatorem jest PSPA. Szkolenia, objęte patronatem Ministerstwa Energii i Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, odbędą się w ponad 30 największych miastach w Polsce.  

- Lista miast nie jest zamknięta. Gminy, które chcą, aby na ich obszarze administracyjnym PSPA zorganizowało darmowe szkolenie dla urzędników i przedstawicieli spółek miejskich, mogą się zgłaszać poprzez stronę elektromobilnoscwpraktyce.pl – mówi Maciej Mazur.  

Przewodnik po Ustawie o elektromobilności dostępny jest TUTAJ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pspa.com.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dzieci z hospicjum odwiedziły policjantów. Były prezenty i zabawa

Policja / malopolska.policja.gov.pl

  

6 grudnia odbyła się świąteczna akcja charytatywna policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Po raz drugi krakowscy policjanci OPP podjęli bezpośrednią współpracę z Małopolskim Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej.

Oddział Prewencji Policji w Krakowie odwiedzili podopieczni Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej. Gości przywitał m.in. Dowódca OPP – mł. insp. Jarosław Nowak w towarzystwie przedstawicieli czterech kompani oraz Przewodniczącego ZT NSZZP asp. szt. Artur Kochan.

Przybyli mieli okazję porozmawiać z pełniącymi służbę w małopolskiej jednostce policjantami i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Rodzice oraz ich pociechy zapoznali się także ze sprzętem, który funkcjonariusze Oddziału Prewencji używają w codziennej służbie. W trakcie mikołajkowego spotkania dzieci były bardzo zainteresowane nowym otoczeniem i nie bały się kontaktu ze wzruszonymi policjantami.

Podobnie jak w ubiegłym roku, funkcjonariusze przekazali prezenty dla kilku rodzin wyznaczonych przez zespół Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Podarunki zakupione zostały ze środków pieniężnych zebranych w trakcie corocznej zbiórki zgodnie z prośbami zawartymi w listach do Świętego Mikołaja.

Policjanci nie zapomnieli także o zakupie niezbędnych środków pielęgnacyjnych wskazanych przez pracowników hospicjum. Rodzice otrzymali od Zarządu Terenowego NSZZP skromne upominki za trud w codziennej opiece nad dziećmi oraz za bezwarunkową miłość, jaką je obdarzają. Ci ostatni jednostkę OPP opuszczali w bardzo dobrych humorach wiedząc, że nie był to czas stracony. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają wizytę u policjantów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl