Kim jest brodacz w czarnym stroju? Filmik o "rudej z KOD" wywołał burzę na Twitterze

/ Twitter.com/@baspiela (screenshot)

  

Dziś informowaliśmy o satyrycznym nagraniu "Jak powstaje Ruda z KOD" autorstwa Barbary Pieli, znanej z tworzenia karykaturalnego cyklu "plastusiowych" postaci. Krótki film wywołał sporą dyskusję na Twitterze - z zaskakującym wątkiem, także za sprawą obecnej w nim postaci brodatego mężczyzny w czarnym stroju. Dziennikarz Konrad Piasecki pisze o "wątku żydowskim" i "jednoznacznych skojarzeniach". Autorka postanowiła mu odpowiedzieć.

O krótkiej animacji o "rudej z KOD" pisaliśmy już dziś na naszych stronach. Satyryczny filmik autorstwa Barbary Pieli, twórczyni "Kukiełkowego Świata Basi" - serii plastelinowych karykaturalnych figurek przedstawiających czołowe postaci sceny politycznej i medialnej w Polsce, wywołał jednak w mediach społecznościowych spore poruszenie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Skąd się wzięła "Ruda z KOD"? Chyba poznaliśmy sekret...

Filmik został przedstawiony we wczorajszym wydaniu programu "Minęła 20".

Dziś na Twitterze do animacji odniósł się dziennikarz TVN24 i Radia Zet, Konrad Piasecki, który doszukał się w nim "wątków żydowskich".

Autorka filmu pospieszyła z pytaniem o doprecyzowanie, gdzie dziennikarz ów wątek zauważa.

Okazało się bowiem, że Piasecki miał na myśli "postać ubraną na czarno z długą brodą", która - jego zdaniem - budzi "jednoznaczne skojarzenie".  

Barbara Piela wyjaśniła, kim jest przedstawiona na animacji brodata postać w czarnym stroju.

Okazuje się, że "wątek żydowski" podjęli również inni dziennikarze - m.in. Wojciech Szacki i Michał Szułdrzyński.

Na tę sugestię odpowiedział Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niezrozumiałe zachowanie Owsiaka na sali sądowej. "Mam na szyi śmieć?" - grzmiał przesłuchiwany

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Jerzy Owsiak, który pojawił się w czwartek w sądzie z zawieszonym na koszulce Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski otrzymanym w 2011 r., był wyjątkowo podekscytowany.  - Mam na szyi śmieć? Otrzymałem go od prezydenta RP (...) Jak mogła w ten sposób traktować obywateli RP? - grzmiał na sali. Sędzia sugerował przerwę.

Chodzi o proces, w którym poseł PiS Krystyna Pawłowicz domaga się przeprosin na profilach Owsiaka w portalach społecznościowych oraz na stronie kreciola.tv, a także 50 tys. zł zadośćuczynienia za zniesławienie.

"Sąd dwukrotnie zwracał J. Owsiakowi uwagę, by nie krzyczał do sądu i uspokoił się, proponując nawet przerwę dla niego"

- napisała Pawłowicz na Twitterze po zakończeniu rozprawy.

Przebieg tego emocjonującego przesłuchania zostało zarejestrowane.

Mam na sobie order. Krzyż komandorski. Taki sam jak ma ten człowiek. Pani Krystyna Pawłowicz nazwała go śmieciem. Ja mam na szyi śmieć? Otrzymałem go od prezydenta RP (...) Jak mogła w ten sposób traktować obywateli RP? To są melodie obywatele tego kraju, który został tak poniżony

- krzyczał wzburzony Owsiak. 

Zareagował sędzia: "Jeżeli chce pan chwilę przerwy"....

- Nie, już jestem spokojny wysoki sądzie, jestem spokojny i proszę mnie dalej pytać

- padła odpowiedź.

Zobaczcie nagranie! Wklejamy film z Twittera sugerujący, że Owsiak może być w stanie nietrzeźwym. Choć zachowanie przesłuchiwanego jest w naszej ocenie niezrozumiałe, my takiego zadania nie podzielamy.

Sędzia Krzysztof Świderski odroczył ogłoszenie wyroku o dwa tygodnie, do 29 listopada.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl