Kim jest brodacz w czarnym stroju? Filmik o "rudej z KOD" wywołał burzę na Twitterze

/ Twitter.com/@baspiela (screenshot)

  

Dziś informowaliśmy o satyrycznym nagraniu "Jak powstaje Ruda z KOD" autorstwa Barbary Pieli, znanej z tworzenia karykaturalnego cyklu "plastusiowych" postaci. Krótki film wywołał sporą dyskusję na Twitterze - z zaskakującym wątkiem, także za sprawą obecnej w nim postaci brodatego mężczyzny w czarnym stroju. Dziennikarz Konrad Piasecki pisze o "wątku żydowskim" i "jednoznacznych skojarzeniach". Autorka postanowiła mu odpowiedzieć.

O krótkiej animacji o "rudej z KOD" pisaliśmy już dziś na naszych stronach. Satyryczny filmik autorstwa Barbary Pieli, twórczyni "Kukiełkowego Świata Basi" - serii plastelinowych karykaturalnych figurek przedstawiających czołowe postaci sceny politycznej i medialnej w Polsce, wywołał jednak w mediach społecznościowych spore poruszenie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Skąd się wzięła "Ruda z KOD"? Chyba poznaliśmy sekret...

Filmik został przedstawiony we wczorajszym wydaniu programu "Minęła 20".

Dziś na Twitterze do animacji odniósł się dziennikarz TVN24 i Radia Zet, Konrad Piasecki, który doszukał się w nim "wątków żydowskich".

Autorka filmu pospieszyła z pytaniem o doprecyzowanie, gdzie dziennikarz ów wątek zauważa.

Okazało się bowiem, że Piasecki miał na myśli "postać ubraną na czarno z długą brodą", która - jego zdaniem - budzi "jednoznaczne skojarzenie".  

Barbara Piela wyjaśniła, kim jest przedstawiona na animacji brodata postać w czarnym stroju.

Okazuje się, że "wątek żydowski" podjęli również inni dziennikarze - m.in. Wojciech Szacki i Michał Szułdrzyński.

Na tę sugestię odpowiedział Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

A ci dalej... jak nie ulica, to zagranica. Schetyna pojechał do Merkel. Po co? Wersji jest wiele

/ twitter.com/SchetynadlaPO

  

Szef Platformy Obywatelskiej udał się z wizytą do Berlina, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Spotkanie wywołało ogromne kontrowersje w Polsce, biorąc pod uwagę fakt, iż rozmowy miały oscylować wokół tematów, o których na szczeblu bilateralnym powinien dyskutować rząd i jego przedstawiciele, a nie "totalna opozycja". W sieci zawrzało.

Grzegorz Schetyna pojechał dziś do Niemiec, by spotkać się z kanclerz Angelą Merkel. Na Twitterze zamieścił informację, że rozmowy dotyczyły m.in. środków europejskich dla samorządów, Nord Stream 2 czy polityce Unii Europejskiej po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tematy wydają się bardziej poważne. Sęk jednak w tym, że Schetyna... niewiele znaczy w polskiej polityce, jego partia nie jest bowiem przy władzy. Jest za to jednym z liderów "totalnej opozycji", która nie raz ruszała ze skargami na własny kraj do Europy.

Internauci nie pozostawili na Schetynie suchej nitki, zastanawiając się, jakim cudem polityk Platformy Obywatelskiej prowadzi rozmowy na tak wysokim szczeblu i w czyim imieniu tam występuje.

Do sprawy spotkania Schetyny z Merkel odniósł się też dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 - Ciekaw jestem, bo pytali mnie właśnie przedstawiciele Konsultacyjnej Rady Polonijnej, czy będzie Grzegorz Schetyna rozmawiał o nauczaniu języka polskiego w Niemczech, czy będzie rozmawiał o mniejszości polskiej w Niemczech, czy będzie rozmawiał o naszych interesach, czy będzie rozmawiał o interesach PO?" - pytał marszałek Senatu. - Wolałbym i chciałbym, aby zawsze każdy polityk miał i z tyłu i z przodu głowy interes Polski - interes nas Polaków i Polek - dodał.

W swoim stylu spotkanie w Berlinie skomentował też poseł WiS Adam Andruszkiewicz. On nie ma wątpliwości co do tego, jaki był prawdziwy cel wizyty Schetyny w Berlinie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl