TYLKO U NAS! List patriotycznych środowisk polonijnych z USA do prezydenta Donalda Trumpa

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

W trakcie V Zjazdu Klubów “Gazety Polskiej” USA i Kanady w Doylestown w Amerykańskiej Częstochowie odczytano list, jaki do prezydenta Donalda Trumpa skierował Komitet Upamiętnienia Katastrofy Smoleńskiej ( Smolensk Disaster Commemoration Committee). Portal Niezalezna.pl jako pierwszy publikuje treść dokumentu. Przypomnijmy, że głosy Polonii amerykańskiej miały istotny wpływ na wygraną kandydata Republikanów w ostatnich wyborach prezydenckich.

W liście skierowanym do prezydenta Donalda Trumpa czytamy: 

Zwracamy się do Pana w imieniu polsko-amerykańskiej społeczności, która w przeważającej większości głosowała na Pana w wyborach prezydenckich. Społeczność ta jest zjednoczona i reprezentowana przez Komitet, który działa na rzecz upamiętnienia zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Jesteśmy gotowi wspierać Pana w reelekcji i obecnie planujemy podobną przyszłą kampanię.
Zwracamy się do Pana w kilku sprawach. Po pierwsze, chcielibyśmy zwrócić Pańską uwagę na deklarację o pomocy w śledztwie w sprawie katastrofy lotniczej nad Smoleńskiem. Wiemy, że Pańska deklaracja złożona w Chicago we wrześniu 2016 r., na spotkaniu z Polonią, będąca ofertą pomocy w odzyskaniu wraku samolotu prezydenckiego z Rosji, jest trudna do zrealizowania. Uważamy jednak, że istnieje wiele narzędzi dostępnych dla USA, które mogą być niezbędne i kluczowe w dotarciu do prawdy i pomocy w śledztwach, takich jak te prowadzone obecnie przez podkomisję polskiego rządu.
Drugą ważną kwestią, którą mocno wspieramy, i o której również mówił Pan na spotkaniu w Chicago, jest zwiększenie liczby żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Polsce, a także ustanowienie tam stałych baz, a nie - jak obecnie - rotacyjnych.
W związku z powyższymi kwestiami chcielibyśmy również poprosić o ewentualne spotkanie z przedstawicielami naszego Komitetu w najbliższym możliwym terminie, aby omówić te kwestie bardziej szczegółowo.
Komitet organizacyjny składa się z różnych organizacji, w tym Klubów "Gazety Polskiej" z Filadelfii, Nowego Jorku i New Jersey, wybranych oddziałów Kongresu Polsko-Amerykańskiego, Polskiej Fundacji Kulturalnej i wielu innych. Na czele Komitetu Honorowego stoi pan Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej RP.
Z poważaniem,
Tadeusz Antoniak,
Przewodniczący Komitetu Upamiętnienia Katastrofy w Smoleńsku
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czy Komisja Europejska wycofa skargę przeciwko naszemu krajowi? „Przyjaciel” Polski zabrał głos

/ © European Union 2017 - European Parliament". (Attribution-NonCommercial-NoDerivatives CreativeCommons licenses creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/).

  

A Timmermans znowu swoje... Wiceszef Komisji Europejskiej zapowiedział, że podczas dzisiejszego wysłuchania Polski w ramach procedury art. 7 traktatu o Unii Europejskiej nie zapowie wycofania się Komisji ze złożonej do Trybunału Sprawiedliwości UE skargi przeciwko Polsce w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym.

Dzisiaj w Brukseli ministrowie ds. europejskich przeprowadzą trzecie wysłuchanie Polski w ramach prowadzonej od grudnia 2017 roku procedury z art. 7 unijnego traktatu.

[polecam:http://niezalezna.pl/249691-minister-szymanski-o-procedurze-art-7-wobec-polski-powinna-zmierzac-ku-koncowi]

Wchodzący do budynku Rady UE Timmermans został zapytany, czy podczas wysłuchania zapowie wycofanie skargi KE do Trybunału Sprawiedliwości UE wobec Polski.

Nie. Przedstawię ocenę sytuacji, w jakim punkcie jesteśmy teraz. Przy okazji, to prawo (znowelizowana ustawa o SN) nie jest jeszcze egzekwowane, bo prezydent Andrzej Duda dotąd go nie podpisał

– odpowiedział.

Na pytanie o następny krok Komisji Europejskiej w przypadku, gdy polski prezydent podpisze ustawę, odpowiedział:

Zobaczymy. Oczywiście cieszymy się, że kraj członkowski wdraża orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE (w sprawie środków tymczasowych). To powinno być normalne, że każdy kraj członkowski wdraża orzeczenia TSUE.

Wiceszefa Komisji pytano też, jaką ocenę sytuacji przedstawi na wysłuchaniu.

Jak wiadomo, jest wiele kwestii w ramach art. 7, które muszą być rozwiązane. Żadna z tych spraw nie została dotąd rozwiązana

 – powiedział.

[polecam:http://niezalezna.pl/246275-to-dopiero-niespodzianka-roza-thun-zdradzila-kto-kocha-polske-bedziecie-zdziwieni]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl