Trzaskowski usłyszał niewygodne pytanie... od TVN24. Transmisję z konferencji przerwano

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, Rafał Trzaskowski, zaprezentował dziś program antysmogowy dla stolicy, który zamierza wdrożyć, jeśli zostanie jej włodarzem. Po prezentacji Rafał Trzaskowski usłyszał niewygodne pytanie od... reportera TVN24, stacji, która – nie da się ukryć – raczej nie sprzyja kandydatowi Zjednoczonej Prawicy. Zdaje się, że to kogoś zdenerwowało – zaraz po pytaniu... przerwano transmisję z konferencji.

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że jeśli wygra wybory, będzie walczyć z miejskimi kopciuchami.

Do 2020 roku chcemy zlikwidować, podłączyć do sieci gazowej nie tylko te, które są w mieszkaniach komunalnych, ale również chcemy opracować plan dla mieszkań spółdzielczych i prywatnych. W tych projektach chcielibyśmy płacić za 100 proc. podłączenia się do sieci gazowej, więc finansowanie samego podłączenia, a nawet fazy projektowej. To jest ta dosyć poważna zmiana – powiedział.

Zaraz po deklaracji kandydata PO i Nowoczesnej padło pytanie o aktywność Patryka Jakiego i brak podobnych działań ze strony Trzaskowskiego.

Co ciekawe zadał je reporter TVN24 – telewizji, która nie ukrywa swojej sympatii do partii opozycji totalnej. Pytanie to okazało się na tyle niewygodne, że tuż po nim przerwano transmisję z konferencji Trzaskowskiego, m.in. na jego Facebooku.

Transmisję jednak wznowiono, a odpowiedź Trzaskowskiego była dość zdumiewająca. Stwierdził on, że "zajmuje się rozmową z warszawiakami od wielu, wielu miesięcy – ponad 150, blisko 160 spotkań".

Patryk Jaki ma dosyć sporo do nadrobienia – stwierdził.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Partyjna polityka z zaciśniętymi zębami? Nie takiej stolicy chcą Warszawiacy

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rekordowy sezon dla statków pasażerskich w Gdańsku

/ Pixabay/ Daja Gellerowa

  

Rekordową liczbę – 67 – wizyt statków pasażerskich z całego świata zanotował w zakończonym tegorocznym sezonie turystycznym Port Gdańsk. Na pokładzie jednostek przypłynęło ponad 30 tysięcy osób. W Porcie Gdynia gościło natomiast 50 dużych wycieczkowców.

Sezon wizyt statków wycieczkowych w Gdańsku rozpoczął się 18 kwietnia od wizyty MS "Astoria", najstarszej obecnie na świecie jednostki pasażerskiej, zwodowanej w 1948 r.

W tym czasie na nabrzeżach - Westerplatte, Ziółkowskiego i WOC II - Port Gdańsk gościł wycieczkowce z całego świata. Najdłuższym statkiem pasażerskim była prawie 240-metrowa "Marina". Najkrótszym zaś 70-metrowy "Variety Voyager". Liczba jednostek przełożyła się na pobicie zeszłorocznego rekordu – z 63 zawinięć liczba zwiększyła się do 67 

- poinformowała rzecznik prasowy Zarządu Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG), Agata Kupracz.

Do puli nowych wycieczkowców w gdańskim porcie dołączył zwodowany w ubiegłym roku Viking Sun, norweskiego armatora Viking Cruises.

Na pokładzie wycieczkowców do Gdańska przybyło ponad 30 tysięcy turystów, głównie z Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji oraz Hiszpanii.

Cytowany w komunikacie prasowym prezes ZMPG Łukasz Greinke ocenił, że Polska staje się coraz bardziej widoczna na turystycznej mapie świata. "Jest to trend, który obserwujemy już kolejny rok. Potencjał turystyczny polskich miast i regionów jest ogromny, zaś zagospodarowanie tego segmentu to szansa, z której należy korzystać. Każda jednostka wycieczkowa to nie tylko pieniądze, ale także promocja miasta i całego Pomorza" - zaznaczył.

"Port Gdańsk stale tworzy nowe możliwości dla wielu gałęzi, w tym również turystyki. Rozwijamy infrastrukturę pod kątem obsługi turystów oraz dbamy o jak najlepsze skomunikowanie portu. W kolejnej fazie prac jest obecnie projekt Portu Centralnego, który zakłada m.in. budowę nowego terminala pasażerskiego, gdzie przyjmowane będą jeszcze większe jednostki niż dotychczas"

– podkreślił Michał Stupak z Departamentu Handlowego ZMPG.

Sezon turystyczny 2018 podsumował także Port Gdynia. Od 9 maja do Gdyni zawinęło 50 dużych statków wycieczkowych, a liczba pasażerów wyniosła ponad 100 tysięcy osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl