Waters krytykuje polski rząd. Rok temu chwalił Putina w kremlowskich mediach

Roger Waters / By Brennan Schnell from Canada (Roger WatersUploaded by Harold) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

  

Brytyjski muzyk i kompozytor rockowy Roger Waters, znany ze swej kariery w zespole Pink Floyd wystąpił w Polsce. Swoim fanom zaprezentował nie tylko najbardziej znane utwory Pink Floydów, czy kompozycje ze swoich solowych albumów. Od grania przeszedł do politykowania. Zaatakował polski rząd oraz określił Jarosława Kaczyńskiego neofaszystą. Nie ma co się dziwić. Wcześniej w prokremlowskich mediach wychwalał Władimira Putina. I tyle w temacie.

Współzałożyciel legendarnego pochodzącego z Cambridge zespołu wystąpił 3 i 5 sierpnia w Krakowie i w Gdańsku. Jak podawali organizatorzy, poza najważniejszymi utworami wybranymi z dorobku Watersa, usłyszymy piosenki z najlepszych płyt Pink Floyd, m.in. "Wish You Were Here", "The Wall", "Animals", "Dark Side of The Moon" oraz kompozycje ze zbierającego doskonałe recenzje albumu "Is This the Life We Really Want?".

Na muzyce jednak nie poprzestał. Zaatakował polski rząd. Podczas koncertu na telebimie wyświetlone zostały hasła związane z reformą sądownictwa. „Uwolnić media! Uwolnić sądy! Konstytucja!” – mogła czytać na telebimie publiczność. Pod koniec występu muzyk pojawił się na scenie w koszulce z napisem „konstytucja”.

 

Warto przypomnieć jak Waters zachwalał Władimira Putina i jego rządy w Federacji Rosyjskiej. Wiele o muzyku mówi sam fakt, że rozmawiał z propagandową telewizją Kremla - Russia Today.

Rozmowa dotyczyła amerykańskiej i rosyjskiej polityki. Waters nazwał Donalda Trumpa „wyjątkowo głupim”, „matołkiem, ciamajdą”.

W porównaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, Trump to kompletny błazen, który  nie ma sensu. Nic o niczym nie wie. (…) Putin może jest głodny władzy, ale przynajmniej jest spójny. Przynajmniej umie napisać w całości zdanie. Przynajmniej czyta o sytuacjach politycznych w miejscach, w których jest zaangażowany jego kraj

– piał Roger Waters.

Jedna z tras koncertowych muzyka została przerwana z powodu antyizraelskich wypowiedzi. W 2016 roku Waters stracił cztery miliony dolarów po tym, jak American Express odmówił finansowania trasy w Ameryce Północnej ze względu na jego antyizraelską retorykę na poprzednim festiwalu sponsorowanym przez firmę finansową.

Waters w czerwcu 2009 r. , obiecał poparcie dla Marszu Wolności w Gazie. W 2011 roku ogłosił, że dołączył do ruchu „bojkotowania, dezinwestycji i sankcji” w solidarności z Palestyńczykami przeciwko izraelskiej okupacji.
Odnosił się też do polityki zagranicznej Wielkiej Brytanii wobec Izraela. Mówił, że jest nią rozczarowany.
W październiku 2015 r. Waters krytykował zespół Bon Jovi za występ w Tel Avivie.
Krajowy dyrektor Ligi przeciwko zniesławieniom Abraham H. Foxman i rabin Abraham Cooper - prokurent z Centrum Szymona Wiesenthala oskarżyli go o antysemityzm.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto zlecił mord dziennikarki, która tropiła korupcję? Śledztwo na "bardzo delikatnym etapie"

Daphne Caruany Galizii / youtube.com/print screen

  

Na Malcie policja ustaliła tożsamość co najmniej trzech obywateli tego kraju, którzy ponad rok temu zorganizowali zabójstwo dziennikarki Daphne Caruany Galizii, piszącej o korupcji w najwyższych kręgach maltańskich władz.

"The Sunday Times of Malta" nie ujawnia ich nazwisk, tylko przytacza słowa wysokiego rangą oficera prowadzącego śledztwo, który miał powiedzieć, że dochodzenie "osiągnęło bardzo delikatny etap".

Rodzina zamordowanej dziennikarki mówi, że nie została "formalnie" poinformowana o postępie dochodzenia.

[polecam:http://niezalezna.pl/210441-osmiu-zatrzymanych-ws-zabojstwa-dziennikarki]

16 października 2017 samochód Caruany Galizii został wysadzony w powietrze w pobliżu jej domu w północnej części Malty. Dziennikarka zginęła na miejscu.

53-letnia autorka popularnego blogu ujawniała najciemniejsze aspekty maltańskiej polityki, koncentrując się na przypadkach korupcji wśród miejscowych polityków, nie wahając się wskazać na żonę premiera Malty Josepha Muscata. Atakowała premiera, a także szefa opozycji Adriana Delię. Pisała o maltańskich gangsterach i handlarzach narkotyków. Prowadziła też dochodzenie w sprawie Panama Papers i obnażyła powiązania między głównymi politykami i spółkami-krzakami. Opublikowała ponad 20 tys. artykułów potępiających nadużycia władzy, przypadki korupcji i niewłaściwego administrowania.

[polecam:http://niezalezna.pl/212879-szef-ifj-ataki-i-grozby-wobec-dziennikarzy-staly-sie-powszechne]

Śmierć Caruany Galizii, którą czasami nazywano "jednoosobową Wikileaks", wywołała ogromne poruszenie nie tylko na Malcie, ale także poza jej granicami.

Źródła, na które powołuje się maltańska gazeta, nie podały, ile jeszcze czasu może trwać dochodzenie i czy doszło do nowych aresztowań, jak również z jakich kręgów - czy to przestępczych, czy biznesowych bądź politycznych pochodzą organizatorzy morderstwa.

Trzech podejrzanych o popełnienie morderstwa znajduje się od niemal roku w areszcie. Mieli oni podłożyć bombę w samochodzie dziennikarki i odpalić zdalnie. Twierdzą, że są niewinni.

"The Sunday Times of Malta" napisał, powód morderstwa pozostaje nieznany, a śledczy uważają, że organizatorzy kierowali się różnymi pobudkami; razem wynajęli trzech oskarżonych już siedzących w areszcie.

Aresztowana trójka prowadziła wystawny tryb życia, chociaż wszyscy troje byli bezrobotni, posiadali luksusowe samochody, posyłali dzieci do prywatnych szkół i grali o duże stawki w maltańskich kasynach. Według źródeł gazety jakiś czas temu zaświtała nadzieja, że jeden z nich zacznie współpracować ze śledczymi. Ale wszyscy siedzą jak ze zasznurowanymi ustami - napisał "The Sunday Times of Malta".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl