Waters krytykuje polski rząd. Rok temu chwalił Putina w kremlowskich mediach

Roger Waters / By Brennan Schnell from Canada (Roger WatersUploaded by Harold) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

  

Brytyjski muzyk i kompozytor rockowy Roger Waters, znany ze swej kariery w zespole Pink Floyd wystąpił w Polsce. Swoim fanom zaprezentował nie tylko najbardziej znane utwory Pink Floydów, czy kompozycje ze swoich solowych albumów. Od grania przeszedł do politykowania. Zaatakował polski rząd oraz określił Jarosława Kaczyńskiego neofaszystą. Nie ma co się dziwić. Wcześniej w prokremlowskich mediach wychwalał Władimira Putina. I tyle w temacie.

Współzałożyciel legendarnego pochodzącego z Cambridge zespołu wystąpił 3 i 5 sierpnia w Krakowie i w Gdańsku. Jak podawali organizatorzy, poza najważniejszymi utworami wybranymi z dorobku Watersa, usłyszymy piosenki z najlepszych płyt Pink Floyd, m.in. "Wish You Were Here", "The Wall", "Animals", "Dark Side of The Moon" oraz kompozycje ze zbierającego doskonałe recenzje albumu "Is This the Life We Really Want?".

Na muzyce jednak nie poprzestał. Zaatakował polski rząd. Podczas koncertu na telebimie wyświetlone zostały hasła związane z reformą sądownictwa. „Uwolnić media! Uwolnić sądy! Konstytucja!” – mogła czytać na telebimie publiczność. Pod koniec występu muzyk pojawił się na scenie w koszulce z napisem „konstytucja”.

 

Warto przypomnieć jak Waters zachwalał Władimira Putina i jego rządy w Federacji Rosyjskiej. Wiele o muzyku mówi sam fakt, że rozmawiał z propagandową telewizją Kremla - Russia Today.

Rozmowa dotyczyła amerykańskiej i rosyjskiej polityki. Waters nazwał Donalda Trumpa „wyjątkowo głupim”, „matołkiem, ciamajdą”.

W porównaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, Trump to kompletny błazen, który  nie ma sensu. Nic o niczym nie wie. (…) Putin może jest głodny władzy, ale przynajmniej jest spójny. Przynajmniej umie napisać w całości zdanie. Przynajmniej czyta o sytuacjach politycznych w miejscach, w których jest zaangażowany jego kraj

– piał Roger Waters.

Jedna z tras koncertowych muzyka została przerwana z powodu antyizraelskich wypowiedzi. W 2016 roku Waters stracił cztery miliony dolarów po tym, jak American Express odmówił finansowania trasy w Ameryce Północnej ze względu na jego antyizraelską retorykę na poprzednim festiwalu sponsorowanym przez firmę finansową.

Waters w czerwcu 2009 r. , obiecał poparcie dla Marszu Wolności w Gazie. W 2011 roku ogłosił, że dołączył do ruchu „bojkotowania, dezinwestycji i sankcji” w solidarności z Palestyńczykami przeciwko izraelskiej okupacji.
Odnosił się też do polityki zagranicznej Wielkiej Brytanii wobec Izraela. Mówił, że jest nią rozczarowany.
W październiku 2015 r. Waters krytykował zespół Bon Jovi za występ w Tel Avivie.
Krajowy dyrektor Ligi przeciwko zniesławieniom Abraham H. Foxman i rabin Abraham Cooper - prokurent z Centrum Szymona Wiesenthala oskarżyli go o antysemityzm.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Patryk Jaki dla Niezalezna.pl: Skorumpowany układ jest "hamulcem ręcznym dla Warszawy"

/ niezalezna.pl

  

W Warszawie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, na której kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki przedstawił swoje kompleksowe propozycje dla Warszawy. W rozmowie z naszą reporterką Jaki zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Patryk Jaki to człowiek gigantycznej energii, potrafi realizować to, co sobie zamierzy. To człowiek wielkiego planu dla Warszawy, bo Polska zasługuje na wielką i silną stolicę - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Jaki to człowiek wielkiego planu dla Warszawy" - prezes PiS rozpoczął konwencję w stolicy

Z kolei premier Mateusz Morawiecki wskazał, że cechą charakterystyczną Patryka Jakiego "jest to, że on nie chce dzielić warszawiaków, bo Warszawa jak Polska - jest jedna, dla wszystkich".

- Patryk Jaki nie jest jeszcze prezydentem Warszawy, a już wiele dla niej zrobił - zaznaczył Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wiarygodność, energia, charyzma, odwaga... Premier Morawiecki o Patryku Jakim 

Sam kandydat na prezydenta Warszawy w rozmowie z reporterką Niezalezna.pl zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Jestem przekonany, że Warszawa może więcej i musi więcej. Warszawa nie wykorzystuje swojego potencjału, bo ciągle gdzieś u zbiegu Platformy Obywatelskiej mieliśmy do czynienia ze skorumpowanym układem, który był "hamulcem ręcznym" dla rozwoju Warszawy i to się musi zmienić - powiedział Patryk Jaki.

- W mojej ocenie Platforma Obywatelska jest najlepszym gwarantem kontynuacji afery reprywatyzacyjnej, dlatego musimy zrobić wszystko, żeby Warszawa była uczciwa - dodał polityk.

Naszej rozmowy z Patrykiem Jakim, członkiem komisji reprywatyzacyjnej Sebastianem Kaletą i radnym PiS Cezarym Jurkiewiczem można posłuchać TUTAJ.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl