Szok... Prezes Sądu Najwyższego Józef Iwulski był oficerem LWP i szkolonym żołnierzem WSW!

/ arch.

  

"Pan Premier Mateusz Morawiecki miał rację, mówiąc o komunistach w Sądzie Najwyższym! Prezes Sądu Najwyższego Józef Iwulski jest oficerem LWP i szkolonym żołnierzem WSW - ma foto w mundurze WSW!" - ujawnił historyk prof. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego. Wojskowa Służba Wewnętrzna (WSW) to komunistyczny kontrwywiad wojskowy.

Widziałem jego akta w IPN i jestem w szoku, zważywszy na zanik pamięci Sędziego! Precz z komuną! Nawet w karcie żołnierza LWP WSW napisano, że poszedł do pracy w Sądzie Najwyższym

- dodał historyk.

Oto dokumenty dotyczące prezesa Sądu Najwyższego Józefa Iwulskiego:

Prof. Cenckiewicz ujawnił też inny dokument:

Przy okazji wyszło na jaw, że Iwulski jest klasycznym "resortowym dzieckiem". Jego rodzice pracowali w Komendzie Dzielnicowej Milicji Obywatelskiej Wrocław Psie Pole:

Jeszcze w poniedziałek prezes Sądu Najwyższego Józef Iwulski wybielał się:

W stanie wojennym w pierwszej instancji ws. politycznych orzekałem w jednej sprawie, w której orzeczono kary więzienia; złożyłem zdanie odrębne za uniewinnieniem wszystkich oskarżonych.

Wcześniej bowiem portal Niezalezna.pl ujawnił, że sędzia Iwulski był w składzie orzekającym, który w 1982 r. skazał działaczy opozycji niepodległościowej.

Po zeszłotygodniowym spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z I prezes SN Małgorzatą Gersdorf, prezesem Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN Józefem Iwulskim i prezesem Naczelnego Sądu Administracyjnego Markiem Zirk-Sadowskim, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha informował, że wolą prezydenta było, by najstarszy stażem sędzia Iwulski od środy pełnił funkcje związane z wykonywaniem obowiązków I prezesa SN.

Jeszcze przed spotkaniem z Andrzejem Dudą Gersdorf wydała zarządzenie o wyznaczeniu jako kierującego pracą Sądu Najwyższego prezesa Iwulskiego "do zastępowania I prezes SN na czas swojej nieobecności".

Dzisiaj sędzia Iwulski oświadczył, że nie jest "zastępcą, a tym bardziej następcą I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf", a jedynie zastępuje ją "w razie, gdy będzie nieobecna". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strefa w Pieniężnie inwestuje

/ adam_gorka

  

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała zgodę na realizację pierwszej inwestycji w Pieniężnie. Otrzymało ją mikroprzedsiębiorstwo produkujące specjalistyczne maszyny używane w leśnictwie czy sadownictwie.

Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Grzegorz Smoliński poinformował, że wydana zgoda jest pierwszą decyzją strefową, jaka będzie zrealizowana w przygranicznym Pieniężnie. Decyzję uzyskało mikroprzedsiębiorstwo Techmar.

"W ramach planowanej inwestycji kupione zostaną urządzenia pozwalające na produkcję specjalistycznych maszyn używanych w leśnictwie, rolnictwie oraz służących do obróbki drewna. Przedsięwzięcie pozwoli poszerzyć ofertę firmy o wyroby dotychczas niewytwarzane, m.in. o nowe modele rębaków do odpadów drzewnych. Oferta przedsiębiorstwa zostanie powiększona o maszyny do obróbki drewna, np. traki tarczowe do przecierania drewna"

- poinformowała strefa w komunikacie. Smoliński dodał, że 99 proc. produkcji tej firmy jest przeznaczona na eksport.

Techmar w ramach wydanej decyzji zainwestuje w Pieniężnie co najmniej 200 tys. zł i utworzy minimum jedno nowe miejsce pracy. Przedsięwzięcie zlokalizowane będzie na nieruchomości o powierzchni 1,5 ha.

Firma Techmar specjalizuje się w produkcji rębaków walcowych przeznaczonych do rozdrabniania gałęzi czy odpadów drzewnych. Znajdują one zastosowanie w gospodarstwach rolnych, sadach, w tartakach, na plantacjach owoców oraz na obszarach leśnych. Zrębki powstające przy użyciu tych maszyn są materiałem opałowym wykorzystywanym w przydomowych kotłowniach.

Techmar na swojej stronie internetowej podaje, że rębaki sprzedaje w całej Polsce oraz w Niemczech, Belgii, Finlandii, Szwecji, na Łotwie, Litwie i w Estonii, a także we Francji, Czechach, Słowacji, Słowenii, Anglii, Irlandii, Włoszech, Hiszpanii, Grecji i na Cyprze. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl