Laryngolog pilnie potrzebny! Co powiedział Jagger, a co usłyszały zagraniczne media...

/ fot. YouTube

  

Zagraniczne media szeroko skomentowały niedzielny występ The Rolling Stones w Warszawie i reakcję Micka Jaggera na pełen "dramatyzmu" apel Lecha Wałęsy, w którym były prezydent prosi muzyka o wsparcie protestu wobec reformy sądownictwa. Rockman wybrnął z tematu żartobliwie, najwyraźniej nie chcąc angażować się w polityczny spór. Ale grono "życzliwych" Polsce mediów zagranicznych i tak usłyszało to... co chciało usłyszeć.

Polska to piękny kraj, ale jestem za stary, żeby być sędzią. Ale nie jestem za stary, żeby śpiewać 

- zażartował na PGE Narodowym Mick Jagger, odnosząc się tym samym do zaadresowanego do Rolling Stones apelu Lecha Wałęsy, w którym były prezydent domagał się reakcji zespołu na zagrożoną - jego zdaniem - wolność w Polsce.

Obecny reżim chce zniszczyć niezależność sądownictwa w Polsce. W zeszłym roku ubezwłasnowolnił on Trybunał Konstytucyjny. Teraz, z jasnym pogwałceniem konstytucji, zwalnia sędziów Sądu Najwyższego, by na ich miejscu umieścić marionetki. To nie jest wolność

- apelował Wałęsa, rozśmieszając internautów do łez. Po tym jak Jagger sprytnie uniknął angażowania się w spór polityczny, były prezydent postanowił poszukać wsparcia gdzie indziej, tym razem zwracając się do innej legendy rocka, czyli do zespołu Pink Floyd. Wałęsa w rozmowie z reporterem Radia ZET zapowiedział, że będzie dalej "drążył temat" i teraz napisze do byłego wokalisty Pink Floyd, Rogera Watersa, ale tym razem go... sprawdzi

Muszę sprawdzić, czy on sympatyzował z nami i czy brał jakikolwiek udział w pomocy nam w tym trudnym czasie. Jeśli tak, to oczywiście to zrobię 

- zadeklarował.

Jak widać słowa Micka Jaggera na stadionie Narodowym nie usatysfakcjonowały Lecha Wałęsy. Inne zdanie na ten temat zdają się mieć zagraniczne agencje, które najwyraźniej usłyszały w słowach muzyka coś, co my najwyraźniej musieliśmy przeoczyć... Co piszą? Sprawdźmy:

Mick Jagger dołączył do chóru krytyków, którzy uważają, że zmiany w sądownictwie są sprzeczne z demokratycznymi standardami 

- czytamy doniesienia agencji Reutera, przecierając oczy ze zdumienia. Dalej jest równie ciekawie:

Legendarny frontman The Rolling Stones poruszył na koncercie w Warszawie temat kontrowersyjnych reform sądownictwa po apelu antykomunistycznej ikony wolności Lecha Wałęsy, która wezwała do wsparcia "obrony wolności" 

- donosi AFP.

Mick Jagger przemówił na koncercie The Rolling Stones, aby wesprzeć polskich sędziów

- pisze z kolei "Billboard".

Halo, czy jest na sali lekarz? Najlepiej - laryngolog! 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Już w niedzielę "Polityczna kawa". Zapraszamy w samo południe

Polityczna Kawa / Telewizja Republika

  

Ciekawe komentarze, rzetelne oceny i celne spostrzeżenia o sprawach, którymi w mijającym tygodniu żyła Polska i świat. Już w niedzielę w „Politycznej kawie” redaktor Tomasz Sakiewicz i jego goście omówią najważniejsze wydarzenia ostatnich dni. Nie przegap – niedziela, godz. 12.00, tylko w TV Republika!

Codziennie w Polsce i na świecie dzieją się rzeczy, którymi żyje opinia publiczna i które nie znikają z pierwszych stron gazet. W każdą niedzielę goście redaktora Tomasza Sakiewicza, w samo południe, przy filiżance kawy dyskutują o tym, co w mijającym tygodniu było naprawdę ważne.

Program „Polityczna kawa” to wartościowe komentarze i interesujące spostrzeżenia czołowych polskich polityków sceny krajowej i międzynarodowej oraz uznanych publicystów i liderów opinii. 

Zapraszamy do oglądania – niedziela, godzina 12:00, tylko w TV Republika!  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl