Młodzi będą modlić się na Narodowym. "Stadion Młodych" to też koncerty, spotkania i strefa świadectw

/ Przemysław Jahr / Wikimedia Commons - Praca własna; Domena publiczna

  

Msza św., koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, modlitwa uwielbienia i strefa świadectw znajdą się w programie "Stadionu Młodych". 6 października tysiące młodych będą się wspólnie modlić na PGE Narodowym - poinformował ks. Rafał Jarosiewicz z Fundacji SMS z NIEBA.

Jak wyjaśnił ks. Jarosiewicz, "Stadion Młodych" wpisze się w synod biskupów, który pod hasłem "Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania" odbędzie się w październiku 2018 r. w Rzymie.

- To będzie oferta dla młodych, którzy pozostaną na miejscu. Nie będzie w tym czasie większego spotkania dla młodzieży, nie tylko w Polsce

 - zapewnił.

Dodał, że będzie to "moment, w którym młodzi mają doświadczyć Boga" przez muzykę, konferencje, świadectwa i animacje.

- Młody człowiek szuka szczęścia, pokoju w sercu, tęskni z tym, co naprawdę ważne i sensowne. Wierzymy, że "Stadion Młodych" to odpowiedź na to pragnienie. Chcemy pokazać młodym piękno wiary i tego wszystkiego, co wiara z sobą niesie

 - podkreślił ks. Jarosiewicz.

Poinformował, że "Stadion Młodych" to 12-godzinne rekolekcje, w których centrum znajdzie się msza św., spowiedź i kilkugodzinna modlitwa uwielbienia. Dodatkowo na młodych będą czekały koncerty i wystąpienia znanych ludzi i świadectwa. Konferencje wygłoszą m.in. metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, ewangelizatorzy Marcin Zieliński, Witek Wilk, Bartek Krakowiak i Piotr Zalewski z "Wyrwani z Niewoli", a także artyści i publicyści, m.in. Bęsiu, ksiądz raper Jakub Barczak, Darek Malejonek, Muniek Staszczyk, Marcin Jakimowicz i ks. Alvaro Grammatica.

Jak zaznaczył ks. Jarosiewicz, przez cały czas w autobusie oklejonym bannerami z napisem: "Boga nie ma? Sam zobacz" będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

- Ostatnio dostałem autobus i przyczepę kempingową. Przyczepa zostanie przerobiona na miejsce, gdzie znane osoby będą podpisywać swoje książki, filmy i płyty - wyjaśnił. Dodał, że będzie to tzw. strefa inspiracji, w której z młodymi spotkają się artyści, reżyserzy, muzycy i sportowcy. Wszystkie te rzeczy mają pomóc młodym wejść w klimat spotkania z Panem Bogiem

 - zaznaczył.

Na płycie Stadionu Narodowego stanie scena ułożona na wzór spotkania młodych z papieżem Benedyktem XVI w Kolonii w kształcie wielkiego krzyża.

- Ewangelia będzie głoszona przez trzy godziny kolejno na wszystkich czterech końcach krzyża: na północ, na południe, na wschód i na zachód. Nie będzie tak, że jakaś część stadionu będzie cały czas odwrócona plecami do głównych mówców

 - wyjaśnił ks. Jarosiewicz. Dodał, że w centrum krzyża będzie miejsce dla ekipy animującej modlitwę uwielbienia.

Odpowiedzialna za promocję "Stadionu Młodych" Magdalena Kubiś poinformowała, że bilety na wydarzenie można kupić przez internetową platformę e-bilet.pl.

- Cena to 12 zł. Cena jest symboliczna, ponieważ nie chcemy, żeby dla młodych ludzi, którzy jeszcze nie zarabiają, cena była powodem, dla którego mogą nie trafić na stadion

 - wyjaśniła. Dodała, że w sprzedaży są także "bilety premium" dla osób, które chcą pomóc organizatorom w sfinansowaniu wydarzenia. Jeden taki bilet - jak poinformowała - kosztuje 100 tys. zł.

Zapowiedziała, że biletów specjalnych jest 12. Każdy, kto kupi taki bilet, otrzyma fragment "Świętych Drzwi" - specjalnych drzwi otwieranych z okazji rozpoczęcia Roku Jubileuszowego w jednej z bazylik większych w Rzymie.

Krzysztof Gawrysiak dodał, że cena biletów nie pokrywa kosztów organizacji "Stadionu Młodych", dlatego organizatorzy będą także sprzedawali bilety cegiełki.

- Poszukujemy 300 odważnych, którzy będą w stanie przekazać kwotę 4 tys. zł na konto Fundacji SMS z NIEBA z dopiskiem "Darowizna na rzecz stadionu", żeby tak naprawdę wynajęli Stadion Narodowy dla młodych. Ich nazwiska będą umieszczone w pamiątkowej księdze, która zostanie złożona na ręce papieża Franciszka

 - powiedział Gawrysiak.

- Zapraszamy młodych, żeby byli razem, żeby poznali innych, którzy myślą tak samo jak oni, żeby się wzajemnie umacniali, nie wstydzili się Jezusa, nie wstydzili się wiary, ale się nią cieszyli

- dodał.

Zdaniem organizatorów w wydarzeniu weźmie udział 68 tys. młodych ludzi z całej Polski. Ks. Jarosiewicz poinformował, że w ciągu pierwszych tygodni po ogłoszeniu spotkania sprzedano ponad 3 tys. biletów.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja SMS z NIEBA we współpracy z grupą "Palnik", zrzeszającą członków różnych wspólnot katolickich m.in. Wspólnoty Emmanuel, Domowego Kościoła i Neokatechumenatu.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Areszt dla byłego szefa GetBack, Konrada K.

/ pixabay.com/CC0/Daniel_B_Photos

  

Sąd Rejonowy dla Warszawy–Śródmieścia w Warszawie zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec b. prezesa GetBack Konrada K.- poinformowała rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Rzeczniczka dodała, że rozstrzygnięcie w zakresie środka zapobiegawczego wobec drugiego podejrzanego w tej sprawie - Piotra B., nastąpi po posiedzeniu sądu.

Wcześniej Konrad K. i Piotr B. usłyszeli zarzuty w sprawie dotyczącej nieprawidłowości w spółce GetBack. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek prokuratura zdecydowała o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec b. prezesa GetBack Konrada K.. i współpracującego z nim Piotra B.

- W ocenie prokuratury, jedynie środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym zabezpieczy prawidłowy tok dalszych działań procesowych podejmowanych w śledztwie

 - wskazywała wtedy rzeczniczka warszawskiej prokuratury regionalnej.

Jak przekazał w niedzielę Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, b. prezes GetBack Konrad K., usłyszał zarzuty: usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w kwietniu 2018 r., "wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach" spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł, z której ponad 15 mln zł zostało przywłaszczonych przez podejrzanego, a także podania nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r.

Z kolei Piotr B., jest podejrzany o działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wyrządzenia tym szkody na kwotę co najmniej 7 mln zł.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl