Przyszłość szkodliwej dla Polski ustawy S.447 nie jest przesądzona! Podpisz petycję do Donalda Trumpa!

/ By Cezary p - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4399234

  

Prezydent Donald Trump wciąż może zawetować przyjętą przez amerykański parlament ustawę S. 447 dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu, niekorzystną dla państwa polskiego i jego interesów. W sieci pojawiła się petycja do prezydenta Stanów Zjednoczonych, której autorzy wyliczają negatywne skutki uznania S.447 za obowiązujące prawo. Jeśli do 30 maja zebranych zostanie pod petycją 100 tys. podpisów - wówczas Biały Dom będzie zobowiązany odnieść się do sprawy. Nie zwlekaj i złóż swój podpis pod petycją!

Ustawa S. 447 przyjęta niedawno przez amerykański Kongres uznawana jest jako szkodliwa dla Polski, a także niesprawiedliwa wobec naszego kraju. Dotyczy ona restytucji mienia ofiar Holokaustu, a jeden z jej zapisów mówi, że organizacje reprezentujące ofiary Holokaustu mogą domagać się finansowego zadośćuczynienia do wysokości 20 proc. wartości nieruchomości w Polsce. Skutki wejścia w życie tej ustawy mogą być dla Polski skrajnie niekorzystne.

S.447 tak długo nie będzie obowiązującym prawem, jak długo nie znajdzie się pod nią podpis prezydenta USA, Donalda Trumpa.

Środowiska polonijne skierowały do Trumpa petycję z prośbą o zawetowanie ustawy. 

- Ustawa narusza warunki porozumienia między Polską a USA z 1960 r. i jest stworzona dla wzbogacenia się prywatnych grup żydowskich Amerykanów, którzy mogą zgłaszać bezpodstawne, pozaprawne roszczenia wobec Polski (...) Grupy próbujące wysuwać roszczenia nie są spadkobiercami obywateli polskich zamordowanych przez Niemców podczas II światowej

- piszą autorzy petycji. 

Aby petycja była wiążąca i do kwestii ustawy odniósł się oficjalnie Biały Dom, potrzeba zebrania 100 tys. podpisów. Nie zwlekaj i poprzyj petycję o zawetowanie szkodliwej dla Polski ustawy!

Jak to zrobić?

1) Wejść na stronę z petycją skierowaną do prezydenta Trumpa - LINK

2) Po prawej stronie zamieścić swoje imię i nazwisko oraz adres mailowy i kliknąć "Sign now".

3) Potwierdzić swoje poparcie dla petycji poprzez mail zwrotny, który dotrze z Białego Domu na podany przez Ciebie adres

PODPISZ I ZACHĘĆ DO POPARCIA PETYCJI INNE OSOBY. Im szybciej uda się zebrać 100 tys. podpisów pod apelem o weto Donalda Trumpa dla S. 447 - tym lepiej!.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odpowiedzą za zabójstwo sprzed 20 lat

Proces / pixabay.com/succo/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Przed Sądem Okręgowym w Kielcach ruszył dziś proces siedmiu mężczyzn oskarżonych o zabójstwa i rozboje sprzed 20 lat. Wśród oskarżonych jest skazany na dożywocie za inne morderstwa Tadeusz G., domniemany przywódca tzw. gangu zabójców właścicieli kantorów.

W sprawie zabójstw i rozbojów, do których dochodziło w latach 1997-2001 głównie pod Kielcami, Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie oskarżył siedem osób.

Tadeuszowi G. zarzuca się kierowanie zabójstwem, dokonanie pięciu innych zabójstw i trzech rozbojów, w tym z użyciem niebezpiecznych przedmiotów – kijów bejsbolowych.

Oskarżonemu Adamowi K. prokurator zarzucił popełnienie dwóch zabójstw. Za jedno z nich przed sądem odpowiadają: Piotr J., Sylwester J. i Mirosław K. Ponadto Adam K., Piotr J. i Sylwester J. oskarżani są także o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznych przedmiotów.

Z kolei Leszkowi K. zarzuca się dokonanie trzech rozbojów, w tym dwóch z użyciem kijów bejsbolowych, a o jedno takie przestępstwo oskarżony został Leszek J.

Podczas rozprawy sąd przesłuchał pięciu oskarżonych – żaden z nich nie przyznał się do winy.

Nie mam wiedzy na temat zarzucanych mi czynów

– zapewniał przed sądem Tadeusz G.

Z ustaleń prokuratury wynika, że do pierwszego zabójstwa doszło 20 i 21 sierpnia 1997 r. w woj. świętokrzyskim. Tadeusz G. miał kierować wtedy zabójstwem Czesława T. przez Adama K., Piotra J., Sylwestra J. i Mirosława K.

Tadeusz G. twierdził, że domagał się od Czesława T. zwrotu znacznej sumy pieniędzy. Sprawcy najpierw mieli pozbawić Czesława T. wolności ze szczególnym udręczeniem, następnie przez wiele godzin bić go, zadając mu wiele ciosów. Mimo że Czesław T. zaproponował natychmiastowy zwrot pieniędzy i dodatkową kwotę za uwolnienie, sprawcy mieli dalej go bić, co doprowadziło do śmierci ofiary. Następnie – według prokuratury – zakopali ciało, przysypując je wapnem.

[polecam:https://niezalezna.pl/239952-na-ten-proces-czekano-20-lat-rozprawe-odwolano]

Kolejna rozprawa odbędzie się 24 października.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl