Ustawa degradacyjna – konsultacje szefa MON z prezydentem

/ mon.gov.pl

  

– Zostałem zaproszony na jutro na konsultacje z prezydentem w sprawie ustawy degradacyjnej – powiedział w Radiowej Trójce minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak.

Szef MON podkreślił, że dla niego sprawa tzw. ustawy degradacyjnej "jest zamknięta". 

Rząd nie będzie przygotowywał kolejnego projektu, również klub parlamentarny. To prezydent ma oczywiście, to wynika z Konstytucji, inicjatywę ustawodawczą  Zostałem zaproszony na jutro na konsultacje z prezydentem. Oczywiście. będę na tych konsultacjach, przedstawię swój punkt widzenia oraz punkt widzenia rządu w tej sprawie i większości parlamentarne – wskazał Mariusz Błaszczak.

Minister obrony narodowej zaznaczył, że "prezydent ma inicjatywę ustawodawczą, czy z niej skorzysta, to decyzja prezydenta".

Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda zawetował tzw. ustawę degradacyjną, która pozbawia stopni wojskowych członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i daje możliwość pozbawiania takich stopni osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą "sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu". Andrzej Duda, informując o swej decyzji, zapowiedział jednocześnie spotkanie z szefami MON i Urzędu ds. Kombatantów, aby porozmawiać o nowym rozwiązaniu. Weto, czyli wniosek o ponowne rozpatrzenie przez Sejm ustawy, wpłynął już do parlamentu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Plan Płażyńskiego na ostatnie dni kampanii

/ twitter.com/KacperPlazynski

  

Objazd Gdańska specjalnym autobusem i prezentację propozycji adresowanych do mieszkańców poszczególnych dzielnic planuje na najbliższe, ostatnie, dni kampanii wyborczej, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński.

Swój pomysły na ostatnie dni kampanii Płażyński przedstawił wczoraj na konferencji prasowej zorganizowanej na terenie gdańskiej dzielnicy Chełm.

Płażyński przypomniał, że w lipcu i sierpniu on i członkowie jego komitet odwiedzili już wszystkie dzielnice miasta.

Przeszliśmy Gdańsk wzdłuż i wszerz, spotkaliśmy ponad 9 tysięcy mieszkańców Gdańska, z którymi rozmawialiśmy o problemach dzielnic - tych lokalnych, wspólnotowych problemach, które być może z punktu widzenia całego Gdańska nie są na co dzień dostrzegane, ale to one bardzo często decydują o komforcie życia w naszym pięknym mieście – powiedział.

Dodał, że teraz chce wrócić do każdej z dzielnic, by zaprezentować lokalnym społecznościom „konkretny, sprecyzowany program, w jaki sposób sprawić, by żyło się mieszkańcom lepiej również na tym poziomie lokalnym”. Podkreślił, że w ponowną podróż po mieście uda się autokarem.

Będzie to taki nowy sposób kontaktu z mieszkańcami – zaznaczył.

Podkreślił, że autokarowy objazd wpisuje się w „styl uprawiania kampanii nastawiony na to, żeby być jak najbliżej mieszkańców Gdańska”.

Ten styl będziemy kontynuować, bo to, co jest dla nas najważniejsze - być blisko gdańszczan, być blisko mieszkańców, poznawać ciągle ich problemy, to, czego oczekują od swoich reprezentantów w przyszłej radzie miasta i od swojego przyszłego prezydenta – powiedział.

Poinformował, że harmonogram podróży znaleźć można na stronie internetowej http://kacperplazynski.pl.

Dojedziemy autobusem do najdalszych zakątków miasta i ten sposób będą mogli gdańszczanie się też z nami komunikować. Każdego dnia będziemy w innym okręgu wyborczym – zaznaczył.

Dodał, że chce „żeby mieszkańcy Gdańska mieli kolejną okazję poznać to, co mamy do zaoferowania”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl