Facebook odchodzi do lamusa? Afera wstrząsnęła portalem, już 1/5 Amerykanów usunęło aplikację!

/ By AndersFrick [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

  

Aż 17 proc. Amerykanów usunęło z telefonu aplikację Facebook, 11 proc. z komputerów i innych urządzeń, a 9 proc. całkowicie zlikwidowało konto. To pokłosie głośnego skandalu z firmą doradczą Cambridge Analytica.

Prawie co dziesiąty ankietowany Amerykanin twierdzi, że usunął swoje konto na Facebooku w związku z obawami dotyczącymi prywatności. 

Takie dane przedstawił główny analityk amerykańskiej firmy analityczno-doradczej Creative Strategies Carolina Milanesi, która wraz z grupą badawczą Techpinions postanowiła zbadać tysiąc Amerykanów i zapytać ich o odczucia dotyczące Facebooka.

Wyniki badań są dla największego portalu społecznościowego zatrważające i mogą spędzać sen z powiek Marka Zuckenberga. Wynika z nich bowiem jasno, że Amerykanie coraz mocniej wyrażają swoje niezadowolenie z funkcjonowania platformy oraz obawy odnośnie bezpieczeństwa własnych danych osobowych i... odchodzą.

Właśnie niepokoje dotyczące prywatności są głównym powodem, dla którego, jak wynika z ankiety, aż 9 proc. Amerykanów twierdzi, że usunęło swoje konto na Facebooku.

Jednak utrata użytkowników nie jest jedynym problemem Zuckenberga. Z tej samej ankiety dowiadujemy się bowiem, iż 35 proc. Amerykanów przyznaje, że korzysta z Facebooka rzadziej niż dawniej, a 17 proc. respondentów stwierdziło, że usunęło aplikację ze swojego telefonu w związku z obawami dotyczącymi prywatności.

Chociaż sam szef Facebooka podczas kwietniowego zeznania przed Senatem USA stwierdził, iż po aferze z wyciekiem danych nie odnotowano dużej liczby osób, które usunęły swoje konto na Facebooku, opuszczanie grona użytkowników staje się modne, aśhashtag # DeleteFacebook wciąż zyskuje na popularności.

Jest to pokłosie afery z firmą Cambridge Analytica w roli głównej, która prawdopodobnie naruszyła prawo, pozyskując i wykorzystując w celach komercyjnych dane dotyczące nawet 50 mln osób zarejestrowanych na Facebooku (ok. 1/3 wszystkich użytkowników w Ameryce Północnej), które były następnie wykorzystywane w celu przewidywania ich decyzji wyborczych i wpływania na nie w kampanii prezydenckiej w 2016 r.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kwalifikacje do igrzysk w Tokio. Z kim zagrają polscy siatkarze?

Zdjęcie ilustracyjne / By Katarzyna M. Kozłowska from Łódź, Poland - Volleyball Nations League: Poland - France, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70443317

  

Francja, Słowenia i Tunezja to prawdopodobni rywale polskich siatkarzy w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich 2020 roku w Tokio - wynika z rankingu światowego opublikowanego wczoraj przed międzynarodową federację (FIVB).

Biało-czerwoni, tegoroczni mistrzowie świata, w najnowszym notowaniu rankingu zajmują czwarte miejsce, za Brazylią, USA i Włochami, gdyż na ich dorobku ciąży przede wszystkim uwzględniane w zestawieniu ósme miejsca w Lidze Światowej 2017.

Zgodnie z opublikowaną wcześniej przez FIVB zasadą serpentyny, według której zespoły zostaną podzielone na sześć grup interkontynentalnej fazy olimpijskich kwalifikacji, zespół z pozycji czwartej spotka się z drużyną dziewiątą - Francją oraz 16. i 21., ale w tym wypadku na te lokaty przesuną się 17. - Słowenia i 22. - Tunezja, gdyż 11. w klasyfikacji Japonia jako gospodarz ma zapewniony występ w igrzyskach.

Męskie turnieje kwalifikacyjne fazy interkontynentalnej mają zostać rozegrane w dniach 9-11 sierpnia 2019.

Do 14 grudnia federacje zainteresowane organizacją turniejów kwalifikacyjnych mogą składać aplikacje. Polski związek już wcześniej deklarował, że chciałby przeprowadzić te zawody, ale jak poinformował PAP w czwartek jego wiceprezes Jacek Sęk jeszcze nie złożył wniosku. Gospodarze wybrani zostaną w styczniu.

W zgłoszeniu wskazać trzeba przynajmniej wstępnie miasto-gospodarza (ostatecznie trzeba go potwierdzić do 31 grudnia). Można dołączyć także dodatkowe dokumenty, takie jak: plan marketingowy i dotyczący komunikacji, przedstawienie proponowanego obiektu, sąsiadującej z nim infrastruktury i programu dotyczącego rozrywki oraz prezentację ze swoją wizją siatkówki. Uwagę zwraca wymieniona w formularzu opłata - organizacja turnieju wiąże się z wpłaceniem na konto FIVB 500 tysięcy dolarów.

Wśród 24 drużyn rywalizujących o prawo występu w Tokio prawdopodobnie zabraknie polskich siatkarek, które w najnowszym notowaniu rankingu światowego spadły z 22. na 26. pozycję. Japonki są w nim szóste, zatem prawo gry w kwalifikacjach jako ostatnia otrzyma 25. na liście Kuba, która ma punkt więcej niż biało-czerwone.

Prowadzą w zestawieniu mistrzynie globu - Serbki, przed Chinkami i Amerykankami.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl