Prorosyjska doradczyni smoleńskiego eksperta. "Gazeta Polska" ujawnia, kto stoi za Postolem

/ Facebook

Grzegorz Wierzchołowski

Współzałożyciel portalu niezależna.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Publikuje również w tygodniku „Gazeta Polska”, dzienniku „Gazeta Polska Codziennie” i miesięczniku „Nowe Państwo”.

Kontakt z autorem

  

Amerykanie dokonali zamachu na World Trade Center, a Izrael stworzył Państwo Islamskie. Światem rządzą Zakon Iluminatów i Żydzi. Jedyne państwa niezniewolone przez żydowskich bankierów to Korea Północna, Iran, Syria i Kuba, z terroryzmem walczy zaś tylko Władimir Putin. Oto poglądy Maram Susli - syryjskiej współpracowniczki Theodore'a Postola, który od niedawna jest ekspertem polskiej prokuratury ws. Smoleńska.

Informowaliśmy już, że jednym z ekspertów Prokuratury Krajowej ds. katastrofy smoleńskiej został Theodore Postol - stały komentator kremlowskich mediów, krytyk polityki obronnej USA i obrońca interesów Rosji. Mimo niepokojących powiązań i proputinowskich poglądów polscy śledczy przekazali Postolowi m.in. poufne informacje dotyczące śledztwa smoleńskiego. 

Niestety - według ustaleń "GP", sprawa dziwnych związków Postola wygląda jeszcze poważniej, niż można było na początku przypuszczać.

W 2013 r. po ataku gazowym w Ghucie - o który zarówno syryjska opozycja, jak i wiele rządów, Liga Państw Arabskich oraz Unia Europejska obwiniały prorosyjskiego prezydenta Syrii Baszszara al-Asada - Postol bronił syryjskiego dyktatora. Jako sprawcę wskazywał lokalną opozycję - co nagłaśniała propagandowa telewizja Kremla Russia Today. Postol jest też autorem szeroko wykorzystanego przez kremlowską propagandę raportu na temat ataku chemicznego w syryjskim mieście Chan Szajchun w 2017 r.  Uczony sugerował, że za atakiem stały antyrządowe ugrupowania w Syrii.

Jak Postol, który jest fizykiem i specjalistą od ogólnych zagadnień bezpieczeństwa narodowego, mógł sporządzać raporty wymagające gruntownej znajomości chemii?

Nowy smoleński ekspert prokuratury przyznał, że jego „naukowym źródłem” w tej dziedzinie była Maram Susli - znana w kręgach badaczy teorii spiskowych młoda syryjska blogerka. Postol tłumaczył, że obserwował ją na Twitterze i to wystarczyło mu, by uznać ją za „wykształconego chemika”. W rzeczywistości urodzona w Damaszku i mieszkająca dziś w Australii Susli ukończyła chemię na University of Western Australia - i na tym jej związki z poważną nauką się kończą.

Maram Susli znana jest jednak szeroko z innej, nienaukowej działalności. Od kilku lat w mediach społecznościowych - a także w kremlowskiej Russia Today, irańskiej telewizji publicznej oraz na prorosyjskim portalu z USA InfoWars - upowszechnia swoje poglądy, żywcem wyjęte z podręcznika radykalnej putinowskiej i antysemickiej propagandy. 

Susli twierdzi m.in., że Państwo Islamskie stworzone zostało przez Izrael i USA. Dowodzi, iż wirus Ebola, szalejący w latach 2013-2016 w Afryce Zachodniej, to broń biologiczna stworzona przez Amerykanów. Przekonuje, że żydowska rodzina Rotschildów próbuje ustanowić Nowy Porządek Świata. Popiera działalność terrorystycznego ugrupowania Hezbollah. Uważa, że kontrolę nad globem próbuje przejąć (obok żydowskich bankierów) Zakon Iluminatów. Pisze również, że zamach 11 września 2001 r. to robota amerykańskich służb specjalnych.

Zdaniem „ekspertki” Postola jedyne państwa niezniewolone przez Rotschildów to Korea Północna, Iran, Syria i Kuba, z terroryzmem walczy zaś tylko Rosja i Władimir Putin. Waszyngton bowiem jedynie udaje, że zwalcza islamistów - a egzekucje obywateli państw zachodnich dokonywane przez ISIS to przeważnie amerykańskie inscenizacje.

Maram Susli zna się też z Rosjanką Niną Kuprianową, tłumaczką „dzieł” ideologa Kremla - Aleksandra Dugina (a przy tym żoną amerykańskiego rasisty Richarda B. Spencera). Obie publikują w „Journal of Eurasian Affairs” („Pismo Spraw Eurazjatyckich”), będącym pseudonaukowym periodykiem, który promuje imperialistyczną i antyzachodnią ideologię Dugina.

Znacznie więcej szokujących informacji o syryjskiej ekspertce Theodore'a Postola w środowym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska"
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mecenas buduje napięcie przed przesłuchaniem Czarneckiego? KNF odpiera zarzuty

Roman Giertych / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Leszek Czarnecki, właściciel Getin Noble Banku w ubiegłym tygodniu złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Marka Chrzanowskiego, byłego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Pełnomocnik biznesmena - Roman Giertych zapowiedział, że w poniedziałek złoży w prokuraturze nagranie rozmowy biznesmena z Chrzanowskim. Dziś mecenas poinformował, że drugie zawiadomienie jakie złożył w prokuraturze, wskazywało na możliwość istnienia zorganizowanej grupy przestępczej. Rzecznik KNF Jacek Barszczewski uznał zarzuty Giertycha za bezpodstawne.

W ocenie Urzędu KNF zarzuty mecenasa Giertycha są bezpodstawne - twierdzi rzecznik KNF Jacek Barszczewski. Giertych zarzuca KNF nadużycie uprawnień i wskazuje na "możliwość istnienia zorganizowanej grupy przestępczej, której celem było doprowadzenie do przejęcia" Getin Noble Banku.

W ocenie Urzędu KNF zarzuty mecenasa Giertycha są bezpodstawne

- napisał rzecznik KNF w stanowisku przysłanym do PAP. [polecam:https://niezalezna.pl/245476-pelnomocnik-czarneckiego-oczywiscie-giertych]

Dodał, że na szczegółowe pytania nie może odpowiedzieć, ponieważ jest to "niemożliwe z uwagi na fakt, że ich zakres dotyczy działań nadzorczych UKNF i objęty jest ustawową tajemnicą zawodową, a także z uwagi na dobro czynności prowadzonych w tej sprawie przez właściwe służby".

Mecenas Roman Giertych zapowiedział, że w poniedziałek złoży w prokuraturze nagranie rozmowy biznesmena, właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego z ówczesnym szefem KNF Markiem Chrzanowskim i innymi przedstawicielami KNF, które zostało zrobione w lipcu br. [polecam:https://niezalezna.pl/245826-giertych-podal-termin-przesluchania-leszka-czarneckiego]

Czarnecki w ubiegłym tygodniu złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Marka Chrzanowskiego, gdy ten był przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Giertych podkreślił w sobotę, we wpisie zamieszczonym na swoim profilu na Facebooku, że "drugie zawiadomienie jakie złożył (w prokuraturze) dotyczyło przestępstwa nadużycia uprawnień, ale wskazywało również na możliwość istnienia zorganizowanej grupy przestępczej, której celem było doprowadzenie do przejęcia banku Leszka Czarneckiego. Banku, który na początku tej historii był wart na giełdzie kilka miliardów złotych".

Przesłuchanie przez wydział Prokuratury Krajowej w Katowicach Leszka Czarneckiego odbędzie się 19 listopada.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl