Rosja przeznaczy miliardy na sprzęt wojskowy

/ flickr.com

  

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w tym tygodniu program zakupu sprzętu wojskowego dla Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej na lata 2018-2028. Na liście znalazły się m.in. zakupy precyzyjnej amunicji, bezzałogowców, inteligentnych systemów robotycznych.

Na nowy program zakupu uzbrojenia przeznaczone będzie 325 mld dolarów. Dzięki tym środkom w 2021 roku aż 70 proc sprzętu wojskowego wykorzystywanego przez Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej będzie nowoczesna.

- Robotyka, inteligentne systemy, drony rozpoznawcze oraz bojowe a także systemy przeciwlotnicze jak i precyzyjna amunicja - wszystko to znajduje się w nowym programie na lata 2018 - 2028 - mówi w wywiadzie udzielonym dla dziennika rosyjskiego Kommiersant wiceminister obrony FR Dmitrij Rogozin. W programie znajdą się również systemy obrony powietrznej S-500, myśliwce wielozadaniowe Su-57 oraz nowa generacja czołgów Armata. Duże środki zostaną również przeznaczone na siły odstraszania nuklearnego, w tym na zakup międzykontynentalnych pocisków balistycznych RS-28 Sarmata.

Polityk zaznaczył, że nowy państwowy program zamówień zbrojeniowych został stworzony w oparciu o doświadczenia, jakie uzyskały wojska rosyjskie podczas interwencji militarnej w Syrii. Żołnierzom rosyjskim wspierającym dyktatora Syrii Baszara al-Assada udało się przetestować ponad 200 rożnych rodzajów uzbrojenia. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trwa odstrzał dzików w Sopocie

/ webandi

  

Informuję o odstrzale dzików w tym mieście przekazał zarząd spółdzielni mieszkaniowej im. Mickiewicza -- apeluje, do mieszkańców, aby ograniczyli spacery po pobliskim lesie w godzinach nocnych do 30 września.

Odstrzału dokonują myśliwi wytypowani przez Nadleśnictwo Gdańsk.

W okresie od 17 do 30 września 2018 r. w godzinach od 19 do 7 rano planowany jest odstrzał sanitarny dzików na terenie lasu przyległego do osiedla Mickiewicza w Sopocie. Nadleśnictwo Gdańsk z siedzibą w Gdyni prosi mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w lesie we wskazanym wyżej czasie oraz przypomina o zakazie dokarmiania dzików -- brzmi komunikat.

Członek zarządu spółdzielni dodaje, że zwierzęta :tratują osiedle, codziennie są dewastowane trawniki, mamy nawet zgłoszenia, że parę osób zostało zaatakowanych przez zwierzęta".

 

Źródło: radiogdansk.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl