Michał Tusk powodował paraliż i niemoc służb ws. Amber Gold? Wassermann nie ma wątpliwości

Udostępnij

– Myślę, że dzisiejsze zeznania świadka zakończą się zawiadomieniem do odpowiednich instytucji. Świadek nie do końca mówił prawdę, mówiąc o tym, że nie było – mówiąc kolokwialnie – awantury po wybuchu sprawy, że delegatura zaniedbała w tym okresie od sierpnia 2011 do maja 2012 i świadek tam wtedy składał oświadczenia i wyjaśnienia całkowicie odbiegające od tego, co mówił dzisiaj na komisji – powiedziała przewodnicząca sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

Podczas trwającego od godz. 10:00 posiedzenia komisji przesłuchiwanych jest dwóch funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy pracowali przy sprawie Amber Gold. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Nie było poszkodowanych przez Marcina P.” Tak właśnie działały służby za czasów PO-PSL?

Nikt nigdy nie weryfikował roli Michała Tuska. (...) Dopytywaliśmy pana Cichockiego o to, czy jako koordynator podzielił zadania co kto będzie robił. Pan minister uchylał się od odpowiedzi na to pytanie. Jutro ściągamy klauzule tajności z niejawnego przesłuchania pana ministra Cichockiego i dowiedzą się państwo, co powiedział na ten temat na przesłuchaniu niejawnym – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Wassermann.

Przewodnicząca sejmowej komisji śledczej zauważyła, że nigdy nie było postępowania dotyczącego tego, czy linie lotnicze służyły do prania pieniędzy Amber Gold.

Z każdym tygodniem jestem coraz bardziej pewna, że ten paraliż i ta niemoc była spowodowana m.in. osobą Michała Tuska – podkreśliła.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

To oni pomogą Patrykowi Jakiemu w walce o zwycięstwo w stolicy! Znamy skład sztabu

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy. Szefem sztabu został dotychczasowy rzecznik komisji weryfikacyjnej, Oliwer Kubicki. Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, będzie szefem komitetu poparcia.

Chciałem bardzo serdecznie podziękować i jestem dumny z tego, że zaproszenie do sztabu przyjął pan marszałek (Senatu) Stanisław Karczewski, który będzie szefem komitetu mojego poparcia (...) To dla mnie duże wyróżnienie – powiedział Jaki podczas konferencji prasowej w Łazienkach Królewskich.

Szefem sztabu wyborczego - jak poinformował - został Oliwer Kubicki. Jaki przekazał też, że Kubicki tym samym zrezygnował ze swojej dotychczasowej funkcji rzecznika komisji weryfikacyjnej.

Jest to człowiek o największych zdolnościach organizacyjnych wśród ludzi, których znam – zapewnił.

Jego zastępcami został burmistrz Bemowa Michał Grodzki (ma odpowiadać za sprawy infrastrukturalne i seniorów) oraz burmistrz Pragi Północ Wojciech Zabłocki (ma zajmować się m.in. sprawami związanymi ze żłobkami i przedszkolami).

Rzecznikiem prasowym sztabu wyborczego będzie Jacek Ozdoba. Jaki podkreślił, że to jeden z najaktywniejszych radnych w stolicy.

Funkcję skarbnika ma pełnić radny Ursynowa Michał Szpądrowski; ma też zajmować się bezpieczeństwem.

Ponadto w skład sztabu weszli: radna Katarzyna Kostyra (sprawy związane z kobietami i z dziećmi) oraz Katarzyna Wanat (będzie pełnomocnikiem ds. kontaktu z młodzieżą), Błażej Poboży (ma być odpowiedzialny za sprawy programowe, za kontakty ze światem akademickim oraz oświatę), a także członek komisji weryfikacyjnej Paweł Lisiecki oraz radny Oskar Hejka (kontakty z biznesem).

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl