Były szef CBA obraził się na komisję ds. Amber Gold? Nie chce podpisać protokołu z przesłuchania

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Jak podaje "Rzeczpospolita" były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik, który pod koniec stycznia zeznawał przed komisją ds. Amber Gold nie zamierza podpisać protokołu przesłuchania. Wojtunik żali się, że był atakowany przez członków komisji i nie pozwalano mu nawet dokończyć zdania.

Paweł Wojtunik, były szef CBA przed komisją ds. Amber Gold stanął 24 stycznia. Było to pierwsze przesłuchanie w tym roku dotyczące tej afery. Wojtunik na wstępie zaznaczył, że mu się spieszy, a na każde pytania komisji odpowiadał, że nie pamięta, bądź nie może mówić o tym w trybie jawnym, mimo, że wszystkie dokumenty, o których była mowa zostały odtajnione.

CZYTAJ WIĘCEJ: Członek komisji ds. Amber Gold o zachowaniu Wojtunika: Arogancka postawa

Wojtunik po przesłuchaniu "strzelił focha" i stwierdził, że nie podpisze protokołu z przesłuchania.

- Pytania były pod z góry założoną tezę, komisji nie interesowały odpowiedzi. To był atak, nawet nie mogłem dokończyć zdania - cytuje żale byłego szefa CBA "Rz".

Byłby to pierwszy świadek komisji ds. Amber Gold, który odmówił podpisu pod protokołem, jednak zdaniem członka komisji, posła Stanisława Pięty nie będzie to wielka strata dla sprawy.

- Brak jego podpisu w żaden sposób nie osłabi wartości dowodowej protokołu - zaznaczył parlamentarzysta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież Franciszek rozbawił wiernych! Powiedział, z kim mylą go dzieci

Papież Franciszek / By Jeffrey Bruno from New York City, United States - Canonization 2014- The Canonization of Saint John XXIII and Saint John Paul II, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32427713

  

Papież Franciszek podzielił się dziś z wiernymi zabawną anegdotą. Jak stwierdził, dzieci często... boją się go, ponieważ biały strój kojarzy im się z lekarzem i bolesnymi zastrzykami. Ojciec Święty mówił o tym w kazaniu w czasie mszy w Domu świętej Marty w Watykanie.

Papież Franciszek powiedział, że dzieci czasem płaczą i krzyczą na jego widok, bo - jak wyjaśnił - białą sutanną przypomina im lekarza i kojarzy im się z zastrzykami.

W kazaniu Franciszek przywołał swe spotkania z dziećmi podczas audiencji generalnych i innych uroczystości, gdy rodzice proszą o błogosławieństwo dla nich.

"Niektóre dzieci krzyczą na mój widok, zaczynają płakać, bo widząc mnie ubranego na biało myślą, że jestem lekarzem albo pielęgniarzem, który zrobił im zastrzyk, i myślą: Następny, o nie"

- mówił Franciszek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl