Atak z Czerskiej pomógł "Ojcu Mateuszowi"

/ mat.pras.

  

Kilka dni temu redakcja z Czerskiej przeprowadziła zmasowany atak na serial TVP "Ojciec Mateusz". Zarówno "Gazeta Wyborcza", jak i portal gazeta.pl podniosły larum z powodu rzekomo antyimigranckiej wymowy jednego z odcinków serii. W odpowiedzi na ataki, TVP zdecydowała się wyemitować odcinek wcześniej - dzięki nakręconej przez "Wyborczą" histerii, "Ojca Mateusza" obejrzała rekordowa liczba widzów.

Ponad 3,4 miliona widzów przy udziałach 21,5% i zasięgu prawie 5,2 mln obejrzało 25 stycznia premierowy odcinek 19. serii serialu telewizyjnej Jedynki  „Ojciec Mateusz”. Jest to najlepszy wynik tej pozycji od 20 kwietnia 2017 (ponad 3,5 mln, 22,3% udz.).

- poinformowała TVP.

Muzułmański uchodźca podłoży ładunek wybuchowy na placu zabaw w Sandomierzu - to fabuła jednego z planowanych odcinków serialu TVP "Ojciec Mateusz". 

- tak gazeta z Czerskiej "reklamowała" 240. odcinek "Ojca Mateusza", premierę którego zaplanowano na marzec. Podobno nawet, jak pisała na łamach wrocławskiego dodatku do gazety Magda Piekarska, z powodu antyimigranckiej treści, rolę w serialu miał odrzucić aktor Mikołaj Woubishet.

Szybko jednak okazało się, że ten "news" to tak naprawdę...fake news, co TVP postanowiła udowodnić, znacznie przyspieszając emisję odcinka. Oprócz tego, telewizja wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, że „scenariusz, na który powołuje się <<Gazeta Wyborcza>>, będący oryginalnym tłumaczeniem włoskiej wersji serialu, nie został zatwierdzony przez redakcję TVP i nie wszedł do produkcji”.

Odcinek wyemitowano w zeszły czwartek, co ostatecznie obnażyło kłamstwa z Czerskiej, a rację Telewizji Polskiej musieli przyznać nawet najwierniejsi sympatycy "Gazety":

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spowodował wypadek będąc "na bani". Trafił do aresztu

/ malopolska.policja.gov.pl

  

12 listopada 2018 r. nad ranem, w miejscowości Kościelisko, kierujący samochodem marki BMW stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w betonowo-kamienny murek. W wyniku uderzenia, 24-letnia pasażerka doznała poważnych obrażeń ciała. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, strażacy i załoga pogotowia ratunkowego.

W początkowej fazie czynności wykonywanych w związku ze zdarzeniem, istniały wątpliwości co do osoby prowadzącej samochód. Ostatecznie ustalono, że kierującym był 30-latek bez stałego miejsca zameldowania. Mężczyzna „wydmuchał” ponad 1 promil alkoholu i został przez policjantów zatrzymany. Samochód został zabezpieczony do  szczegółowych oględzin.

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Zakopanem zastosował wobec kierującego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za spowodowanie wypadku, w wyniku którego inna osoba doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Z kolei prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl