Macierewicz szukający kwitów Stasi na Morawieckiego? Fantazja "Wyborczej" bez granic!

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Świetne notowania Mateusza Morawieckiego i lojalna postawa wobec Zjednoczonej Prawicy Antoniego Macierewicza - tego "Gazeta Wyborcza" się nie spodziewała. I najwyraźniej nie może tej sytuacji przeboleć, bo wściekłe ataki dziennikarzy Michnika na byłego szefa MON i jedność prawicy są coraz bardziej groteskowe.

Wojciech Czuchnowski swój artykuł o "sensacyjnych" - jak to ujmuje - wydarzeniach zaczyna następująco:

Odejście Antoniego Macierewicza poprzedziła próba gry aktami komunistycznych służb specjalnych mającymi obciążyć Mateusza Morawieckiego i jego ojca Kornela.

Według Czuchnowskiego tuż przed zmianami w rządzie "rzucono na szalę kwity na Morawieckich". Antoni Macierewicz miał twierdzić, że chodzi o... kompromitujące materiały z akt SB oraz Stasi.

Skąd takie informacje? Czuchnowski powołuje się na dwa niezależne źródła. "Jedno z kręgów IPN, drugie z kręgu PiS" - czytamy w "Wyborczej".

Niezależnie od groteskowości wywodów Czuchnowskiego warto zadać sobie pytanie: czemu służyć ma taki atak na Antoniego Macierewicza - i to kilkanaście dni po rekonstrukcji rządu? (swoją drogą, ciekawe, czemu aż tak długo milczeli rzekomi informatorzy Czuchnowskiego, mając takie "rewelacje"...)

Czyżby ktoś obawiał się, że Macierewicz - po objęciu stanowiska przewodniczącego podkomisji smoleńskiej - może zaszkodzić ważnym politykom w Brukseli i Moskwie?

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rozbito nielegalną krajalnię tytoniu. Z ilości zabezpieczonego surowca można było wytworzyć 2 mln papierosów

/ kas.gov.pl

  

Ponad 1,5 tony suszu tytoniowego i urządzenia do jego przetwarzania zabezpieczyły służby celno-skarbowe w nielegalnej krajalni tytoniu odkrytej w Łodzi. Jak szacują, z takiej ilości tytoniu można byłoby wyprodukować blisko 2 mln sztuk papierosów. Zatrzymano trzy osoby.

W akcji wzięli udział funkcjonariusze podlaskiej i łódzkiej KAS.

- Gdyby zabezpieczony podczas akcji towar trafił na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości co najmniej 750 tys. zł

 - poinformował asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Miejsce wytypowano w wyniku m.in. analizy danych z systemu SENT, służącego monitorowaniu drogowych przewozów towarów. Dane te wskazywały, że w kilku miejscach w Łodzi może być magazynowany i nielegalnie przetwarzany tytoń. Swoją akcję funkcjonariusze KAS przeprowadzili jednocześnie na dwóch, wytypowanych wcześniej posesjach.

Zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 31-42 lat podejrzane o udział w nielegalnym procederze, zabezpieczyli też blisko 1550 kg suszu tytoniowego oraz maszyny do jego przetwarzania, m.in. krajalnicę, wagę czy osuszacz wraz z osprzętem. "Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze KAS nie wykluczają kolejnych zatrzymań" - dodał Czarnecki.

W 2017 roku ujawniono i zlikwidowano w całej Polsce kilkadziesiąt krajalni tytoniu i fabryk papierosów.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl