Żoną prezydenta Poznania zajmie się policja. Odpowie za słowa powiedziane na "Strajku Kobiet"?

/ policja.pl

  

Żona prezydenta Poznania, Joanna Jaśkowiak pokazała dziś na Facebooku zdjęcie wezwania na policję w związku z naruszeniem art. 141 Kodeksu wykroczeń. Chodzi o niecenzuralne słowa, jakie miała wypowiedzieć Jaśkowiak podczas marcowego "Strajku Kobiet" w Poznaniu. - W sprawie wypowiedzi Joanny Jaśkowiak wpłynęło zawiadomienie od osoby fizycznej domagającej się ukarania za wulgaryzm w miejscu publicznym - napisał na Twitterze rzecznik wielkopolskiej policji, Andrzej Borowiak.

Dziś żona prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka, na swoim facebookowym profilu opublikowała zdjęcie wezwanie do stawienia się na komisariacie policji w związku z wykroczeniem z art. 141 Kw.

"Taką niespodziankę zafundował mi na odchodne Stary Rok - zostałam obwinioną z art. 141 kodeksu wykroczeń w związku z wystąpieniem w dniu 8 Marca na Strajku Kobiet. Ciąg dalszy nastąpi ..." -

napisała na Facebooku Joanna Jaśkowiak.

Co mówi art. 141 Kodeksu wykroczeń? "Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych,podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany".

Prawdopodobnie chodzi o niecenzuralne słowa, które Jaśkowiak wypowiedziała podczas marcowego "Strajku Kobiet" w Poznaniu. "Jestem wku*wiona" - mówiła żona prezydenta.

- Najpierw było to zdziwienie, później zaskoczenie, oburzenie, niedowierzanie, złość, wściekłość i ostatecznie brakuje mi słów. I chyba zostaje tylko jedno, mało cenzuralne. Wk*rw

- twierdziła w marcu Joanna Jaśkowiak.

Zawiadomienie w związku z naruszeniem art. 141 wpłynęło do policji ze strony osoby fizycznej. Poinformował o tym na Twitterze Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Pod informację przekazaną przez Borowiaka szybko pojawiły się komentarze o rzekomej "kompromitacji" policji. Rzecznik jednak szybko i celnie odpowiedział na nie:

Podkreślił, że policja postępuje zgodnie z procedurami i ma obowiązek zadziałać po otrzymaniu zawiadomienia. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Facebook, Twitter, epoznan.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bez "Lewego", ale z wiarą! Brzęczek chce przełamania złej passy

Jerzy Brzęczek / By Roger Gor - IMG_9903.JPG, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41849162

  

Piłkarska reprezentacja Polski w ocenie trenera Jerzego Brzęczka nie ma szczęścia w Lidze Narodów. Selekcjoner wierzy, że jutrzejszy mecz z Portugalią pozwoli przełamać złą passę biało-czerwonych, którzy pod jego wodzą nie odnieśli jeszcze zwycięstwa.

Jak powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Bradze trener biało-czerwonych, gra bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego nie będzie łatwa.

Selekcjoner przyznał, że przykre niespodzianki nie oszczędzały jego podopiecznych podczas tegorocznej jesieni. Podkreślił, że niekorzystne były szczególnie liczne kontuzje obrońców.

Brzęczek jest dobrej myśli przed spotkaniem w Guimaraes. Wierzy, że jego zespołowi uda się przełamać złą passę. “To będzie moje szóste spotkanie, które jednocześnie kończy ten rok kalendarzowy dla reprezentacji. Rok, który nie był bardzo udany” - powiedział.

W ocenie selekcjonera kończące się rozgrywki Ligi Narodów dały reprezentacji potrzebne doświadczenie, które może przynieść efekty w przyszłorocznych eliminacjach do Mistrzostw Europy. Przyznał, że kierowana przez niego reprezentacja musi być przebudowywana w sposób ewolucyjny.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl