Żoną prezydenta Poznania zajmie się policja. Odpowie za słowa powiedziane na "Strajku Kobiet"?

/ policja.pl

  

Żona prezydenta Poznania, Joanna Jaśkowiak pokazała dziś na Facebooku zdjęcie wezwania na policję w związku z naruszeniem art. 141 Kodeksu wykroczeń. Chodzi o niecenzuralne słowa, jakie miała wypowiedzieć Jaśkowiak podczas marcowego "Strajku Kobiet" w Poznaniu. - W sprawie wypowiedzi Joanny Jaśkowiak wpłynęło zawiadomienie od osoby fizycznej domagającej się ukarania za wulgaryzm w miejscu publicznym - napisał na Twitterze rzecznik wielkopolskiej policji, Andrzej Borowiak.

Dziś żona prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka, na swoim facebookowym profilu opublikowała zdjęcie wezwanie do stawienia się na komisariacie policji w związku z wykroczeniem z art. 141 Kw.

"Taką niespodziankę zafundował mi na odchodne Stary Rok - zostałam obwinioną z art. 141 kodeksu wykroczeń w związku z wystąpieniem w dniu 8 Marca na Strajku Kobiet. Ciąg dalszy nastąpi ..." -

napisała na Facebooku Joanna Jaśkowiak.

Co mówi art. 141 Kodeksu wykroczeń? "Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych,podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany".

Prawdopodobnie chodzi o niecenzuralne słowa, które Jaśkowiak wypowiedziała podczas marcowego "Strajku Kobiet" w Poznaniu. "Jestem wku*wiona" - mówiła żona prezydenta.

- Najpierw było to zdziwienie, później zaskoczenie, oburzenie, niedowierzanie, złość, wściekłość i ostatecznie brakuje mi słów. I chyba zostaje tylko jedno, mało cenzuralne. Wk*rw

- twierdziła w marcu Joanna Jaśkowiak.

Zawiadomienie w związku z naruszeniem art. 141 wpłynęło do policji ze strony osoby fizycznej. Poinformował o tym na Twitterze Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Pod informację przekazaną przez Borowiaka szybko pojawiły się komentarze o rzekomej "kompromitacji" policji. Rzecznik jednak szybko i celnie odpowiedział na nie:

Podkreślił, że policja postępuje zgodnie z procedurami i ma obowiązek zadziałać po otrzymaniu zawiadomienia. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Facebook, Twitter, epoznan.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czy Niemcy przyszli po rozum do głowy w sprawie migracji? Pojawił się wątek „niszczenia Europy”

Wolfgang Schaeuble / By Kuebi = Armin Kübelbeck [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

  

Jeśli chodzi o kryzys migracyjny, powinniśmy działać nie tylko w sposób ludzki, ale również rozsądny. Wszyscy chcemy pomóc, ale gdybyśmy przyjęli 100 mln ludzi z Afryki, to byśmy zniszczyli Europę - powiedział podczas debaty na temat przyszłości Europy w Kolegium Europejskim w Natolinie, przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Premier Morawiecki: Unia musi zachować sprawiedliwość w podejściu do kwestii uchodźców

Schaeuble wraz z premierem Mateuszem Morawieckim wziął dziś udział w debacie na temat przyszłości Europy w Kolegium Europejskim w Natolinie, podczas której poruszono m.in. temat kryzysu migracyjnego w Europie. Schaeuble mówił o potrzebie obrony wartości europejskich.

Wartości europejskie są ważne, ale powinniśmy działać w sposób nie tylko ludzki, ale również rozsądny i to jest ogromne wyzwanie, jeśli chodzi o kryzys migracyjny. Wszyscy chcemy pomóc, nikt nie chce powiedzieć ludziom "no cóż, przykro mi, jesteś uchodźcą, to twój problem". To nie jest postawa europejska

- zaznaczył przewodniczący Bundestagu.

Ale z drugiej strony, gdybyśmy przyjęli 100 mln ludzi z Afryki, to byśmy zniszczyli Europę, to jest niemożliwe

- dodał Schaeuble.

Powinniśmy być wystarczająco skromni, by wypracować takie rozwiązania europejskie, ale też wykonalne, praktyczne. Wartości europejskie - wolność, godność każdego człowieka, spójność społeczna, zrównoważony rozwój również pod kątem środowiska, praworządność, to wartości, które podziela większość ludzi na całym świecie. Ale jeżeli my jako Europejczycy nie będziemy ich bronić w sposób skuteczny, (to) nie będziemy w stanie budować przyszłości

- powiedział Schaeuble.

Podkreślił, że młode pokolenie "musi budować przyszłość w pokoju". 

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl