Sąd w Wałczu skazał działacza pro-life. Kto wydał wyrok? To ciekawostka

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Za prezentowanie podczas pikiety baneru z abortowanym dzieckiem Sąd Rejonowy w Wałczu skazał 19-letniego Damiana Krasowskiego na grzywnę w wysokości 500 zł. Karę wymierzyła sędzia Małgorzata Dering, przewodnicząca wydziału karnego. Dering to była żona posła Pawła Suskiego z Platformy Obywatelskiej, prominentnego działacza PO w woj. zachodniopomorskim. Gdy jeszcze byli małżeństwem, pełniła funkcję prezesa sądu w Wałczu.

Damian Krasowski mówi, że działalnością pro-life zajął się trochę przez przypadek. (...) Pierwszą pikietę za życiem wraz z przyjaciółmi zorganizowali w ubiegłym roku. Kolejne w sierpniu i wrześniu br. Po tych ostatnich zaczęły się jego problemy z prawem. 

Staliśmy w centrum Wałcza we trójkę, a przy nas było cały czas dwóch policjantów
– relacjonuje Damian. – Po drugiej stronie ulicy stali jeszcze dwaj tajniacy i nas obserwowali. Wtedy, mimo że zgłosiliśmy pikietę w urzędzie i mieliśmy zgodę, zostałem spisany – wspomina.

O tym, że został skazany, Damian dowiedział się, gdy otrzymał list polecony z sądu. Był to wyrok nakazowy, wydany po rozprawie bez udziału stron w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. Podpisała go sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu Małgorzata Dering.

W uzasadnieniu czytamy, że „w trakcie trwania zgromadzenia przeciwko aborcji, znajdując się w miejscu publicznym, trzymał nieprzyzwoity wizerunek – baner przedstawiający płód dziecka po dokonaniu aborcji, na którym widać było dużo krwi, a zwłoki płodu były powykręcane w nienaturalny sposób, co spowodowało liczne zgłoszenia przez przechodniów zgorszonych tym”.

Sąd stwierdził, że „na podstawie zebranych dowodów okoliczności czynu nie budzą żadnej wątpliwości”. Dlatego uznał Damiana Krasowskiego za winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył mu grzywnę w wysokości 500 zł.

Oskarżenie przeciw Damianowi Krasowskiemu wniosła Komenda Powiatowa Policji w Wałczu. We wniosku o ściganie Damiana jako świadkowie zdarzenia wymienieni są czterej policjanci z Wałcza.

Więcej na ten temat w weekendowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zdanowska przedstawia propozycje dla seniorów

Hanna Zdanowska / fot. Ewelina Lach; By Platforma Obywatelska RP from Polska - Konferencja BLIŻEJ LUDZI: kobiety - silny samorząd, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36715705

  

Budowa tężni solankowych, tworzenie kolejnych domów dziennego pobytu, centra rehabilitacji i bezpłatne badania - to projekty skierowanych do seniorów, o których mówiła na dzisiejszym spotkaniu z mediami ubiegająca się o reelekcję na prezydenta Łodzi Hanna Zdanowska.

Jak wyjaśniła, wielokrotnie słyszała od osób będących w wieku senioralnym, że chcą "fajnej przestrzeni do wypoczynku, rekreacji, do fajnego życia". Dlatego kontynuowana będzie budowa kolejnych tężni solankowych, które już funkcjonują na kilku osiedlach. Według Zdanowskiej tężnie te stały się hitem i jest na nie "prawdziwy popyt".

Jej zdaniem takie miejsca pozwalają wyciągnąć seniorów z domu, pozwalają spotkać się ze znajomymi, pospacerować, odpocząć. Powodują, że nie muszą oni spędzać czasu przed telewizorem.

Wśród inwestycji i projektów dla seniorów, które będą realizowane w kolejnych latach znalazły się Domy Dziennego Pobytu na osiedlu Ruda i Julianów oraz centra seniora czy rehabilitacji.

- Przekonaliśmy się, że seniorzy chcą spędzać czas w grupie. Chcą, aby ktoś bardziej się nimi zaopiekował. W Domach Dziennego Pobytu mogą liczyć na ciepły posiłek. Z kolei centra seniora to miejsca, gdzie nie tylko będą mogli podnosić swoje umiejętności np. związane z dostępem do nowych technologii, to także zajęcia, które być może pozwolą im zrealizować pasje, a może i marzenia

 - powiedziała kandydatka na prezydenta Łodzi.

Zdanowska zwróciła uwagę, że zwłaszcza dla osób starszych niezwykle ważne jest zdrowie, opieka lekarska. Poinformowała, że kończy się modernizacja i doposażenie miejskich przychodni lekarskich, zaczynają się remonty Domów Pomocy Społecznej.

- Chcemy, aby stały się one domem dla tych osób

 - dodała.

Jak zapowiedziała, miasto nadal będzie organizować pikniki zdrowotne i bezpłatne badania dla seniorów.

W jesiennych wyborach samorządowych, ubiegająca się reelekcję na prezydenta Łodzi Hanna Zdanowska, popierana m.in. przez PO, Nowoczesną, SLD i PSL będzie rywalizować z Krzysztofem Lipczykiem wspieranym przez Partię Wolność i Kongres Nowej Prawicy, Urszulą Niziołek-Janiak z Koalicji Tak!, biznesmenem Piotrem Misztalem, społeczniczką Agnieszką Wojciechowską van Heukelom, Zbigniewem Maurerem z komitetu Akcja Narodowa, kandydatem Kukiz'15 Rafałem Górskim oraz kandydatem Zjednoczonej Prawicy, posłem PiS Waldemarem Budą

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl