Bałkański sztab Legii

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Zmiany w sztabie szkoleniowym Legii nie ograniczają się do zatrudnienia trenera - to prawdziwa rewolucja personalna i zupełnie nowy kurs, jaki ma obrać klub. Wraz z Romeo Jozakiem na Łazienkowskiej pracę zacznie czterech jego współpracowników.

Szefem wszystkich szefów będzie Jozak, twórca potęgi akademii piłkarskiej Dinama Zagrzeb. 44-letni Chorwat ma bardzo bogate CV, ale seniorskiej drużyny jeszcze nie prowadził. Dariusz Mioduski uważa, że Jozak, rzucony w Legii na głęboką wodę, da sobie radę. - Przez lata pokazywał, że ma odpowiednią charakterystykę i potrafi prowadzić zespół - stwierdził podczas prezentacji trenera.

Jozak ma się stać menedżerem odpowiedzialnym za wszystkie obszary sportowe związane z pierwszą drużyną. Pomagać będzie mu w tym ściśle wyselekcjonowany sztab. Zwalniając Michała Żewłakowa, Legia zrezygnowała jednocześnie z zatrudnienia jego następcy. Transferami mają się zająć osoby, które już są w klubie - Radosław Kucharski, Jacek Zieliński - oraz nowy człowiek w sztabie, dyrektor techniczny Ivan Kepcija, który będzie koordynatorem między pierwszą drużyną, rezerwami, skautingiem, akademią czy władzami klubu. Kepcija będzie podlegać bezpośrednio Jozakowi.

- To jak pracuje trener Jozak czy to jak funkcjonuje Dinamo było dla nas wzorem. Chcemy szkolić naszych piłkarzy tak jak to robi Dinamo Zagrzeb (…). Wizję w dwóch zdaniach ciężko opisać. Mówiąc krótko chcemy rozwijać naszych zawodników, taki jest plan, aby szkolić piłkarzy - wskazuje nowy kurs prezes Legii na stronie legia.com.

Dlatego Legia zdecydowała się sprowadzić do Warszawy także dotychczasowych współpracowników Jozaka. Głównym asystentem będzie od teraz Dean Klafurić, który ostatnie miesiące spędził jako trener II-ligowego HNK Gorica. Wcześniej pracował m.in. w akademii Dinama, gdzie zajmował się rocznikami U-15, U-16 i U-19. W Legii naturalnie zastąpi Tomasza Łuczywka, który przyszedł do klubu z Jackiem Magierą. Z pracą pożegnał się także trener przygotowania motorycznego Sebastian Krzepota, a w jego miejsce zatrudniony został Kresimir Sos, który ma za sobą 13 lat pracy w Dinamie, a ostatnio wspomagał tam sztab pierwszego zespołu. Ekipę analityków wzmocni z kolei Viktor Bezhani, który w Legii ma się zająć również analizą skautingu. W sztabie zostaje Aleksandar Vuković. - Jest on dla mnie bardzo ważną postacią w klubie, łącznikiem - mówi Mioduski. Także trenerzy bramkarzy - Krzysztof Dowhań i Wojciech Kowalewski - zachowali posady.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie - dodatek mazowiecki
Tagi

Wczytuję komentarze...

Dowcipniś Petru powrócił! Nie zamierza być "jakąś opozycją"... On chce władzy!

Ryszard Petru / / flickr.com/Piotr Drabik/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Najpierw Ryszard Petru ogłosił, że wraz z Joanną Scheuring-Wielgus założył nową partię, która nazywa się Teraz! Z kolei dzisiaj szef nowego ugrupowania (z którego kpią nawet przeciwnicy PiS) dziś gościem w TVP Info. Z pełną powagą oznajmił, jaki ma plan. Stwierdził, że chce przejąć władzę. Serio.

Nowe ugrupowanie założone m.in. przez byłych polityków Nowoczesnej Ryszarda Petru oraz Joannę Scheuring-Wielgus będzie nosiło nazwę Teraz! - Gospodarka i społeczeństwo - to dwa filary, które będą budowały nasze ugrupowanie - zapowiedział wczoraj Petru. [polecam:https://niezalezna.pl/246084-petru-podal-nazwe-swojej-nowej-partii-teraz-smieja-sie-z-prawa-z-lewa]

Dopiero co wieść o nowej partii poszła w świat, a już "poważne" deklaracje padły z ust Ryszarda Petru na antenie TVP Info.

- Nie chcę być tylko w opozycji w następnej kadencji, interesuje mnie przejęcie władzy

- zarzekał się szef T!.

- Współprzejęcie władzy w ramach szerokiej koalicji

- dodał.

Niektórym pewnie aż żal, że kariera Ryszarda Petru w Sejmie zbliża się do końca...

Internauci nie mogli pozostawić tego bez komentarza.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl