16 rocznica największego zamachu w dziejach świata

/ twitter.com/printscreen

16 lat temu terroryści Al Kaidy porwali w USA cztery samoloty, z których dwa uderzyły w budynki WTC w Nowym Jorku, a jeden uderzył w gmach Pentagonu w Waszyngtonie.

11 września 2001 r. doszło do największego zamachu w dziejach świata. Terroryści Al-Kaidy porwali w USA cztery samoloty pasażerskie. Dwa z nich uderzyły w budynki WTC w Nowym Jorku, trzeci w gmach Pentagonu w Waszyngtonie.

Czwarty samolot, który miał uderzyć w waszyngtoński Kapitol, rozbił się w Pensylwanii, po tym jak pasażerowie podjęli walkę z porywaczami.

W ataku zginęło prawie trzy tysiące osób. Wśród ofiar było sześcioro Polaków: Maria Jakubiak, Dorota Kopiczko, Jan Maciejewski, Łukasz Milewski, Anna Pietkiewicz, Norbert Szurkowski.

W pierwszą rocznicę zamachu odsłonięto w Parku Skaryszewskim w Warszawie płytę poświęconą ich pamięci.

Źródło: PAP, niezalezna.pl, pl.wikipedia.org

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kamil Stoch drugi w mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie!

/ Tadeusz Mieczyński

Zawody wygrał Norweg Daniel-Andre Tande.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl