Sprawiedliwość po 70 latach! Tak zburzono mauzoleum na cześć Armii Czerwonej - WIDEO

/ screen z facebook.com/adam.bogrycewicz

  

Sprawiedliwości stało się zadość! Dziś, po przeszło 70 latach, w centrum Trzcianki (woj. wielkopolskie) zostało zburzone mauzoleum na cześć Armii Czerwonej. Starania o to, aby obiekt zniknął z przestrzeni publicznej, trwały od wielu lat.

Mauzoleum na cześć Armii Czerwonej stanęło w centrum Trzcianki w województwie wielkopolskim w 1945 r. Dziś przedpołudniem zaczęło się jego wyburzanie.

Wyburzenie nastąpiło jakby z zaskoczenia. Przyjechały dwie koparki. Jedna czekała w odwodzie, druga przystąpiła do pracy

- mówi portalowi niezalezna.pl Sekretarz Okręgowy pilskiego PiS-u Adam Bogrycewicz. 

Na swoim Facebooku działacz opublikował nagranie wideo z momentu zburzenia sowieckiego mauzoleum.

Zburzenie objektu oznacza finał toczącej się od wielu lat batalii. Głównym powodem wstrzymującym prace wyburzeniowe była opinia, jakoby w jego podziemiach miały się znajdować szczątki żołnierzy sowieckich. Przeprowadzone przez specjalistów badania geologiczne, wykazały jednak, że pod mauzoleum nie ma żadnych szczątków ludzkich. Jeszcze przed ogłoszeniem wyników ekspertyzy, strona rosyjska kategorycznie odrzucała propozycję przeniesienia ewentualnie odkrytych szczątków na cmentarz. Po ogłoszeniu wyników Rosja zakwestionowała je. 

Dziś jest sukces. Polska staje się wolna od symboli komunistycznych

- podkreśla Bogrycewicz.

 

Źródło: niezalezna.pl, Facebook.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chemicy zaliczyli sprawdzian

/ mat. 4.PChem. / http://4pchem.wp.mil.pl/pl/1_249.html

  

Na obiektach poligonowych Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko zakończyło się szkolenie pododdziałów 4. Pułku Chemicznego pod kryptonimem Molibden-18.

Pomimo ograniczeń spowodowanych wysoką temperaturą, wysiłek szkoleniowy przyniósł spodziewane efekty. 

22 maja ćwiczących żołnierzy odwiedził I zastępca dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. pilot Jan Śliwka. W trakcie epizodu taktycznego na Ośrodku Ćwiczeń „Mogadisz”, żołnierze z 6. Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych mieli możliwość zademonstrowania sposobu reagowania na zdarzenia, związane z uwolnieniem technicznych środków przemysłowych, które mogłoby się wydarzyć na terenie dowolnej bazy lotniczej - podaje oficjalny portal 4.PChem.

Epizod rozbudowano o elementy ratownictwa chemicznego, realizowane przez siły i środki rozpoznania i likwidacji skażeń. Po pomyślnej realizacji wszystkich zagadnień odbyło się spotkanie z kierownictwem ćwiczenia oraz wizyta na Stanowisku Dowodzenia 6bchem SP - czytamy.

Ćwiczenie zakończyło się w środę szkoleniem z ochrony przed bronią masowego rażenia (OPBMR). Tego dnia zmagania żołnierzy mogła obserwować młodzież z klas mundurowych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy - podaje oficjalny portal pułku.

 

 

Źródło: 4. PChem., DG RSZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl