Sprawiedliwość po 70 latach! Tak zburzono mauzoleum na cześć Armii Czerwonej - WIDEO

/ screen z facebook.com/adam.bogrycewicz

Sprawiedliwości stało się zadość! Dziś, po przeszło 70 latach, w centrum Trzcianki (woj. wielkopolskie) zostało zburzone mauzoleum na cześć Armii Czerwonej. Starania o to, aby obiekt zniknął z przestrzeni publicznej, trwały od wielu lat.

Mauzoleum na cześć Armii Czerwonej stanęło w centrum Trzcianki w województwie wielkopolskim w 1945 r. Dziś przedpołudniem zaczęło się jego wyburzanie.

Wyburzenie nastąpiło jakby z zaskoczenia. Przyjechały dwie koparki. Jedna czekała w odwodzie, druga przystąpiła do pracy

- mówi portalowi niezalezna.pl Sekretarz Okręgowy pilskiego PiS-u Adam Bogrycewicz. 

Na swoim Facebooku działacz opublikował nagranie wideo z momentu zburzenia sowieckiego mauzoleum.

Zburzenie objektu oznacza finał toczącej się od wielu lat batalii. Głównym powodem wstrzymującym prace wyburzeniowe była opinia, jakoby w jego podziemiach miały się znajdować szczątki żołnierzy sowieckich. Przeprowadzone przez specjalistów badania geologiczne, wykazały jednak, że pod mauzoleum nie ma żadnych szczątków ludzkich. Jeszcze przed ogłoszeniem wyników ekspertyzy, strona rosyjska kategorycznie odrzucała propozycję przeniesienia ewentualnie odkrytych szczątków na cmentarz. Po ogłoszeniu wyników Rosja zakwestionowała je. 

Dziś jest sukces. Polska staje się wolna od symboli komunistycznych

- podkreśla Bogrycewicz.

 

Źródło: niezalezna.pl, Facebook.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Antoni Macierewicz pozwie Onet.pl. Za sugerowanie, że szantażował Mateusza Morawieckiego!

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Antoni Macierewicz zamierza pozwać portal Onet.pl - dowiedział się portal Niezalezna.pl. Onet, omawiając artykuł Wojciecha Czuchnowskiego w "Gazecie Wyborczej", jasno zasugerował, że były szef MON próbował szantażować Mateusza Morawieckiego.

Informowaliśmy dziś o tekście red. Czuchnowskiego, który napisał, że "odejście Antoniego Macierewicza poprzedziła próba gry aktami komunistycznych służb specjalnych, mająca obciążyć Mateusza Morawieckiego i jego ojca Kornela".

Czuchnowski napisał jednak swój artykuł sprytnie i ostrożnie, posługując się wyrażeniami bezosobowymi np. "rzucono kwity", "zrobiono".

Natomiast Onet.pl wprost zasugerował, że za rzekomą akcją mającą zdyskredytować Mateusza Morawieckiego stał Antoni Macierewicz.

Oto screenshot portalu:

Jeszcze dalej poszedł portal newsweek.pl, także kontrolowany przez niemieckie wydawnictwo Axel Springer. Zapewne i oni mogą spodziewać się pozwu:

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl