Agnieszka Holland i jej zdjęcie z Krakowskiego Przedmieścia. Internauci pękają ze śmiechu

Agnieszka Hollad; fot. Malgorzata Armo / Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Reżyserka Agnieszka Holland dała sobie zrobić zdjęcie na dzień przed obchodami miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie. Media wspierające tzw. totalną opozycję uznały fotkę za wręcz symboliczną. Tymczasem artystka nie spodziewała się zapewne, że jej wizerunek stanie się tak "memotwórczy". Portale społecznościowe zostały wręcz zasypane przeróbkami zdjęcia reżyserki.

Na fotografii widać Holland stojąca przy barierkach, naprzeciw grupy policjantów.

Symboliczne zdjęcie. Agnieszka Holland na Krakowskim Przedmieściu tłumaczyła turystom, co to są miesięcznice

- zachwycał się portal natemat.pl (witryna należy do byłego celebryty Tomasza Lisa).

Okazało się, że nie jest to jedyne zdjęcie artystki wykonane tego wieczoru. Na innych widać jak pani reżyser robi sobie selfie ze znajomymi.

A później sprawa wymknęła się spod kontroli. Zapewne sama Holland - gdyby tylko raczyła zerknąć do Twittera - byłaby zaskoczona skalą popularności jej fotki. Nie o takiej jednak sławie zapewne marzyła.

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Sędzia ukradł element…

Sędzia ukradł element…

Szopka PO trwa. Partia…

Szopka PO trwa. Partia…

Powstała nowa instytucja kultury. Czym…

Powstała nowa instytucja kultury. Czym…

HGW wiedziała o reprywatyzacji – takie…

HGW wiedziała o reprywatyzacji – takie…

Retransmisja Bitwy Tenorów na…

Retransmisja Bitwy Tenorów na…

"Ograniczenie handlu w niedziele to historyczne wydarzenie"

/ MichaelGaida

- To historyczne wydarzenie. Na tę chwilę czekaliśmy 28 lat - tak o uchwaleniu przez Sejm ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele mówił Alfred Bujara z NSZZ "S". Janusz Śniadek (PiS) uważa, że uchwalony kształt ustawy to wszystko, co "w tej sytuacji możliwe było do osiągnięcia".

W piątek Sejm uchwalił ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele.

Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 r. będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 1 stycznia 2020 r. będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku, z pewnymi odstępstwami. Od 2020 r. będą dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Projekt ustawy trafił do Sejmu jesienią ub. r. jako inicjatywa obywatelska autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ "Solidarność".

Przewodniczący Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Alfred Bujara podziękował w piątek posłom, którzy głosowali za przyjęciem tej ustawy. "Na tę chwilę czekaliśmy 28 lat. Od okresu transformacji cały czas zabiegaliśmy o zakaz handlu w niedziele" - powiedział na konferencji zorganizowanej w Sejmie. Zaznaczył, że oczekiwania Komitetu były inne - pierwotnie projekt zakładał zakaz handlu we wszystkie niedziele. "Niestety, tak się nie udało" - dodał.

Bujara powiedział, że wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed "obiecał, że wszelkiego rodzaju luki, które powstaną przy tym projekcie, będą naprawiane przez nowelizację".

"Liczymy na to, że posłowie też nas będą wspierać" - dodał.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl